• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שער דולר

• פותח הנושא Zorg
  • פורסם בתאריך
אני "תקוע" בקרן סל ישראלית על הסנופי מנוטרלת מט"ח בגלל תשלום מיסים גבוה במידה ואמכור.
תזכור שאת המס בכל מקרה תצטרך לשלם בעתיד, אתה רק דוחה אותו (אלא אם כשתגיע לגיל 60 ושיעור המס השולי שלך יהיה מתחת ל25%. אני מתרשם שזה לא המקרה אצלך).
לדעתי הדרך להסתכל על זה היא לא בעלות הגידור או בדמי הניהול הגבוהים יותר, אלא בסיכון שבהימור על שקל מול דולר.

תחשוב על זה כמו מישהו שבטעות רכש את המניה הלא נכונה - האם היית מחזיק בחברה שאינך מאמין בה כחלק מתיק הנכסים שלך, רק כי אתה מרווח עליה?

לא ממליץ, לא מייעץ.

אם מנטרלים מטח אז התשואה דולרית אמורה להיות שווה לתשואה שקלית, לא?
נכון.
עד כדי דיבידנדים שאני לא בטוח איך להתחשב בהם.

הם כותבים שם שהפער נובע מעלויות גידור מטח ושכר מנהל קרן\נאמן. אבל הפער יותר גדול.....
לפי המספרים שכתבת, נשמע שדי עוקצים את המשקיעים בקרן... כנראה מתוך גישה שמי שמשקיע בקרן מגודרת לא מבין יותר מדי מה הוא עושה.

אני "תקוע" בקרן סל ישראלית על הסנופי מנוטרלת מט"ח בגלל תשלום מיסים גבוה במידה ואמכור.
אני מנסה לחשב כמה זה עולה לי לעומת האלטרנטיבה של מכירה ,תשלום מס, וקניית קרן אירית על הסנופי.
- הפרש דמי ניהול - אירית - 0.07%, ישראלית 0.28% + 0.3% דמי ניהול משתנים(בשנת 2022 0.58%) , כלומר לפחות 0.21%
- הפרש מיסוי דיבידנדים - 0.3%-0.4%, כי המדד הייחוס הישראלי הוא NTR, האם זה נכון?
- עלות נטרול מט"ח - הסתכלתי בדוח האחרון של הקרן, ב 2022, זה עלה 0.6%, האם זה מייצג לדעתכם?
החישובים שלך הם על העלות השוטפת (שנתית). לעומת מיסים שזה חד פעמי. יש עוד עמלות חד פעמיות של קנית מט״ח והפרשי שער.

נערך לאחרונה ב:
יש עוד עמלות חד פעמיות של קנית מט״ח והפרשי שע
יש קרנות על הסנופי בארץ בשקלים כך שאין עמלות המרה והפרשי שער.
אני מנסה לחשב תוך כמה זמן אחזיר את המיסים שאשלם...מן הסתם זה תלוי בטווח ההשקעה.
לפי מה שיוצא בקרן הישראלית אני משלם 1.5% הוצאות יותר מאשר על קרן אירית. ובנוסף יש פער עקיבה של מעל 2%...כל הנ''ל כל שנה.
וואו זה ממש רע...

וואו זה ממש רע...
ועדיין, עיקר הנזק יבוא מפיחות של השקל... ברשותך, אצטט אדם חכם:

עד שיום אחד ממשלת ימין/שמאל קיצונית עולה לשלטון, החרדים/ערבים נהיים רוב דמוקרטי בכנסת, השכנים מצפון/דרום/מזרח/טווח_טילים פותחים במלחמת חורמה על ישראל, חרם בינלאומי חסר תקדים מרסק את תעשיית ההיטק וכל החברות הבינלאומיות בורחות מכאן מרצון או בעל כורחן.
האינפלציה מזנקת, ערך השקל נשחק לשבריר אבק מערכו המקורי, ישראל חווה את קריסת המטבע כמו בשנות ה-80 מחדש

כן. היה דיון על זה. מישהו (אתה?) אמר להשוות את המרווח של הישראלית 1159250 ל CSPX + מרווח בהמרת שקל דולר בזמן שכל הבורסות עובדות. עשיתי רק דגימה אחת - יצא לי שהישראלית עדיפה על המרה אם מרווח ההמרה גדול מ 0.15%
משהו מפסיד לקזז ?

זה הקישור שחיפשתי, לגבי סבירות מלחמה.
קשה להגיד שהכותב אובייקטיבי, או בשפה של הפורום - הוא מדבר מפוזיציה.

אבל לעניינינו - לא היו מלחמות בעבר?

עובדתית זה משבר חולף בדיוק כמו בבורסה העולמית.

קשה להגיד שהכותב אובייקטיבי, או בשפה של הפורום - הוא מדבר מפוזיציה.

אבל לעניינינו - לא היו מלחמות בעבר?

עובדתית זה משבר חולף בדיוק כמו בבורסה העולמית.
נכון מאוד.
אני מאמין שתימצא פשרה, וגם אם לא, השינוי יהיה מינורי(משהו באיזור בחירת השופטים), יותר מזה הציבור, המגזר העסקי, סוכנויות הדירוג לא יתנו להם לעשות...
וראינו דוגמה לזה בשבועות האחרונים.
החברות יפסיקו להרוויח? הרי עם ישראל מכור לצריכה, שלא לדבר על הגידול הטבעי המואץ...
אני חושב שהשוק הישראלי במחירי הזדמנות, וההזדמנות הזאת תיסגר במוקדם או במאוחר...

נערך לאחרונה ב:
ציינתי פעם, כי מי שמושקע בקרנות דולריות, זו הזדמנות לנעול פטור ממס על העלייה בשקלים. (זה יועיל בעתיד במקרה שהדולר יצנח כי אינפלציה/קורונה/אוקראינה, לחשב את הרווח מהמחיר השקלי כיום).

נכון מאוד.
אני מאמין שתימצא פשרה, וגם אם לא, השינוי יהיה מינורי(משהו באיזור בחירת השופטים), יותר מזה הציבור, המגזר העסקי, סוכנויות הדירוג לא יתנו להם לעשות...
וראינו דוגמה לזה בשבועות האחרונים.
החברות יפסיקו להרוויח? הרי עם ישראל מכור לצריכה, שלא לדבר על הגידול הטבעי המואץ...
אני חושב שהשוק הישראלי במחירי הזדמנות, וההזדמנות הזאת תיסגר במוקדם או במאוחר...
כמו כל השקעה מדובר על סיכון מול סיכוי.
אם אתה מניח שהסיכוי שהחוקים יעברו בצורה שתחרב את ישראל בזמן הקצר הוא 50% (ואני נוטה להאמין שהסיכוי נמוך יותר מזה) עדיין קיים יחס סיכון מול סיכוי טוב כנראה, אבל אף אחד לא יודע את העתיד.

הסיכוי והסיכון לא יכולים להמדד במנותק משטר הנתונים הכלכליים האישיים.
אם נדבר על הקצוות - חוקה שמעגנת ערכים ליברליים מול השתלטות הממשלה על הועדה למינוי שופטים - במקרה הראשון שע"ח יחזור בערך לאזור ה 3 ש"ח לדעתי כפי שהיה לפני המהפיכה או טיפה פחות. כעובד מדינה ששכרו לא ישתנה, אני ארוויח מירידה מסויימת ביוקר המחיה.
במקרה השני, השקל עלול להתרסק, יוקר המחיה יזנק כך שרמת החיים תרד (פחות חיסכון במקרה שלי) והשכר שלי במקרה הטוב לא ירד. לכך תיווסף הפגיעה בשאר תחומי החיים (לא מרחיב כדי לא להגרר לפוליטיקה).
מנקודת המבט שלי, השקעה בשקל בזמן הנוכחי היא דבר מסוכן בהרבה מאשר בדולר, וזאת על אף שאין לי מידע עודף על המידע שבשוק.

הסיכוי והסיכון לא יכולים להמדד במנותק משטר הנתונים הכלכליים האישיים.
אם נדבר על הקצוות - חוקה שמעגנת ערכים ליברליים מול השתלטות הממשלה על הועדה למינוי שופטים - במקרה הראשון שע"ח יחזור בערך לאזור ה 3 ש"ח לדעתי כפי שהיה לפני המהפיכה או טיפה פחות. כעובד מדינה ששכרו לא ישתנה, אני ארוויח מירידה מסויימת ביוקר המחיה.
במקרה השני, השקל עלול להתרסק, יוקר המחיה יזנק כך שרמת החיים תרד (פחות חיסכון במקרה שלי) והשכר שלי במקרה הטוב לא ירד. לכך תיווסף הפגיעה בשאר תחומי החיים (לא מרחיב כדי לא להגרר לפוליטיקה).
מנקודת המבט שלי, השקעה בשקל בזמן הנוכחי היא דבר מסוכן בהרבה מאשר בדולר, וזאת על אף שאין לי מידע עודף על המידע שבשוק.
אולי לא הובנתי נכון, התכוונתי לחברות ישראליות, אין שום הגיון להחזיק מט"ח בדר"כ.
בכל מקרה הטענה שלך נכונה , אם לוקחים סיכון צריך להיות מוכנים להפסיד גם.
אתה צודק שאם רמת החשיפה לישראל גם ככה גדולה למשל ע"י החזקת דירה ועבודה בתחום שתלוי ישירות בישראל אז אכן ייתכן שמראש מדובר בחשיפה שהיא גדולה מידי.

אולי לא הובנתי נכון, התכוונתי לחברות ישראליות, אין שום הגיון להחזיק מט"ח בדר"כ.
מסכים. אני לא משקיע בבורסה המקומית מסיבות שלא קשורות למשבר הנוכחי, אבל אם הייתי משקיע, הייתי מעדיף חברות יצואניות. לא קשה למצוא כאלה בשוק.

לפי מה שיוצא בקרן הישראלית אני משלם 1.5% הוצאות יותר מאשר על קרן אירית. ובנוסף יש פער עקיבה של מעל 2%...כל הנ''ל כל שנה.
וואו זה ממש רע...
חשוב לשים לב שעצם דחיית המס זה יוצר תשואה, לדוגמא במקרה שצריך לשלם מס של 25 אחוז מכל הסכום שמושקע בקרן, בהנחת תשואה של 7 אחוז נומינלית אחרי 20 שנה רק דחיית המס יוצרת את הפער של 25 אחוז לטובתך שממילא גורמת שדחיית המס משלמת את כל המס...

במקרה הספציפי של הקרן הזאת אני לא יודע מה לומר, אבל לדעתי עצם זה שאתה מתעורר למכור את האחזקות בקרן בדיוק בזמן שהגידור פועל לרעתך, זה חבל וזה קצת דומה לאדם שמשקיע במניות לטווח ארוך וברגע שהוא רואה שיש הפסדים הוא יוצא....
אבל כאן בהחלט אם אתה חושש שהשקל לא יחזור ואולי אפילו יהיה יותר גרוע, בהחלט יש היגיון למכור במצב כזה.

כמו כל השקעה מדובר על סיכון מול סיכוי.
אם אתה מניח שהסיכוי שהחוקים יעברו בצורה שתחרב את ישראל בזמן הקצר הוא 50% (ואני נוטה להאמין שהסיכוי נמוך יותר מזה) עדיין קיים יחס סיכון מול סיכוי טוב כנראה, אבל אף אחד לא יודע את העתיד.
כאמור לדעתי הסיכוי גובר על הסיכון, היו משברים יותר גרועים ויצאנו מזה. נחיה ונראה...
חשוב לשים לב שעצם דחיית המס זה יוצר תשואה, לדוגמא במקרה שצריך לשלם מס של 25 אחוז מכל הסכום שמושקע בקרן, בהנחת תשואה של 7 אחוז נומינלית אחרי 20 שנה רק דחיית המס יוצרת את הפער של 25 אחוז לטובתך שממילא גורמת שדחיית המס משלמת את כל המס...

במקרה הספציפי של הקרן הזאת אני לא יודע מה לומר, אבל לדעתי עצם זה שאתה מתעורר למכור את האחזקות בקרן בדיוק בזמן שהגידור פועל לרעתך, זה חבל וזה קצת דומה לאדם שמשקיע במניות לטווח ארוך וברגע שהוא רואה שיש הפסדים הוא יוצא....
אבל כאן בהחלט אם אתה חושש שהשקל לא יחזור ואולי אפילו יהיה יותר גרוע, בהחלט יש היגיון למכור במצב כזה.
נכון, דחיית המס מייצרת עוד רווח, לפי החישוב שעשיתי כאמור הפער עומד לפחות על 3.5%, אז אני יחזיר את המס הזה תוך כמה שנים ספורות. טווח ההשקעה שלי הוא הרבה יותר גדול.
אני מתכוון לקנות מדדי מניות בארץ, ככה שהכסף ימשיך להיות מושקע בשקל והבונוס הנוסף הוא שאני ימכור "ביוקר" בארה"ב ויקנה בארץ ב"זול"(המכפילי רווח בארץ הרבה יותר נמוכים מארה"ב).
לא מאמין בתרחישים אפוקליפטיים שתיארתם פה.המציאות בד"כ הרבה יותר מעודנת...
סתם דוגמה - זוכרים לפני שנה דיברו על משבר אנרגיה מטורף שצפוי באירופה, מה בפועל - לא משבר ולא נעליים....

נערך לאחרונה ב:
מסכים. אני לא משקיע בבורסה המקומית מסיבות שלא קשורות למשבר הנוכחי, אבל אם הייתי משקיע, הייתי מעדיף חברות יצואניות. לא קשה למצוא כאלה בשוק.
דווקא להפך, כל היתרון בהשקעה בשוק מסויים הוא להיות חשוף כמה שיותר לכלכלה הספציפית של המדינה

דווקא להפך, כל היתרון בהשקעה בשוק מסויים הוא להיות חשוף כמה שיותר לכלכלה הספציפית של המדינה
חשיפה לכלכלה מקומית מביאה לך פיזור נוסף ביחס להשקעות אחרות.
חשיפה לחברות שיודעות להרוויח מהמשבר יכול להביא לך יחס סיכון מול רווח טוב יותר אם השוק לא יעיל.
אני לא בטוח שהתשובה הזאת חד משמעית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י מכירת מניות בהפסד אך שער דולר יותר גבוה שוק ההון 6
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
י קושי במילוי טופס 1325 - שער דולר מיסים 25
Kipodi קנית דולרים ע"י בנק ישראל וקביעת שער דולר יציג צרכנות פיננסית 33
M שער דולר/שקל שוק ההון 4
1337justme שער דולר-שקל ושוק ההון שוק ההון 2
Mamaof מרווח שער בהמרת דולר - הטבה להמרה גדולה חד פעמית שוק ההון 8
G שער דולר-שקל שוק ההון 119
I כיצד נקבע שער מטבע (נגיד דולר/שקל) שוק ההון 3
I גידור שער הדולר בנסדא"ק שוק ההון 2
N שער קנית מט"ח בספארק (לא תקין) שוק ההון 28
ז שער הדולר לטווח ארוך שוק ההון 1
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
E מס רווחי הון על הפרשי שער מיסים 1
Plato נתונים היסטוריים שער הדולר/שקל שוק ההון 1
R קביעת שער הדולר בקרנות חו"ל שוק ההון 5
I שער הדולר לאן? פוסטים מאיכות נמוכה 268
Shnizelia רווח מהיר מהפרשי שער השקעות אלטרנטיביות 89
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
נ הקשר בין שער הדולר העתידי להשקעה בפלח האגח"י שוק ההון 5
B קניית מט"ח לחשבון מט"ח מבנק - איזה שער? צרכנות פיננסית 6
N מערכת ספארק מחייבת במס בגלל הפרשי שער? מיסים 17
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ק שער הדולר בעקבות העלאת הריבית בארה"ב שוק ההון 4
M חישוב שער הצמדה למט"ח מיסים 2
I על הקשר בין שער הדולר למדדים המקומים שוק ההון 3
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
Y Foreign Transaction Fee ומרווחי שער באשראי אמריקאי צרכנות פיננסית 17
שם משתמש בעייתי מה זה "שער"? ומה זה "מחיר קניה/פדיון"? שוק ההון 6
N השפעת שער הדולר על קרן שקלית שוק ההון 34
S למה שער הדולר לפי בנק ישראל נמוך משער הדולר בפועל? שוק ההון 2
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
א שער מנייה באינטרקטיב ברוקרס פוסטים מאיכות נמוכה 3
ה שער מניה דואלית שוק ההון 6
D מחפש אתר שמציג שער מניות אמריקאיות בטווח זמן מדויק. פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
E השפעת שער הדולר על שער הפאונד אוף טופיק 2
ע שער המרת מט"ח שוק ההון 19
I כיצד משפיע שינוי שער הדולר על מדד הסנופי? שוק ההון 3
B השפעת שינוי שער הדולר על מניות זרות לא דואליות שוק ההון 5
י מה אתם חושבים על ירידת שער הדולר? שוק ההון 258
M שער קניה בקרן נאמנות כיצד מתבצע? שוק ההון 2
R שער החליפין בקניית ומכירת מניות לצורכי חישוב מס - נקבע ברגע הרכישה\מכירה? שוק ההון 4
ס הפרשי שער בפועל גבוהים מהמפורסם באתר הבנק צרכנות פיננסית 0
OiNK שאלה בנוגע לקביעת שער הפתיחה בקרנות מחקות שוק ההון 3
Y שער של קרן סל וחוזים עתידיים שוק ההון 6
G האם כשמוכרים VTI המיסוי הוא גם על רווחים כתוצאה משינוי שער מטח? שוק ההון 3
JBUZZ בלאקרוק אג"ח - אין תזוזת שער...??? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה