• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שמנייה עולה ב-10 אחוז, זה 10 אחוז ממה בדיוק ?

ori123

משתמש רגיל
דירוג
29
השאלה בכותרת.

בעיקרון, אני מנסה להבין משהו בסיסי בסיטואציה הבאה: נניח יש מניה שערכה הוא 100 דולר, ועלתה ב-10 אחוז ל-110 דולר, ואז ירדה ב-10 אחוז - לכאורה היא תרד ב-11 דולר, למחיר של 99 דולר...

כלומר, האם האחוז בה עולה/יורד המנייה, נקבע לפי המחיר שהיה לפני חלקיק שנייה ? או נקבע לפי מחיר הפתיחה ? מבולבל..

תודה מראש.

כל אמרה שמניה עלתה X היא חסרת משמעות בלי גורם זמן.
למשל, האמרה הנכונה היא המניה עלתה X ביום האחרון ואז אתה יודע שמחיר הייחוס הוא מחיר הסגירה של אתמול.

לרוב מודדים ברמות של יום, חודש ושנה.

השאלה בכותרת.

בעיקרון, אני מנסה להבין משהו בסיסי בסיטואציה הבאה: נניח יש מניה שערכה הוא 100 דולר, ועלתה ב-10 אחוז ל-110 דולר, ואז ירדה ב-10 אחוז - לכאורה היא תרד ב-11 דולר, למחיר של 99 דולר...

כלומר, האם האחוז בה עולה/יורד המנייה, נקבע לפי המחיר שהיה לפני חלקיק שנייה ? או נקבע לפי מחיר הפתיחה ? מבולבל..

תודה מראש.
מקובל למדוד יומי / חודשי / שנתי. מה שכתבת הוא בסיס לתובנה הטריוויאלית אך חשובה שאפשר להרוויח אלפי אחוזים אבל אם הפסדת מאה אחוז המשחק נגמר.

השאלה בכותרת.

תודה מראש.
המחיר באחוזים במהלך המסחר הרציף נקבעים ממחיר הפתיחה הסגירה היומי הקודם, של הנכס

כדי למדוד ביצועים של נכס, אפשר למדוד שינוי מתחילת השנה, מתחילת העשור, או מתקופת זמן כלשהיא X ל Y

החישוב הוא הפוך.
מסתכלים מה השווי של המניה בנקודת זמן A ומה השווי שלה בנקודת זמן B, מחלקים את השווי אחד בשני ומשם אפשר להסיק בכמה אחוזים המניה עלתה/ירדה בתקופת הזמן הזאת.
כלומר אם יש מניה שערכה 100$ בתחילת המסחר ביום מסיום ובסוף היום ערכה 110$ אז אפשר להגיד שהיא עלתה ב10% באותו יום. אם בסוף היום השני ערכה הוא שוב 100$ אפשר להגיד שביום השני היא ירדה בכ9%

באפליקציה, וכן באתרים כמו יאהו או גוגל פיננס הם מציינים עליות/ירידות באחוזים ביחס למחיר הסגירה של היום הקודם.
כמו שקפה שחור כתב:
המחיר באחוזים במהלך המסחר הרציף נקבעים ממחיר הפתיחה הסגירה היומי הקודם, של הנכס
וזה תיקון חשוב, כי למשל ביומיים האחרונים ראיתי מחיר פתיחה שקפץ מעבר למחיר הסגירה של יומו הקודם.
אגב, איך זה קורה? הצטברות של בקשות לרכישה מחוץ לשעות המסחר? או עליית ערך של הנכס מכיוון אחר?

מחיר פתיחה שקפץ מעבר למחיר הסגירה של יומו הקודם.
אגב, איך זה קורה?
כי היום משקיעים רצו לקנות את הנכס במחיר גבוה יותר מזה שמשקיעים רצו לקנות אותו אתמול. אין שום סיבה (וזה אכן כמעט לא קורה) שמחיר הפתיחה יהיה זהה למחיר הסגירה אתמול.

החישוב הוא הפוך.
מסתכלים מה השווי של המניה בנקודת זמן A ומה השווי שלה בנקודת זמן B, מחלקים את השווי אחד בשני ומשם אפשר להסיק בכמה אחוזים המניה עלתה/ירדה בתקופת הזמן הזאת.
כלומר אם יש מניה שערכה 100$ בתחילת המסחר ביום מסיום ובסוף היום ערכה 110$ אז אפשר להגיד שהיא עלתה ב10% באותו יום. אם בסוף היום השני ערכה הוא שוב 100$ אפשר להגיד שביום השני היא ירדה בכ9%

אתה יכול להוביל אותי איך הגעת ל-9 ?

יכול להיות מחוזים שנסחרים רוב היממה
איך והיכן זה קורה? זה מסחר חוץ בורסאי או שאתה מתכוון למסחר בבורסות שגאוגרפית נמצאות באזור זמן שונה?

איך והיכן זה קורה? זה מסחר חוץ בורסאי או שאתה מתכוון למסחר בבורסות שגאוגרפית נמצאות באזור זמן שונה?
המסחר בחוזים מתקיים בבורסת החוזים, לא בבורסת המניות
https://www.cmegroup.com/trading-hours.html#equityIndex
וכן, לגבי החלק השני, התכוונתי גם למניות דואליות
בנוסף יש את המסחר שמחוץ לשעות אבל בתוך שלבי המסחר (טרום פתיחה\אחרי נעילה)

המסחר בחוזים מתקיים בבורסת החוזים, לא בבורסת המניות
https://www.cmegroup.com/trading-hours.html#equityIndex
תודה, מעניין, הרבה זמן רציתי להחזיק (וירטואלית) 5000 בושל של תירס.
אבל ברצינות - מהי האינטראקציה הישירה (אם קיימת) בין המסחר בבורסת החוזים לבין המסחר בבורסת המניות? מי משפיע על מי?

תודה, מעניין, הרבה זמן רציתי להחזיק (וירטואלית) 5000 בושל של תירס.
הבאתי לך את הקישור לטאב של ה Equity , לא הסחורות

מי משפיע על מי?
מסחר בחוזים הוא כ22 שעות ביממה
מסחר במדד הוא כ 8 שעות ביום (5 ימים בשבוע)
מסחר במניות כנ"ל

מי משפיע על מי? למה שמישהו ישפיע על מישהו, כל הנ"ל מייצגים סל של מוצרים שלהם קיימים מחירים
אני מניח בנוסף שיש ארביטראז שנסגר כמעט מיידית, אחרי שמישהו ניצל אותו, וזה יכול לקרות בכל הכוונים
אז אני מניח שמה שמשפיע זה המניות? (אבל אין לי את התשובה הנכונה לצערי)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
unrealx הרגע הזה שמנייה קופצת 1155% אוף טופיק 12
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
מ מדד עולה אבל קרן יורדת? שוק ההון 3
E יש לי עסק עונתי. בזמן שאין עבודה תמיד עולה לי לשלב בעוד קריירה. מה אומרים? אוף טופיק 5
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
הסוליd ירידת קרן כספית בסביבת ריבית עולה שוק ההון 4
א וועדת הכספים: "הצעת החוק הראשונה תהיה: כשהריבית עולה, ריביות המשכנתאות לא יעלו" פוסטים מאיכות נמוכה 60
A כמה סוגיות בנושא הלוואות \ מחזור הלוואות בתקופת פריים עולה נדל"ן 3
גימפל מי מרוויח כשריבית הפריים עולה? פוסטים מאיכות נמוכה 5
I לא מבין את תיאוריית "השוק תמיד עולה בטווך הארוך" שוק ההון 88
A התלבטות על רכישת בית בתקופת ריבית עולה נדל"ן 39
י מינוף כשהריבית עולה נדל"ן 28
W מינוף ע''י הלוואות פריים בתקופת אינפלציה וריבית עולה אוף טופיק 1
I איך החייה הזו עלולה להתנהג בסביבת ריבית עולה ואינפלציה גואה: אג"ח בריבית משתנה צמוד מדד? שוק ההון 2
T אג״ח צמוד מדד 2-5 בתקופת אינפלציה וריבית עולה שוק ההון 16
A איך לקנות בית בשוק עולה ולא לשלם יותר מדיי נדל"ן 13
M איך לא למכור דירה בזול מידי בשוק עולה נדל"ן 15
שם משתמש בעייתי האם חברה מרוויחה מזה שערך המניות שלה עולה? שוק ההון 16
שם משתמש בעייתי האם זה שהשקל עולה ביחס לדולר יכול להשפיע על כדאיות של מדד s&p500? שוק ההון 2
א כמה עולה ייפוי כוח נוטריוני, והאם זה משנה אם זה עבור הבנק? צרכנות פיננסית 6
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
O מישהו יכול להסביר איך אלטשולר ishares S&P עולה 14/01/2021 היום 2% שוק ההון 5
G ביטקויין יורד 0.40% ותעודה עוקבת gbtc עולה 9% שוק ההון 2
קירכהוף ערן זהבי - "החיים זולים - הפוזה עולה כסף" אוף טופיק 17
פ למה הביקוש למניה עולה כשחברה רווחית? שוק ההון 74
A כמה עולה לפתוח בנק \ ברוקר בארץ שוק ההון 26
O המדד עולה - אבל הקרן המחקה יורדת שוק ההון 4
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
J לברוח כשמדד הפחד עולה, לחזור כשהוא יורד שוק ההון 49
ת כמה עולה כיסוי נכות בקרן פנסיה? צרכנות פיננסית 8
ת רמת החיים, משהו לא מסתדר לי. המצב הכלכלי קשה ורמת החיים עולה? אוף טופיק 305
Y כמה עולה לגדל ילד צרכנות פיננסית 18
Trevor עוד מסע עולה ע"ג דפי הפורום יומני מסע אישיים 29
Jenia29 בימי שישי הבורסה בדר"כ עולה שוק ההון 63
C דיכאון קל- איך מטפלים/כמה עולה פסיכולוג ? אוף טופיק 2
ל השקעה במניות בזמן שהריבית עולה. שוק ההון 6
amikal איזה אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 6
ע השקעה ב-REITs בסביבת ריבית עולה שוק ההון 7
V כמה עולה לבנות בית (קרקע) על מגרש קיים? נדל"ן 26
H למה האירו עולה? שוק ההון 4
yortem כמה עולה ה'מסביב' (מסים וכו') בבניית דירה? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה חדשות טובות - הדולר עולה ! שוק ההון 10
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
I אז איך האינפלציה לא עולה? אוף טופיק 36
ר אילו אפיקי השקעה צפויים לעלות כשהריבית עולה? שוק ההון 44
maverick שאלת הבנה - כאשר ריבית עולה גם שוק אג"ח וגם שוק המניות צפויים לרדת? שוק ההון 29
מ למה מניה עולה כאשר מוכרז דיבידנד חד פעמי? שוק ההון 2
I כמה באמת עולה IRA צרכנות פיננסית 8
M כמה עולה לי תיק ההשקעות שלי צרכנות פיננסית 47
M כמה באמת עולה להחזיק קרן מחקה... שוק ההון 123

נושאים דומים

Back
למעלה