• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בימי שישי הבורסה בדר"כ עולה

Jenia29

משתמש רגיל
דירוג
53
שמתי לב לתופעה הזו כבר לפני 2-3 שנים..
אני מודה שלא בדקתי את זה סטטיסטית (אבל אני אעשה את זה בסופש)
אבל יש לי תחושה שהמדדים מסיימים ב+ ביותר מ50% מהימי שישי באופן סטטיסטי מובהק...

אנסה לפרסם את הגיליונות אקסל שלי עם העונתיות של ימים וחודשים. לכן אגב, בישראל בד"כ עולה בראשון
הסיכוי שתעלה הוא גבוה לעומת כל הימים 57% היא לא תעלה הכי הרבה בממוצע. יום שני הסיכוי הכי נמוך שתעלה. הגיליון חישובי ולא ייצוגי. סימנתי בצבע כחול את החישוב של הטענה שלך בגיליון MONTH DAYS
לא ערכתי ניתוח שונות
https://drive.google.com/file/d/1y2GdC97RabhmNqcj7uKHneZw184e9n4U/view?usp=sharing

נערך לאחרונה ב:
אוקיי, ו...? נגיד שזה נכון-מה אמורים לעשות עם המידע הזה?
מה זה משנה למישהו עם אפיק השקעה של מעל ליום?
לדעתי, זה מקסימום מידע שימושי לסוחרים יומיים, פחות לאלה עם אפיק השקעה של שנים

אגב, אין לך מושג כמה ויכוחים היו לי כאן עם אנשים על הנושא הזה לפני שבוע שבועיים....ואמרתי שכדאי לעשות שורט בשני . אשמח אם תזכירי לי איך לבדוק שונות. תורידי את הקובץ. יש לי גם קובץ מ1993

אוקיי, ו...? נגיד שזה נכון-מה אמורים לעשות עם המידע הזה?
מה זה משנה למישהו עם אפיק השקעה של מעל ליום?
לדעתי, זה מקסימום מידע שימושי לסוחרים יומיים, פחות לאלה עם אפיק השקעה של שנים
נכון בעיקר. אבל אם את מתכננת לקנות מניה, קניה בשני ולמכור-בשישי. יותר חשוב אם את בוחרת במיצוע או לבצע קנייה, עדיף כל חודש/רבעון בין ה26 ל3 לחודש. עדיף ב26. מקבלים משוכרות והפנסיות מזרימות כספים. בכללי, לא להכנס עכשיו חודשיים לבורסה, לטעמי
קוראים לזה TOM ויש המון מחקרים אקדמיים
TURN OF THE MONTH EFFECT
ואם להשקיע, אז באוקטובר עד אפריל. לא להפסיד את החודשים האלה ואם בא לך מתישהו לקנות את אפל, אל תפסידי את מרץ-יש לה אפקט עונתי ולפלדיום, עד לכניסת רכבים חשמליים-יולי. זה בלי ניתוח שונות
יש לי המון אתרים בנושא- למשל פה, אם את מתכוונת לקנות מניה- תוכלי לראות מתי היא יורדת ולהכנס. יש רק להזין סימבול. זה שקלול של סיכוי ותשואה
https://stockcharts.com/freecharts/seasonality.php?symbol=LNG&compare=

וכל זה לא בישראל. ההשערה שלי שבישראל זה בין ה3-4 ל14 הזמנים שהכספים זורמים מהפנסיות. לא בדקתי

נערך לאחרונה ב:
נכון בעיקר. אבל אם את מתכננת לקנות מניה, קניה בשני ולמכור-בשישי. יותר חשוב אם את בוחרת במיצוע או לבצע קנייה, עדיף כל חודש/רבעון בין ה26 ל3 לחודש. עדיף ב26. מקבלים משוכרות והפנסיות מזרימות כספים. בכללי, לא להכנס עכשיו חודשיים לבורסה, לטעמי
TURN OF THE MONTH EFFECT
ואם להשקיע, אז באוקטובר עד אפריל. לא להפסיד את החודשים האלה ואם בא לך מתישהו לקנות את אפל, אל תפסידי את מרץ-יש לה אפקט עונתי ולפלדיום, עד לכניסת רכבים חשמליים-יולי. זה בלי ניתוח שונות
יש לי המון אתרים בנושא- למשל פה, אם את מתכוונת לקנות מניה- תוכלי לראות מתי היא יורדת ולהכנס. יש רק להזין סימבול. זה שקלול של סיכוי ותשואה

וכל זה לא בישראל. ההשערה שלי שבישראל זה בין ה3-4 ל14 הזמנים שהכספים זורמים מהפנסיות. לא בדקתי
מספיק לכתוב את זה כאן למספר אנשים עם ידע בסיסי במתמטיקה וסטטיסטיקה כדי להבין שכל מה שכתבת לא קשור לעתיד, לא חייב להיות בעתיד ובספק אם נתוני העבר מרמזים על משהו בהווה אם בכלל
ה"נבואה" שלך לא רלוונטית, את דוחפת את הנתונים הללו אבל אין להם שום משמעות כאן, כאילו יש משמעות, אבל לא לעתיד
מציע להפסיק עם התזמון, אין לזה תוחלת חיובית, לא משנה כמה פעמים תהיי צודקת, אין קשר למה שאחרים צריכים לעשות

את עוסקת באסטרולוגיה.

מספיק לכתוב את זה כאן למספר אנשים עם ידע בסיסי במתמטיקה וסטטיסטיקה כדי להבין שכל מה שכתבת לא קשור לעתיד, לא חייב להיות בעתיד ובספק אם נתוני העבר מרמזים על משהו בהווה אם בכלל
ה"נבואה" שלך לא רלוונטית, את דוחפת את הנתונים הללו אבל אין להם שום משמעות כאן, כאילו יש משמעות, אבל לא לעתיד
מציע להפסיק עם התזמון, אין לזה תוחלת חיובית, לא משנה כמה פעמים תהיי צודקת, אין קשר למה שאחרים צריכים לעשות
שימי לב להדעות למעלה- זה מה שעברתי לפני שבוע ובניתיים צדקתי לגבי יום שני ולגבי החיזוי שהסנפי ירד עוד

זה היה מרשים אם היו למדד 1000 כיוונים. מכיוון שהוא יכול רק לרדת, לעלות או להשאר במקום - זה לא מרשים במיוחד...
יום שהמדד יסיים ב 0% ?
לא חושב שמישהו יהמר על זה...

אז למעשה ההסתברות להיות צודק היא 50%

מכיוון שבממוצע הבורסה עולה נראה לימסביר מאוד שבכל יום בשבוע הבורסה בדרך כלל עולה.

מכיוון שבממוצע הבורסה עולה נראה לימסביר מאוד שבכל יום בשבוע הבורסה בדרך כלל עולה.
אתה צודק אבל זה לא קשור לממוצע. זה קשור לעובדה שהעליות יותר ארוכות מהירידות.

אפשר להכניס לחישוב כל מני נתונים נוספים..
ההתפלגות היא לא אחידה בטווח זמן מקומי
כמו למשל מלחמת הסחר, גובה הריבית ועוד...

הפורום מתדרדר....
TURN OF THE MONTH EFFECT

אנקדוטות, ותחושות בטן, עם מסקנות מסוכנות.... לדעתי לפחות...

עדיף כל חודש/רבעון בין ה26 ל3 לחודש. עדיף ב26. מקבלים משוכרות והפנסיות מזרימות כספים.
כולם מקבלים שכר ב 26 לחודש?

כי רוב מי שאני מכיר לא מקבל...

זה היה מרשים אם היו למדד 1000 כיוונים. מכיוון שהוא יכול רק לרדת, לעלות או להשאר במקום - זה לא מרשים במיוחד...
זה לא מדויק הסיכויים לא שווים. זה 55% סיכוי שיעלה ביום ובמקומפאונדיבג זה מצטברת. זה לא יחס 1 ל1 פרט לכך אמרתי- עד יוף יוני מה22.5 לא תהיה עלייה מצטברת של 1.5% ועוד מני תחזיות

שמע, בשנות ה80 TUDOR עשה את מרבית הכסף על עונתיות. מדובר על אחד המיליונירם הגדולים בעולם. הוא למשל עשה שורט חזק ב87 כי בדק קורלציה בין שנות ה80 לשנות ה29 והכל במדפסת סיכות, לא כמו היום. אבל את העניין של TOM הוא קבע ביצע מאז כמובן זז הTOM כי כולם ניסו להכנס בגל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה קניה של קרן מחקה בימי שישי - ראשון שוק ההון 13
V יש הנחות טובות בימי הקניות של נובמבר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
E הלוואה למדינה בימי הקורונה שוק ההון 3
D השכרת דירה בימי הקורונה אוף טופיק 3
Ayelet582 חיסכון בימי קורונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
נולי השקעה לטווח קצרצר בימי קורונה שוק ההון 23
ח מוזיאונים בחינם בירושלים בימי חמישי בחודש דצמבר בין השעות 9 בערב עד 1 בלילה אוף טופיק 0
T תשלום על שישי שבת במילואים אוף טופיק 1
Yos שעות מסחר בetf ארה"ב ביום שישי שוק ההון 1
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
U תשואות היסטוריות של הבורסה בישראל וארה"ב שוק ההון 14
ק קניית סחורות פיזיות דרך הבורסה שוק ההון 9
S מס על רווחי הבורסה בתקופת אינפלציה שוק ההון 3
I למה הבורסה רועשת וגועשת בגלל העלאות הריבית הצפויות? שוק ההון 24
ישראלית הבורסה נופלת פוסטים מאיכות נמוכה 47
Y התלבטות בין ETF טורקיים לפי גודל, מיסוי, צורת עקיבה, סוג הבורסה שוק ההון 5
aminadav מה כבר יכול להשתבש אשר משקיעים בקרן המחקה אחד המדדים של הבורסה ישראל? שוק ההון 7
E אם הבורסה תמיד תעלה בטווח הארוך שוק ההון 17
amikal השקעה במדדי מניות של הבורסה האמריקאית שלא דרך כל גוף ישראלי שוק ההון 11
Benjamin W חברות פרטיות יוכלו לגייס באמצעות הבורסה? TASE UP?! שוק ההון 4
Liron2035 טוב זה כבר מסקרן: שגיאת חישוב, השוק עלה. הבורסה נסגרה ונמצאה השגיאה..מה יקרה ביום שני? שוק ההון 22
S איך נגמלים מלחשוב על הבורסה? אוף טופיק 90
Snoopy פתיחת הבורסה הקנדית TSX למסחר שוק ההון 6
מוריארטי הבורסה לניירות ערך יצאה בקמפיין אוף טופיק 5
Wolfi האם הבורסה בתל אביב בתהליכי קריסה? שוק ההון 27
Z כנס בנושו מיסוי הבורסה היום בבורסה. האם יש דרך לצפות ONLINE באתר כלשהו? אוף טופיק 3
S יש אפשרות להשקיע במדד הישראלי דרך הבורסה? שוק ההון 1
מ עזרה בקוד importdata מאתר הבורסה שוק ההון 0
Y הבורסה העלתה מחשבון עמלות באתר צרכנות פיננסית 6
amikal איך עליית הריבית בארה"ב תשפיע על הבורסה (גם בישראל וגם בעולם)? שוק ההון 17
כימאי הבורסה באינדונזיה קרסה אוף טופיק 6
ש ביום שבו הבורסה תיפול שוק ההון 3
Benjamin W שינוי מבנה הבורסה שוק ההון 18
wa11a הורדת מס על הבורסה - כתבה מכלכליסט אוף טופיק 18
ח התנהלות לא ברורה של דרקטוריון הבורסה אוף טופיק 1
R הימים הבהירים של הבורסה: תופעה מפתיעה שוק ההון 28
טלטל פרסום נתוני הבורסה בפומבי שוק ההון 0
adamshalev איך עובדת הבורסה (1958) אוף טופיק 2
אל ניניו עכשיו זה רשמי: העלאת המס על הבורסה לא הגדילה ההכנסות ממיסים... שוק ההון 0
ע מחקר של בנק ישראל על העלאת המס על הבורסה ל-25% שוק ההון 45
Gari איך ירי לדרום או מבצע\מלחמה ישפיע אם בכלל על הבורסה\שוק ההון? שוק ההון 12
R כתבות בנוגע למצב הבורסה שוק ההון 20

נושאים דומים

Back
למעלה