• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שיא בבורסה ובנדל״ן

שם בדוי

משתמש רגיל
דירוג
36
שלום

אני בן 23 ורוצה לבצע את ההשקעות הראשונות שלי באפיק שוק ההון או נדלן.

לאחר בדיקה רואה ששוק ההון בשיא כל בזמנים וכך גם הנדלן.

האם ייתכן כי זהו פשוט לא זמן מתאים להשקיע? ואולי עדיף לחכות לאיזה ירידה/משבר?

אני בן 23 ורוצה לבצע את ההשקעות הראשונות שלי
השאלה היא כללית מדי. מה גודל התיק? האם אתה זקוק לכספים בעתיד הקרוב? האם אתה מתכנן השקעות כספים נוספות ורצופות או לא? מה אחוז החיסכון שלך?
השאלות הללו חשובות כי התנאים ומשך הזמן שבהם אתה משקיע ישפיעו על התשובה לשאלה שלך.
ככל, לצעירים עם אופק השקעה ארוך ותיק קטן, מומלץ 100% מניות. למבוגרים עם תיק השקעות גדול- הרבה פחות. אי אפשר לתת לך אפילו התייחסות כללית אם לא תפרט יותר.

רואה ששוק ההון בשיא כל בזמנים וכך גם הנדלן.

ממליץ לקרוא את הסולידית: מי הפסיכי שמתחיל להשקיע עכשיו?

אמ;לק:
השקעה לטווח ארוך ובהתאם לסיבולת הסיכון שלך לא אמורה לכלול תזמון שוק.
מי שמחכה לזמן אידאלי נשאר מחוץ לשוק ומפסיד רווחים.
אפשר לשקול כניסה הדרגתית לשוק (מיצוע) אם זה עוזר לשקט נפשי.

אם קשה לך להכנס כשבשוק בשיא, חכה איך תרגיש כשהשוק יתמוטט וכלי התקשורת יזעקו שטרור / מזג אוויר / מגיפה מחריבים את הכלכלה.

נכנסתי ב 2014. יכול לומר לך שחשבתי בדיוק אותו דבר והחלטתי להיכנס באופן מדורג מאד. בדיעבד - היה עדיף להיכנס וזהו. עדיין, אם מיצוע מקל עליך את הכניסה, זה בוודאי עדיף על היסוס והמשך דחיה.

נכנסתי ב 2014. יכול לומר לך שחשבתי בדיוק אותו דבר והחלטתי להיכנס באופן מדורג מאד. בדיעבד - היה עדיף להיכנס וזהו. עדיין, אם מיצוע מקל עליך את הכניסה, זה בוודאי עדיף על היסוס והמשך דחיה.
כן. ועדיין.. ב2014 השוק לא היה במצב שהוא היום. p/e היה אזור ה18. היום כבר מגרד את ה40.
ויש עוד אינדקטורים בשמיים.

שלום

היי
ציינת עובדות נכונות, בקיץ 2011 הייתה מחאת הדיור, המחירים עלו באופן חד תוך מספר שנים,
ומה קרה מאז ? המחירים המשיכו לעלות מסיבות שונות,
לכן כמשקיעים אנחנו צרכים לפעול תמיד תוך הסתכלות לטווח הארוך, ולבחור אסטרטגיות השקעה מתאימות.

בנדל"ן מומלץ להתמקד בערים שאין בהן פוטנציאל לבניה רחבה, לדוגמא מרכז תל אביב,
במשבר הקודם מחירי הדירות הקטנות ירדו 10% לאחר עליות מחירים חדות, ומאז ועד היום מחירי
דירות אלו עלו למעלה מ 300% נומינלית......

גבעתיים, רמת גן, בת ים, גם להן אין עתודות קרקע גבוהות לבניה.

הועבר לפוסטים מאיכות נמוכה

כן. ועדיין.. ב2014 השוק לא היה במצב שהוא היום. p/e היה אזור ה18. היום כבר מגרד את ה40.
ויש עוד אינדקטורים בשמיים.
אבל ב 2014 הסולידית כתבה את הפוסט "מי הפסיכי שמתחיל להשקיע עכשיו?" בעקבות הרבה קולות דומים שנשמעו אז...
מאז ה S&P500 עשה 140% בלי דיבידנדים, במילים אחרות אם השוק נופל חודש הבא ב50% הוא עדיין ברווח.
2021 ועדיין יש אותם קולות, אנחנו פשוט 7 שנים קרובים יותר לבום, או שאולי אנחנו בכלל שנה וחצי אחריו ? מי אמר ש35% ירידה זה לא מספיק ? מי אמר שזה חייב להמשך כמה שנים ?

אבל ב 2014 הסולידית כתבה את הפוסט "מי הפסיכי שמתחיל להשקיע עכשיו?" בעקבות הרבה קולות דומים שנשמעו אז...
מאז ה S&P500 עשה 140% בלי דיבידנדים, במילים אחרות אם השוק נופל חודש הבא ב50% הוא עדיין ברווח.
2021 ועדיין יש אותם קולות, אנחנו פשוט 7 שנים קרובים יותר לבום, או שאולי אנחנו בכלל שנה וחצי אחריו ? מי אמר ש35% ירידה זה לא מספיק ? מי אמר שזה חייב להמשך כמה שנים ?
אני לא אומר לא להשקיע. רוב הכסף שלי בבורסה because time in the market beats timing the market.
מה שאני אומר שהמצב נראה הרבה יותר בעייתי מ2014.
אכן השוק באותה שנה היה אחרי כמה שנים של עליות אבל בכלל לא קרוב למצב של השוק עכשיו.
אי אפשר להיות עיוורים למציאות. אני חושב שאין בן אדם אחד שמבין שמשהו שיופתע אם תהיה קריסה בשנתיים הקרובות והשוק ירד בעשרות אחוזים.

הסתברותית זה בד"כ יהיה המצב, כי שני סוגי הנכסים צומחים עם הזמן
למעשה, אם זה לא היה המקרה היית צריך להיות מודאג מאוד, משום שפירושו שגם כשתרצה לפרוש - יכול מאוד להיות שהם לא יהיו בשיא...

בעולם מושלם - הם היו בשיא-כל-הזמנים בכל רגע

היות ואתה לא יודע מתי יהיה משבר/ירידה -
יכול להיות שתחכה למשל שנה, או שנתיים או חמש למשבר, ואז יהיה משבר והשוק ירד ב-30%,
אבל בזמן שחיכית הוא עלה ב-200%
אז יצא שהפסדת כסף בזמן שהמתנת

אתה לא אמור לתזמן את השוק

השוק נראה ככה (לא מתואם לאינפלציה) על פני הזמן.
כמו שאתה רואה, ברוב ימי/שבועות/חודשי/שנות המסחר - נשבר שיא.

1629417973677.png

שחק עם עצמך משחק -
הגדר זמן שנראה לך הגיוני להמתין לקריסה, ואז בחר נקודה אקראית על הגרף (באופן עיוור).
כך תוכל לחשב כמה היית מפסיד בהמתנה לקריסה/ירידה

חזור על המשחק הזה כמה פעמים וחשב ממוצע, זה יתן לך את תוחלת ההפסד שהייתה לך לו היית נוהג כך בעבר

אין סיבה לחשוב שלא יקרה דבר דומה אם תנהג כך בעתיד (או לכל הפחות, יש יותר סיבות לחשוב שיקרה אותו הדבר מאשר שלא).

אני למשל איבדתי מאות אלפי שקלים כי המתנתי לקריסה/ירידה מ-2014 ועד 2019

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Myrath האם ישנם רגעי שיא ראויים לציון במסלול הסולידי שבחרתם בו? אוף טופיק 8
M למה באפט צובר שיא של מזומנים? שוק ההון 18
פ שיא החוצפה — אסור לאפשר לאזרחים "טפשים" לנהל בעצמם את כספם. המדינה חייבת לאסור זאת. צרכנות פיננסית 13
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
ש החזר מס על הפסדים בבורסה מול מס רכישה לדירה שניה שוק ההון 3
D השקעה בבורסה למול דירה להשקעה שוק ההון 46
S קיזוז הפסדים בבורסה בחשבון בבנק בארץ עם רווחים מחשבון ברוקר בחול פוסטים מאיכות נמוכה 4
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
yossik איסור מסחר בבורסה בבנק הפועלים לבעלי אזרחות אמריקאית. צרכנות פיננסית 15
D רובוט למסחר בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 8
מ ניצול הפסד בבורסה מיסים 0
גימפל רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
א חסכון / השקעה בבורסה על שם קטין עם הגבלת גיל פתיחה שוק ההון 19
ל קרן השתלמות מול השקעה בבורסה שוק ההון 8
K קרנות סל מחקות מדד - איך הן נסחרות בבורסה? שוק ההון 1
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
T מסחר 24/7 בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 61
deussex האם בירידה בבורסה יש היגיון לחכות עם ניוד קופות גמל (עוקבי מדד) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
E השפעת הירידות בבורסה על היום-יום ומצב הרוח שוק ההון 63
F למה העלאת ריבית בארה"ב גורר נפילות בבורסה? שוק ההון 4
T חורבן בישראל וגורלן של קרנות זרות שנקנו באמצעות ברוקר ישראלי בבורסה זרה? שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי בבורסה יש "מחסן" לניירות ערך? שוק ההון 7
ה השקעה במדדי מניות בבורסה בארץ שוק ההון 7
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 9
א דמי ניהול/משתנים/נאמנות בקרן סל בבורסה - מול קרן מנוהלת שוק ההון 20
ראול קסטרו ETF זרה שנסחרת בש"ח בבורסה בישראל שוק ההון 3
ש קרן נאמנות מול סחר עצמאי בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 4
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
V קרן השתלמות IRA הלמן אלדובי בפלטפורמה של מזרחי טפחות - ניתן לקנות ניירות בבורסה האמריקאית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
O איך יודעים איזה חברות חדשות הולכות להיסחר בבורסה? שוק ההון 7
G קיזוז הפסדים בבורסה עם דוגמא מוחשית שוק ההון 6
1337justme תקלה בבורסה בארץ. עריכה:נפתרה התעלומה שוק ההון 6
מ כאן - איך עובד המסחר בבורסה אוף טופיק 2
מ מסחר בחול בבורסה בארץ שוק ההון 1
A שביתת מסחר בבורסה הישראלית אוף טופיק 22
לאץ' קיזוז הפסדים בבורסה: כך תשלמו פחות מס רווח הון דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 15
L רעיונות להשקעה בבורסה בתחומים שאתם מבינים בהם שוק ההון 23
י היי, מכירת מניות של חברות שאינם מונפקים בבורסה שוק ההון 8
I שאלה| הפסד בתיק למרות שעוד לא נרכש? (פעולה ראשונה בבורסה) שוק ההון 1
ר האם יש שימוש נרחב במידע פנים בבורסה הישראלית? שוק ההון 10
ש למה מתנגדים שIB תהיה חברה בבורסה הישראלית? צרכנות פיננסית 18
K קניית קרנות מחקות של ishares בבורסת תא vs קנייה בבורסה בלונדון שוק ההון 9
S איך לדעת אם זה בכלל מתאים לי להשקיע בבורסה ולראות כל יום את התנודות של אחוז ויותר לפה ולשם שוק ההון 26
אוסף תאים משתכפלים איך להשקיע בבורסה עם תקציב אפסי: שוק ההון 12
ITS Star Market - איך להשקיע בבורסה הסינית החדשה? שוק ההון 1
Jenia29 מה עושים הסוחרים בבורסה בניו יורק? אוף טופיק 12
ש האם יש קרן מקבילה לVXUS בבורסה המקומית? שוק ההון 8

נושאים דומים

Back
למעלה