מסחר 24/7 בבורסה

TWOSIXNINE

משתמש בכיר
דירוג
647
בורסות מסחר בקריפטו זמינות למשקיע 24/7.

מה הסיבה שבורסות המסחר ה״רגילות״ כפופות לשעות עבודה מסוימות?

תקנו אותי אם אני טועה, אבל האם פעולות המסחר הן פעולות שמתבצעות ע״י מחשב, דיגטליות.
ז״א כשאני קונה עכשיו דרך האפלקציה עוד יחידות במחקה מדד המועדף עליי הפעולה משתקפת ישירות (דק׳-שעות) ואינה מצריכה מעורבות של אדם.

מה מונע מהבורסות הללו להציע מסחר 24/7?

אני יכול לשער, ובלי להעמיק יותר מדי מחשבה, שכמובן יש עלויות שמצריכות צוותים של תפעול, תמיכה ובקרה של המערכות הללו. וכמובן, ציוד (מחשבים, ציוד נלווה, חשמל וכו׳) אבל התשתית כבר קיימת וזה ללא ספק אומר שההוצאה הגדולה כבר מאחור.

במקביל נגבות יותר עמלות, מבוצעות יותר פעולות, הרי אם העסק הזה לא היה רווחי הוא לא היה מתקיים אז למה בעצם להפסיק את הפעילות?
קצת כמו לפתוח בית-קפה אבל לא לעבוד בשבת, לא?

פתרון עקלקל הוא כמובן לפתוח חשבון מסחר בהרבה חברות וגופים שיחד יאפשרו מסחר נגיש לכל בורסה בעולם ובכפוף להבדלי השעות וליצור מעט סרגל זמן ארוך יותר למסחר אבל זה לא נשמע לי פרקטי בכלל.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,311
בין השאר כי רוב היקף המסחר מגיע גם הוא מגופים שעובדים רק באמצע שבוע ובשעות היום. אין הרבה טעם לבורסה לעבוד 24 שעות כשברוב השעות היקפי המסחר יהיו זעומים (ויכול לייצר תנודתיות גבוהה לא רצויה).

TWOSIXNINE

משתמש בכיר
דירוג
647
מעניין מה שאתה אומר. יש דרך לראות נתונים מהסוג הזה על משקיעי ריטייל מול מוסדיים בבורסה?

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
1,059
בין השאר כי רוב היקף המסחר מגיע גם הוא מגופים שעובדים רק באמצע שבוע ובשעות היום.
מה הכוונה ב"שעות היום"? הרי מדובר על מסחר גלובלי.
בגדול, בדיוק מאותה סיבה שבתי קזינו עובדים 24/7 ובורסות לא. כאשר למסחר אין ערך אינטרנזי ואין צורך בפיקוח אין בעיה "להמר" עליו סביב השעון.
האם פיקוח הוא מה שמונע מהבורסות להישאר פתוחות? אני מכיר טענות אחרות כגון מנוחה ונפח מסחר.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,311
מה הכוונה ב"שעות היום"? הרי מדובר על מסחר גלובלי.
אולי בנאסדק וב nyse זה לא המצב, אבל ברוב הבורסות האחרות רוב המסחר מגיע מהמדינה/יבשת של אותה בורסה.

TWOSIXNINE

משתמש בכיר
דירוג
647
בגדול, בדיוק מאותה סיבה שבתי קזינו עובדים 24/7 ובורסות לא. כאשר למסחר אין ערך אינטרנזי ואין צורך בפיקוח אין בעיה "להמר" עליו סביב השעון.
למה השעון שאתה מדבר עליו נקבע ע״י גופים ולא על פי - שים לב - זמן?
בין השאר כי רוב היקף המסחר מגיע גם הוא מגופים שעובדים רק באמצע שבוע ובשעות היום. אין הרבה טעם לבורסה לעבוד 24 שעות כשברוב השעות היקפי המסחר יהיו זעומים (ויכול לייצר תנודתיות גבוהה לא רצויה).
עדיין לא רואה סיבה טובה למה להחליט לסגור את הדלת למסחר ולא להשאיר פתוחה עבור משקיעים קטנים (וקבוצות אחרות).
-התנודתיות הגבוהה היא קצרה מאד וזמנית, מאחר שבעוד כיומיים היקפי המסחר יחזרו כאשר השחקנים הגדולים יחזרו מהסופש. זה גם ככה מה שקורה כיום כאשר בורסות גדולות יחסית נסגרות למסחר בעוד שבברוסות אחרות בעולם, קטנות יותר, נמשך המסחר. יש דמיון. לא מוצלח כל כך. אבל מקווה שמעביר את הנקודה.

נראה לי שהפלח הנ״ל שותף באחוז לא מבוטל מסך העמלות שנגבות ביום מסחר עבור ביצוע פעולות. דווקא לשחקנים הגדולים יותר יש הנחות משמעותיות יותר בהוצאות על עמלות מסחר, לא?

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
1,059
אולי בנאסדק וב nyse זה לא המצב, אבל ברוב הבורסות האחרות רוב המסחר מגיע מהמדינה/יבשת של אותה בורסה.
וידוע כמה מהמסחר ידני וכמה אוטומטי? אם המסחר אוטומטי אין סיבה שלא יפעל גם מחוץ לשעות העבודה, לא?

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,311
וידוע כמה מהמסחר ידני וכמה אוטומטי? אם המסחר אוטומטי אין סיבה שלא יפעל גם מחוץ לשעות העבודה, לא?
אין לי נתונים.
אני משער שאם היה ביקוש לכך וזה לא מייצר להן עלויות גבוהות, חלק מהבורסות היו מאריכות את שעות המסחר.

היום מתה אמא

משתמש ותיק
דירוג
804
האם פיקוח הוא מה שמונע מהבורסות להישאר פתוחות? אני מכיר טענות אחרות כגון מנוחה ונפח מסחר
המנוחה שאתה מדבר עליה, היא הפיקוח. לא מדובר רק על הפיקוח הכלכלי/משפטי (בדיקת בטחונות, בנק ישראל, דיווחים וכו') אלא גם פיקוח תפעולי, שכל הבנקים/חברי הבורסה מצליחים להתחבר ולבצע עסקאות בזמן סביר, ביטולי עסקאות, שידורי מדדים ודיווחים לכל החברים וכו'. כל אלה הם חלק מפיקוח על הבורסות ודורש שעות עבודה שלא משתלם או אפשרי להריץ סביב השעון.

לגבי נפח מסחר, קשה לי להגיד, אבל אם אני זוכר נכון הבורסה הישראלית קיצצה שעת מסחר בעבר ולמיטב זכרוני גילו שזה לא ממש משפיע על נפח המסחר, אבל יכול להיות שאני טועה.

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
1,059
אין לי נתונים.
אני משער שאם היה ביקוש לכך וזה לא מייצר להן עלויות גבוהות, חלק מהבורסות היו מאריכות את שעות המסחר.
אבל מה הסיבה לחשוב שזה לא מייצר עלויות? הרי מעבר לפעולת הקנייה\מכירה עצמה יש עניין של Final settelment, רישום על ידי פקידים שיכול לקחת גם כמה ימים, גם לי אין נתונים אבל הייתי משער שזה מה שמגדיל את העלויות.

היום מתה אמא

משתמש ותיק
דירוג
804
למה השעון שאתה מדבר עליו נקבע ע״י גופים ולא על פי - שים לב - זמן?
לא הבנתי. אבל אני יענה בכל זאת. אתה טענת שהמסחר דיגיטלי ולכו אין סיבה שיעבוד סביב השעון אני הסברתי לך שמאחר ומדובר בכסף אמיתי בעל ערך אינטרנזי, הוא לא לגמרי דיגיטלי ודורש פיקוח של אנשים, כלכלנים/בנקאים/משפטנים/אנשי מחשבים ולכן לא יכול לעבוד סביב השעון.

TWOSIXNINE

משתמש בכיר
דירוג
647
המנוחה שאתה מדבר עליה, היא הפיקוח. לא מדובר רק על הפיקוח הכלכלי/משפטי (בדיקת בטחונות, בנק ישראל, דיווחים וכו') אלא גם פיקוח תפעולי, שכל הבנקים/חברי הבורסה מצליחים להתחבר ולבצע עסקאות בזמן סביר, ביטולי עסקאות, שידורי מדדים ודיווחים לכל החברים וכו'. כל אלה הם חלק מפיקוח על הבורסות ודורש שעות עבודה שלא משתלם או אפשרי להריץ סביב השעון.

לגבי נפח מסחר, קשה לי להגיד, אבל אם אני זוכר נכון הבורסה הישראלית קיצצה שעת מסחר בעבר ולמיטב זכרוני גילו שזה לא ממש משפיע על נפח המסחר, אבל יכול להיות שאני טועה.

אבל אתה מבין שבכל רגע נתון בכל זמן שתבחר אתה יכול להיות נגיש לשירותי בנקאות ומסחר ומישהו היכנשהו יכול לתת לך את השירות שאתה צריך, אם תוכל לרשת בין הנקודות (בורסות, שווקים, שעות מסחר ופעילות של הבנקים ומשרדי הממשלה).

ואני מסכים עם מה שאתה אומר על השת״פ הקוולנטי שבין בנקים-משרדי ממשלה-שוק ההון אבל זה באמת לא צריך להגיע לרמה של להמציא את הגלגל, פשוט לעבוד עם מה שיש.

TWOSIXNINE

משתמש בכיר
דירוג
647
לא הבנתי. אבל אני יענה בכל זאת. אתה טענת שהמסחר דיגיטלי ולכו אין סיבה שיעבוד סביב השעון אני הסברתי לך שמאחר ומדובר בכסף אמיתי בעל ערך אינטרנזי, הוא לא לגמרי דיגיטלי ודורש פיקוח של אנשים, כלכלנים/בנקאים/משפטנים/אנשי מחשבים ולכן לא יכול לעבוד סביב השעון.
כך הבנתי אותך.

ולכן הוספתי למשוואה את רכיב של הון אנושי שצריך לגייס כדי לתמוך בתהליך כזה.

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
1,059

פיקוח תפעולי הוא מה שמונע מהבורסות לעבוד? יכול להיות אבל קשה לי להאמין. יש המון חברות עם תמיכה טכנית 24/7.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
7,311
אבל מה הסיבה לחשוב שזה לא מייצר עלויות? הרי מעבר לפעולת הקנייה\מכירה עצמה יש עניין של Final settelment, רישום על ידי פקידים שיכול לקחת גם כמה ימים, גם לי אין נתונים אבל הייתי משער שזה מה שמגדיל את העלויות.
אולי זה מייצר עלויות. בכל אופן לא הבנתי מה הבעיה שהשרשור מנסה לפתור - מה היתרון שייתן מסחר מסביב לשעון על פני חלונות זמן.

TWOSIXNINE

משתמש בכיר
דירוג
647
אולי זה מייצר עלויות. בכל אופן לא הבנתי מה הבעיה שהשרשור מנסה לפתור - מה היתרון שייתן מסחר מסביב לשעון על פני חלונות זמן.
חופש בחירה. תחרות גבוהה יותר על מתן שירותים ולכן הוזלה משמעותית בעמלות.
עם אתה בסופש ומשקיעים קטנים רוצים להמשיך לקנות ולמכור נכסים למה למנוע מהם?
לא בטוח לגבי התנודתיות הגדולה שאתה צופה כשהיקפי המסחר הגדולים יצאו להפסקה. זה נכון שכך תיאורטית מתנהג שוק אבל במציאות זה שונה.
בסופו של דבר המשקיע הוא גם צרכן לכל דבר ואנחנו חברה צרכנית.

היום מתה אמא

משתמש ותיק
דירוג
804
הבורסה לא נועדה לסוחרי יום להרוויח כסף (למרות שהיא עושה עליהם הרבה מאוד כסף)או חופש בחירה ולא להציל דולפינים , כי עם לתת לחברות אפשרות לגייס כסף ולאנשים אפשרות להשקיע אותו בחברות ועל ידי כך לפתח את המשק. מה התועלת במסחר סביב השעון בשביל זה? ועמלות לא ירדו ממסחר סביב השעון כי עם יעלו, כי להביא אנשי מקצוע (כלכלנים/בנקאים/אנשי מחשבים/משפטנים) ,לא מדובר על טלפנים בשקל ,לעבוד סביב השעון עולה המון, אבל המון כסף.

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
1,059
אני לא יודע מה פות"ש טוען, מבחינתי במסחר 24/7 יש יותר הזדמנות לייצר רווח והפסד, מה שנקרא לסחור. אם תנרמל את שעות המסחר של ביטקוין לשעות המסחר המסורתיות תראה שהוא אמנם רק בן 13 אבל היסטורית הוא נסחר יותר שעות מרוב ההשקעות שאתה מכיר.

בגדול אני התחלתי בביטקוין ורק לאחר כמה שנים התחלתי לקנות סנופי ב-IB, אז זה מרגיש לי ממש חוסר יעילות, אבל אני יכול להבין שזה לא חסר למי שכבר רגיל לאיטיות בשוק הרגיל.

הבורסה לא נועדה לסוחרי יום להרוויח כסף (למרות שהיא עושה עליהם הרבה מאוד כסף)
לא חושב שזה משנה למישהו למה הבורסה "נועדה", אם כי מה שמביא להם "הרבה מאוד כסף". אז אם מסחר יום מביא להם הרבה מאוד כסף ועדיין הבורסה לא פתוחה 24/7 כנראה שזה בגלל שהמערכת יותר מדי מסורבלת ודורשת עבודה של כוח אדם רב, כך שזה כבר לא משתלם.
ועמלות לא ירדו ממסחר סביב השעון כי עם יעלו, כי להביא אנשי מקצוע ולא מדובר על טלפנים בשקל לעבוד סביב השעון עולה המון, אבל המון כסף.
אני מסכים שזה העניין, המערכת המסורתית מסורבלת מדי ולכן לא מצליחה לעבוד במתכונת של 24/7.

היום מתה אמא

משתמש ותיק
דירוג
804
לא חושב שזה משנה למישהו למה הבורסה "נועדה", אם כי מה שמביא להם "הרבה מאוד כסף". אז אם מסחר יום מביא להם הרבה מאוד כסף ועדיין הבורסה לא פתוחה 24/7 כנראה שזה בגלל שהמערכת יותר מדי מסורבלת ודורשת עבודה של כוח אדם רב, כך שזה כבר לא משתלם
לא לגמרי נכון. רוב הבורסות בעולם עובדות תחת רגולציה כבדה. אם בורסה תהיה מעוניינת לפעול סביב השעון, היא בד"כ תצטרך להצדיק את המהלך לרגולטור שלה, ולרצות להרוויח עוד כסף ולסוחרי יום להפסיד יותר כסף הוא טיעון שלא יתקבל בברכה. מטרות הבורסה הם חלק מגבולות הגיזרה בהם מותר לה לתפקד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג רוצה להשקיע בS&P 500 לעשות את זה דרך קופת גמל להשקעה, או דרך מסחר עצמאי בבורסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V העברת ניירות ערך מבנק לחשבון מסחר עצמאי בבורסה שוק ההון 4
מ מסחר בחול בבורסה בארץ שוק ההון 1
A שביתת מסחר בבורסה הישראלית אוף טופיק 22
G מע"מ על מסחר בבורסה שוק ההון 13
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15
C הפסקת אפשרות מסחר בשותפויות ציבוריות נסחרות - PTP ומה המשמעות לישראלים שוק ההון 6
ס עמלות אינטראקטיב ברוקרס מול אפליקציות מסחר עצמאי בישראל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
א חומר לימודי על מסחר באופציות שוק ההון 5
B זמני מסחר שוק ההון 10
S לא מבין מתי שלב מסחר רציף בקרן הסל שלי שוק ההון 11
ז פקודות מסחר בסיסיות שוק ההון 10
א מערכות מסחר בישראל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 8
S משמעות של חשבון מסחר משותף ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
F נראה שהבנקים לא מאפשרים לזוגות מעורבים (ישראלי/אמריקאי) לפתוח חשבון מסחר רק על שם הישראלי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 23
M מה זה אומר "אין מסחר" באתר מאיה? שוק ההון 6
Y פלטפורמת מסחר למסחר עצמאי בסכומים של כ-20 אלף שקלים ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
י תהייה על מסחר אקטיבי בקרנות עולמיות לעומת החזקה לטווח ארוך שוק ההון 28
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? שוק ההון 0
G האם ניתן לדחות הגשת דוח מס על הפסדי הון עבור מסחר בברוקר זר? מיסים 0
D מניות דואליות - השפעת מחיר המניה והבדלים בימי מסחר שוק ההון 1
ת פתיחת חשבון מסחר בבית השקעות בישראל - שאחד מהנהנים אזרח אמריקאי? שוק ההון 5
C מסחר במניות ללא עמלה פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית ★★★חשבון מסחר עצמאי באקסלנס טרייד: בונוס למצרפים חדשים ופטור מדמי ניהול לשנתיים★★★ שוק ההון 0
ז רכישת ETF אמריקאי במערכת מסחר של פסגות שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי לפני פתיחת חשבון מסחר: איזה בית השקעות בוחרים ולמה? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
G האם ניתן להעביר כסף מתיק מנוהל בבנק לחשבון מסחר עצמאי בבית השקעות ללא אירוע מס? שוק ההון 7
D שאלה בנוגע לעמלת מסחר מיטב שוק ההון 7
V מה הסיבה שאיננני יכול לפתוח נושא ב>שוק ההון>ברוקרים ופלטפורמות מסחר אוף טופיק 2
Y מסחר קריטו עמלות נמוכות פוסטים מאיכות נמוכה 1
ב יש באמת הבדל בין החברות שמציעות חשבונות מסחר ? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
ש אילו פלטפורומות מסחר מומלצות בארה''ב? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
S חבות מס בארהב - לא אזרח/תושב, כן בנק אמריקאי, מסחר IB מיסים 2
M מערכת מסחר SPARK- שורת רווח/הפסד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 5
ע IB מאפשרים מסחר בקריפטו. האם יש חשש שהבנקים הישראלים יחסמו העברות אל\מ IB? שוק ההון 7
T אורדרנט/ספארק - מסחר ישיר במניות בבורסות אירופה ,האם אפשרי? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ח פלטפורמת מסחר הכי נוחה ל-IRA / מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
ח פלטפורמת מסחר הכי נוחה ל-IRA / מניות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
C על מסחר יומי, ספציפית ב Tradovate ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
E מסחר במניות שלא מונפקות בניו יורק דרך מיטב דש טרייד שוק ההון 2
S פתיחת חשבון מסחר ראשון דרך הבנק- עמלות. ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
A מסחר בפליטות פחמן/ carbon emissions credits השקעות אלטרנטיביות 0
oren-roach פתיחת חשבון מסחר עצמאי - מסחרי או פרטי שוק ההון 2
R חשבון ב-ETRADE לצורך מסחר במניות ESPP/RSU שהצטברו שם (על מנת לייצר פיזור) שוק ההון 110
מ משיכת נתוני מסחר לצורך עיבוד בתוכנה סטטיסטית שוק ההון 3
M מסחר במניות אמריקאיות - בשורה התחתונה: ברוקר ישראלי (אקסלנס / אייביאיי) או ברוקר אמריקאי (IB) ? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
V רוצה לפתוח חשבון מסחר עצמאי אבל בית ההשקעות דורש ממני לשלוח לו צילום של תעודת זהות כולל תאריך הנפקה דרך האתר שלהם צרכנות פיננסית 8
ז כיצד לבצע מסחר עצמאי המחקה מסלול כללי? שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה