• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרנות סל/מחקות ל-IRA

רנש

משתמש רשום
דירוג
1
אז סוף סוף השלמתי את המעבר לקרן השתלמות ב-IRA ועכשיו כל הכסף יושב במזומן (הלמן-אלדובי, סוחר דרך אתר בנק הפועלים). אין לי תוכניות לכסף לשנים הקרובות. המטרה שלי לקנות קרנות סל / מחקות ולהתעסק עם זה כמה שפחות.
החלטתי על פיזור של:
  • 50% סנופי - כי ארה"ב זו הכלכלה החשובה בעולם ויש תעודת סל אירית שנסחרת בשקלים בדמי ניהול נמוכים 0.07%, הרי היא 1159250 של אלטשולר-שחם (iShares Core S&P 500 UCITS ETF).
  • 30% ת"א 35 - לא בגלל שאני מאוהב במדד הזה אלא אני חי בישראל ועדיף להיות צמוד למה שקורה פה.
  • 20% משהו עולמי - בעיקר בשביל להשלים חשיפה למה ששני הראשונים לא נותנים.
מה דעתכם על הפיזור?
אשמח גם לשמוע על סוגים של קרנות סל/מחקות עבור 2 האחרונים (ת"א 35 ומשהו עולמי), מאפיינים מעניינים (מיסוי, דמי ניהול וכד'). למטרות השכלה כללית כמובן, אני לא מתייחס לשום דבר שנאמר כאן כהמלצת השקעה.

• 30% ת"א 35 - לא בגלל שאני מאוהב במדד הזה אלא אני חי בישראל ועדיף להיות צמוד למה שקורה פה.
הנימוק שלך נשמע כמו ההפך המוחלט מפיזור סיכונים.
בכל אופן, מציע שתקרא את הפוסט הזה.
אגב, אפילו אם נניח שמאיזושהי סיבה זה חשוב להיות חשוף לשוק הישראלי יותר משווי השוק שלו בעולם (כשני פרומיל - לא 30%), אני בספק גדול אם ת"א 35 הוא מייצג מוצלח שלו. יש לא מעט חברות ישראליות שמנפיקות בחו"ל, ואפילו מאלו שמנפיקות בארץ, ת"א 125 יהיה מפוזר יותר...

הנימוק שלך נשמע כמו ההפך המוחלט מפיזור סיכונים.
בכל אופן, מציע שתקרא את הפוסט הזה.
אגב, אפילו אם נניח שמאיזושהי סיבה זה חשוב להיות חשוף לשוק הישראלי יותר משווי השוק שלו בעולם (כשני פרומיל - לא 30%), אני בספק גדול אם ת"א 35 הוא מייצג מוצלח שלו. יש לא מעט חברות ישראליות שמנפיקות בחו"ל, ואפילו מאלו שמנפיקות בארץ, ת"א 125 יהיה מפוזר יותר...

קיבלתי, תודה. יכול להיות רעיון טוב לוותר על ישראל (או להקטין ממש). אולי פשוט אלך על 1159250 של אלטשולר-שחם (CSPX:LN, כמדומני) ו-VXUS לכל השאר.

מישהו יכול להסביר לי בקצרה למה כולם מתרחקים מקרנות ישראליות (קסם, מגדל וכו') מחקות בכל מה שנוגע לכיסוי ארה"ב / עולמי?
כמובן בהקשר של חשבון לא ממוסה (קה"ש ב-IRA). דמי הניהול שלהן נמוכים מאד (ולעיתים אפסיים) והרכישה בשקלים, מה שמקל על העניינים. אז למה כולם מדברים רק על קרנות איריות צוברות של בלקרוק?

אני יודע שכתבו על זה הרבה בפורום אבל אני לא מבין מספיק את הדגשים החשובים הייחודיים לחשבון לא ממוסה... אם יש כאלה.

מישהו יכול להסביר לי בקצרה למה כולם מתרחקים מקרנות ישראליות (קסם, מגדל וכו') מחקות בכל מה שנוגע לכיסוי ארה"ב / עולמי?
יש שתי סיבות עיקריות
א. קרנות ישראליות נוטות להעלות מחירים (במיוחד הזולות). נכון שבחשבון פטור זה פחות בעייתי לעבור בין קרנות (כי אין מס במכירה), אבל עדיין תשלם שוב עמלות קניה ומכירה וכו'
ב. המיסוי האפקטיבי על דיבידנדים הוא לרוב גבוהה יותר. למשל עד דיבידנד אמריקאי תשלם בקרן ישראלית כ 30% מס ואילו בקרן אירית רק 15%

אולי פשוט אלך על 1159250 של אלטשולר-שחם (CSPX:LN, כמדומני) ו-VXUS לכל השאר.
אפשרי. יותר מקובל בפורום זה שילוב של IWDA עם EIMI (לאחרון יש גם גרסה ישראלית), לפעמים עם שילוב נוסף של עוד קרן בשביל שווי שוק קטן במפותחות. או לחילופין IMID.

כמובן בהקשר של חשבון לא ממוסה (קה"ש ב-IRA). דמי הניהול שלהן נמוכים מאד (ולעיתים אפסיים) והרכישה בשקלים, מה שמקל על העניינים. אז למה כולם מדברים רק על קרנות איריות צוברות של בלקרוק?
כמו שענה לך רונן, יש יתרונות מובנים בקרנות האיריות בהקשר של מיסוי דיבידנדים.
אבל הדיון בפורום לא חף מדיון על העמלות, ובהחלט יש כאלו שמשלבים ישראליות בשביל לחסוך בעמלות. ראה למשל את הדיון הזה.

טוב, שאלה אחרונה: נניח שהחלטתי לקנות רק קרנות של בלאקרוק. שאלטשולר-שחם משווקת. האם יש עדיפות על לקנות את הקרן המקורית (במט"ח) במקום לקנות דרך א"ש בשקלים?

טוב, שאלה אחרונה: נניח שהחלטתי לקנות רק קרנות של בלאקרוק. שאלטשולר-שחם משווקת. האם יש עדיפות על לקנות את הקרן המקורית (במט"ח) במקום לקנות דרך א"ש בשקלים?
הבדלים שעולים לי עכשיו:
- סחירות: אותה קרן עשויה להיות עם סחירות שונה בבורסות שונות. סחירות נמוכה עלולה לגרור מצב של קנייה/מכירה במחיר שאינו הוגן
- צורך/אי צורך להמיר מט"ח
- הצמדה למטבע (לא רלוונטי בחשבון פטור!!!): בחלק מהקרנות הגרסה הישראלית צמודה למדד לצורכי מיסוי, ולא למטבע
- מגוון: אם מוגבלים רק לישראליות, יש פחות מגוון כמובן (הדוגמה הכי בולטת - IWDA)

בכל אופן, הקרנות שא"ש משווקת נידונו בהרחבה גדולה מאוד בשרשור הזה, כולל מגוון יתרונות וחסרונות שלהן...

אני מנצל את הפוסט לשאלה. עם קרנות בלאקרוק בשקלים, איזה קרנות יכסו את רוב העולם? מה צריך לקנות כדי לקבל כיסוי מקסימלי?

אני מנצל את הפוסט לשאלה. עם קרנות בלאקרוק בשקלים, איזה קרנות יכסו את רוב העולם? מה צריך לקנות כדי לקבל כיסוי מקסימלי?
בכל אופן, הקרנות שא"ש משווקת נידונו בהרחבה גדולה מאוד בשרשור הזה, כולל מגוון יתרונות וחסרונות שלהן...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 99
U קרנות סל/קרנות מחקות אחרי מדדי הבנקים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O קרנות סל מחקות שוק ההון 10
K קרנות סל מחקות מדד - איך הן נסחרות בבורסה? שוק ההון 1
Y קרנות סל מחקות מדד ת"א 125 שוק ההון 3
M קרנות מחקות או תעודות סל על סקטורים שוק ההון 0
E קרנות סל מחקות - חפיפה שוק ההון 7
M קרנות סל מחקות - זהות אך שונות? שוק ההון 3
A שאלה לגבי מיסים על קרנות מחקות או קרנות סל: שוק ההון 7
W קרנות מחקות בהלמן אלדובי(IBI) מול תעודות סל ב-IRA, הפרשים שדורשים חקירה? שוק ההון 2
ג הבדל בין קרנות סל אג"חיות לקרנות מחקות אג"ח שוק ההון 16
א התלבטות לגבי מוצרי השקעה - תעודת סל / קרנות נאמנות מחקות / ETF זר שוק ההון 3
A שאלות בנושא קניית קרנות סל או קרנות מחקות. שוק ההון 5
L חיקוי סנופי באמצעות תעודות סל במקום קרנות מחקות שוק ההון 2
R קרנות סל זרות וקרנות נאמנות מחקות שוק ההון 20
R מה ההבדל בין קרנות סל לקרנות מחקות? שוק ההון 22
Chase קרנות סל אמריקאיות לעומת קרנות ישראליות מחקות - שיקול עלות תפעולית שוק ההון 11
Gari קרנות סל על מדדים סקטורים\מדדים דפנסיביים בשלב המשיכה כדי למזער נעילת הפסדים בשוק דובי שוק ההון 34
ה מסחר עצמאי - קרנות סל שוק ההון 5
מ קנית קרנות סל ביטקיון באינטראקטיב ברוקר השקעות אלטרנטיביות 16
א קרנות סל לבעל אזרחות כפולה אוף טופיק 3
N שיקולים במעבר בין קרנות סל שוק ההון 2
D קרנות סל שקליות להשקעה בחו״ל שוק ההון 4
צ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 0
N שאלה לגבי קרנות סל - השקעה ראשונה שוק ההון 2
S אתר למיון קרנות וקרנות סל? שוק ההון 3
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
ס קרנות סל: גודל הקרן, עירוב מט"ח מסוג שונה, ודמי ניהול שוק ההון 8
ס מחיר קרנות סל (ETFs) בזמנים כלכליים שונים שוק ההון 3
A לא מצליח להבין לגבי קרנות סל חוץ שנסחרות בארץ שוק ההון 16
מ השוואה בין קרנות סל שוק ההון 3
S קרנות סל reit פוסטים מאיכות נמוכה 2
mk1 השוואה בין קרנות סל ת״א שוק ההון 1
א קרנות סל זרות מוטות דיבדנדים בישראל שוק ההון 3
פ היכן ניתן למצוא נתונים היסטוריים על שינויים בתשואת הדיבידנד של מדדים ושל קרנות סל? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ת Invesco משיקים קרנות סל בארץ שוק ההון 113
ח הפיכת קרן השתלמות לIRA ורכישת קרנות/תעודות סל עוקבות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 10
R משיכת נתוני קרנות סל ישראליות ל גוגל שיטס-GOOGLE SHEETS, אוף טופיק 5
B קרנות סל ישראליות - איכות עקיבה שוק ההון 11
כ כמה שאלות לגבי קרנות סל שוק ההון 0
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
פ קרנות נאמנות, קרנות סל, קופות גמל להשקעה ופוליסת חיסכון שוק ההון 4
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 47
Anrala כדאיות פדיון כספים מפוליסת חיסכון לצורך השקעה דרך קרנות סל שוק ההון 1
Gari קרנות סל צוברות (ETF) שוק ההון 1
כ קרנות סל mid cap שוק ההון 10
G קניית קרנות סל באירופה על פני תעודות סל ישראליות שוק ההון 13
ע קרנות סל - שאלת הבהרה שוק ההון 12