• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים בתנאים שהציעו לי

thenewinvestor

משתמש רשום
דירוג
1
שלום אז להלן ההתיעצות שלי,
אני כרגע נמצא בסוכנות בוטיק, יש לי ביטוח מנהלים עם דמי ניהול הפקדה קבועים של 40 שקל ומצטבר של 0.5%. (כרגע צבורים שם 76 אלף והפקדה של 7,200 בחודש שלי ביחד עם המעסיק)
הציעו לי לעבור לקרן פנסיה במקום בטענה שזה הרבה יותר משתלם, ואכן הדמי ניהול חודשיים גבוהים יותר 0.9%, אבל המצטבר הוא 0.09%.

הסוכן ביטוח שלי טוען שלא כדי לי לעבור למסלול השני בקרן הפנסיה מאחר והכיסוי הביטוחי יותר נמוך במקרה של אובדן כושר עבודה, ובנוסף שהעלות של המרכיב שלו יותר גבוהה ולא אומרים את זה(לטענתו יש רכיבים שלא רואים בסימולטורים), הוא גם טען שאחרי שאצבור סכום גדול, תמיד אוכל להעביר לקרן פנסיה ושכרגע עם הסכום שצברתי זה לא שווה עבורי בכל מקרה מאחר ודמי ההפקדה גבוהים יותר.

אשמח לשמוע את דעתכם,
מבחינת ביצועי הקרן לעומת הביטוח מנהלים, הביצועים די דומים למרות שקרן הפנסיה נתנה ביצועים במעט יותר טובים (46% לביטוח מנהלים לעומת 53% לקרן הפנסיה שמוצעת לי).

אציין בנוסף שהמקצוע שלי הוא תכנות ככה שלא יודע כמה ביטוח מורחב חשוב לי.
תודה!

נערך לאחרונה ב:
לא נעים לי להגיד לך,
אבל נראה לי שעד כמה שזה נשמע עצוב, @yanosh34 היה רציני
מבין לגמרי,
התכוונתי אם אפשר הסבר, הפקדה נמוכה לא באמת משתלמת לי כל עוד יש לי צבירה נמוכה?
ובנוסף, האם אני צודק שבהתחשב בתפקיד שלי אין לי צורך בביטוח מקיף יותר או במטרייה ביטוחית?

נערך לאחרונה ב:
מבין לגמרי,
התכוונתי אם אפשר הסבר, הפקדה נמוכה לא באמת משתלמת לי כל עוד יש לי צבירה נמוכה?
ובנוסף, האם אני צודק שבהתחשב בתפקיד שלי אין לי צורך בביטוח מקיף יותר או במטרייה ביטוחית?
שמע, אני לא מומחה פנסיה (ולמען האמת, לא מומחה לכלום)

אבל מחישוב אצבע מהיר, יוצא שכרגע התשלום די דומה (מניח שהתכוונת ל- 40 ש"ח תשלום חודשי קבוע בביטוח מנהלים):

מנהלים יוצא-
40*12
ועוד
0.5%*76000
כלומר סדר גודל של 860 שנתי

פנסיה יוצא-
0.9%*12*7200
ועוד
76000*0.09
כלומר 845 שנתי

וזה עוד עם הצבירה הנוכחית, תחשוב שבכל חודש הצבירה גדלה, ולכן ודאי שהחישוב הוא לטובת הפנסיה ככל שהזמן עובר...

מבחינת ביצועים, אל תשכח שבביטוח מנהלים אתה מוגבל מאוד - אי אפשר לעבור חברות כאוות נפשך (בניגוד למנהלים). ברגע שתעבור, הביטוח הקיים (עם המקדם הקבוע) ייעלם. לכן בפנסיה אתה הרבה יותר חופשי לעבור לאן שתרצה עם המסלול שאתה רוצה.

באספקט הביטוחי - תעשה את החושבים שלך. תחשוב אם זה שווה לך.

לא ייעוץ לא המלצה

שמע, אני לא מומחה פנסיה (ולמען האמת, לא מומחה לכלום)

אבל מחישוב אצבע מהיר, יוצא שכרגע התשלום די דומה (מניח שהתכוונת ל- 40 ש"ח תשלום חודשי קבוע בביטוח מנהלים):

מנהלים יוצא-
40*12
ועוד
0.5%*76000

פנסיה יוצא-
0.9%*12*7200
ועוד
76000*0.09
כלומר 845 שנתי

וזה עוד עם הצבירה הנוכחית, תחשוב שבכל חודש הצבירה גדלה, ולכן ודאי שהחישוב הוא לטובת הפנסיה ככל שהזמן עובר...

מבחינת ביצועים, אל תשכח שבביטוח מנהלים אתה מוגבל מאוד - אי אפשר לעבור חברות כאוות נפשך (בניגוד למנהלים). ברגע שתעבור, הביטוח הקיים (עם המקדם הקבוע) ייעלם. לכן בפנסיה אתה הרבה יותר חופשי לעבור לאן שתרצה עם המסלול שאתה רוצה.

באספקט הביטוחי - תעשה את החושבים שלך. תחשוב אם זה שווה לך.

לא ייעוץ לא המלצה
האם המטרייה הביטוחית היא דבר הכרחי? כי במידה וכן בהחלט לא משתלם לצאת מביטוח המנהלים לפני שאחסוך עוד יותר,
מאחר והחישוב הופך ל:
מנהלים-
0*12
ועוד
0.5%*76000
ופנסיה יוצא-
0.9%*12*7200+4
ועוד
76000*0.09
ועוד 40*12
כלומר 1325.

האם לחכות עוד שנה זה רעיון רע?

היו כמה שרשורים מפורטים שעסקו בהשוואת הכלים האלו ובמה עדיף להתחיל ובמה להמשיך. זה כלל גם התיייסות למטריה הביטוחית והחלופה שלרכוש זאת בנפרד. אז תנסה לחפש פה.

היו כמה שרשורים מפורטים שעסקו בהשוואת הכלים האלו ובמה עדיף להתחיל ובמה להמשיך. זה כלל גם התיייסות למטריה הביטוחית והחלופה שלרכוש זאת בנפרד. אז תנסה לחפש פה.
הם מלפני 4 שנים, הנחתי שמאז דברים השתנו בצורה די מאסיבית ולכן השאלה מחדש

שלום אז להלן ההתיעצות שלי,
אני כרגע נמצא בסוכנות בוטיק, יש לי ביטוח מנהלים עם דמי ניהול הפקדה קבועים של 40 שקל ומצטבר של 0.5%. (כרגע צבורים שם 76 אלף והפקדה של 7,200 בחודש שלי ביחד עם המעסיק)
הציעו לי לעבור לקרן פנסיה במקום בטענה שזה הרבה יותר משתלם, ואכן הדמי ניהול חודשיים גבוהים יותר 0.9%, אבל המצטבר הוא 0.09%.

הסוכן ביטוח שלי טוען שלא כדי לי לעבור למסלול השני בקרן הפנסיה מאחר והכיסוי הביטוחי יותר נמוך במקרה של אובדן כושר עבודה, ובנוסף שהעלות של המרכיב שלו יותר גבוהה ולא אומרים את זה(לטענתו יש רכיבים שלא רואים בסימולטורים), הוא גם טען שאחרי שאצבור סכום גדול, תמיד אוכל להעביר לקרן פנסיה ושכרגע עם הסכום שצברתי זה לא שווה עבורי בכל מקרה מאחר ודמי ההפקדה גבוהים יותר.

אשמח לשמוע את דעתכם,
מבחינת ביצועי הקרן לעומת הביטוח מנהלים, הביצועים די דומים למרות שקרן הפנסיה נתנה ביצועים במעט יותר טובים (46% לביטוח מנהלים לעומת 53% לקרן הפנסיה שמוצעת לי).

אציין בנוסף שהמקצוע שלי הוא תכנות ככה שלא יודע כמה ביטוח מורחב חשוב לי.
תודה!
לדעתי הלא מקצועית, ביטוח מנהלים זה מוצר פח.
משלמים יותר מדי דמי ניהול. השכר עלה ביותר מ-10%? תגיש מחדש הצהרת בריאות, בכלל על כל העלאת שכר צריך לעדכן את חברת הביטוח ונתקלתי בכ"כ הרבה בלגנים עם זה כשלא עדכנו את חברת הביטוח. באופן אישי לא הבנתי מה התועלת בביטוח מנהלים מלבד העמלה הגבוהה יותר לסוכן (שזו לא תועלת למבוטח כמובן).

• אהבתי
Reactions: HHH
האם לחכות עוד שנה זה רעיון רע?
לא חושב שהרבה ישתנה בשנה הזו.

מעבר לדמי ניהול, האם אין לך עדיפות לאחד מהמוצרים מבחינת מדיניות ההשקעה ?
לא חסרים מחקרים לטובת השקעה פסיבית לעומת אקטיבית, ולכן הייתי מרכז קודם את המאמצים בבחירת מסלול השקעה כזה.

תבדוק את עלויות אובדן כשר עבודה.
בקרן פנסיה זה תקנון אחיד (אלא אם יש לך קרן פנסחה ישנה). בביטוח מנהלים זה תלוי במעסיק שלך ויכול להיות הרבה יותר זול. למשל, במקרה שלי כפי 2 יותר זול.
קח בחשבון שבקרן פנסיה יש ערבות הדדית (תבדוק את הגרעון האקטוארי) וקח בחשבון שצריך לשלם תוספת למטריה ביטוחית בשביל עיסוק ספציפי.
וכמובן, צריך לקחת בחשבון שחלק מקרן פנסיה בא עם תשואה מובטחת שזה טוב בשנים לא טובות אבל ממש לא ברור האם זה יתרון לטווח ארוך.

אני מבקש לשאול עוד כמה שאלות כדי שהמומחים כאן יוכלו להביע את דעתם

א- כאיש תוכנה, אני מניח שיש לך משכורת סבירה?
ב- האם אתה אדם צעיר? כי איש תוכנה בגיל 50+ "מחשב את קיצו לאחור"
ג- האם אתה בזוגיות? האם הגברת משתכרת היטב או שהמשפחה מתבססת על משכורתך?
ד- יש/ מתוכננים ילדים? גילאים? כי בילדים צריך לתמוך הרבה שנים....

אני מבקש לשאול עוד כמה שאלות כדי שהמומחים כאן יוכלו להביע את דעתם

א- כאיש תוכנה, אני מניח שיש לך משכורת סבירה?
ב- האם אתה אדם צעיר? כי איש תוכנה בגיל 50+ "מחשב את קיצו לאחור"
ג- האם אתה בזוגיות? האם הגברת משתכרת היטב או שהמשפחה מתבססת על משכורתך?
ד- יש/ מתוכננים ילדים? גילאים? כי בילדים צריך לתמוך הרבה שנים....
קצת באיחור, עבר זמן ופספסתי את הפוסט(מאז עוד לא עברתי כי ראיתי שבחישוב עוד לא השתלם לי, גם בקרן השניה הודו שהצבירה עוד לא משתלמת),
א) כן, מעל 40.
ב) מתחת ל30.
ג. רווק
ד. בעתיד כמובן...

כרגע צברתי כ150 בביטוח המנהלים בנוסף ל75 בקרן פנסיה ישנה... עדין יש לי את אותה הצעה של 0.9 הפקדה, 0.09 חודשי, לעומת דמי הפקדה קבועים של 40 ש"ח+ 0.5 צבירה, מטרייה ביטוחית בקרן פנסיה תעלה עבורי עוד 40 ש"ח בחודש.

שים באקסל. סביר שתגלה שקרן הפנסיה הופכת משתלמת מיום ליום, ולכן סוכן הביטוח (במילים אחרות: משווק הביטוח, איש המכירות) ממליץ לך לא לעבור, זה יפגע לו בהכנסה. הסיבה שככל שאתה צובר, ה0.5 הופך משמעותי בהרבה מדמי ההפקדה. בטח בהשוואה ל0.09 של הצבירה בקרן הפנסיה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
N קרן פנסיה, קופת גמל או תיק השקעות לאשה בת 60 שמקבלת פנסיית נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
B קרן השתלמות - IRA בדמי ניהול של 0.35% או עוקב S&P ב-0.18% + קופת גמל מול פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
י קרן פנסיה וקרן השתלמות s&p 500 הפניקס או מיטב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M קרן פנסיה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
שם משתמש בעייתי איפה עדיף להפקיד כ-10,000 ש"ח: קרן פנסיה או גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א קרן פנסיה משלימה או ביטוח מנהלים ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H קרן פנסיה פניקס מסלול מחקה מדדי חול או הלמון אלדובי מסלול s&p500 צרכנות פיננסית 109
O השוואה בין קופת גמל IRA או קרן פנסיה - לא מה שציפיתי צרכנות פיננסית 6
ג מחפש קרן פנסיה עם מסלול עוקב S&P500 או מדדי מניות חו"ל צרכנות פיננסית 16
M קרן פנסיה משלימה או קופת גמל צרכנות פיננסית 0
A קרן פנסיה בהראל - תלוי גיל או מניות צרכנות פיננסית 21
omertal קרן פנסיה או ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 3
chen15 קרן השתלמות או קרן פנסיה - מסלול הלכה צרכנות פיננסית 17
י קרן פנסיה או קופת גמל צרכנות פיננסית 9
מ קרן פנסיה מחקה מדדים עם עלות גבוהה או אקטיבית עם עלות נמוכה צרכנות פיננסית 18
מ קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ס ביטוח מנהלים יקר עם הבטחת תשואה או קרן פנסיה ממש זולה? צרכנות פיננסית 4
G קרן פנסיה הפניקס או מיטב דש? שוק ההון 41
פשוט קופ"ג או קרן פנסיה לא פעילה לפורש מוקדם צרכנות פיננסית 23
אלברט מעבר קרן פנסיה - בעד או נגד?! צרכנות פיננסית 3
K קרן פנסיה דרך המעסיק, או קרן פנסיה חדשה בשוק במינימום עמלות? צרכנות פיננסית 1
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9

נושאים דומים

Back
למעלה