• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן מחקה ישראלית או קרן סל זרה? המתמטיקה של המיסוי

לפי מה שאתה טוען חברות הביטוח בודאות מפסידות על מי שמבטח את עצמו בביטוח חיים כל חייו עד מותו הודאי. אם זה היה כך היה כדאי לכולם לבטח את עצמם בביטוח חיים עד מותם, וחברות הביטוח היו פושטות את הרגל. נראה יותר סביר שאפשר לבטח עד גיל או מצב בריאותי מסוים, ולאחריו זה כבר לא ניתן או ממש לא משתלם, כך שבשלב זה צריך להוציא את הכספים מנכסים אמריקאיים ולעבור למשהו אחר תוך תשלום מס רווחי הון.

לא בדקתי את כל האקסל לעומק אלא רק השוותי עם או בלי ביטוח
ההסבר
1. אולי הביטוח לא הוצמד למדד וכך נוצרה ההטיה
2. אולי המודל של הפרמיות מכיל הטיה מתוך כך שההסתברות לביטוח ארוך טווח הוא מראש נמוך עקב הפרמיות היקרות
בכל מקרה הנקודה היא שהתשואה בארהב היא 60% מהסכום שניצבר ולכן צריך לקחת את זה בחשבון כשמתכננים חסכון ארוך טווח עם הורשה
למי שחשובה לו הורשה כמובן

לא בדקתי את כל האקסל לעומק אלא רק השוותי עם או בלי ביטוח
ההסבר
1. אולי הביטוח לא הוצמד למדד וכך נוצרה ההטיה
2. אולי המודל של הפרמיות מכיל הטיה מתוך כך שההסתברות לביטוח ארוך טווח הוא מראש נמוך עקב הפרמיות היקרות
בכל מקרה הנקודה היא שהתשואה בארהב היא 60% מהסכום שניצבר ולכן צריך לקחת את זה בחשבון כשמתכננים חסכון ארוך טווח עם הורשה
למי שחשובה לו הורשה כמובן
עלות הביטוח אכן לא הוצמדה לאינפלציה - תודה על ההערה תיקנתי.
מן הסתם שזה רק מחמיר את העלות הביטוח, בהרבה.

עלות הביטוח אכן לא הוצמדה לאינפלציה - תודה על ההערה תיקנתי.
מן הסתם שזה רק מחמיר את העלות הביטוח, בהרבה.
;)
בנוגע לתשואה ה"סופית" בארהב
היא לא כוללת את חיוב מס הרכישה נכון ?

והנה סימולציה זריזה (שלא מתחשבת בעלויות מסחר בבורסה אירופאית, על אף שאני מאמין שהם זניחים לעומת הרווחים בטווח הארוך), בהנחה והפרטים שאיליה אומר נכונים לחלוטין, בשביל לדרבן אנשים לעזור לחקור את הקטע הזה בשביל פוטנציאל הרווח הגדול שטמון בו:
האם לדעתך יש מקום לקחת בחשבון תשואה גבוהה יותר של האמריקאיות כיוון שמכסות גם מניות small-cap? אני מתקשה לכמת את זה.

האם לדעתך יש מקום לקחת בחשבון תשואה גבוהה יותר של האמריקאיות כיוון שמכסות גם מניות small-cap? אני מתקשה לכמת את זה.
לדעתי אין לי ולאף אחד מושג.
אם אתה מאמין שמניות small-cap יניבו תשואה גבוה יותר אז כן. אם לא אז לא.

לדעתי זה לא ניתן לכימות של תשואות, אלא רק תלוי בהעדפה שלך כמה אתה רוצה להיות מפוזר גלובאלית. (ורובנו רוצים להיות הכי מפוזרים שאפשר, אבל...קשה להשוות את זה מול עלויות שונות)

טוב, באותה שנה קלנדרית (לפחות בבנק לאומי זה ככה): רווחי הון מתחילת השנה יקוזזו מול הפסדי הון אחריהם. אבל: תבדילו בבקשה בין מס רווחי הון ולביןמס דיבידנד. קיזוז המסים הנ"ל אפשרי דרך מס הכנסה ולא דרך הבנק כי אלה הם מסים שונים.

כרגיל: אני לא ממוחה בעניין. לא להסתמך על תשובה שלי

טוב, באותה שנה קלנדרית (לפחות בבנק לאומי זה ככה): רווחי הון מתחילת השנה יקוזזו מול הפסדי הון אחריהם. אבל: תבדילו בבקשה בין מס רווחי הון ולביןמס דיבידנד. קיזוז המסים הנ"ל אפשרי דרך מס הכנסה ולא דרך הבנק כי אלה הם מסים שונים.

כרגיל: אני לא ממוחה בעניין. לא להסתמך על תשובה שלי
לא יודע אם זה הוזכר פה כבר - אבל אופציה נוספת שמצאתי להשקעה באיריות כבסיס לפיתרון נושא מס ירושה- זה שילוב 2 קרנות של Vanguard (מחלקות כמובן):
1. VDEV- ממש חדשה, פחות משנה- דמי ניהול 0.18%- מחקה מדד שווקים מפותחים, מחזיקה פיזית ב-1963 מניות.
2. VFEM- יותר חדשה ולכן יותר גדולה כרגע, דמי ניהול 0.25%, מחקה מדד שווקים מתפתחים, מחזיקה פיזית ב-957 מניות.

בהקצאה של נניח 9:1 אפשר להרכיב תיק עם דמי ניהול מעולים של ~0.19%, של ונגארד, שמכיל 2920 מניות (בדיוק כמו VWRD, שמכיל 2915 מניות, וכמוהו בלי small-cap).
אני אישית עדיין נוטה ל-VWRD ככלי אחד שמכיל הכל, כי יותר מעצבן לאזן 2 ETF בייחוד שאחד קטן יחסית, ובנוסף- אם מחר יורידו את VWRD ל-0.2 אני ממש אתבאס :).

לא יודע אם זה הוזכר פה כבר - אבל אופציה נוספת שמצאתי להשקעה באיריות כבסיס לפיתרון נושא מס ירושה- זה שילוב 2 קרנות של Vanguard (מחלקות כמובן):
1. VDEV- ממש חדשה, פחות משנה- דמי ניהול 0.18%- מחקה מדד שווקים מפותחים, מחזיקה פיזית ב-1963 מניות.
2. VFEM- יותר חדשה ולכן יותר גדולה כרגע, דמי ניהול 0.25%, מחקה מדד שווקים מתפתחים, מחזיקה פיזית ב-957 מניות.
חדשות טובות, עכשיו יותר ברור למה איישרס הורידו דמי ניהול

חדשות טובות, עכשיו יותר ברור למה איישרס הורידו דמי ניהול
השאלה אם גם VWRD תרד בהמשך או שהמצב ישאר כמו בארה"ב שם VT יותר יקר מהצירוף של VTI+VXUS, כלומר להרכיב מדד מכמה קרנות יוצא יותר זול מקרן אחת שמכסה את הכל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
ה האם עדיף קרן מחקה ישראלית על בלאקרוק? שוק ההון 4
T מדוע אין קרן מחקה ישראלית ל-MSCI AC WORLD? פוסטים מאיכות נמוכה 10
א קרן מחקה ישראלית לעומת אירית/לוקסמבורגית בתיק פטור ממס (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ITS קרן מחקה זהב ישראלית - יש כזו חיה? שוק ההון 16
נ קרן השתלמות - מחקה ישראלית או קרן סל אירית שוק ההון 16
S קרן מחקה ישראלית זולה מנוטרלת מט"ח שוק ההון 2
Gari אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית שוק ההון 40
A קרן ישראלית מחקה קסם iBoxx US Liquid Investment Grade Top 30 KTF שוק ההון 1
flower קרן ישראלית מחלקת מחקה מדד שוק ההון 6
unrealx קניית קרן מחקה ישראלית שוק ההון 0
א עזרה במציאת תעודה / קרן מחקה ישראלית אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 7
unrealx אם אני קונה עכשיו קרן מחקה ישראלית, רק ביום שני בלילה היא תרכש בפועל? שוק ההון 1
א ברוקר ישראלי - קרן מחקה ישראלית / ETF שוק ההון 27
ג כיצד קרן ישראלית מחקה סינטטית צוברת דיבידנדים ? שוק ההון 4
ג קרן מחקה ישראלית על S&P500 או SPY שוק ההון 34
L מסים: קרן ישראלית מחקה VS קרן אמריקאית מחלקת שוק ההון 51
stass תעודת סל \ קרן מחקה דיבידנד מומלצת (ישראלית) שוק ההון 3
א שער קנייה של קרן ישראלית מחקה על מדדי חו"ל שוק ההון 12
Lio קרן מחקה ישראלית לעומת אירופאית לשווקים מתעוררים שוק ההון 7
nils שיקולי מס קרן מחקה ישראלית לעומת ETF אמריקאי. מיסים 21
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7