• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן מחקה ישראלית או קרן סל זרה? המתמטיקה של המיסוי

אני מבין שכדי למשוך, בן/בת הזוג צריכים מסמכים. אבל אם תשאיר להם סיסמה לאתר, אני מניח שלא צריכה להיות להם בעיה למכור את האחזקות האמריקאיות לפני שמטפלים בענייני ירושה?

עקרונית בן הזוג יכול למשוך כי החשבון רשום על שמו לא? באופן כללי אם החשבון רשום על שני בני הזוג למה צריכה להיות בעיה? הרי שני בני הזוג בעלי הרשאה. מה אני מפספס פה?

עקרונית בן הזוג יכול למשוך כי החשבון רשום על שמו לא? באופן כללי אם החשבון רשום על שני בני הזוג למה צריכה להיות בעיה? הרי שני בני הזוג בעלי הרשאה. מה אני מפספס פה?
עקרונית, אפשר להכנס לחנות, לקחת חפץ בלי לשלם, ולברוח. מה מפספסים פה?
אז אני אגיד לך: אתה מפספס שני דברים קטנים:
1. אתה עובר על החוק.
2. קל מאד לתפוס אותך.
באופן כללי, אם כבר אתה מחליט לעבור על החוק (אני באופן אישי, לא ממליץ): העובדה שקל לתפוס אותך הופכת את זה לעוד פחות מומלץ.
קל לעלות עליך, כי בתעודת הפטירה יהיה כתוב את תאריך ושעת המוות, ושעת מכירת ניירות ערך המדוייקת בבנק כמובן מתועדת היטב. לא צריך ליהיות שרלוק הולמס על מנת להבין שהמכירה בוצעה לא ע"י האדם שנמצא כרגע בעולם האמת (ושם כידוע, אין מחשבים ובטוח שאין תקשורת).
האם רשויות החוק האמריקאיות, הישראליות והבנקים ישתפו פעולה על מנת לתפוס אותך? אתה יכול להגיד: "כולם עושים את זה. יש להם צרות גדולות יותר מלתפוס דג רקק כמוני. את ראש דאעש הם תפסו כבר? עזבו אותי מהשטויות האלה." . זאת אפשרות אחת. אני רק מזכיר לך שאת המשפט הזה הרבה גדולים וטובים אמרו בהקשרים אחרים, אבל הרעיון היה דומה (אולמרט, קצב ועוד'). ואתה יכול לנקוט בגישה שמרנית: "לא שווה לי להתעסק עם זה, כי יש פתרונות אחרים למס הירושה."
בסופו של דבר זאת החלטה אישית שלך. אבל אתה כן צריך לדעת את הפרטים.

@Ron B זו נקודה מעניינת. אני מתחיל לשקול ברצינות להפסיק לקנות VXUS+VTI ולעבור לVWRD בחשבון הממוסה.

ני מתחיל לשקול ברצינות להפסיק לקנות VXUS+VTI ולעבור לVWRD בחשבון הממוסה.
באותו הקשר,לגבי זה, שאלה למביני עניין (אולי @Yevgeny
1. האם באירלנד אין מס ירושה?
2. למה יש הבדל משמעותי בביצועים בין VT לבין VWRD?

האם אין אפשרות לתת לבן או לבת הזוג יפוי כח לחשבון? אם המוות פתאומי זה אכן לא יעזור, אבל אם יש קצת זמן להערך, אפשר למכור את ניירות הערך. פיספסתי משהו?

@doc29
1. עד כמה שאני יודע לא, לפחות לא כאלה שחלים עלינו
2. לא רואה הבדלים כאלה גדולים

אני רק מזכיר לכם שהעמלה ב-VWRD היא 0.25%. ראו פה.
זה בלי קשר לכך שתשלום המס הוא לא מקוזז מדד, כפי שהוזכר בתחילת השרשור.

אם שני בני הזוג שותפים בחשבון ואחד נפטר, הדבר היחיד שיעצור את השני מלמכור את התיק זה אם בית ההשקעות הישראלי יבקש הזדהות של שני בני הזוג בעת הפעולה.
אין דרך אמיתית לדעת אם זה מה שיקרה ביום הפעולה.

לצורך הדוגמא: לי ולאישתי חשבון בנק שבו לכל אחד מאיתנו יש יפוי כוח לבצע כל פעולה ללא חתימה\אישור של השני.
ביצעתי בחודש האחרון 2 העברות בנקאיות משמעותיות מהחשבון שלנו לבית השקעות.
בפעולה הראשונה הפקיד התעקש לקבל אישור טלפוני גם מאישתי לצורך ביצוע הפעולה, וזאת למרות שאמרתי לו שיש לי יפוי כוח לבצע את הפעולה ללא אישור שלה. ההסבר שלו היה ש"אלה הם הנהלים של הבנק".
בפעולה השניה, שבה הסכום שהועבר היה גדול פי שניים, אף אחד לא ביקש לדבר איתה - אולי בגלל האימות שנעשה מספר ימים קודם אבל כנראה שסתם במקרה.

בשורה התחתונה, יש לוודא עם הגוף הפיננסי שלכל אחד ניתנת האפשרות לבצע כל פעולה בתיק ללא צורך באישור של הבעלים האחרים בחשבון (אלא אם כמובן יש סיבה אישית אחרת ללא לאפשר זאת) אבל אין שום דרך לדעת בוודאות אם בזמן אמת ידרשו לבצע אימות או לא, ואז לך תסביר להם שבן הזוג מת ותתחיל להתחנן שיעלימו עין ויבצעו בכל זאת את הפעולה בלי לדווח לאח הגדול.

אבל לא צריך אפילו לבצע העברה מהתיק, מספיק לעשות מכירה בתוך התיק כך שלא יהיו ניירות אמריקאיים. וזאת פעולה שמבצעים באינטרנט, ללא צורך לדבר עם פקיד כלשהו או להסביר משהו.

כל זה, כמובן, רלוונטי רק למצב של מוות פתאומי. במצב של מחלה חשוכת מרפא, אין שום בעיה למכור מראש.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
  • אהבתי
Reactions: ogi
מה שאתם מתארים לא יפתור שום בעייה.
פעם אחרונה (מי שלא הבין עכשיו, אני מרים ידיים): אם אדם 1 נשוי לאדם 2, ואדם 2 מת. הדרך היחידה שאדם 1 לא ישלם מס ירושה (עפ"י חוק) זה אם הוא יחזור אחורה בזמן, וימכור את ניירות הערך האמריקאים לפני שאדם 2 מת. אין שום קשר האם הגוף הפיננסי מאפשר לבצע פעולה בתיק ללא צורך באישור של הבעלים.
למיטב ידיעתי, אין כיום טכנולוגיה של חזרה אחורה בזמן, ואם הייתה, אני הייתי מנצל אותה לדברים הרבה יותר מועילים לאנושות מאשר להמנע מתשלום מס ירושה.

נניח שאני נותן באופן קבוע פקודת מכירה לכל ני״ע האמריקאים שלי בלי הגבלת מחיר, עם תאריך של שבוע קדימה. ואז יום לפני, בהנחה שלא התפגרתי, אני דוחה את הפקודה בשבוע וחוזר חלילה.
עכשיו נפטרתי. יקירי מתפנים לטפל בעזבון בתאריך מאוחר הרבה יותר. בעזבון אין, כמובן, שום דבר שקשור לארה״ב. יש חשבון ני״ע, שבו ניירות ישראליים ומזומן. מה הם אמורים לעשות, לפשפש אחורה בדפי החשבון כדי לגלות שהתבצעה מכירה כשכבר לא הייתי בחיים, ולרוץ לאמריקאים לספר להם על זה?

נניח שאני נותן באופן קבוע פקודת מכירה לכל ני״ע האמריקאים שלי בלי הגבלת מחיר, עם תאריך של שבוע קדימה. ואז יום לפני, בהנחה שלא התפגרתי, אני דוחה את הפקודה בשבוע וחוזר חלילה.
עכשיו נפטרתי. יקירי מתפנים לטפל בעזבון בתאריך מאוחר הרבה יותר. בעזבון אין, כמובן, שום דבר שקשור לארה״ב. יש חשבון ני״ע, שבו ניירות ישראליים ומזומן. מה הם אמורים לעשות, לפשפש אחורה בדפי החשבון כדי לגלות שהתבצעה מכירה כשכבר לא הייתי בחיים, ולרוץ לאמריקאים לספר להם על זה?
נו ומה זה בדיוק יעזור? המכירה של ניירות הערך הייתה אחרי מותך. זה שנתת הוראה למכור אותם לפני מותך לא משנה כלום.
בוא אני אפשט את מה שאתה מציע: אני רושם צוואה, שיום לאחר מותי, יש למכור את כל ניירות הערך האמריקאים שלי. זה הרבה יותר פשוט (לא צריך להתקשר לבנק כל שבוע). לכאורה, כמו בהצעה שלך, הפקודה למכירה הייתה למעשה לפני מותי. עדיין: המכירה עצמה הייתה לאחר המוות.
אם אפשר היה לרשום הוראות למכירה לפני המוות של מניות או רכוש, ובכך למנוע מס ירושה: היית גורם לאבטלה של 10% מעורכי הדין בארה"ב שמתפרנסים בטיפול במס ירושה...

לגבי האם הבנק ידווח, או מה הקרובים אמורים לעשות, וכל שאר תרוצים וקושיות: זה תלוי האם ומתי יתחשק לאמריקאים לאכוף את החוק הזה. אם הם ירצו לאכוף אותו: תאמין לי שזה פשוט, ואז אתה יכול לרשום ל-IRS איזה מכתב שאתה רוצה "מה הקרובים אמורים לעשות, לפשפש אחורה או קדימה...", זה יעזור לך כקליפת השום.

הצרה איתנו שאנחנו ישראלים
ותמיד יש קומבינה :)
הצרה עם הממשל האמריקאי שהם "בוקים" חסרי רחמים
גם מדינת ישראל ניסתה בעבר להתחכם עם הפנטגון ולמכור מערכות לסין שמכילות רכיבים אמריקאים (מי ידע) ואחרי שזה נתפס לא רק שהעיסקה בוטלה מאז יש מגבלות על העברת טכנולוגיה צבאית לישראל ברמה שנציגי הפנטגון יכולים בכל רגע לדרוש לראות פיזית כל רכיב שנקנה,
אז מי שרוצה לקחת צ'אנס שייקח ושידע שאולי זה לא יצליח ליורשיו (ארוע מס ו/או תביעה משפטית בארהב /ישראל), חוץ מזה יש אפשרויות פשוטות של השקעה עד רמת הפטור ורכישת ביטוח על חבות המס -לפעמים הפתרון היקר בכל זאת עדיף

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
ה האם עדיף קרן מחקה ישראלית על בלאקרוק? שוק ההון 4
T מדוע אין קרן מחקה ישראלית ל-MSCI AC WORLD? פוסטים מאיכות נמוכה 10
א קרן מחקה ישראלית לעומת אירית/לוקסמבורגית בתיק פטור ממס (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
ITS קרן מחקה זהב ישראלית - יש כזו חיה? שוק ההון 16
נ קרן השתלמות - מחקה ישראלית או קרן סל אירית שוק ההון 16
S קרן מחקה ישראלית זולה מנוטרלת מט"ח שוק ההון 2
Gari אסטרטגיה בבחירת קרן מחקה ישראלית שוק ההון 40
A קרן ישראלית מחקה קסם iBoxx US Liquid Investment Grade Top 30 KTF שוק ההון 1
flower קרן ישראלית מחלקת מחקה מדד שוק ההון 6
unrealx קניית קרן מחקה ישראלית שוק ההון 0
א עזרה במציאת תעודה / קרן מחקה ישראלית אג"ח ממשלתי ארה"ב שוק ההון 7
unrealx אם אני קונה עכשיו קרן מחקה ישראלית, רק ביום שני בלילה היא תרכש בפועל? שוק ההון 1
א ברוקר ישראלי - קרן מחקה ישראלית / ETF שוק ההון 27
ג כיצד קרן ישראלית מחקה סינטטית צוברת דיבידנדים ? שוק ההון 4
ג קרן מחקה ישראלית על S&P500 או SPY שוק ההון 34
L מסים: קרן ישראלית מחקה VS קרן אמריקאית מחלקת שוק ההון 51
stass תעודת סל \ קרן מחקה דיבידנד מומלצת (ישראלית) שוק ההון 3
א שער קנייה של קרן ישראלית מחקה על מדדי חו"ל שוק ההון 12
Lio קרן מחקה ישראלית לעומת אירופאית לשווקים מתעוררים שוק ההון 7
nils שיקולי מס קרן מחקה ישראלית לעומת ETF אמריקאי. מיסים 21
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7