• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית קרן של בלאקרוק בסכום גבוה

• פותח הנושא danl
  • פורסם בתאריך
ואללה, המשווק המקומי הוא העושה שוק? עוד יותר טוב. באירופה גם יש עושה שוק "רשמי"?
עם יש עושה שוק רשמי זה בכלל מעולה, לעסקאות בסכומים גבוהים פשוט מרימים לו טלפון ומבקשים שיפור ציטוט.
נראה לי שעושה השוק הוא בנק הולנדי

נראה לי שעושה השוק הוא בנק הולנדי
שזה כבר מוזר אבל גם אין שום בעיה להרים גם להם טלפון ולבקש מהם ציטוט טוב יותר, חוץ מזה שאפשר "לתקשר" איתם דרך ספר הפקודות.

בסכום כזה, לדעתי זה טעות לסחור בברוקר ישראלי כי העמלות ק/מ והמרה לדולר הן גבוהות מאוד.
גם אם זה נכון, מדובר ב"קנס" חד פעמי, שיהיה זניח יחסית לתקופת השקעה של עשרות שנים. לפעמים יש שיקולים שמונעים שימוש בברוקר זר.

זה נכון לקניות קטנות יותר. בסכומים כאלה גבוהים יש סיכוי שתעבור את שכבת הASK התחתונה של עושה השוק אם תקנה הכל במכה אחת.
אבל אם הוא יתן לימיט מתחת לשכבה התחתונה הוא לא יוכל לעבור אותו, וכך יוכל להמנע מגלישה לשכבה הבאה לא? (פשוט יהיה לו ביצוע חלקי)

חוץ מזה שאפשר "לתקשר" איתם דרך ספר הפקודות.
כלומר, לתת לימיט נמוך משמעותית מאמצע הספרד על כמות גדולה מאוד של יח' וזה אמור לרמוז להם שאתה רוצה הנחה משמעותית בגלל שיש לך סכום גדול להשקיע?

חוץ מזה, נניח הבן אדם עושה מאמץ ומתקשר לעושה שוק טלפונית כדי לקבל את הציטוט הכי טוב שיוכל. זה לא זניח יחסית ואפילו קצת 'ריסקי'? כי עד שהוא יתפוס אותו בטלפון ושהעושה שוק יאשר את זה, מחיר המניה יכול לעלות בהרבה יותר ממה שהוא יחסוך (יכול גם לרדת, אבל אי אפשר לדעת כמובן מה יהיה)

בפקדון שקלי
למה לא צמוד? לא חבל לסכן סכום כ"כ גדול באינפלציה?

מחזור הוא חסר חשיבות כשיש עושה שוק.
אני מנסה לוודא שאני מבין, מחזור הכוונה לסכום של סך כל העסקאות באותו יום?.

ותנסה להתקרב לאמצע הספרד.
דווקא כמה פעמים הצלחתי לקנות בפחות מאמצע הספרד (אולי המחיר ירד עד שהעסקה התבצעה? לא זוכר אם שמתי לב)

נערך לאחרונה ב:
כלומר, לתת לימיט נמוך משמעותית מאמצע הספרד על כמות גדולה מאוד של יח' וזה אמור לרמוז להם שאתה רוצה הנחה משמעותית בגלל שיש לך סכום גדול להשקיע?
רעיון טוב יהיה לתת פקודה באמצע בין הNAV (שזה בקירוב האמצע של הביד/אסק) לבין לBID הנוכחי.
זה כבר יצא מרווח קטן מאד, פחות מזה וזה כבר להתעסק בשטויות.
זה לא זניח יחסית ואפילו קצת 'ריסקי'?
זניח? תלוי בספרד, בדרך כלל כן. ריסקי? לא.
דווקא כמה פעמים הצלחתי לקנות בפחות מאמצע הספרד (אולי המחיר ירד עד שהעסקה התבצעה? לא זוכר אם שמתי לב)
אז בעצם עשית מה שאמרתי?

זניח? תלוי בספרד, בדרך כלל כן. ריסקי? לא.
הספרד הממוצע שראיתי הוא כ0.4% בSSAC בארץ, אני מניח שערך המניה יכול לעלות בסדר גודל כזה (בתכלס מספיק שהוא יעלה בכחצי מהערך הזה) עד שהתהליך הטלפוני יסתיים.
ריסקי אולי מינוח קצת מוגזם, הכוונה, שתוכל בסוף להפסיד ולא להרוויח מכל הסיפור.

אז בעצם עשית מה שאמרתי?
יכול להיות שיש כאן אי הבנה: הNAV הוא הרי בין הביד לאסק, אתה דיברת על האמצע בין הNAV לביד, וזה לא אותו דבר, כי זה בעצם "האמצע של האמצע" בין הביד לאסק. האם לכך התכוונת?

נערך לאחרונה ב:
לא, יוצא שקניתי בפחות מהNAV, כלומר לא שילמתי את העמלה הנסתרת של הspread.
אין סיכוי שקנית בפחות מהNAV, מה שקרה הוא זה:
מחיר ירד ולא שמתי לב ולכן הפקודה התקבלה

הספרד הממוצע שראיתי הוא כ0.4% בSSAC בארץ,
כלומר מרווח מהNAV הוא 0.2%, תשים פקודה באמצע בין הNAV לBID ואני כמעט בטוח שתקבל ביצוע אז מדברים פה על "קנס" חד פעמי של 0.1% שזה סביר לחלוטין ומי שזוטות כאלה מפריעות לו אז אני חושב שהשקעה במניות זה לא בשבילו.

כלומר מרווח מהNAV הוא 0.2%, תשים פקודה באמצע בין הNAV לBID ואני כמעט בטוח שתקבל ביצוע אז מדברים פה על "קנס" חד פעמי של 0.1% שזה סביר לחלוטין ומי שזוטות כאלה מפריעות לו אז אני חושב שהשקעה במניות זה לא בשבילו.
אני גם טוען שזה זוטות. ובגלל זה להתקשר לעושה שוק במיוחד נראה לי מיותר, במיוחד בגלל שהמניה יכולה לזוז מעלה עד שתעשה את זה ביותר ממה שתחסוך.

לא התכוונת בעצם בין הASK לNAV? (כי הביד נמוך יותר מהNAV הרי).

כלומר זה נראה ככה:
ASK
--> לתת פקודה כאן
NAV
BID

נכון?

אני לא חושב שיש עושה שוק באמת, כלומר לא רשמי לפחות, יש עושה שוק לא רשמי שהוא במקרה גם המנפיק אבל זה לא מחייב, כל אחד יכול לעשות שוק, גם אתה.

בארץ יש מעמד שנקרא "עושה שוק סטטוטורי" - זה עושה שוק שמתקשר עם המנפיק ועקב כך הוא זכאי להטבות מסוימות (שהעיקרית שבהם זה המרה ויצירה ללא עמלה), יש כרגע מסמך שתקוע אצל הרשות לניירות ערך שאמור להשוות את התנאים של עושה שוק סטטוטורי לעושה שוק וולנטרי ולפתוח את השוק הזה לתחרות ולצמצם עוד יותר את ה-SPREAD, אבל לצערי זה מתעכב כבר כמה חודשים :(

לא התכוונת בעצם בין הASK לNAV? (כי הביד נמוך יותר מהNAV הרי).
כן, טעות סופר.
יכול להיות שיש כאן אי הבנה: הNAV הוא הרי בין הביד לאסק, אתה דיברת על האמצע בין הNAV לביד, וזה לא אותו דבר, כי זה בעצם "האמצע של האמצע" בין הביד לאסק. האם לכך התכוונת?
בדיוק מה שהתכוונתי.
נכון.
ההגיון הוא שאתה חייב לתת לעושה שוק להרוויח קצת, הוא לא יתן לך ביצוע בNAV.

@אורי ג.
עשיתי בדיקה היום בשעה 2. בלונדון ובישראל על ISAC ועל IWDA בלונדון.
המרווח הוא 0.15% על ISAC הדולרית בלונדון ובישראל המרווח הוא 0.34%.
עבור IWDA הדולרית בלונדון המרווח הוא 0.05%
וזו הנקודה שלי, זו קרן לא טובה. לא בלונדון ובטח לא בישראל (עבור סכומים גדולים). תוסיף לזה עמלת קנייה מכירה של 0.08% במקרה הטוב אם קונים בישראל.
כלומר הפרש של נניח 0.03 בקנייה ומכירה ועוד הספרד ואתה מגיע ל0.35%. כפול 3 מיליון מדובר ב10 אלף שח ומעלה.
תוסיף לזה את הסיכון (הקטן) שזו קרן קטנה ועלולה להסגר או שהסחירות תרד יותר והרי לך השקעה שלדעתי לא כדאית.

וזו הנקודה שלי, זו קרן לא טובה. לא בלונדון ובטח לא בישראל (עבור סכומים גדולים). תוסיף לזה עמלת קנייה מכירה של 0.08% במקרה הטוב אם קונים בישראל.
סלח לי אבל קשקוש. מנסיוני אנשים שמתעסקים עם שטויות כאלה אין להם (וגם לא יהיה להם):

זו קרן לא טובה.
מעניין איך ישפיע השינוי בדמי ניהול (%0.6->%0.2) על צמיחת הקרן בשנה הקרובה.
כנראה שלא היתה באמת סיבה אמיתית לקנות ISAC בדמי ניהול של 0.6% (ומשום מה עדיין קנו..) ועכשיו היא פתאום באמת אטרקטיבית.

מותר לי לשאול איזה תיק היית יוצר במקומו עם סכום דומה (לטווח של כ-20 שנה בלי שום כוונה לגעת בכסף)?
המסקנה שלי מקריאה אינטנסיבית בפורום הייתה שהאגח בימים אלה מניב תשואה מגוחכת לחלוטין, אם בכלל.
זו טעות להסתכל על החלק המניתי בנפרד מהחלק האגחי. צריך להסתכל על התיק כמכלול אחד.

תיק מניות-אגח בהרכב 0-100 יהיה מאוד תנודתי, ובעל תוחלת תשואה גבוהה.
מצד שני הרכב 100-0 יהיה מאוד יציב, אבל עם תשואה נמוכה מאוד, וריאלית אפילו שלילית.
כל הרכב ביניים בין שתי הנקודות האלה הוא משחק בתוחלת התשואה מול היציבות. אם תתחילו עם 50-50, תוחלת התשואה תהיה נמוכה יותר מ 100 אחוז מניות אבל הרבה יותר יציבה. לדוגמא, ירידה של 30 אחוז בשוק המניות כמו שחוינו בתחילת משבר הקורונה תתבטא בירידה של רק 15 אחוז בתיק כזה.

בית בשווי דומה לסכום המדובר, וזהו.
בגדול הכיוון הוא להשאיר כ- 20% מהסכום במזומן לעת עתה. מהשאר- את הרוב בקרן מנייתית, והתלבטות לגבי כ-15% אחוז נוספים (אולי אגח, אולי פיקדון, אולי גם למניות).
יש לו הכנסות קבועות שמכסות לו את כל המחיה? (פנסיה למשל )
הוא הרגיש בנוח עם רמת הסיכון בתיק המנוהל ?
יש עוד אנשים בתמונה שהטולרנטיות שלהם לסיכון שלהם רלבנטית (בת זוג למשל)?
יש שאלונים שמנסים לכמת את רמת הסיכון שאדם חש איתה בנוח.
אני עשיתי כמה כשקבעתי לי את האחוז שאני חשה איתו בנוח, ושיקללתי קצת עם הכלל של 100 פחות הגיל.
עזרתי בזמנו לקרובי משפחה מבוגרים. בגלל שיש להם פנסיה הם מרגישים די בנוח עם סיכון גבוה.והם עברו בשלום ובלי לחצים את הירידות של משבר הקורונה

האלטרנטיבה היא לסכן פחות.
אם אין לו ניסיון בהפסד של סכומים גבוהים, לא הייתי חולם להציע לו השקעה כל כך מסוכנת.
אם יש לו ניסיון, שיחשוב בכנות איך ירגיש אם בתוך מספר שבועות יפסיד מליון ש"ח ואם אין בעיה, שילך על זה.

רק חידוד קטן - מיליון וחצי. כשעושים את התרגיל הזה מדמיינים שחצי מהכסף הולך, כפי שקרה ב2008.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L קניית קרן סל של בלאקרוק דרך חשבון בIBI שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
T קניית קרן שנסחרת במטבע אחר שוק ההון 6
N למה אחרי קניית יחידות קרן בקרן כספית, ממשיך לרדת לי כסף מהעו"ש? שוק ההון 5
R קניית קרן מחקה בבורסת ת"א שוק ההון 33
shlomi171 קניית קרן מוגבלת- השלכות פוסטים מאיכות נמוכה 0
ס קניית קרן מחקה שוק ההון 2
ס קניית קרן מחקה S&P בלאקרוק שוק ההון 14
R קניית קרן ETF שנסחרת באירופה שוק ההון 2
T שאלה לגביי קניית קרן בלאקרוק שוק ההון 9
bsod קניית קרן סל ואנגארד - עמלות בית השקעות ישראלי מול IB שוק ההון 101
E קניית קרן חלופית לאגח שוק ההון 38
A קניית קרן מחקה ב Spark שוק ההון 4
unrealx קניית קרן מחקה ישראלית שוק ההון 0
ס קניית אותו נייר ערך (קרן אירית) בזמנים שונים במספר בורסות, דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
Et1 קניית קרן סל אמריקאית בספארק שוק ההון 8
Oziris מס' שאלות לגבי מסך הרכישה- קניית קרן אג"ח במערכת ספרק שוק ההון 13
G קניית קרן מחקה שרק נפתחה שוק ההון 10
Sesquiterpene מגן מס בעת קניית קרן? שוק ההון 0
Lio קניית קרן סל אירופאית באירו או בדולר שוק ההון 7
yanosh34 סימולצית עלויות קניית קרן זרה דרך בית השקעות ישראלי שוק ההון 32
L עלויות בעת קניית קרן מחקה שוק ההון 13
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 20
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13