• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קניית קרן חלופית לאגח

eytan

משתמש רשום
דירוג
2
השקעתי בזמן האחרון כמיטב המסורת הסולידית באגח של המדינה, ובזמן האחרון נרשמו זינוקים מרשימים של כ8 אחוז באגח, מה שלא אמור להיות. באיזה שלב החלטתי שזה הזמן למכור, כי התחושה היא שזה הולך לרדת(וגם כי הרגשתי אולי צורך למרוד קצת בדרך השמרנית והפאסיבית).
עכשיו, נקלעתי לבעיה. אני רוצה לקנות קרן סולידית אחרת שהיא ללא סיכון גבוה , אבל כמובן שאני לא יכול לקנות שוב אגח של המדינה.
מה האופציות שלי?
תודה לעונים

אם לא מפריע לך לרכוש אג״ח דולריות אז אתה יכול אג״ח קצרות של ממשלת ארה״ב או קונצרניות קצרות בדירוג גבוה (אמריקאיות גם כן).

אני גם באותה הדילמה (אג"ח ממשלתי).
התכווונתי להעלות את כמות האג"ח בתיק אבל לאחר העליות הגדולות, אני לא מעוניין לשנות את היחס לטובת האג"ח
אז החלטתי שכשאר אוסיף כסף אדבוק במשקלים המקוריים או שאגדיל את המזומן /קרן כספית במקום.

מציע לך לקבוע פרופורציות קבועות בתיק לאג"ח ולמניות. כשהאג"ח עולה מעל הפרופורציה שלו, תמכור את החלק היחסי ותקנה מניות כדי לחזור לפרופורציות המקוריות, ולהפך. זה נקרא לאזן את התיק. כך אתה גורף את הרווחים כל פעם שפלח מסוים עולה, ומפחית את הסיכון לקראת הירידה (בהנחה שאתה מניח שמה שעולה חייב לרדת, כפי שמשתקף מזה שנבהלת שהרווחת "הרבה מדי" מאג"ח ומכרת).

מציע לך לקבוע פרופורציות קבועות בתיק לאג"ח ולמניות. כשהאג"ח עולה מעל הפרופורציה שלו, תמכור את החלק היחסי ותקנה מניות כדי לחזור לפרופורציות המקוריות, ולהפך. זה נקרא לאזן את התיק. כך אתה גורף את הרווחים כל פעם שפלח מסוים עולה, ומפחית את הסיכון לקראת הירידה (בהנחה שאתה מניח שמה שעולה חייב לרדת, כפי שמשתקף מזה שנבהלת שהרווחת "הרבה מדי" מאג"ח ומכרת).
כן, אבל כמובן שברגע שהחלטתי שאני מעוניין למכור את כל הקרן, אני מעדיף למכור הכל כי אני צופה שהיא תרד. לא רוצה להפחית סיכונים, אלא ללכת לפי אינטואיציה

כן, אבל כמובן שברגע שהחלטתי שאני מעוניין למכור את כל הקרן, אני מעדיף למכור הכל כי אני צופה שהיא תרד. לא רוצה להפחית סיכונים, אלא ללכת לפי אינטואיציה
Facepalm.

אסור להמליץ, אבל מקווה שבעלת הבית תרשה לי לחרוג הפעם:
ממליץ לך לפתוח חשבון וירטואלי למשך שנה. כן, שנה שלמה זה המון זמן, אבל זה יכול להציל אותך. ייתכן שתגלה שהאינטואיציה שלך לא מדהימה כמו שאתה חושב.

הפעלת אינטואיציה בתזמון שוק זה רולטה אפילו עבור מומחים

אינטואיציה
אתה מבין שזאת מילה אחרת לניחוש, נכון?
אתה משלה את עצמך עם עצמך

מילא היית כותב "ניתוח", הייתי אומר אוקיי, יש כאן דברים שאפשר למנות, להציב מול אחרים, להסתכל לעומק ולהעריך
אבל הערכה הינה נכונה רק לרגע שבו היא נעשתה
ואתה באמת יכול להעריך רק דבר אחד, האם השוק מתמחר בחסר וזיהית את זה או אם השוק מתמחר ביוקר וזיהית את זה
אין לך יתרון של ידע על אף משתתף

אתה סוחר מרגש, כי אינטואיציה הוא ליטוף עצמי אם צדקת והרסני לכל "ניחוש" עתידי שתעשה על בסיסו
חשוב שתתמקד בעובדות ולא בתחושות

השקעתי בזמן האחרון כמיטב המסורת הסולידית באגח של המדינה, ובזמן האחרון נרשמו זינוקים מרשימים של כ8 אחוז באגח, מה שלא אמור להיות. באיזה שלב החלטתי שזה הזמן למכור, כי התחושה היא שזה הולך לרדת(וגם כי הרגשתי אולי צורך למרוד קצת בדרך השמרנית והפאסיבית).
עכשיו, נקלעתי לבעיה. אני רוצה לקנות קרן סולידית אחרת שהיא ללא סיכון גבוה , אבל כמובן שאני לא יכול לקנות שוב אגח של המדינה.
מה האופציות שלי?
תודה לעונים
לפני כמה חודשים מכרתי חלק מהאג"ח הממשלתיות וקניתי אגחים ממשלתיים עם מח"מים קצרים יותר.

לפני כמה חודשים מכרתי חלק מהאג"ח הממשלתיות וקניתי אגחים ממשלתיים עם מח"מים קצרים יותר.
איך קנית אותם? אני לא מתמצא ככ בעולם הבורסה.
עד עכשיו הייתי עם קרן ktf אחג ממשלתי כללי. מה האופציות האחרות שלי דרך הברוקר?

חפש באתר פאונדר, או אתר של הבורסה קרנות שאתה מעוניין בהם וקנה אותם.
אני דברתי עם הפקיד בבנק וביחד איתו החלפנו את הקרנות.

יש כאן בבלוג ובפורומים מספיק מידע על עולם הבורסה, קרא ותשכיל.

חפש באתר פאונדר, או אתר של הבורסה קרנות שאתה מעוניין בהם וקנה אותם.
אני דברתי עם הפקיד בבנק וביחד איתו החלפנו את הקרנות.
כעת שהרעביות שליליות באגח האם משתלם לקנות אגחים בכלל או להשאר במזומן /תוכנית חיסכון?

כעת שהרעביות שליליות באגח האם משתלם לקנות אגחים בכלל או להשאר במזומן /תוכנית חיסכון?
נשמע כמו תזמון שוק קלאסי.
מה שאני הייתי עושה, אילו היה לי מרכיב אגחי בתיק, הוא פשוט למצוא את הקרן העולמית הפסיבית הכי רחבה, ולא להתחיל לנחש את כיווני הריביות.

צריך לזכור שהמטרה של אגח זה יציבות ולא רווח, ושמזומן זה הפסד ודאי.

נשמע כמו תזמון שוק קלאסי.
מה שאני הייתי עושה, אילו היה לי מרכיב אגחי בתיק, הוא פשוט למצוא את הקרן העולמית הפסיבית הכי רחבה, ולא להתחיל לנחש את כיווני הריביות.

צריך לזכור שהמטרה של אגח זה יציבות ולא רווח, ושמזומן זה הפסד ודאי.
יש קרן אג"ח עולמית מקבילה לויטי במניות בד"נ נמוך ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
L קניית קרן בלאקרוק ביורו בבורסה באירופה דרך IB שוק ההון 0
T קניית קרן שנסחרת במטבע אחר שוק ההון 6
N למה אחרי קניית יחידות קרן בקרן כספית, ממשיך לרדת לי כסף מהעו"ש? שוק ההון 5
R קניית קרן מחקה בבורסת ת"א שוק ההון 33
shlomi171 קניית קרן מוגבלת- השלכות פוסטים מאיכות נמוכה 0
L קניית קרן סל של בלאקרוק דרך חשבון בIBI שוק ההון 1
ס קניית קרן מחקה שוק ההון 2
D קניית קרן של בלאקרוק בסכום גבוה שוק ההון 57
ס קניית קרן מחקה S&P בלאקרוק שוק ההון 14
R קניית קרן ETF שנסחרת באירופה שוק ההון 2
T שאלה לגביי קניית קרן בלאקרוק שוק ההון 9
bsod קניית קרן סל ואנגארד - עמלות בית השקעות ישראלי מול IB שוק ההון 101
A קניית קרן מחקה ב Spark שוק ההון 4
unrealx קניית קרן מחקה ישראלית שוק ההון 0
ס קניית אותו נייר ערך (קרן אירית) בזמנים שונים במספר בורסות, דרך ברוקר ישראלי שוק ההון 3
Et1 קניית קרן סל אמריקאית בספארק שוק ההון 8
Oziris מס' שאלות לגבי מסך הרכישה- קניית קרן אג"ח במערכת ספרק שוק ההון 13
G קניית קרן מחקה שרק נפתחה שוק ההון 10
Sesquiterpene מגן מס בעת קניית קרן? שוק ההון 0
Lio קניית קרן סל אירופאית באירו או בדולר שוק ההון 7
yanosh34 סימולצית עלויות קניית קרן זרה דרך בית השקעות ישראלי שוק ההון 32
L עלויות בעת קניית קרן מחקה שוק ההון 13
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
S קניית ציוד לטרק ארוך אוף טופיק 20
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
R קניית מניות דיבידנד שוק ההון 39
P עסקאות קניית קרקע נדל"ן 13