1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קיצוץ בהטבות המס לקרנות ההשתלמות

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י JBUZZ, ‏11/6/19.

data-full-width-responsive="true">
  1. ת.אוקהם

ת.אוקהם משתמש ותיק

שאלה מאוד טובה, כהורים לילדים השאלה הזו גרמה לי ולאשתי ללא מעט הרהורים לגבי הגירה.

HHH ו-nicepo1 אוהבים את זה.
  2. גרהם

גרהם משתמש בכיר

לא פשוט. להגירה מחיר כבד ולכל מקום השגעונות שלו.

ת.אוקהם אוהב/ת את זה.
  3. מתכנת

מתכנת מודרטור

ההשוואה הזו היא תפוחים לתפוזים,
    סל הצריכה של חרדי ממוצע זול יותר משל חילוני ממוצע, אני לא מדבר רק על תעריף אלא בעיקר על תכולה, כי התרבות שונה לחלוטין.
    יש אינספור דוגמאות, רכב, נופש בחו״ל, פנאי, אוכל בחוץ אלו הנפוצות.
    ולא רק בגלל דרך חיים חסכונית מאולצת, כאנקודטה, השאיפה לצאת לחול או להחזיק רכב לא קיימת בכלל, אצל רוב מוחץ מאלו שציינו שהם מרוצים ממצבם הכלכלי וממוקמים בעשירונים העניים לפי ההגדרה היבשה.
    לכן בעיני, המדד התיאורטי ״מרוצים מהחיים״ כן משקף במידת מה את העוני, הסולידית הגדירה את זה עוני יחסי – קנאה אבסולוטית

ת.אוקהם, nicepo1 ו-דוד פ אוהבים את זה.
  4. ת.אוקהם

ת.אוקהם משתמש ותיק

אם ריקי כהן לא באמת עשירה (היא עשירה ביחס לחרדים) והחרדים לא באמת עניים אז אולי חלק מההגדרות היבשות לא באמת תקפות לישראל.

המודל הקיים יוצר המון עיוותים בתפישה - כל פעם שאני רואה כתבה בסגנון "בישראל שני מליון ילדים עניים!" אני מניח שהישראלי הממוצע מדמיין ילדים מחטטים בפחים כשבעצם הוא אמור לדמיין ילדים במשפחות מרובות ילדים בבני ברק.

מתכנת אוהב/ת את זה.
  5. Yoss

Yoss משתמש בכיר

חלקם (שיעור לא זניח) באמת עניים, אם כי הם נהנים מתמיכה קהילתית רחבה, יחסית לעניים מחלק מהקהילות האחרות (ובטח מה"לא קהילתיים").

6. HHH

HHH משתמש ותיק

אני העליתי את הדיון על פטור ממע"מ לירקות ופירות כי אין לו שום הצדקה. מדוע לשלם מע"מ על תרופה מצילת חיים ולא על עגבניה?
    גם הפטור באילת מעוות לגמרי. למה לתת פרס למי שנסע עד אילת ולאפשר לו לקנות סלולרי בהנחה? ואם באילת, אז למה לא בקריית שמונה?
    חוץ מחוסר רצון לשנות ולהתעמת עם לובי חזק שיגן על האינטרסים שלו בכל מחיר אין שום הגיון והצדקה בפטורים האלה ותמיד יותר קל להעלות את המע"מ לכולם באחוז מאשר להתאמץ ולטפל באיים של חוסר הגיון כלכלי.

מתכנת ו-roneng אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.