• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צעדים ראשונים במינוף

כספיאל

משתמש סולידי
דירוג
15
שלום חברי פורום יקרים,
זו שנתי הראשונה כמשקיע פעיל ואני עסוק רוב זמני ברכישת השכלה פיננסית, בין השאר הודות לפורום מעולה זה.
כרגע רובו המוחלט של הוני מושקע בפיזור הכולל: נדל"ן מקומי, קרן השתלמות צמודת מדד, מסחר מנייתי בחו"ל, מדדים רחבים והשתתפות בשתי פרוייקטי השקעה קבוצתיים בנדל"ן חו"ל.
עד כה כל מה שהשקעתי היה מכסף שלי, ומהבחינה הזו אני יכול להוריד הילוך מבחינת הפעילות הפיננסית, לפחות לשנה הקרובה.
ככל שאני קורא ושומע יותר, אני מבין שחלק גדול מהמשקיעים המנוסים יותר, מגדילים את הונם באופן משמעותי על ידי שימוש מושכל במינוף.
אני משתדל להיות שקול וזהיר ולכן לא ממהר לקחת כסף שאינו 100% שלי, אבל נראה שזה בהחלט דבר שכדאי להוסיף לארגז הכלים לצרכי גדילה בהשקעות עתידיות.
אז אני קורא מה שאני יכול בנושא, אבל מרגיש שכמו בהשקעות הקודמות שלי, עד שאעשה צעדים בשטח לא באמת אבין במה מדובר ולכן אני מתחיל לחשוב שעלי להתחיל להשתפשף בנושא ברמה הפרקטית.
מה שרציתי לשאול הוא: בהנחה שמינוף הוא כלי חשוב (בידיים הנכונות כמובן) שראוי להשתמש בו לצרכי הגדלת הון, מה אני יכול לעשות כדי "ללכלך את הידיים" בתחום?
נגיד: לקחת הלוואה זולה כלשהי ולהשקיע בנכס קטן?
לא מעוניין בהמלצות כאם בדעות כמובן.
תודה!

מינוף הוא לא כלי חשוב.
לאנשים שונים יש מטרות שונות בחיים.
זה ש"משקיעים מנוסים יותר" לוקחים הלוואות (טענה לא נכונה אגב) זה לא אומר שגם אתה צריך לעשות את זה. להשקיע כסף של אחרים זה לא הופך אותך למשקיע טוב יותר.
שאל את עצמך היטב לאיזו מטרה אתה משקיע והאם מינוף הכרחי להגשמת מטרה זו.

אני משקיע כרגע כדי להגדיל את ההון ההתחלתי שלי ושבהמשך הדרך אוכל להשקיע בנכסים מניבים. כרגע ההון שלי מוגבל ויקח לי הרבה זמן לחסוך מספיק כדי להשקיע בעוד נכסים. עכשיו במידה ואני מאמין ביעד כלשהו להשקעה, ונראה שהסיכון הוא אחד שאוכל לעמוד בו, מדוע לא לנצל את אופציית המינוף?

אני משקיע כרגע כדי להגדיל את ההון ההתחלתי שלי ושבהמשך הדרך אוכל להשקיע בנכסים מניבים. כרגע ההון שלי מוגבל ויקח לי הרבה זמן לחסוך מספיק כדי להשקיע בעוד נכסים.
זה לא מה ששאלתי.
אני שאלתי למה אתה משקיע, וענית לי תשובה לאיך אתה משקיע.

כל עוד אתה אין לך מטרת השקעה ברורה אתה סתם נותן גז על ניוטרל.
אחרי שתגדיר מטרה נוכל לבדוק האם מינוף ההשקעה יכול לעזור לך להגיע אליה.

אני לא בטוח שהבנתי את שאלתך אבל אנסה: האנד גיים שלי הוא הכנסה פאסיבית מנכסים מניבים (נדל"ן) בסכום של 20 אלף ש"ח בחודש.

אז אני קורא מה שאני יכול בנושא, אבל מרגיש שכמו בהשקעות הקודמות שלי, עד שאעשה צעדים בשטח לא באמת אבין במה מדובר ולכן אני מתחיל לחשוב שעלי להתחיל להשתפשף בנושא ברמה הפרקטית.

מההיכרות שלי עם כמה אנשים שנעזרים במינוף (מדגם ממש לא מייצג, כן?), הרושם שלי הוא שאותם "משקיעים מנוסים" (whatever that means) משקיעים כסף בתחום מאד ספציפי שהם מכירים היטב. כלומר, אני לא חושבת שיש זן מיוחד של "משקיעים שמשתמשים במינוף", בכל תחום הרי יש סיכונים ושיטות מינוף ייחודיות. אם יש תחום שאתה מכיר היטב, כולל סיכונים, אולי שווה לפנות לאנשים שמשתמשים במינוף בתחום הספציפי הזה כדי ללמוד מהם.

נכון, ולכן שאלתי זאת בפורום נדל"ן.

אני לא בטוח שהבנתי את שאלתך אבל אנסה: האנד גיים שלי הוא הכנסה פאסיבית מנכסים מניבים (נדל"ן) בסכום של 20 אלף ש"ח בחודש.
אנשים משקיעים כדי לפרוש מעבודה, כדי להגן על הכסף מאינפלציה, כדי לחסוך לילדים, כדי לקנות בית וכו'. לזה התכוונתי בתור "מטרת ההשקעה".
זה נשמע כאילו שאתה רוצה להפוך השקעות לתחביב ואין לך שום מושג מה אתה מתכנן לעשות עם הכסף שתרוויח (אם תרוויח).
אתה מתייחס לזה כאילו זה משחק מחשב שהמטרה בו היא להגדיל את ההון העצמי כמה שיותר סתם בשביל הכיף.

עכשיו, זה סבבה. אבל כמו שכאשר הדמות שלי במשחק מחשב מתה זה לא אומר שאני מת במציאות ואני תמיד יכול להתחיל משחק חדש, כך גם אתה חייב להשקיע אך ורק כסף שאתה מוכן לאבד את כולו ע"מ שאם הדמות שלך במשחק ההשקעות שלך תמות אז אתה לא תיפגע מכך ותוכל להתחיל משחק חדש.
תן לזה לקבוע כמה מינוף לקחת, ואם בכלל.

אנשים משקיעים כדי לפרוש מעבודה, כדי להגן על הכסף מאינפלציה, כדי לחסוך לילדים, כדי לקנות בית וכו'. לזה התכוונתי בתור "מטרת ההשקעה".
זה נשמע כאילו שאתה רוצה להפוך השקעות לתחביב ואין לך שום מושג מה אתה מתכנן לעשות עם הכסף שתרוויח (אם תרוויח).
למה מישהו צריך לדעת מה הוא הולך לעשות עם הכסף כדי לשאוף שיהיה לו בעתיד יותר כסף? למה זה משנה אם המטרה היא להוריש יותר לילדים או לצאת לשיט מסביב לעולם בגיל 70? מה שמשנה הוא בעיקר משך ההשקעה הצפוי והגמישות שבו, ומידת הסיכון שאדם מוכן ליטול.

אבל גם אם מטרת ההשקעה לא ידועה כי היא לטווח רחוק, עדיין אפשר לגזור אפיקי השקעה מתאימים.
חשבה אליס, והמשיכה. "התואיל להגיד לי, בבקשה, באיזו דרך עלי ללכת מכאן?"
"זה תלוי במידה רבה לאן את רוצה להגיע", אמר החתול.
"לא איכפת לי כל-כך לאן – "אמרה אליס.
"אם כך, לא משנה באיזו דרך תלכי", אמר החתול.
"– בתנאי שאגיע לאנשהו", הוסיפה אליס כהסבר.
"בטוח שתגיעי", אמר החתול, "אם רק תתמידי בהליכה".
מתוך "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות"

נערך לאחרונה ב:
מתוך "הרפתקאות אליס בארץ הפלאות"
מצטרף להמלצה על הספר.
ועדיין בכל הקשור להשקעות, השאלות המרכזיות שצריכות להישאל הן מה טווח ההשקעה, מה מידת הסיכון שהמשקיע מוכן לקחת ומה הסיבולת להפסד.
ברגע שיש תשובה לשאלות אלו, לא מאוד משנה מה הסיבה שבגללה המשקיע רוצה להשקיע.

אתה מתייחס לזה כאילו זה משחק מחשב שהמטרה בו היא להגדיל את ההון העצמי כמה שיותר סתם בשביל הכיף.

עכשיו, זה סבבה. אבל כמו שכאשר הדמות שלי במשחק מחשב מתה זה לא אומר שאני מת במציאות ואני תמיד יכול להתחיל משחק חדש, כך גם אתה חייב להשקיע אך ורק כסף שאתה מוכן לאבד את כולו ע"מ שאם הדמות שלך במשחק ההשקעות שלך תמות אז אתה לא תיפגע מכך ותוכל להתחיל משחק חדש.
תן לזה לקבוע כמה מינוף לקחת, ואם בכלל.
לאט לאט לך. הנחת פה כל מיני הנחות שאשמח לתקן.
1. יש לי מושג מה אעשה עם הכסף שארוויח. אחיה ברמת חיים שאני מעוניין בה באופן שיגדר לי את סיכוני החיים הארוכים, הפרנסה והעתיד הבלתי נודע.
2. ממש לא מתייחס לזה כמשחק, להיפך - משקיע בלימוד ובחינת כל האפשרויות העומדות לרשותי ברצינות רבה.
3. לרגע לא חשבתי למנף כסף שאובדנו יביא לאובדני הכלכלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P יומן מסע - צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 40
ETF Shark צעדים ראשונים בתחום ה-Data Science: תואר ראשון והתחבטויות התפתחות אישית 9
littleSeal צעדים ראשונים בקניית ניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 1
R נדלן בחול - צעדים ראשונים נדל"ן 10
M צעדים ראשונים בעולם הנדלן- איפה ומה לקרוא נדל"ן 2
Ron.B צעדים ראשונים בעולם הנדלן- מאפייני נכס רצוי נדל"ן 23
T צעדים ראשונים בבחירת דירת להשקעה נדל"ן 18
R צעדים ראשונים בתיק שוק ההון 24
ח צעדים ראשונים שוק ההון 10
L צעדים ראשונים בתחום - מספר שאלות שוק ההון 6
H צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 8
אוריאל א צעדים ראשונים בשיפור הרווחים מהחסכונות שלי שוק ההון 13
L צעדים ראשונים יומני מסע אישיים 29
גיא88 צעדים ראשונים בעולם ההשקעות שוק ההון 12
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
Odysseus צעדים כאינדיבידואל בצל השגת AGI על ידי האנושות אוף טופיק 10
D 2 צעדים מהיעד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
NightStyle צעדים לחסימה(פרסומות), אבטחה, פרטיות(מעקב),מהירות הגלישה ברשת. שתפו! אוף טופיק 34
א תיכנון צעדים פיננסים שוק ההון 19
Myrath צעדים ראשוניים בסיסיים בשוק ההון שוק ההון 85
T הקמת עוסק פטור וצעדים ראשונים התפתחות אישית 5
ס קורסים ראשונים במדעי המחשב התפתחות אישית 30
G ימים ראשונים בעבודה חדשה אוף טופיק 15
adamshalev לשכת תעסוקה ודמי אבטלה - 90 יום ראשונים צרכנות פיננסית 54
R שלבים ראשונים בפתיחת קרן השתלמות IRA שוק ההון 0
Captain Sparo קניית אופניים ראשונים אוף טופיק 13
O פתיחת תיק וצעדים ראשונים שוק ההון 9
yossik אחרונים בדירוג - ראשונים בפרסום שוק ההון 5
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
M הסיכונים במינוף בנדל"ן נדל"ן 13
A התייעצות לגבי הערכת סיכונים במינוף שוק ההון 12
י התלבטות במינוף לבית קרקע של 5M נדל"ן 15
T היתרון במינוף עבור משקיע פסיבי לטווח ארוך שוק ההון 6
F התחשבות במינוף בחישוב סכום היעד לפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
O קניית דירה להשקעה במינוף מלא נדל"ן 2
ח דירה להשקעה במינוף גבוהה נדל"ן 9
M "מעל מחצית מהמשכנתאות שניטלו באפריל היו במינוף של מעל 60%-רמה שלא מצאנו בכל ההיסטוריה" נדל"ן 8
ג עצתכם: רכישה דירה במינוף גבוה, כיסוי משכנתא ביחידות דיור נדל"ן 13
Fitch חישוב משכנתא מקסימלית על דירה שניה במינוף מלא נדל"ן 26
קפה שחור ETF-ים במינוף יומי שוק ההון 29
adamshalev איך בתכלס קונים חוזה עתידי על סנופי במינוף רצוי ? שוק ההון 44

נושאים דומים

Back
למעלה