• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ציפיות לבורסת ישראל

Researcher

משתמש סולידי
דירוג
40
היי,
ראיתי שיכול להיות שמוסיפים את בורסת ישראל למדד MSCI Europe. במידה וזה יקרה, אנו אמורים לצפות עליה לא רעה פה אצלנו? הרי זה מדד ענק, שהיקף המסחר בו מאוד גדול, והרי אם ישראל חלק ממנו, אז המחיר של המניות המקומיות אמור לעלות, לא?
באופן כללי, אני חושב שבכללי צריכה להיות כניסה של כסף לבורסה בארץ. גם כי יש בארץ הרבה כסף מזומן שלא מושקע, ואנשים לאט לאט נחשפים לעולם הזה, יותר מבעבר, וגם בגלל מדד MSCI.
מה דעתכם?

*כמובן שאני מודע במאה אחוז שאף אחד לא יודע את העתיד, ואם כן זה היה נפלא. אבל סתם נחמד לשחק עם התחזיות ולהבין את קו המחשבה של חבר'ה רציניים פה

ראיתי שיכול להיות שמוסיפים את בורסת ישראל למדד MSCI Europe. במידה וזה יקרה, אנו אמורים לצפות עליה לא רעה פה אצלנו?
האם ייתכן שהשוק כבר משקלל את זה וזו הסיבה לעליות שהיו לאחרונה?

היי,
ראיתי שיכול להיות שמוסיפים את בורסת ישראל למדד MSCI Europe. במידה וזה יקרה, אנו אמורים לצפות עליה לא רעה פה אצלנו? הרי זה מדד ענק, שהיקף המסחר בו מאוד גדול, והרי אם ישראל חלק ממנו, אז המחיר של המניות המקומיות אמור לעלות, לא?
באופן כללי, אני חושב שבכללי צריכה להיות כניסה של כסף לבורסה בארץ. גם כי יש בארץ הרבה כסף מזומן שלא מושקע, ואנשים לאט לאט נחשפים לעולם הזה, יותר מבעבר, וגם בגלל מדד MSCI.
מה דעתכם?

*כמובן שאני מודע במאה אחוז שאף אחד לא יודע את העתיד, ואם כן זה היה נפלא. אבל סתם נחמד לשחק עם התחזיות ולהבין את קו המחשבה של חבר'ה רציניים פה
יצא לך לעקוב אחרי המדדים כאן בתקופה האחרונה ? אני אחדד את השאלה - יצא לך לעקוב אחרי המדדים כאן בהשוואה למדדי ארה״ב / עולמי? (מתחילת החודש למשל תא 125 למעלה כמעט 5 אחוזים לעומת סנופי שבמינוס 2.5 ) ההשערה שלך כבר מתרחשת דה פקטו, המון כסף זר מוזרם לכאן בתקופה האחרונה, אחת הסיבות לדעתי זה באמת הידיעה ששוקלים להכניס את ישראל למדד עליו דיברת אבל יש עוד לא מעט סיבות נוספות, ומעניין לראות אם המגמה תמשיך לאור הדשדוש שבעולם מתחילת השנה שנראה שממשיך..

אף אחד לא יודע מה יהיה כמובן ואני לא מכיר אחרים (שאפשר ללכת לחפש) של הוספה של מדינות שלמות למדד, אבל היו כאן כבר כמה דיונים על הוספה והורדה של מניות ממדד - לדוגמה, זכור לי דיון כזה סביב טסלה לפני ואחרי ההוספה שלה למדד s&p500.
לפחות במקרה של מניות יחידות, המסקנה היא שההוספה למדד יוצרת סוג של ״פיק״ מקומי, כאשר באמת כסף רב מוזרם מהקרנות השונות על מנת לקנות את המניה. יחד עם זאת, האפקט דועך די מהר ותוך זמן לא רב קשה מאוד לראות קשר בין הוספה למדד למחיר המניה. אני לא רואה סיבה להאמין שהאפקט יהיה שונה כאשר מדובר בהוספת בורסה שלמה למדד.

אני אישית מאמין מאוד בבורסה הישראלית כהשקעה לטווח ארוך, שנתיים אחרונות כל מדדי ת"א הביאו תשואות ייתר על המדדים המובילים בעולם,
מאמין שגם השנה ת"א ייתן תשואת אלפא לעומת יתר המדדים מכמה סיבות:
1. ביטול אג"ח מיועדות, מה שיכניס הרבה מאוד כסף לשוק ההון הישראלי ע"י מוסדיים.
2. הוספה של ישראל למדד האירופאי - יכניס כסף זר לבורסה בארץ.
3. למרות התעוררות של הציבור בהשקעת בתקופת הקורונה, עדיין 70% מהכסף של הציבור יושב במזומן/פיקדונות/פקם או שווה פיקדונות עם תשואה אפס, ברגע שקרחון הזה יתחיל לזוז , זה אומר עוד כסף שיכנס לבורסה.
4. מכפילי הרווח של המדדים בת"א זולים משמעותית מהמדדים באירופה, 14 ו16 של תא 90 ו35 בהתאמה, לעומת סנופי שעמוד על 23 נוכחי ו27 עתידי.
מה שאומר שהבורסה פה יחסית זולה ועדיין יש מקום לגדילה.

גילוי נאות, מחזיק 20 אחוז מהתיק במחקה תא 125, לא ממליץ.

נערך לאחרונה ב:
כהשקעה לטווח ארוך, שנתיים אחרונות
שנתיים זה ממש לא טווח ארוך, ובטח שלא בסיס לשום תכנון פיננסי אישי כזה.
בטווח הארוך ישנם סיכונים מאקרו-כלכליים וגיאופוליטיים שיש לקחת בחשבון כשמקצים נכסים ונותנים משקל גאוגרפי מוטה.

מאמין שגם השנה ת"א ייתן תשואת אלפא לעומת יתר המדדים מכמה סיבות:
אם אני הייתי חייב להמר גם הייתי בוחר בת"א.
הסיבה שהייתי נותן היא בגלל התסוגה אל הממוצע של השנים האחרונות (יותר משנתיים) של ת"א125 שנתן ביצועי חסר מול S&P500.

ג"נ מחזיק מעט מאד ת"א ישירות וחשוף דרך פנסיה וביטוח מנהלים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
T ציפיות שכר ב אפל gampa גמפ"א התפתחות אישית 28
L ציפיות שכר אינטל התפתחות אישית 11
Cfy חישוב ציפיות ריבית עתידיות מתוך ה-US treasury yield curve שוק ההון 0
Y ציפיות האינפלציה של הציבור לפי אג"חים ממשלתיים שוק ההון 16
J ציפיות שכר ב גוגל gampa גמפ"א התפתחות אישית 106
deussex התמודדות עם אי תיאום ציפיות בעבודה ויציבות נפשית התפתחות אישית 17
מ ציפיות שכר בהייטק ואיזון בית עבודה אוף טופיק 173
C ציפיות שכר - היי טק אוף טופיק 136
סטרבו ציפיות האינפלציה של השוק שוק ההון 8
V שאלה לגבי שינוי ציפיות שכר אוף טופיק 29
DavidA מה ציפיות שלכם לאינפלציה פה? אוף טופיק 7
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ת סיבת העברה בנק לבורסת קריפטו השקעות אלטרנטיביות 1
3 עמלה לבורסת לונדון צרכנות פיננסית 3
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
סנופקין חוות דעת: פתיחת חשבון ב IB ישראל וחיבור לחשבון האמריקאי שלי ב IB שוק ההון 51
ר השפעת יחסי ישראל-אירלנד על קרנות איריות שוק ההון 21
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
N הגשת דו''ח ראשון על דיווידנדים אצל ברוקר זר לאזרח ארה''ב תושב ישראל מיסים 6
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
L אינבסקו מול בלקרוק (ישראל) שוק ההון 6
ע חשבון בנק באירופה לתושב ישראל עם דרכון אירופאי צרכנות פיננסית 2
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
Y חלוקת הארץ לשתי מדינות - ישראל ופלסטין פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 28
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ה תשואה שקרובה לבנק ישראל שוק ההון 15
פיש עמלת המרת מטח באינטראקטיב ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב הטבות בנק ישראל/בנקים אחרים ללוקחי משכנתא נדל"ן 0
F כלכלת ישראל ומלחמה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 403
ז פתיחת חשבון ב IB - אין אפשרות לבחור ישראל במדינה פוסטים מאיכות נמוכה 7
F טווח שער הדולר-שקל ומדדים שבנק ישראל בוחן ? שוק ההון 4
S אלטרנטיבה אגחית לקרן כספית המבטיחה תשואה ריאלית ולא תשואה שקרובה לריבית בנק ישראל? שוק ההון 33
Y הוצאת כספים מ401K אמריקאי לאזרח ישראל שאיננו אזרח או תושב ארה"ב מיסים 1
H הטבת מילואים ברשות מקרקעי ישראל נדל"ן 19
SwingMan חלופות להשקעה באג"ח של מדינת ישראל שוק ההון 1
R פורסם תזכיר חוק המצמצם את אי הוודאות בנוגע לשאלה מיהו תושב ישראל לצורכי מס פוסטים מאיכות נמוכה 4
M קורס ברוקר למסחר בבורסה של אינטראקטיב ישראל- מישהו מכיר יכול להמליץ ? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F שאלה על בלאקרוק ישראל ומסחר בקרנות פוסטים מאיכות נמוכה 1
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
vaccinium תשלום מס בישראל של תושב ישראל אשר גר ועובד בארה״ב מיסים 15
א פיזור VS מיסוי - משקל ישראל בחשבון פטור שוק ההון 17
T התייעצות לגבי מעבר מארה"ב לאירופה (לא אזרח אמריקאי, לא תושב ישראל, כן אזרח של מדינת באיחוד האירופי) אוף טופיק 1
K אזרח אמריקאי תושב ישראל - פק״מ בארץ שוק ההון 12
identitybridge פתיחת חשבון בInteractive Brokers - ישראל, אנגליה או אמריקה צרכנות פיננסית 21

נושאים דומים

Back
למעלה