• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פטור ממס בקופות גמל להשקעה

פאלינדרום

משתמש רשום
דירוג
4
שלום לכל הסולידיים. בהזדמנות זו אני חוגג הצטרפות לאתר וקהילת הפורומים.

כפי שנושא השרשור מרמז, יש לי תהייה לגבי גמל להשקעה שלא מצאתי התייחסות אליה לאחר נבירה בפורומים (ובגוגל, לא שיש שם פנינים מעבר למה שיש פה). סליחה מראש אם זה נידון ולא מצאתי.

להבנתי הקהילה כאן פחות אוהבת גמל להשקעה כי דמי הניהול גבוהים יותר מתיק השקעות רגיל, ואם מוציאים את הכסף מהקופה לפני גיל 60 יש לשלם מס על הרווחים. אבל, הנה מה שמטריד אותי. במהלך 20 השנים, בתיק השקעות רגיל נשלם מיסים על איזון מחדש של התיק ולכן לא נהנה מתשואה מאותם מיסים (למרות שאני בטוח שמישהו, איפשהו יהנה מהם). כדי להבהיר, אני אקצין את התרחיש לטובת תיק רגיל ואפשט איפה שאפשר לצורך הדיון.

נניח שבנציון אריאלי מעוניין להשקיע לטווח ארוך (20 שנים), ונניח שהוא משיג תשואה שנתית של 5% (סתם, בשביל הכיף).
משקיע באופן רגיל - נניח דמי ניהול של 0% ('מה! איפה!?' בעולם הפנטזיות של פאלינדרום, לצד דוכן שווארמה אנטריקוט וישראלים שעומדים בתור). נניח גם, שבתום השנה ולצורך איזון מחדש, בנציון (בנצי בפי חבריו) משנע 3% מקרן אחת לאחרת. בנציון יאלץ לשלם 25% מס רווחי הון על לפחות 3% מרווחיו באותה שנה (הרי אותה קרן בוודאי צלחה מעל הממוצע), או לפחות 0.75% מכלל רווחיו. לאחר 20 שנה, מכירה ולפני מיסוי נוסף, כספו יוכפל בערך ב-2.299 מערבו המקורי.
משקיע דרך קופת גמל - במקרה הזה בנצי (אחרי שנה שלמה איתו, ועוד ברווח, אפשר לקרוא לו חבר) משלם דמי ניהול בלבד עד לתום 20 השנים, הרי יש פטור ממס מתוך הקופה. נניח 0.6% דמי ניהול, אל תהיו רודפי בצע. לאחר 20 שנה, מכירה ולפני מיסוי, כספו יוכפל בערך ב-2.366 מערכו המקורי.
בשני המקרים בנצי צריך לשלם 25% מס רווחי הון, אך במקרה הראשון הוא כבר שילם על לפחות 3% מרווחיו בכל שנה ולכן נותר לו לשלם על 97% לכל היותר (בפועל, פחות). נניח שבעצם רק על 90%. כלומר, על הונו המקורי מוכפל ב-1.17, שהם 60% מ-1.299. מחלק זה יוותר לו 0.877 מהונו המקורי כרווח, וכן כל ה-10% הנותרים מה-1.299, שהם 0.13. בקיצור, בסך הכל בנצי ירכב אל השקיעה עם הונו המקורי מוכפל ב-2.007.
במקרה השני הוא צריך לשלם על כל הרווחים, שהם 1.366 מההון המקורי, ולכן לדאבונו ישאר רק עם 1.024 רווחים, או 2.024 מהונו המקורי.

בסדר, לא הבדל עצום. בסדר, הנחתי שבנצי יקבל את אותה התשואה לפני דמי ניהול ומיסים בניהול עצמי כמו בקופת גמל להשקעה שכרגע אי אפשר לנהל עצמאית (אם כי שמעתי שמועה ש...). אבל תכניסו קצת דמי ניהול ריאליים לתיק רגיל, קצת פחות דמי ניהול לקופת הגמל, ולא יודע מה. אז אין בכל זאת יתרון לפטור ממסים בגמל להשקעה?
אני שואל בתמימות, ואני לא מנוסה כלל. אבל בנצי שד בורסה.

לאחר 20 שנה, מכירה ולפני מיסוי נוסף, כספו יוכפל בערך ב-2.299 מערבו המקורי.
בחישוב שלי הגעתי ל2.634
אל תשכח שהמס הוא רק על ה5% רווח. כלומר יש לו תשואה של 4.96% בשנה אחרי ניקוי מס.

שלום לכל הסולידיים
ברוכים הבאים.
הנחת תשואה זהה בשני המסלולים (משקיע עצמאי מול קפג"ל), וזה כנראה לא יקרה (כי בקופות הגמל יש מנהלים מקצועיים שככל הנראה ישיגו תשואות נאות יותר*).

במידה ויהיה ניהול עצמי של קפג"ל, אתה באמת חושב שלא תשלם בדוק אותו מס על פעולות האיזון?

ג.נ. מחזיק קפג"ל. לא ממליץ בכלל.

* לפעמים אנשים מתקשים לזהות ציניות.

במידה ויהיה ניהול עצמי של קפג"ל, אתה באמת חושב שלא תשלם בדוק אותו מס על פעולות האיזון?
למי תשלם את המס (רווחי הון)?
היחידים שירצו לגבות אותו הם ישראל, ובקופל"ג הוא בהגדרה פטור.

היחידים שירצו לגבות אותו הם ישראל, ובקופל"ג הוא בהגדרה פטור
במצב כפי שהוא היום. אם זה ישתנה כמו שפות"ש הציע, גם הפטור לדעתי ישתנה.
אבל זו רק ספקולציה, שזו הנקודה שלי.

אם זה ישתנה כמו שפות"ש הציע, גם הפטור לדעתי ישתנה.
איך אתה מסיק את זה?
קופות גמל לשכירים מאפשרים עכשיו IRA ללא כל שינוי למודל המיסוי שלהם.

אני לא מסיק, זו ספקולציה, אבל כך גם הנחות בתיזה הראשונית בשרשור.
עד היום שינוי המיסוי היו לעתיד תוך שימור מצב מיסוי קיים לכספים שנצברו.
זה קרה בכל הרפורמות של קופות הגמל ההוניות/מצב עצמאי והיו כמה שינויים בהן.
ולכן הספקולציה היא קצת לא ראלית.
אני מחזיק ב ira קופות גמל במעמד עצמי וקופות גמל הוניות (ביטוח מנהלים הוני)
ועם כל השינויים מעמדן והפטור שיש לי על הכספים שם נשמר בעינו.
אם ישראל תפשוט רגל, זה כבר סיפור אחר, במקרה כזה של כלכלת חרום הכל יכול לקרות אבל לא רק בתחום הגמל , גם בהשקעות בחול ואחזקת מטח .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פטור ממס רווח הון לעולה חדש מיסים 3
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
R פטור ממס רווחי הון על תרומת מניות מיסים 8
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
M קופת גמל- פטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
ש רצף פיצויים - פטור ממס רווחי הון על הרווחים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N פטור ממס הכנסה - חולי סרטן מיסים 12
א מה הכלי שיתן לי פטור ממס במשיכה חד פעמית בגיל 60? פוסטים מאיכות נמוכה 2
G פטור ממס הכנסה על פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y פטור ממס שבח במכירת דירת ירושה נדל"ן 0
ה פטור ממס הכנסה מיסים 1
1337justme הודעה על תום תוקף פטור ממס בקה"ש וגמל IRA בלאומי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
J פטור ממס שבח - שנה וחצי מרגע חוזה, או מרגע קבלת הדירה? (דירה יד 2) נדל"ן 1
פ מכירת נייר בתיק פטור ממס רווחי הון שוק ההון 1
א קרן מחקה ישראלית לעומת אירית/לוקסמבורגית בתיק פטור ממס (IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
YizhakF השתלמות לשכיר שהוא גם עצמאי - פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A פטור ממס שבח דירה שניה 50 אחוז וערעור נדל"ן 10
ע פטור ממס שבח על דירת ירושה נדל"ן 8
A קרן השתלמות - האם יש דרך לדעת כמה ממנה פטור ממס רווח הון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א הפקדת עצמאים לקרן השתלמות: אי בהירות לגבי תקרת פטור ממס רווחי הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z ירושת חשבון השקעות פטור ממס צרכנות פיננסית 0
Michel פטור ממס רווח הון על פיקדון לפנסיונרים שוק ההון 0
Z רכישת מניות באמצעות כסף של חברה בע"מ? האם פטור ממס? שוק ההון 33
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
1337justme פטור ממס רווחי הון לאדם עם 100% נכות עבור מניות אמריקאיות שוק ההון 42
N תיק השקעות עם חלק פטור ממס שוק ההון 10
אiהד חשבון השקעה פטור ממס - כמו קות גמל להשקעה? צרכנות פיננסית 1
שלי משרד האוצר מתכנן פטור ממס רווחי הון עד 60000 שח בשנה שוק ההון 54
liranviper פטור ממס שבח לדירה ראשונה - ממתי? שוק ההון 10
G חיסכון ל-15 שנה, פטור ממס - בקרוב בישראל? שוק ההון 85
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
כ מכירים 10 90 מעניין מקבלן? פטור ממד וללא הלוואת קבלן (אפילו לפני היתר) נדל"ן 1
N פתחתי עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 7
עידו ג עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 29
N פתחתי עוסק פטור בשביל זה.. איך אני סוגר אותו? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S עצמאי פטור - קרן ההשתלמות מלאה, מה האפיק הבא לחיסכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Z האם העלת תקרת עוסק פטור ל120,000 זה החל מ2024 אכן יצא לפועל סופית? מיסים 3
H האם יש חשיבות לתזמון סגירת עוסק פטור והאם כדאי להשאיר עסק ללא הכנסות? מיסים 0
א מסלול פטור או מס שולי בהשכרת דירה מיסים 7
פיטר גריפין פטור מדמי משמרת בבנק לאומי צרכנות פיננסית 13
J עוסק מורשה/פטור מיסים 32
הדבורה מיה "העברת" עוסק פטור לבת הזוג לצורך אופטימיזציה מיסים 5
S תמחור של עוסק פטור למפגשים כולל נסיעות? אוף טופיק 3
Michel פטור רווח הון ע"י שימוש בתיקון 90 לבן זוג שאינו עובד. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
A שמירת עוסק פטור פעיל למטרות דיווח מס מIB מיסים 5
ה מילוי דוח שנתי לשכיר + עוסק פטור מיסים 4

נושאים דומים

Back
למעלה