• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן

לא. כללי האצבע הם שלא צריך לבזבז את הזמן שלך על סכומים שיאפשרו לך לרכוש פחית קוקה קולה פעם בשנה אלא להתרכז בדברים יותר חשובים בחיים שאני מניח שיש לך.

בארץ יש לך בסה"כ 4 :
פסגות, IBI, מיטב-דש, אקסלנס.
פסגות תעבור למישהו אחר בקרוב.
תודה @אורי ג. האם זה שפסגות נמכרת, מהווה סכנה או שיקול לא לעבוד איתם ?

תודה @אורי ג. האם זה שפסגות נמכרת, מהווה סכנה או שיקול לא לעבוד איתם ?
סיכון? לא, כלומר יש סיכוי לשינוי בעמלות אבל לא הייתי חושש מזה.
אני אישית במיטב ומרוצה למרות שאני לא ממש בקשר איתם לאחרונה.

זאת אינדיקציה טובה. חברה טובה תפעל לאוטומציה של הרבה מערכות כך שהלקוחות לא יצטרכו ליצור איתם קשר בצורה תדירה.
איפה באה לידי ביטוי האוטומציה ? בתהליך רכישה אוטומאטי של מניות אחת לתקופה ? אגב - בגלל הצורך באיזון, עדיין צריכה להיות התערבות אנוש כדי לחשב בדיוק כמה לקנות כל תקופה, לא ?

כמו כן אוטומציה חשובה הן בממוסה והן ב IRA, נכון ?

אגב - גם בתיק הוירטואלי של מייק, וגם בבלוג הסולידית, היה מוזכר לחפש בית השקעות ידידותי למיעוט פעולות כמו במקרה שלנו - האם כל המוזכרים לעיל פסגות, IBI, מיטב-דש, אקסלנס לא עושים בעיות ?

איפה באה לידי ביטוי האוטומציה ?
הכוונה באוטומציה היא יכולת ביצוע פעולות בלי שתצטרך להתקשר לשירות לקוחות.

בתהליך רכישה אוטומאטי של מניות אחת לתקופה ?
אין יכולת כזאת לאף אחת מבתי ההשקעות, וגם לבנקים מלבד בקרנות נאמנות.

אגב - בגלל הצורך באיזון, עדיין צריכה להיות התערבות אנוש כדי לחשב בדיוק כמה לקנות כל תקופה, לא ?
שוב, הכוונה שלי הייתה שאין צורך בהתערבות נציג שירות בפעולות בסיסיות (העברת כספים, המרת מטח, קנייה/מכירה וכו').

האם כל המוזכרים לעיל פסגות, IBI, מיטב-דש, אקסלנס לא עושים בעיות ?
לפני כחצי שנה אקסלנס שלחו מכתבים לאנשים עם פעילות נמוכה שהם מעלים להם את העמלות או סוגרים להם את החשבון. לפי דעתי זה לא חזר מאז, אבל זה בהחלט סיכון שצריך לשים לב אליו.

הפתרון, אגב, הוא להתמקח מראש על עמלת סגירת/העברת התיק.

זאת אינדיקציה טובה. חברה טובה תפעל לאוטומציה של הרבה מערכות כך שהלקוחות לא יצטרכו ליצור איתם קשר בצורה תדירה.
באופן כללי כן, באופן פרטני לא רלוונטי פשוט כי העברתי את כמעט כל הפעילות שלי לIB.
אני לא מכיר איזה אוטומטציה שהכניסו שם או אצל המתחרים (שגם משתמשים באותה המערכת).
האם כל המוזכרים לעיל פסגות, IBI, מיטב-דש, אקסלנס לא עושים בעיות ?
השמועות אומרות שאקסלנס כן, כל השאר לא.
אין יכולת כזאת לאף אחת מבתי ההשקעות
אני חושב שבIB יש, לא בטוח.

קיבלתי מבנק שלי הצעה
ק/מ 0,1 % מינימום 10 ש"ח 10 דולר פטור מדמי ניהול ודמי משמרת.
בבית השקעות קיבלתי 0.08 בארץ, סנט למניה מינימום 7,5 דולר. 15 ש"ח דמי ניהול.
אם אני רוצה ללכת לכוון פשוט ולקנות קרן בלאקרוק s&p500 עד כמה זה רלוונטי?
אם יש על קרן זה דמי ק/מ ?

עשיתי סקר שוק קצר לא מזמן, חשבתי לשתף מה מצאתי, יכולים לבדוק בקובץ המצורף:

בגדול, באופן נורא מפתיע, הבנק הבינלאומי הציע לי את התנאים הכי טובים לאחר התמקחות. נשמע שיש קאצ' שצריך לוודא כל שנה מחדש שהתנאים נשמרים, אבל היתרון הוא שלפי טענתם, העברת התיק כולו לתיק השקעות אחר על שמי אמורה לעלות 5 ש"ח בלבד.
כמו כן, אני עדיין מחכה לקבל מהם את כל התנאים בכתב כדי לוודא שאין קאצ'ים נוספים.

אני חושב שהתנאים שאקסלנס ופסגות מציעים כרגע גם מעולים, כל אחד עם היתרונות והחסרונות שלו (באקסלנס העמלות על קרנות מחקות ואג“ח קצת יותר נמוכים, אבל דמי ניוד תיק ועמלת המרת מט“ח גבוהה יותר).
באקסלנס התנאים היו רלוונטיים אחרי מיקוח אם מצטרפים חמישה אנשים ומעלה.

מצטער, יש דרך כלשהי לערוך את ההודעה המקורית?
הנה הלינק המעודכן בינתיים:

האם מישהו כאן הצטרף להסדר של הייטקזון בפועלים ויודע להגיד מניסיון מה עמלת מינימום לק/מ בחו"ל ?
באתר הייטקזון זה לא מופיע כלל והתקשרתי לבנק והם כאלה קלולסים, לא ידעו להגיד לי בוודאות, אמרו לי שזה יופיע במסמכי ההצטרפות...

האם מישהו כאן הצטרף להסדר של הייטקזון בפועלים ויודע להגיד מניסיון מה עמלת מינימום לק/מ בחו"ל ?
באתר הייטקזון זה לא מופיע כלל והתקשרתי לבנק והם כאלה קלולסים, לא ידעו להגיד לי בוודאות, אמרו לי שזה יופיע במסמכי ההצטרפות...
+1

שלום חברים,

אני מקבל הצעות מכמה חברות בנוגע לחשבון ממוסה רגיל.

1. הזכירו מושג של "חשבון סגור" ו"חשבון פתוח". חשבון סגור זה חשבון שאי אפשר לנייד לבית השקעות אחר, כפי שהבנתי. אז האם נכון תמיד לעשות "חשבון פתוח" (שהבנתי שבשבילו כן צריך להגיע למשרדי החברה כדי לחתום), אחרת אתה נעול ולא יכול לנייד את התיק שלך לבית השקעות אחר ?

2. העברת תיק לבית השקעות אחר - האם במקרה של מעבר לבית השקעות אחר - אפשר להעביר את התיק ללא מכירה, כמו שהוא עם ניירותיו ? או שיש למכור, לספוג עמלת מכירה + מס, להעביר את הכסף ושוב לקנות בבית השקעות חדש ?

במיטב דש הנציגה ציינה שבמעבר התיק, אני משלם להם רק "עמלת מכירה" (סנט למניה) אבל לא באמת מוכר, ומעביר את התיק כפי שהוא.

3. - מה הם דמי הניהול שעלי לשים לב בעת המיקוח ?
- כמו כן - מה הם דמי מעבר תיק שיש לשאוף אליהם, ונחשבים לטובים ?

תודה רבה מראש :)

אז האם נכון תמיד לעשות "חשבון פתוח" (שהבנתי שבשבילו כן צריך להגיע למשרדי החברה כדי לחתום), אחרת אתה נעול ולא יכול לנייד את התיק שלך לבית השקעות אחר ?
חשבון במערכת סגורה אפשר לראות כאמצעי הגנה נגד גניבת כספים מתוך התיק. כלומר אם מישהו ישיג את פרטי הזדהות שלך למערכת מסחר, במקסימום הוא יוכל לעשות לך "בלאגן" בתיק אבל לא להעביר כספים לחשבון בנק שהוא לא החשבון שקישרת אליו במעמד פתיחת התיק (אלא אם יגיע פיזית למשרדי החברה כדי להפוך את החשבון לחשבון פתוח).

חשבון במערכת סגורה אפשר לראות כאמצעי הגנה נגד גניבת כספים מתוך התיק. כלומר אם מישהו ישיג את פרטי הזדהות שלך למערכת מסחר, במקסימום הוא יוכל לעשות לך "בלאגן" בתיק אבל לא להעביר כספים לחשבון בנק שהוא לא החשבון שקישרת אליו במעמד פתיחת התיק (אלא אם יגיע פיזית למשרדי החברה כדי להפוך את החשבון לחשבון פתוח).
אחרי שיחה עם עוד נציג - הבנתי שגם אין בעיה בעת המעבר לבית השקעות אחר, להפוך את התיק ל"פתוח", נכון ?

-וגם שבמעבר תיק, אין צורך למכור את כל התיק קודם ולקנות מחדש בבית השקעות החדש, אפשר להעביר כמו שהוא.

-נשאר לי רק להבין - מה הן העמלות הקריטיות שחשוב להתמקח עליהן, דיל ברייקר מה שנקרא + מה העמלות הנחבאות שצריך לדבר עליהם (אחת הבנתי זה דמי העברת תיק לבית השקעות אחר)

תוכלו להרחיב ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
י עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
B תשלום עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A הפחתת עמלות העברת מטח לבנק\מבנק במכירת RSU ו ESPP שוק ההון 8
F 1325 - כיצד לדווח על עמלות קנייה/מכירה? מיסים 3
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה