• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן

הבנתי שגם אין בעיה בעת המעבר לבית השקעות אחר, להפוך את התיק ל"פתוח", נכון ?
נכון
אין צורך למכור את כל התיק קודם ולקנות מחדש בבית השקעות החדש, אפשר להעביר כמו שהוא.
גם נכון
מה הן העמלות הקריטיות שחשוב להתמקח עליהן, דיל ברייקר מה שנקרא + מה העמלות הנחבאות שצריך לדבר עליהם (אחת הבנתי זה דמי העברת תיק לבית השקעות אחר)
ה"עז" היא עלות מעבר לבית השקעות אחר.
עדיף להיות במצב שאתה יודע בדיוק מה תהיה תקרת העמלה (נניח עד 100 שקל)
ולא לפי עמלת מכירה (מכירה תיאורטית של תיק) לפי גודל תיק או פר מניה.
כי ככל שהתיק שלך גדל כך העלות הזאת תהיה יותר גבוהה וגם ייתכנו מצבים שתחזיק אלפי יחידות של מניה מסוימת (כי ערך של כל מניה הוא יחסית קטן).

נערך לאחרונה ב:
ה"עז" היא עלות מעבר לבית השקעות אחר.
עדיף להיות במצב שאתה יודע בדיוק מה תהיה תקרת העמלה (נניח עד 100 שקל)
ולא לפי עמלת מכירה (מכירה תיאורטית של תיק) לפי גודל תיק או פר מניה.
כי ככל שהתיק שלך גדל כך העלות הזאת תהיה יותר גבוהה וגם ייתכנו מצבים שתחזיק אלפי יחידות של מניה מסוימת (כי ערך של כל מניה הוא יחסית קטן).
מה יש לדרוש, ולא לוותר בשום אופן בנוגע לדמי העברת התיק - שתהיה תקרת עמלה בגובה מסויים ? אפשרי להשיג 0 עמלה למעברי תיק גם או שזה נדיר ?

אגב - עד כמה זה ישים לדרוש תיקרת עמלות דמי מעבר או לגמרי לבטל ? הייתה לי שיחה עכשיו עם פסגות, שבה הסוכן אמר שעל ניירות ישראליות אין דמי מעבר, ועל ניירות זרים 10$ לכל סוג של נייר, ואמר שאין שום סיכוי לבטל.

באילו חברות הצלחתם לקבל פטור או תקרה ?

נערך לאחרונה ב:
חברים, כרגע מה שקיבלתי לגבי דמי המעבר:

פסגות - אין דמי מעבר על ניירות ישראלים בכלל
- על כל נייר זר - 10$ (לא משנה כמה יחידות שלו)
- (דמי ניהול 10 ש"ח לחודש)

IBI - ני"ע ישראלי - 20 ש"ח לנייר, מקסימום 150 לתיק
- העברת ני"ע זר - 10$ לנייר
-(דמי ניהול 15 שח לחודש)

מיטב דש - אין תקרה העלות, היא עלות כאילו מכרת את התיק, (אותם עלויות של קניה מכירה)
-(דמי ניהול 15 שח לחודש)

אקסלנס - תיק ישראלי 99 לכל התיק
- העברת ני"ע זר - 10$ לנייר
-(דמי ניהול 20 שח לחודש)

הם נראים מאוד קשיחים בתנאים שלהם מחבינת דמי המעבר. תוכלו לעזור - באיזה חברות הצלחתם לבטל את העמלה הזאת ולהסביר כיצד ? או שאולי יש כאן חברים פורום שיכולים לסייע לקבל את התנאים האלו ועובדים שם ?

תודה !

חברים, כרגע מה שקיבלתי לגבי דמי המעבר:
מיטב דש - אין תקרה העלות, היא עלות כאילו מכרת את התיק, (אותם עלויות של קניה מכירה)
באיזה חברות הצלחתם לבטל את העמלה הזאת ולהסביר כיצד ?
קוראים את החוזה לפני החתימה ורק אז אפשר להוריד את עמלת ההעברה כמו שאני עשיתי, פחות מ 100 ש"ח על תיק מאוד גדול..

קוראים את החוזה לפני החתימה ורק אז אפשר להוריד את עמלת ההעברה כמו שאני עשיתי, פחות מ 100 ש"ח על תיק מאוד גדול..
@yossik, הם אומרו לי מראש - את העמלות הללו בסכומים שציינתי למעלה, אבל ממה שאני רואה בהתכתבות עם הסוכנים במייל/טלפון, הם אומרים שלא ניתן לעשות תיקרה. אתה אומר שברגע החתימה, כשהוא רואה שזה דיל ברייקר מבחינתך, ניתן ללחוץ עליהם ?

(תיק ההשקעות שאני הולך לפתוח הוא בגודל 500 אלף עם הפקדה של 15-18 אלף בחודש, ועדיין זוכה לכתף קרה מצידם).

הם נראים מאוד קשיחים בתנאים שלהם מחבינת דמי המעבר. תוכלו לעזור - באיזה חברות הצלחתם לבטל את העמלה הזאת ולהסביר כיצד ? או שאולי יש כאן חברים פורום שיכולים לסייע לקבל את התנאים האלו ועובדים שם ?
חוץ ממיטב דש (שרוצים שכביכול תמכור את התיק) זה לא משנה.

אתה הולך לבחור ברוקר לפי עמלת העזיבה שלו? במקסימום תשלם 150 ש"ח וגמרנו.

כתבתי בפוסט נפרד, ביקשו ממני לעדכן פה. אשמח גם לשמוע התייחסויות:

לאחר הרבה זמן של הימרחות והתלבטויות ניגשתי סוף סוף להשוות בין בתי מסחר להשקעה.
בגדול אני מתכנן להתחיל עם סכום של 50K שיגדל בהמשך, בקרנות ישראליות שמחקות מדדים רחבים בחול (כנראה MSCI).

דיברתי עם מיטב דש, אקסלנס, פסגות וIBI. תכננתי גם עם אינטרקטיב ישראל אבל היה לי בעיה אפילו להגיע לאתר שלהם ומבחינתי זה היה איתות לא טוב.
מפוסטים אחרים פה הסקתי שחשוב בעיקר לברר עמלות ק/מ, דמי טיפול חודשיים, עמלות על העברת התיק, ועמלות המרת מטח (פחות רלוונטי מבחינתי, מתמקד כרגע בקרנות ישראליות).

המסקנות:
מיטב דש:
ק/מ: 0.09% (לא התייחסו למינימום ושכחתי לשאול)
15 ש"ח חודשי דמי טיפול
עמלת העברת תיק 0.1%

אקסלנס:
ק/מ: 0.07% לקרן מחקה, מינימום 3 ש"ח.
19 ש"ח חודשי דמי טיפול (שנה ראשונה חינם)
100 ש"ח עמלת העברת תיק (טענו גם שזה מחיר שהבורסה גובה ולא יכול להיות שבפסגות זה בחינם)

פסגות:
ק/מ: 0.07%, מינימום 2 ש"ח
10 ש"ח חודשי דמי טיפול
לא גובים עמלות על העברה

IBI
ק/מ: 0.08 לקרנות נאמנות (לא התייחסו למינימום ושכחתי לשאול)
15 ש"ח חודשי דמי טיפול
עמלת העברה 20 ש"ח לנייר, מקס' 150 ש"ח

כולם הוסיפו גם הרבה מלל על אפליקציה ומערכות מחשב שכלולים בתשלום ועל כמה הם יפים וטובים ומביאים נחת לסבתם.

אציין גם שמבחינת נוחות התמצאות באתר, מענה ושירות ראשוני פסגות ומיטב בלטו לטובה, ואקסלנס וIBI קצת פרווה. לא יודע אם זה משקף את איך שזה ייראה בעתיד.

הנטייה שלי היא לפסגות, ואם לא אז מבחינת מחירים נראה לי שלאקסלנס.
פספסתי משהו?
כל התהליך חדש לי, מתנצל מראש אם אני שואל את המובן מאליו.
אגב מה קרה לכל עמלות דמי המעבר ?? אני רואה ש @חיסג'ון קיבלת הצעות ללא דמי מעבר כלל או עם תקרה בלי להתמקח. האם החברות הריעו את התנאים בשנה האחרונה ??

אתה הולך לבחור ברוקר לפי עמלת העזיבה שלו? במקסימום תשלם 150 ש"ח וגמרנו.
תוכל בבקשה להסביר את החישוב במקרה הגרוע ביותר ? אתה אומר בגלל שאופי ההשקעה שלנו שמתמקד במספר מועט של מוצרים עוקבי מדד (אני אכן מתכוון לקנות קרן עולמית ישראלית של בלאקרוק כרגע).

ואתה אומר שכן כדאי להתרחק ממיטב דש, כי שם אפשר להגיע לסכומים מאוד גבוהים ככל שהתיק גדל..

@yossik, הם אומרו לי מראש - את העמלות הללו בסכומים שציינתי למעלה, אבל ממה שאני רואה בהתכתבות עם הסוכנים במייל/טלפון, הם אומרים שלא ניתן לעשות תיקרה. אתה אומר שברגע החתימה, כשהוא רואה שזה דיל ברייקר מבחינתך, ניתן ללחוץ עליהם ?

(תיק ההשקעות שאני הולך לפתוח הוא בגודל 500 אלף עם הפקדה של 15-18 אלף בחודש, ועדיין זוכה לכתף קרה מצידם).
מבלי לזלזל באף אחד, אני חושב שאנשים קצת מגזימים בעניין. העברת תיק מבית השקעות אחד לאחר היא פעולה נדירה יחסית. לא הייתי הופך הוצאה חד פעמית שקורית לרוב פעם בכמה שנים או פחות לשיקול מרכזי בבחירת הברוקר.
גם לא ציינת כמה ניירות שונים אתה מתכנן להחזיק בתיק. אם לא מדובר בעשרות רבות של ניירות, כמה חסכון כבר תשיג פה?

מבלי לזלזל באף אחד, אני חושב שאנשים קצת מגזימים בעניין. העברת תיק מבית השקעות אחד לאחר היא פעולה נדירה יחסית. לא הייתי הופך הוצאה חד פעמית שקורית לרוב פעם בכמה שנים או פחות לשיקול מרכזי בבחירת הברוקר.
גם לא ציינת כמה ניירות שונים אתה מתכנן להחזיק בתיק. אם לא מדובר בעשרות רבות של ניירות, כמה חסכון כבר תשיג פה?
זה שומר על יכולת ההתמקחות

זה שומר על יכולת ההתמקחות
אם אתה לקוח רווחי לברוקר הוא יסכים להיטיב את התנאים שלך אם תאיים לעזוב. כמה מאות שקלים דמי העברה זה לא מה שישנה את זה.

איך הגעת לזה מהמספרים שהוא כתב? זה רק אם הוא מתעקש להחזיק 50 מניות שהוא בחר בעצמו במקום קרן אחת.
שגם זה קורה, אין לי מושג מה הוא הולך לרכוש.

שלום חברים,

שאלה בנוגע להעברה טכנית של הכסף לבית ההשקעות.

יש לי בעו"ש 500 אלף ש"ח, ובקרן ההשתלמות 300 אלף ש"ח. האיזון יתבצע ביניהם. קרן ההשתלמות היא 100% מנייתית ב S&P, בממוסה אני מתעתד לקנות קרן שקלית עולמית אירית של בלאקרוק SSAC ACW ולהתחיל מהקצאה של 60:40, כלומר 180 אלף ש"ח בממוסה שישלימו ביחד עם ה 300 אלף ש"ח בקרן ההשתלמות כמניות, (והשאר 300 אלף או מזומן, או פק"מ/מק"מ או אג"ח ממשלתי קצר-בינוני בגובה 2-5 שנים (עוד לא הוחלט מה לעשות עם החלק ה"סולידי")).

זה אומר שתכלס גודל התיק בתיק הממוסה בבית ההשקעות הוא 200 אלף ש"ח. שאלה טכנית:

-הבנתי שיש 2 גישות או להשקיע את הכסף בבת אחת, או כדי להקל מנטלית - במנות, שיטת המיצוע השקלי.

האם בגישת המנות הקטנות - בית ההשקעות שלצורך העניין מצפה שתיק ההשקעות יהיה 200 אלף ש"ח - מצפה שכל הכסף יעבור אליו ישר, ורק אקנה את המניות במנות קטנות, או שזה בסדר לומר להם שכל פעם שאשקיע, אעביר את סכום הכסף אליהם מהבנק ואקנה בו מניות ? במילים אחרות - האם הם מצפים שאעביר את כל הכסף אליהם, ושישכב שם ואקנה בקצב שלי, או שהם סבלניים שבכל פעם שאקנה אעביר את סכום הכסף, בידיעה שבסוף זה יהיה 200 ?

תודה לעונים.

אשמח לעזרתכם:
קיבלתי סכום כסף משמעותי מאוד בדולר אוסטרלי.
אני משקיע בISF505 (הגרסה הישראלית של SSAC), מק"מ ואג"ח ישראלי.

התכנון שלי הוא להמיר את הדולר האוסטרלי (אני בIBI ולפי החוזה מרווח ההמרה יהיה 0.5%) ולהשקיע כרגיל לפי התוכנית. האם יש אפשרות הגיונית נוספת?

(צריך לוודא שאני לא מפספס משהו - לא תכננתי להתעסק עם המרות מט"ח ולא למדתי את התחום לעומק)

אשמח לעזרתכם:

התכנון שלי הוא להמיר את הדולר האוסטרלי (אני בIBI ולפי החוזה מרווח ההמרה יהיה 0.5%) ולהשקיע כרגיל לפי התוכנית. האם יש אפשרות הגיונית נוספת?

(צריך לוודא שאני לא מפספס משהו - לא תכננתי להתעסק עם המרות מט"ח ולא למדתי את התחום לעומק)
לא יודע מה זה סכום משמעותי שים לב שאתה תשלם 500 שח על כל 100K,
אצל IB זה יעלה שקלים בודדים.

אשמח לעזרתכם:

אין כאן אפשרויות נסתרות. העניין היחיד זו העמלה וכמה שווה לך לעבוד כי לא לשלם אותה.
1. להמיר בארץ לשקלים - יקר ונוח.
2. להמיר ב IB לשקלים ולהעביר אותם לארץ - זול וטיפה פחות נוח מאשר בסעיף 1.
3. לנצל את ההזדמנות ולפתוח חשבון בברוקר זר ואז לקנות אצלו נייר ערך עם הדולר האוסטרלי - הכי זול. לא מתאים אם לא התכוונת ממילא לפתוח חשבון.

• אהבתי
Reactions: Dou
שים לב שאתה תשלם 500 שח על כל 100K,
מעניין לעשות סקר על איזה סכום כל אחד חשב כשכתוב "סכום גדול" ולמה? (ההימור שלי שזה לא בהכרח קשור לגודל החשבון של המנחש, אלא לדברים אחרים).
מודה שחשבתי על סכום מאד רחוק מהסכום שאתה ציינת.

• אהבתי
Reactions: Dou
אני רוצה לפתוח קרן השתלמות חדשה מ-0 בהפקדה חודשית, עשיתי סקר שוק קטן:

הפניקס: 0.55
הלמן: 0.6
מיטב דש: 0.68
הראל: 0.6
אקסלנס הפנו אותי לפניקס

כל אחד מהנציגים(חוץ מהראל) ניסה לשכנע שאצלו התשואות הגבוהות ביותר..
האם יש משמעות לתשואות בכלל מהשנים האחרונות במסלול? או הוותק של המסלול בחברה?

האם הפרמטר היחיד שאני צריך לקחת בחשבון הוא הדמי ניהול?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
י עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
B תשלום עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה