• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן

חולקת כדי שתדעו שאפשרי. בנק הפועלים 0.1% קנייה ומכירה ללא מינימום בלי שום דמי אחזקה או עלות חודשית. לא קיים בית השקעות שהצליח לשפר את התנאים שהבנק נתן לי בניגוד לכל הפרסומות שלהם שהבנקים מאוד יקרים. עניין של משא ומתן טוב.

הוט עכשיו עם לאומי, שווה לבדוק מה נותנים.
הוט עם לאומי, התנאים הם:
לתיק בין 50 אלף שח למיליון שח:
ק״מ ופדיון של ניירות הנסחרים בבורסה בת״א או בחו״ל: 0.15%
מק״מ: 0.05%
דמי ניהול: פטור לשנה ראשונה. שנה שנייה והלאה 0.03%

לתיק מעל מליון ש״ח:
ק״מ ופדיון של ניירות בארץ ובחו״ל: 0.1%
מק״מ: 0.05%
דמי ניהול: פטור לשנה הראשונה. שנה שנייה והלאה 0.015%

מט״ח: 50% הנחה בעמלת מט״ח.
0.5% הטבת שער.
75% הנחה בעמלת העברת וקבלת מט״ח (לא כולל הנחה על עמלת סוויפט וקורספונדנט).

הכל בכפוף לעמלת מינימום של בנק לאומי.

אני מתכנן לעשות רכישה אחת לשנה בסכום של 50000 ₪ לקרן עוקבת s&p של בלאקרוק (דמי ניהול קרן 0.07%). אני שוקל האם בשביל ביצוע חד שנתי כדאי לי לשקול להישאר בבנק או לעבור לבית השקעות.

דמי ניהול בבנק-

עמלת מינימום – 27 ₪

עמלת קניה ומכירה- 0.65%

עמלת קרן 0.07%

דמי ניהול חודשיים- 0.075%

אם אני לא מפספס כלום אז סך דמי הניהול בבנק יהיו 577.5 ₪.

בפסגות –

עמלת מינימום- 2 ₪

עמלת קניה ומכירה- 0.09%

עמלת קרן – 0.07%

דמי ניהול חודשיים- 20 ₪

סה"כ עמלות בפסגות- 145 ₪.

האם חישבתי נכון את העלויות ? @FIYaacov

בהנחה וכן, יוצא הפרש שנתי של 577 פחות 145= 432 ₪. וגם במקרה של רכישה אחת לשנה אני יכול לחסוך 432 שקל.

מהן סך העמלות שהייתי משלם לאינטרקטיב ברוקרס, כולל עמלת הנייר 0.07%, קניה ומכירה של סנט למניה וכו' ? אילו עוד עמלות קיימות שם ?

אם אני לא מפספס כלום אז סך דמי הניהול בבנק יהיו 577.5 ₪.
בשנה הראשונה.
בשנה השניה העמלה החודשית שלך לבנק כבר גדלה ל75 ש"ח, שזה 900 ש"ח בשנה (לפני עמלות על פעולות וכו).
לעומת זאת בבית השקעות תמשיך לשלם רק 20 ש"ח בחודש לא משנה מה גודל התיק

לעומת זאת בבית השקעות תמשיך לשלם רק 20 ש"ח בחודש לא משנה מה גודל התיק
רוב בתי ההשקעות גובים 15 ועובדים בשיטת חיוב/זיכוי לאחר ק/מ.ז"א גובים 15, מכרת/קנית נייר אז עמלת ק/מ יורדת מדמי שימוש חודשי.

מהן סך העמלות שהייתי משלם לאינטרקטיב ברוקרס, כולל עמלת הנייר 0.07%, קניה ומכירה של סנט למניה וכו' ? אילו עוד עמלות קיימות שם ?
אם התיק שלך מתחת ל-100,000 דולר -> 10 דולר בחודש (לא כולל 3 חודשים מרגע פתיחת החשבון שהם חינם, ואם אתה מתחת לגיל מסוים, נראה לי 25, אז זה 3$ לחודש).
אם התיק שלך מעל 100,000 אז רכישה של קרן אחת עולה בערך 0.35$ בכמויות שאתה מתאר והמרה משקלים לדולרים עולה 2$ (0.02% אבל מינימום 2$)

אם התיק שלך מתחת ל-100,000 דולר -> 10 דולר בחודש (לא כולל 3 חודשים מרגע פתיחת החשבון שהם חינם, ואם אתה מתחת לגיל מסוים, נראה לי 25, אז זה 3$ לחודש).
ז"א שבתיק מתחת ל- 100000$ סך העמלות שיגבו ממני על רכישה שנתית בסכום של 50000 ש"ח את הנייר עוקב סנופי של של בלאקרוק באינטרקטיב יהיו-
עמלת קניה- סנט למניה- 0.42$, עמלת קרן- 0.07%- 35 ש"ח (כ- 10 דולר) , דמי משמרת - 10 דולר - כלומר סה"כ= 20.42 דולר- 69 ש"ח. הבנתי נכון ? לעומת פסגות- 145 ש"ח.
במקרה ואני קונה קרן שנסחרת בדולר אז עלויות ההמרה יהיו 0.02% או 2$ מול פסגות - 0.1% (פי 5).
לא הבנתי למה התכוונת במשפט הזה - לגבי 0.35% ? מה הכוונה רכישת קרן אחת ? הרי אני משלם את העמלה שיש לכל נייר- אם זה VT אז 0.03% וכו. לא ?
התיק שלך מעל 100,000 אז רכישה של קרן אחת עולה בערך 0.35$
יש עוד עמלות שפיספסתי ?

ז"א שבתיק מתחת ל- 100000$ סך העמלות שיגבו ממני על רכישה שנתית בסכום של 50000 ש"ח את הנייר עוקב סנופי של של בלאקרוק באינטרקטיב יהיו-
עמלת קניה- סנט למניה- 0.42$, עמלת קרן- 0.07%- 35 ש"ח (כ- 10 דולר) , דמי משמרת - 10 דולר - כלומר סה"כ= 20.42 דולר- 69 ש"ח. הבנתי נכון ? לעומת פסגות- 145 ש"ח.
במקרה ואני קונה קרן שנסחרת בדולר אז עלויות ההמרה יהיו 0.02% או 2$ מול פסגות - 0.1% (פי 5).
לא הבנתי למה התכוונת במשפט הזה - לגבי 0.35% ? מה הכוונה רכישת קרן אחת ? הרי אני משלם את העמלה שיש לכל נייר- אם זה VT אז 0.03% וכו. לא ?

יש עוד עמלות שפיספסתי ?
אם התיק מתחת 100000 אז סהכ 10 דולר בחודש (זה מתקזז מול עמלות אחרות) חוץ מ3 חודשים ראשונים שבהם תשלם 2.35 דולר (המרה וקנייה)

דמי ניהול של הקרן עצמה לא תלויים בברוקר

אז סהכ 10 דולר בחודש (זה מתקזז מול עמלות אחרות) חוץ מ3 חודשים ראשונים שבהם תשלם 2.35 דולר (המרה וק
כלומר אין את העניין של סנט למניה ? וסך העמלות שאשלם לאינטרקטיב יעמדו על 10$ + דמי ניהול לקרן שאקנה
תוכל להסביר למה התכוונת כשכתבת 0.35% ?
אם אני רוצה להמיר 50000 לדולרים אז עמלת ההמרה תהיה- 50000*0.02%= 10 ש"ח?

כלומר אין את העניין של סנט למניה ? וסך העמלות שאשלם לאינטרקטיב יעמדו על 10$ + דמי ניהול לקרן שאקנה
המחיר לפעולת קנייה / מכירה תלוי במסלול שאתה בוחר ובמובן מסוים כן תלוי בכמות המניות שאתה קונה.
עבור רכישות בסדר גודל שתיארת המחיר יהיה 0.35$ בערך אם אתה במסלול tiered ו-1$ אם אתה במסלול fixed.
אבל, כמו בברוקרים ישראלים, פעולות מתקזזות כנגד דמי אחזקה של התיק (כלומר, אם לא תעשה מספיק פעולות כדי לעבור את ה-10$ חודשי אז IB יגבו את ההפרש, נניח שילמת 2 דולר על המרה, דולר על רכישה, אז IB יגבו 7 דולרים כדי להשלים ל-10$ חודשי).
לא כתבתי 0.35%, כתבתי 0.35$ שזה 35 סנט אמריקאי
אם אני רוצה להמיר 50000 לדולרים אז עמלת ההמרה תהיה- 50000*0.02%= 10 ש"ח?
התבלבלתי, 0.002% (0.2 נקודות בסיס) כלומר, אם תמיר פחות מ-100000 דולר, עמלת ההמרה תהיה 2$

כלומר אין את העניין של סנט למניה ?
סנט למניה זה במסלול fixed. במסלול tired תשלם כ 0.35 סנט למניה עם מינימום של כ 35 סנט בסה"כ.
בכל מקרה העמלות האלה מתקזזות עם העמלה החודשית, אז כל עוד לא תעבור את ה 10 דולר בעמלות לחודש תשלם רק 10 דולר.
לא 0.35% אלא 0.35 דולר. כלומר 35 סנט. זאת עמלת המינימום על קניית מניות.
אם אני רוצה להמיר 50000 לדולרים אז עמלת ההמרה תהיה- 50000*0.02%= 10 ש"ח
חסר לך שם 0.
העמלה היא 0.002% עם מינימום של 2 דולר. כלומר על המרה של עד 100,000 דולר תשלם 2 דולר.

בור רכישות בסדר גודל שתיארת המחיר יהיה 0.35$ בערך אם אתה במסלול tiered ו-1$ אם אתה במסלול fixed.
אוקיי. אז בהנחה ואני במסלול tiered ויש לי 50000 ש"ח (לפי שער דולר 3.4 כ- 14706 דולר) ונניח שאני מעוניין במניה/או קרן שנסחרת במחיר של 100 דולר אני יכול לרכוש 147 יחידות. אז אשלם 0.35$ כפול 147 - 51$ ? (ובמסלול fixed- 142$ ? ) ועוד עמלת המרה 2$- 53$ סה"כ שמהם יתקזזו 10$ כלומר הכל יעלה 43$? ובנוסף יהיו לי את דמי ניהול הקרן. נראה לי שהחישוב שלי שגוי.

אוקיי. אז בהנחה ואני במסלול tiered ויש לי 50000 ש"ח (לפי שער דולר 3.4 כ- 14706 דולר) ונניח שאני מעוניין במניה/או קרן שנסחרת במחיר של 100 דולר אני יכול לרכוש 147 יחידות. אז אשלם 0.35$ כפול 147 - 51$ ? (ובמסלול fixed- 142$ ? ) ועוד עמלת המרה 2$- 53$ סה"כ שמהם יתקזזו 10$ כלומר הכל יעלה 43$? ובנוסף יהיו לי את דמי ניהול הקרן. נראה לי שהחישוב שלי שגוי.
לא, כמו שאמרתי ברכישות בסדר גודל שתיארת אתה לא עובר את עמלת המינימום של 0.35$ במסלול tiered או 1$ במסלול fixed.
ספציפית אם תקנה 147 יחידות של קרן אז העמלה תהיה 0.35 סנט * 147 + עמלות נוספות ומאוד קטנות או 147 * 1 סנט (ובכל מקרה סדר גודל של בין חצי דולר לבין שני דולרים)

לא, כמו שאמרתי ברכישות בסדר גודל שתיארת אתה לא עובר את עמלת המינימום של 0.35$ במסלול tiered או 1$ במסלול fixed.
ספציפית אם תקנה 147 יחידות של קרן אז העמלה תהיה 0.35 סנט * 147 + עמלות נוספות ומאוד קטנות או 147 * 1 סנט (ובכל מקרה סדר גודל של בין חצי דולר לבין שני דולרים)
אז אני שכחתי 0 בחישובים . זה 0.35/100 כפול 147 שווה לחצי דולר.
לא הבנתי למה התכוונת כשכתבת שאני לא עובר את עמלת המינימום- של 0.35$. שהרי לפי החישוב קיבלנו יותר- חצי דולר.
החל מאיזה סכום אני אעבור את ה- 0.35$ או 1$ ?

אז אני שכחתי 0 בחישובים . זה 0.35/100 כפול 147 שווה לחצי דולר.
לא הבנתי למה התכוונת כשכתבת שאני לא עובר את עמלת המינימום- של 0.35$. שהרי לפי החישוב קיבלנו יותר- חצי דולר.
החל מאיזה סכום אני אעבור את ה- 0.35$ או 1$ ?

זה באמת משנה לך אם תשלם 30 סנט או 45 סנט?
המספר הסופי תלוי בכל מיני גורמים כמו המסלקה שדרכה עברה הפקודה, אם הוספת נזילות או הורדת וכו'.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הדבורה מיה טופס 867 - האם כולל עמלות ודמי ניהול? מיסים 3
א אופן תשלום עמלות ודמי ניהול על קרנות סל איריות שוק ההון 11
י עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
B תשלום עמלות ודמי ניהול שוק ההון 4
leibo עמלות ודמי ניהול לתיק השקעות בבנק מזרחי שוק ההון 4
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
ארגמן עמלות ודמי ניהול בתיקים גדולים צרכנות פיננסית 34
A חשבון בנק ללא עמלות עוש ודמי כרטיס צרכנות פיננסית 5
Dinoman עמלות ודמי שמירה בברוקרים אצל SLICE הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
E קיזוז עמלות rsu מיסים 22
J השוואת עמלות בקניית ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
א עמלות אפסיות בקרנות מחקות כשרות שוק ההון 1
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
H הוזלת עמלות בעת פתיחת חשבון מסחר שוק ההון 9
someone235 קרן השתלמות עם עמלות פחות מ-0.8% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Dany74q התייעצות - מזעור עמלות מט"ח בהעברה דולרית מנאמן (IBI) צרכנות פיננסית 4
מ עמלות בקריפטו השקעות אלטרנטיביות 9
ז עמלות מט״ח לחברה עם הכנסות מלקוח זר צרכנות פיננסית 13
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
G עמלות בלאומי טרייד שוק ההון 3
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ע נווד דיגיטלי - אשראי ללא עמלות מטח צרכנות פיננסית 3
ט קיזוז מיסוי דיב' בחשבון ממוסה כנגד עמלות ברוקר - אפשרי? פוסטים מאיכות נמוכה 5
SolidBixby עמלות בנקים לעסקים צרכנות פיננסית 0
S חשבון בנק + שני כרטיסי אשראי ללא עמלות? צרכנות פיננסית 1
L עמלות מטבע חוץ (שקל יורו) צרכנות פיננסית 0
T שאלת מתחיל- דיבידנד וחסכון עמלות שוק ההון 1
D העברת דולרים מחו"ל לישראל במינימום עמלות צרכנות פיננסית 24
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
adirkol להעביר לארץ 200,000 דולר, עמלות ומיסוי שוק ההון 5
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
מ עמלות מט"ח והפרשי שער המרה צרכנות פיננסית 9
עידו ג מיקוח על עמלות שוק ההון 29
ב עמלות מט"ח שאלה וזקוק להמלצות צרכנות פיננסית 3
N התמקחות עמלות מסחר IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ קניית אופציות לאחר התפטרות - עמלות והעברה לחו"ל מיסים 1
S עמלות קנית מטח גבוהות צרכנות פיננסית 10
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
G הוזלת עמלות הפקדה באינטרקטיב ישראל שוק ההון 3
J לא מבין משהו בנוגע לדמי עמלות במסחר בחו"ל שוק ההון 26
S עמלות ב פנסיה ב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Z חישוב מיסים על עמלות מיסים 2
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
R שאלה של מתחילים על עמלות ותשלום מס על רווחים מיסים 6
N קרן כספית - עמלות בבנק שוק ההון 3
יוזר עמלות על ניוד תיק השקעות צרכנות פיננסית 19
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6
T על אילו עמלות אני יכול לקבל פטור/הנחות בהעברות מט"ח לחו"ל? שוק ההון 7
F עמלות הקשורות ל-RSU לעובדי מובילאיי צרכנות פיננסית 5
R קרנות ימי עדכון ושיטת עמלות שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה