• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה

אם אוכלוסיית המניידים מגמל לפנסיה תהיה באמת גדולה (אני לא נכנס כמובן לחישובים סטטיסטיים מה זה בדיוק "גדולה" אם כי זה יכול להיות תרגיל נחמד) אז בוודאות לא תהיה שונות בתוחלת החיים בין האוכלוסייה הזאת (מניידים מגמל לפנסיה) ואוכלוסייה של הוותיקים בקרנות פנסיה (אלא אם כן אנחנו מניחים קונספירציה של אנשים שהתברכו בתוחלת חיים גבוהה במיוחד ויודעים מראש על זה).
נניח שכל המניידים לגמל ומשם בפרישה לפנסיה הם הייטקיסטים בריאים חובבי בריאות ותיק מניות גדול, האם יכול להיות שאחוז קטן אך לא זניח יגרום הטיה בממוצע תוחלת החיים ?
85*0.8 + 95*0.2 = 87 (דוגמא לא אמת)
השורה התחתונה היא שהחברות המנהלות יערכו בדיקות והערכות לגבי השפעת ניודים ללא הגבלה.
אם הן יחליטו שאין סיכון דבר לא ישתנה אם הם יזהו סיכון אז או שהם יכניסו מודל חיתומי למניידים, או שיוסיפו פרמיית סיכון לדמי הניהול / מקדם של מניידים כדי להתמודד עם אי הוודאות.

אם אתה מניח שהדוגמא לא מייציגת, בשביל מה הבאת אותה? במקרה כזה היא לא רלוונטית כלל לדיון.

ולי נראה שאתה לא כלכך מבין איך התהליך הזה עובד...

ברור. אבל עד שלא תיתן לי סיבה סבירה להניח שאנשים בגמל שרוצים לנייד לפנסיה חיים יותר זמן מאשר אנשים שמראש היו בפנסיה, אין סיבה להניח שזה נכון סתם כי בא לך.
זה כמו שאני אגיד שברור שפנסיה יסכימו לקבל את כל מי שבגמל, ואפילו יתנו לו מקדם טוב הרבה מאשר אלו שמראש היו בפנסיה, כי מי שבא מהגמל ימות מהר יותר ויוריד את תוחלת החיים הממוצעת.
למה אני חושב ככה? אהה, כי אין התפלגות נורמלית במציאות ותוכיח לי שאני טועה.
אתה צודק , המציאות בחברות הביטוח והקרנות שגוייה
סע לשלום

נערך לאחרונה ב:
באמת שאני לא מצליח מה אתה מנסה להגיד.
יש דברים ניסתרים לא תבין לא תדע
לא צריך כל דבר לחקור ולשאול
לפעמים גם אפשר לא לדעת הכל
ביי

נניח שכל המניידים לגמל ומשם בפרישה לפנסיה הם הייטקיסטים בריאים חובבי בריאות ותיק מניות גדול, האם יכול להיות שאחוז קטן אך לא זניח יגרום הטיה בממוצע תוחלת החיים ?
85*0.8 + 95*0.2 = 87 (דוגמא לא אמת)
אני אומר שסטטיסטית זה לא יקרה. אם קבוצת המניידים מספיק גדולה אז התפלגות החברים בה מבחינת תוחלת החיים לא תהיה שונה מקבוצה של החוסכים בקרן פנסיה אליה יניידו את כספם.
דרך אגב, בדומה לדוגמא שלך אני יכול להביא דוגמא הפוכה (אני מביא אותה רק בתור תרגיל מחשבתי) - כל המניידים לגמל ומשם בפרישה לפנסיה הם הייטקיסטים שסבלו בתקופת עבודתם מכל הרעות החולות של הייטק - מתח, לחץ ועבודה מאוד תובענית ואז אחוז מסויים שלהם לא יאריך ימים עקב כך וקרן פנסיה "תרוויח" עקב ירידה דרסתית בקצבאות הרלוונטיות (כי שארים יזכו רק ב-60% מהקצבה).
בכל מקרה, מתמטית שני מצבים (גם דוגמא שלך וגם שלי) לא יתרחשו בנפרד כי אחד יאזן את השני (בקבוצת המניידים יהיו מאריכי ימים כמו גם חסרי מזל בפרופורציה שהיא די קרובה לשאר אוכלוסיית החוסכים)

אני אומר שסטטיסטית זה לא יקרה. אם קבוצת המניידים מספיק גדולה אז התפלגות החברים בה מבחינת תוחלת החיים לא תהיה שונה מקבוצה של החוסכים בקרן פנסיה אליה יניידו את כספם.
הרבה אם והנחות שמשרתות את המסקנה הרצויה.
ניהול סיכונים שכולל מודל פרדיקטיבי מנסה הגדיל את הוודאות של הפרדיקציה בין השאר על ידי נסיון לחיזוי לגבו העתיד תוך בדיקת הנחות היסוד.
אוי ואבוי לאקטואר, לחברת הניהול ולעמיתים אם האקטואר ומנהליו לא שההנחות מחוברות למציאות ולא למודל שנוח לדמיין אותו.

ציטוט ממדריך הטרמפיסט לגלקסיה,
הסוף הוא הפאנץ.
Now it is such a bizarrely improbable coincidence that anything so mind-bogglingly useful could have evolved purely by chance that some thinkers have chosen to see it as the final and clinching proof of the non-existence of God.
The argument goes something like this: "I refuse to prove that I exist,'" says God, "for proof denies faith, and without faith I am nothing."
"But," says Man, "The Babel fish is a dead giveaway, isn't it? It could not have evolved by chance. It proves you exist, and so therefore, by your own arguments, you don't. QED."
"Oh dear," says God, "I hadn't thought of that," and promptly vanishes in a puff of logic.
"Oh, that was easy," says Man, and for an encore goes on to prove that black is white and gets himself killed on the next zebra crossing.

אתה צודק. אם אכן תוחלת החיים של קבוצת החוסכים בגמל תתברר כגבוהה יותר מקבוצת החוסכים בקרן (מה שמאוד לא סביר סטטיסטית, אבל נניח), אז אכן בצדק מי שיש לו תוחלת חיים גבוהה יותר יקבל מקדם גבוה יותר. זה הוגן, צודק, ולא מרתיע. רוב האנשים ישמחו לחיות יותר למרות שאז החסכונות שלהם צריכים להספיק ליותר זמן.

מתי פעם אחרונה הסתכלת במראה?
מקרה של
Pot Calling the Kettle Black
אכן הפוסל (בת יענה) במומו פוסל.

צר לי שדרכתי לך על יבלת הניוד מגמל לפנסיה

לא נורא, אתה ילד גדול ואתה בכל מקרה צודק

מקרה של
Pot Calling the Kettle Black
אכן הפוסל (בת יענה) במומו פוסל.
לגמרי. ואתה פשוט מסרב לראות את זה.
איך אומר הפתגם:
אם אדם אחד אומר לך שאתה שיכור, תצחק. אבל אם עשרה אומרים לך שאתה שיכור, אז לך לישון.

מסבירים לך שהדוגמא שלך מופרכת ואתה מתעלם ומתעקש שהיא האמת היחידה.
מביאים לך דוגמא סימרית לחלוטין ואפשרית באותה מידה ואתה טוען שהדוגמא השניה מופרכת בלי להבין שגם הטענה שלך היא בדיוק אותו דבר, רק מהצד השני של הפעמון.

באמת שאני לא מצליח להבין אותך.

צר לי שדרכתי לך על יבלת הניוד מגמל לפנסיה
תתפלא, אבל אני מפקיד לפנסיה עד התקרה, ככה שממש לא דרכת על שום יבלת שיש לי.
אם כבר נראה שהמצב הפוך. למרות שאני לא מבין למה, אתה הרי יכול לנייד בכל רגע את הפנסיה שלך לגמל ולחזור חזרה אח"כ.

אם אדם אחד אומר לך שאתה שיכור, תצחק. אבל אם עשרה אומרים לך שאתה שיכור, אז לך לישון.

מסבירים
אתה והאישיות שלך מסבירים, ואתה/ם קוראים לי שיכור, איך קוראים למי שמדבר על עצמן ברבים ?
אם לצטט את מרק טויין

• "אנחנו - מותר להגיד רק לאיש שיש לו תולעים."

נערך לאחרונה ב:
אתה והאישיות שלך מסבירים, ואתה/ם קוראים לי שיכור, איך קוראים למי שמדבר על עצמן ברבים ?
אם לצטט את מרק טויין

• "אנחנו - מותר להגיד רק לאיש שיש לו תולעים."
@nturtle ברשותך שאלה פרקטית.

אתה היית נשאר בקרן פנסיה ומסתפק בתשואות נמוכות יותר רק כדי להבטיח את המקדם לפי הטבלאות האקטואריות שיהיו באותה עת כשתגיע לגיל פרישה?

אדישות לתשואות/מסלולים וכו' היא גם בעייתית באותה מידה כמו אדישות לקצבה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ה ירידות בסנופי, עליה בדולר שוק ההון 42
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
ש עליה במחירי הדירות דוח מכון אהרון נדל"ן 67
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
S שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך שוק ההון 76
Brightside כספי לא הומר לדולרים כפי שביקשתי ואיבדתי עליה של השוק - מה עושים שוק ההון 16
L עליה של דמי ניהול קרן שוק ההון 27
yossik מחירי תרופות מירשם - עליה זוחלת ומתמדת במחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
F מה קורה אם מניידים קרן השתלמות בזמן שיש הלוואה עליה? צרכנות פיננסית 30
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
נ עליה במחירי הביטוח לרכבים ישנים ללא מערכות בטיחות מתקדמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
A בירור בעלות על קרקע בבעלות קק"ל נדל"ן 0
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F איך להוכיח בעלות על מוצר של השקעה שוק ההון 6
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R בעלות הילד על חשבון בנק של הורה מזדקן צרכנות פיננסית 6
Y האם ניתן לאתר בעלות על נכסי נדלן לפי פרטים מזהים? נדל"ן 7
D מחיר למשתכן + בעלות בדירה או ירושה מחוץ לארץ נדל"ן 3
H מס על השכרת דירה דירה שנייה (50% בעלות) נדל"ן 0
Y מס רכישה + מס שכ"ד לזוג כאשר לאחד מבני הזוג יש בעלות הדירה אחרת נדל"ן 1
Ron.B הערכת שווי בעלות בנכס דמי מפתח נדל"ן 12
M העברת בעלות בקופת גמל ותיקה צרכנות פיננסית 3
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
ע בעלות על ני"ע זרים בתרחישי יום-הדין שוק ההון 3
R קניית חלקת בעלות על שטח בנוי נדל"ן 11
צפי הוצאת מט"ח מהבנק בעלות מינימלית צרכנות פיננסית 0
Ben Dover Fidelity הודיעו ישיקו קרנות בעלות 0 דמי ניהול שוק ההון 3