• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עליה במחירי הביטוח לרכבים ישנים ללא מערכות בטיחות מתקדמות

ניקו

משתמש רשום
דירוג
5
שלום,

היום ביררתי על מנת לחדש את הביטוח לרכב הישן שלי (הכי סולידי מבין האפשרויות של אחזקת מכונית, ירידת ערך כמעט ולא קיימת) וחברת הביטוח שאני מבוטח אצלהם כבר 3 שנים ברציפות (בלי תביעות) פתאום נתנה לי העבירה לי הצעה, הרבה, הרבה יותר יקרה.

נימקו את זה שהשנה הייתה עליה בתעריפים למכוניות ישנות ללא מערכות בטיחות. ישנם אנשים כאן שחידשו את הביטוח לרכב ישן השנה וקיבלו הצעה טובה?

אשמח לקבל המלצות.

ברוך הבא לפורום!

תודה רבה.

עריכה: קורא באתר לא מעט, פשוט פעם ראשונה שמצאתי לנכון להתייעץ לגבי משהו. אולי בהמשך, עכשיו שאני רשום לפורום, אמצא גם פוסטים להגיב בהם לפעמים.

תכניס ב wobi פרטים תקבל כמה הצעות
עד לא מזמן הייתה לי טויטה קורולה 99 הוצע לי חובה ב 900 וצד ג בעוד 1300

גיל/ותק בנהיגה?

אני בן 26 עם רשיון מאז 2009, הכנסתי מוקדם יותר בWOBI פרטים וקיבלתי עד כה את ההצעה הכי זולה שהוצעה לי. (עדיין יקרה בלא מעט ממה שהיה לי קודם), 1644 חובה, 892 צד ג'. זה סביר ועדיף מההצעה המעליבה שהביטוח הנוכחי שלי הציע לי, מבלי שברור לי למה, אך עדיין גבוהה יותר ממה ששילמתי על הביטוח שיש לי כרגע, 1400~ חובה ו 800~ צד ג'.

נערך לאחרונה ב:
ולזה יש להוסיף כמה עשרות שקלים, שכן הצד ג' המוצע, נשמע לי נמוך מעט עד חצי מיליון ש"ח, וניתן לשדרג למיליון, שנשמע לי יותר סטנדרטי ועדיף. (אם כבר משלמים על הביטוח, לא עדיף שייתן כיסוי מקיף יותר?)

האם עד כה הביטוח היה רשום בשיתוף אחד ההורים או מישהו מבוגר יותר?

כן. הרכב בבעלות אבי.

גם. שם הפוליסה מופיעה של שמו הפרטי והמשפחה של אבי אבי או שם המשפחה פעם נוספת. כשאני מתקשר לברר אני כרגע גם איפשהו מופיע להם בפוליסה, אבל לא במסמך של העדר תביעות ששולחים לי מידי שנה מפורשות.

בעניין הביטוח לקטנוע, עם כל הכבוד, אני לא מחפש לריב כאן על זה, אך מחלק נכבד מנוסעי הדו גלגלי וקטנוע בפרט שיצא לי להתקל בהם על הכביש, אני לא אופתע לכל סכום ביטוח שהוא. סכנת נפשות. עוברים על חוקים על ימין ועל שמאל. אם זה היה תלוי בי, הייתי מפריד בין נתיבים למכוניות ונתיבים לדו גלגלי, פשוט כאוס מה שיש כרגע על הכביש.

עוברים על חוקים על ימין ועל שמאל
סבבה, שיעמוד שוטר וישלול לי את הרשיון/ יקנוס אותי על כל עבירה.

לגבי
מחלק נכבד מנוסעי הדו גלגלי וקטנוע בפרט
כנראה שהגמל לא רואה את הדבשת שלו (אני חריג, אני מודע לכך שכל נסיעה שלי אמורה להסתיים בשלילה)...
כי נהגי רכבים שאני רואה מסביבי גם "עוברים על חוקים על ימין ועל שמאל".
אבל, שוב...
הביטוח לא קשור לכמה ואילו עבירות תנועה אני עובר, מקסימום על שלילות, תאונות וכו'.

ואני מסכים איתך לחלוטין - מה שהולך בכביש היום
פשוט כאוס.

אם תעבור ל-2 גלגלים צריכת הדלק תרד בחצי, תדע תמיד כמה זמן יקח לך להגיע מנקודה א' לנקודה ב', אם 10~20 אחוז מהרכבים יעברו ל-קטנועים פקקי התנועה עלולים להכחד.
אבל פעם ב-25 שנה יש חודש עם 20 ימי גשם ומסוכן לנסוע על רטוב.

לזה יש להוסיף כמה עשרות שקלים, שכן הצד ג' המוצע, נשמע לי נמוך מעט עד חצי מיליון ש"ח, וניתן לשדרג למיליון, שנשמע לי יותר סטנדרטי ועדיף. (אם כבר משלמים על הביטוח, לא עדיף שייתן כיסוי מקיף יותר?)
על מה אתה מדבר???
צד ג' בביטוח רכב נועד למקרה שעשית נזק בנסיעה לרכוש של מישהו שהוא לא אתה או חברת הביטוח (להלן צד שלישי).
איזה רכוש יש לצד שלישי שיגרום לתשלום של יותר מחצי מיליון ש"ח?

פגיעה בתשתית - צריך להחליף פנס רחוב, להחליף גדר בטיחות, לספוג שמן ודלק שנשפכו על הכביש... מע"צ תובעים גם. הייתה כתבה טלוויזיונית עם איזה איש עסקים פסיכי, מחזיק 5 רכבים בשווי 2+ מליון לאחד, עבודת יד שבמקרה הצורך יש להטיס את הרכב חזרה לגרמניה. מניח שיש לו כמה חברים שלא נחשפו.

ראיתי פעם תאונה ברחוב שמתעקל ברמת גן. מישהו שכח לתקן וכיסח 5 רכבים עד שעצר.

פגיעה בתשתית - צריך להחליף פנס רחוב, להחליף גדר בטיחות, לספוג שמן ודלק שנשפכו על הכביש... מע"צ תובעים גם. הייתה כתבה טלוויזיונית עם איזה איש עסקים פסיכי, מחזיק 5 רכבים בשווי 2+ מליון לאחד, עבודת יד שבמקרה הצורך יש להטיס את הרכב חזרה לגרמניה. מניח שיש לו כמה חברים שלא נחשפו.
כן, ברור שיש פרומיל סיכוי כזה. מזכיר לי ששנים שילמתי בתוך צד ג' גם בעבור זגוגיות הרכב עד שהוקם האתר הממשלתי להשוואת מחירים ופתאום גיליתי את זה וביטלתי את הרכיב הזה. אולי מחר יישברו לי הזגוגיות אבל זה מעולם לא קרה בעשרות שנים ששנינו נוהגים ואני גם לא מכירה מישהו שזה קרה לו סתם כך בלי תאונה.
מצד שני, אם פותח השרשור גר באזור שיש בו אחוז גבוה של רכבי יוקרה מעל חצי מיליון ש"ח- אולי שווה לו להגדיל ביטוח.

את לוקחת סיכון על עצמך - מה עלות זגוגיות ברכב שלי?
מצד שני - רכב מטרתו לנוע יותר מתווך 5 דקות נסיעה, כי בטווח הזה אפשר להתסדר עם זוג אופניים חשמליות/אופניים רגילות/רגליים.
וגובה הכיסוי לא תלוי בי (מה עלות הרכב שלך?)

C881, כמובן שיש קשר. לא חובה שיש מקום לויכוח שיותר מסוכן לחייו של נהג לנסוע על דו גלגלי מאשר על מכונית. כמו כן, אין ויכוח כי אם נהג, או קבוצת נהגים (ביטוח זה עסק סטטיסיטי הרי) לא נוסעת כחוק, סיכויהם להיות מעורבים בתאונה גדל, וכך גם הסיכון/פרמיה שלהם.

בת העמק, אני יודע מה זה ביטוח צד ג'. כמו שאמרו, יכול להגיע מכמה סיבות (הוצאה של מעל חצי מיליון ש"ח) כגון רכב יקר שהיה מעורב איתך בתאונה או תאונת שרשרת וכו'. מסכים שתוחלת הנזק של תאונה קטנה הרבה יותר מחצי מיליון, אך עדיין ישנה הסתברות קטנה לנזק גדול מזה, וזה שיקול סובייקטיבי אם לשלם או לא. לצורך העניין אם צד ג' עולה 900~ שקל ומציע לכסות 0-0.5 מיליון, אז יש מקום לדעתי לשקול להוסיף 30, על מנת לכסות גם את התחום של 0.5-1 מיליון. נכון הסיכון קטן שהוא ינוצל אבל כך גם הפרמיה.

לא נוסע באזור שיש ריכוז גבוהה במיוחד של רכבים יקרים (חיפה). ואגב, אמרת שאף פעם לא דיברת עם מישהו שהפעיל ביטוח שמשות, אז לי יצא. וכך גם לפחות חבר אחד נוסף שאני מכיר.

yossik, לפי מחשבון ביטוח החובה באתר המדינה, נדמה שהם לוקחים את השיקולים הבאים בחשבון: כריות אוויר, ABS, ESP, FCW, LDW.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש עליה במחירי הדירות דוח מכון אהרון נדל"ן 67
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
M הייתכן שרק ל-28% ממשקי הבית החילוניים בישראל יש משכנתא, וההחזר ההמוצע עליה הוא רק 3,800 ש"ח? נדל"ן 11
I ביטוח רכב , עליה ממש גבוהה? צרכנות פיננסית 2
Y מכרתי דירה - יש לי עליה משכנתא עם תנאיים מצויינים - מה לעשות? נדל"ן 7
ה ירידות בסנופי, עליה בדולר שוק ההון 42
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
benjamin האם הקורונה מהווה את הירידה של השוק שכולם דיברו עליה לפני? שוק ההון 2
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2
N אסטרטגיה לאחר עליה למכור את ההשקעה במניה שוק ההון 18
S החלטתי לפתוח תיק וירטואלי עם שיטה שחשבתי עליה ונראה מה יהיה עוד שנה שוק ההון 36
ImCarryGG עליה של אג"ח בעת ירידה של השוק הכללי שוק ההון 9
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
S שיטה שחשבתי עליה שמשלבת השעה פסיבית במדדים עולמיים עם מצבים של מינוף כשצריך שוק ההון 76
Brightside כספי לא הומר לדולרים כפי שביקשתי ואיבדתי עליה של השוק - מה עושים שוק ההון 16
L עליה של דמי ניהול קרן שוק ההון 27
yossik מחירי תרופות מירשם - עליה זוחלת ומתמדת במחיר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
F מה קורה אם מניידים קרן השתלמות בזמן שיש הלוואה עליה? צרכנות פיננסית 30
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
ל מתי ירידה/עליה הופכת לצלילה/זינוק? אוף טופיק 18
yossik העלאות סמויות במחירי הפיתות צרכנות פיננסית 62
ה שאלת הבנה במחירי נדלן נדל"ן 8
T לגבי מד מדלן במחירי הדיור נדל"ן 3
מ למה דוקא עכשיו יש זינוק במחירי השכירות? נדל"ן 20
ג האם שוק ההון מתמחר בוודאות ירידה במחירי הדיור? נדל"ן 38
ג תרחישים לעליה חדה (14%) במחירי הדיור, ולאינפלציה מתפרצת אוף טופיק 9
ג זינוקים במחירי אופציות בשלבי פתיחה עם שקלים בודדים שוק ההון 2
unrealx בנק ישראל מזהיר על מקריסה במחירי האג"ח שוק ההון 3
CarpeDiem הגנה מירידה במחירי הדיור באמצעות משכנתא בריבית קבועה? שוק ההון 10
ETL ירידה דרמטית בשער בליש"ט - הזדמנות לקניה במחירי רצפה? שוק ההון 3
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
א הביטוח משכנתא מחיב אותי חיוב כפול. נדל"ן 8
U הצגת פרטי פוליסה והיסטוריה של תביעות, בחשבון של המבוטח באתר חברת הביטוח צרכנות פיננסית 2
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S עזרו לי לקבל החלטה לגבי הביטוח הסיעודי צרכנות פיננסית 40
O הפעלת ביטוח נסיעות לחו"ל - אופן התייחסות חב' הביטוח לבן/בת זוג לצורך כיסוי הוצאות צרכנות פיננסית 3
סול אשמח לדעתכם על הביטוח שלי (ניתן לשינויים) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
D התנתקות מסוכן הביטוח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה האם חברות הביטוח נמנעות מעבודה ישירות מול לקוחות עם סוכן? צרכנות פיננסית 12
Y האם יש סיבה להמשיך את הביטוח חיים? צרכנות פיננסית 4
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
ע הבדלים בין טופס 161 (יתרות פיצויים) לבין דוח נזילות של חברת הביטוח הפנסיוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M ניוד תכולה של ביטוח מנהלים לקפ"ג IRA? בלי לסגור את הביטוח? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 4
מ מסמך השוואת ביטוחי בריאות של לשכת סוכני הביטוח צרכנות פיננסית 2
ת שאלה מעולם הביטוח (רכב) הגיוני שאם קיבלתי הצעת מחיר מסוכנות צרכנות פיננסית 5
Michel קצבה מוכרת/קצבה מזכה. הסדרת הנושא עם חברת הביטוח פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 155
F סיכונים אפשריים בהעברת פרטי ת.ז. לחברות הביטוח למטרת קבלת הצעת מחיר צרכנות פיננסית 24
ע מהי קרן י' בחברות הביטוח? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה