• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

כספי לא הומר לדולרים כפי שביקשתי ואיבדתי עליה של השוק - מה עושים

Brightside

משתמש ותיק
דירוג
90
בחמישי ביקשתי המרה על סך מאות אלפים אך בפועל התבצעה המרה משקלים לדולרים על סכום נמוך יותר של כמה עשרות אלפי ש"ח לדולרים.

זה מנע ממני לבצע את הרכישות ביום חמישי וכך בעצם נמנעה ממני ההזדמנות לרכוש ולהגדיל את התיק השקעות שלי ולהנות מהעליות מאותו יום (ובעצם כל הימים שבהם לא עבדו במרכז התמיכה של בית ההשקעות, עד ליום ראשון בבוקר שבו כן יכולתי לבצע המרה לדולרים שוב) שבו יכולתי לבדוק מה קרה שבה אמר לי אחד הנציגים שאכן נרשמה המרה על הסכום שביקשתי אך בפועל התבצעה המרה על סכום נמוך יותר.

יש משהו שאפשר לעשות לגבי זה? או שסתם נדפקתי?
גם אם מדובר על אחוזים בודדים של עליה במדדים ובתיק שקניתי, (יש לי מספר ניירות ערך) עדיין מסכום גדול יכול להיות מדובר בהרבה כסף. יש דרך קלה לחשב את האובדן (עם כל ה-4-5 ניירות ערך שיש לי?).

תודה על העזרה

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,155
לשקול תביעה...

Brightside

משתמש ותיק
דירוג
90
ולהפסיד כסף בוודאות.
@Brightside שיט הפנז. יכל גם לקרות הפוך, עדיין היית תובע אותם? בית משפט לא יפסוק שום דבר שנובע מתנודות אקראיות בשוק ההון.
צודק לגמרי שטעויות קורות, השאלה האם אני אמור לשלם על הטעויות האלה? אם הן בוצעו בצד השני? (גם אם זה באמת ובתמים)

אם למישהו יש התנסות במצב כזה והאם עשיתם משהו או איך התמודדתם עם זה? או איך להימנע מדברים כאלה (ההמרה בוצעה בטלפון, יש שיטות יותר בטוחות לבצע המרה?) אשמח לשמוע פה או בפרטי, זה יעזור לי מאוד - תודה.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,846
צודק לגמרי שטעויות קורות, השאלה האם אני אמור לשלם על הטעויות האלה? אם הן בוצעו בצד השני? (גם אם זה באמת ובתמים)

אם למישהו יש התנסות במצב כזה והאם עשיתם משהו או איך התמודדתם עם זה? או איך להימנע מדברים כאלה (ההמרה בוצעה בטלפון, יש שיטות יותר בטוחות לבצע המרה?) אשמח לשמוע פה או בפרטי, זה יעזור לי מאוד - תודה.
מה החוזה שלהם איתך? באילו ימים ובאילו שעות לפי החוזה הם צריכים לעשות בשבילך המרות? באיזה שעה ביום חמישי ביקשת?

בבית ההשקעות שלי למשל אם לא ביקשת עד שעה 15:00 ביום חמישי או משהו באיזור הזה אז פעם הבאה יהיה רק שני בשעה הזאת...

Brightside

משתמש ותיק
דירוג
90
מה החוזה שלהם איתך? באילו ימים ובאילו שעות לפי החוזה הם צריכים לעשות בשבילך המרות?
החוזה סטנדרטי, לגבי ההמרה - פשוט התקשרתי כשהייתי צריך לבצע המרה (דאגתי לעשות את זה לפני השעה ביום שבו הם מבצעים את כל ההמרות במכה) וביקשתי לבצע אותה. זה לא משהו "קבוע" שהם צריכים לעשות והיו אמורים לבצע על בסיס קבוע\רבעוני ולא עשו. אם לזה אתה מתכוון.

עריכה: שים לב שההמרה בסכום הגדול לא בוצעה בכלל, עדיין. עכשיו אני מחכה לתשובה להבין מהם מה קורה ומקווה שהם יבצעו את סך ההמרות כדישהרכישות לא ידחו שוב ביום נוסף

sogi

משתמש בכיר
דירוג
2,082
הדרך היחידה להימנע מדברים כאלה היא להשתמש במוסד פיננסי שנותן לך לעשות לבד את ההמרות.
ב-IB אתה קונה דולרים כאילו זו מניה (USD.ILS). ככה שאתה אחראי על ההמרה לבדך.

לדעתי עדיף לך לשכוח מהעיניין. זה לא שווה את הזמן שתתעסק עם זה. יש מצב שהשוק בכלל יתרסק בשבוע הבא ואז תצטרך להודות להם.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,846
החוזה סטנדרטי, לגבי ההמרה - פשוט התקשרתי כשהייתי צריך לבצע המרה (דאגתי לעשות את זה לפני השעה ביום שבו הם מבצעים את כל ההמרות במכה) וביקשתי לבצע אותה. זה לא משהו "קבוע" שהם צריכים לעשות והיו אמורים לבצע על בסיס קבוע\רבעוני ולא עשו. אם לזה אתה מתכוון.

עריכה: שים לב שההמרה בסכום הגדול לא בוצעה בכלל, עדיין. עכשיו אני מחכה לתשובה להבין מהם מה קורה ומקווה שהם יבצעו את סך ההמרות כדישהרכישות לא ידחו שוב ביום נוסף

אז לא יודע.. אם הם לא עמדו בחוזה זאת בעייה.. אני אישית הייתי חושש להגיש תביעה.. אבל לפי מה שאתה מספר יש פה אי עמידה בחוזה.. אפשר לשאול על איזו חברה מדובר?

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
1,846
הדרך היחידה להימנע מדברים כאלה היא להשתמש במוסד פיננסי שנותן לך לעשות לבד את ההמרות.
ב-IB אתה קונה דולרים כאילו זו מניה (USD.ILS). ככה שאתה אחראי על ההמרה לבדך.

לדעתי עדיף לך לשכוח מהעיניין. זה לא שווה את הזמן שתתעסק עם זה. יש מצב שהשוק בכלל יתרסק בשבוע הבא ואז תצטרך להודות להם.
לא אם הם יקנו לו יום שני ואז הוא יקנה בשני :P

yossik

מודרטור
דירוג
12,065
או איך להימנע מדברים כאלה
להמיר יום-יומיים לפני הרכישה. וגם אם רצית להמיר ולקנות באותו יום בסכומים שאתה מדבר עליהם, אני הייתי מצלצל לבית ההשקעות כדי לוודא שההמרה בוצעה.

Body Solid

משתמש בכיר
דירוג
1,467
מעצבן. אבל אם מחר יהיו ירידות, תשלח להם פרחים ופררו רושה?

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,155
ולהפסיד כסף בוודאות.
בחמישי ביקשתי המרה על סך מאות אלפים אך בפועל התבצעה המרה משקלים לדולרים על סכום נמוך יותר של כמה עשרות אלפי ש"ח לדולרים.
רשלנות
לא אומר שזה בהכרח מצדיק תביעה, אבל אם נגרמו לו הפסדים עקב כך. וודאי שאם נגרם לו הפסד וודאי עקב תנועת שער המט"ח (לדוגמה), ראוי לשקול תביעה.

adamshalev

מודרטור
דירוג
21,294
רשלנות
לא אומר שזה בהכרח מצדיק תביעה, אבל אם נגרמו לו הפסדים עקב כך. וודאי שאם נגרם לו הפסד וודאי עקב תנועת שער המט"ח (לדוגמה), ראוי לשקול תביעה.
תהיה בטוח שהחוזה שלהם מגן עליהם בפטור מאחריות. הרשלנות צריכה להיות ממש חמורה בשביל להצדיק פיצוי כמו להשאיר גישה לחשבון פתוחה לכל העולם או מעילה או משהו דומה. כשל לבצע פקודה טלפונית באופן מלא רחוק משם מאד.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
23,137
אז לא יודע.. אם הם לא עמדו בחוזה זאת בעייה.. אני אישית הייתי חושש להגיש תביעה.. אבל לפי מה שאתה מספר יש פה אי עמידה בחוזה.. אפשר לשאול על איזו חברה מדובר?
מאיפה אתה יודע? קראת את החוזה?

YPV

משתמש בכיר
דירוג
1,919
זה מנע ממני לבצע את הרכישות ביום חמישי וכך בעצם נמנעה ממני ההזדמנות לרכוש ולהגדיל את התיק השקעות שלי ולהנות מהעליות מאותו יום
נשמע כטענה ספקולטיבית.

כלומר, אם היית טוען שאי ביצוע פקודת המרה במועד גרם לך להפסד כספי בגלל הפרשי שער דולר/שקל, זה משהו שניתן לקבל אותו. כי מדובר בסוף בנתונים היסטוריים, (וכל עוד הם לא מכחישים שנתת את ההוראה) ניתן לבצע את החישוב של מה יכל לקרות לו הפקודה הייתה מתבצעת. אבל אתה עושה כאן עוד קפיצה, וטוען שההפסד נבע ממשהו שתיכננת לעשות בכסף. אם תוכל להציג אסמכתאות שתומכות בטענה שלך, זה משהו שיש לו סיכוי, אבל כל עוד זה בגדר כוונה אמורפית, זה כאמור נשמע ספקולטיבי.

YPV

משתמש בכיר
דירוג
1,919
הנה תביעה מעניינת -

"בתביעה על סך כ-428 אלף שקל שהוגשה לאחרונה לבית משפט השלום בירושלים נטען כי בנק לאומי גרם לקרן ההשקעות "ביווייז" לאובדן רווח ולפגיעה בשם הטוב ובמוניטין. זאת משום שסירב לבצע העברה בנקאית לחברת הברוקראז' שלה IBI לצורך רכישת אופציות בהזדמנות חד-פעמית, ללא סיבה ובטענות משוללות בסיס."

לא מצאתי בינתיים את כתב התביעה המלא. וגם לא בטוח שיהיה פסק דין, כי זה נשמע כמו אותם מקרים שהצדדים מעדיפים לסגור בהסכמי פשרה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
flower כספי פיצויים במסלול S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
C משיכת כספי פיצויים פטורים משפיע על פטור מס עתידי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Y הסדרת מעמד כספי פיצויים בדיעבד מיסים 0
Y עיצום כספי בסך 350,000 ש"ח הוטל על חברת אקסלנס נשואה בשל הפרת הוראות חוק איסור הלבנת הון צרכנות פיננסית 0
Y מה דעתכם על התכנון מס הבא? [כספי פיצויים] מיסים 15
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
D אישור למס הכנסה לצורך משיכת כספי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I החזר מס- הכללה של מיסים ששולמו במשיכת כספי פיצויים מיסים 1
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
deussex הצעה לניהול כספי פיצויים ב S&P500 גם כן פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ע משיכת כספי תגמולים מקרן פנסיה ותיקה עם יתרה נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ עד מתי ניתן למשוך כספי פיצויים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי ניוד כספי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D השקעת כספי פיצויים שוק ההון 1
Beinish הצבתי מטרות ואני יודע מה אני מחפש, אבל אני לא יודע איך להרים את הכפפה ולהשקיע את כספי שוק ההון 3
M משיכת כספי פנסיה אוף טופיק 23
S איך מייעדים כספי פיצויים חייבים לרצף קצבה בטופס 161א'? אוף טופיק 5
ל החזר כספי על טיסה שבוטלה צרכנות פיננסית 14
מ משיכה כספי פיצוים ללא מס לצורך השקעה צרכנות פיננסית 0
מ הוצאת כספי פיצויים להוספת תיק צרכנות פיננסית 40
Williamsburg מענק כספי בפתיחת חשבון בנק צרכנות פיננסית 20
S סירוב מעסיק לנייד כספי פיצויים מפנסיה לקופת גמל שוק ההון 18
איש יקר כספי פיצויים ניהול IRA שוק ההון 4
Myrath משיכת כספי פנסיה (בדגש על פיצויים וחלקים שפטורים ממס) אוף טופיק 18
T ניהול כספי תגמולים בIRA שוק ההון 4
S בקשת הסבר אודות רווח בקרנות פנסיה אלטשולר (תשואה מוצגת מול רווח כספי בפועל) צרכנות פיננסית 0
ש בקשה להדרכה פרקטית בדרך להשקעת כספי הפנסיה והקרנות שוק ההון 14
E שכלול כספי הפנסיה בתכנית פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
ת השקעת כספי פיצויים בניגוד להוראת המעסיק (ללא סעיף 14) צרכנות פיננסית 7
ע משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה, האם הבנתי נכון? צרכנות פיננסית 1
ר משיכת כספי הפנסיה עקב ״מיעוט הכנסות״ פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
מ חישוב כספי פנסיה לפרישה מוקדמת צרכנות פיננסית 2
א משיכת כספי פנסיה לפני פרישה? אוף טופיק 10
azerbouf יעוץ: כספי פיצויים לצורך מחזור חלקי של משכנתא (בעלת ריבית הגבוה ביותר) נדל"ן 44
כימאי ניצול כספי החוסכים בקופות הגמל והפנסיה שוק ההון 37
someone235 כספי פנסיה בקופת גמל IRA שוק ההון 1
L עוד גורו פוצץ את כספי לקוחותיו והשאיר אותם עם חובות שוק ההון 1
ש ניצול כספי הלוואת משכנתא לנכס חדש נדל"ן 3
J משיכת כספי פיצויים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 26
א כספי פיצויים הם לא חלק מהקופה? שוק ההון 7
B כספי פיצויים צרכנות פיננסית 6
Jenia29 משיכת כספי פיצויים ע"ס 50 אלף צרכנות פיננסית 4
adamshalev עזרה עם פדיון כספי תגמולים של אמא שלי צרכנות פיננסית 13
מ התלבטות בנוגע למשיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 17
aeh ניהול עצמי של כספי "חיסכון לכל ילד" שוק ההון 53
F כספי ירושה - להעביר לתיקון 190 ? שוק ההון 5