• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איך אני מוכיח בעלות על נייר ערך זר?

יואל

משתמש רשום
דירוג
0
השקעתי דרך בית השקעות בניירות ערך זרים. לדוגמא מניות קוקה קולה. האם יש לי דרך לפדות המניות שלא דרך דרך בית ההשקעות (הבעלים ברח.. המחשבים נשרפו ...).? האם אני רשום בקוקה קולה כבעלים של מניות?
אשמח אם אפשר להפנות אותי לחומר כתוב, בנוסף לידע אישי.

השקעתי דרך בית השקעות בניירות ערך זרים. לדוגמא מניות קוקה קולה. האם יש לי דרך לפדות המניות שלא דרך דרך בית ההשקעות (הבעלים ברח.. המחשבים נשרפו ...).? האם אני רשום בקוקה קולה כבעלים של מניות?
אשמח אם אפשר להפנות אותי לחומר כתוב, בנוסף לידע אישי.
לרוב, אם אתה מחזיק נייר ערך בחו"ל באמצעות בנק או בית השקעות בישראל, אתה לא רשום כבעלים אלא הגוף הישראלי שמשמתמש בשירותיו של ברוקר זר. כלומר יש בעיה.

אבל אם אתה מחזיק את אותו נייר באמצעות ברוקר זר ישירות, לרוב אתה תהיה רשום כבעל המניות ואף תקבל דו"חות לביתך. זה נחמד מאוד.

לרוב, אם אתה מחזיק נייר ערך בחו"ל באמצעות בנק או בית השקעות בישראל, אתה לא רשום כבעלים אלא הגוף הישראלי שמשמתמש בשירותיו של ברוקר זר. כלומר יש בעיה.
יש פתרון? בלי לעבור לעבוד עם ברוקר זר?

*כי הרי אם ניקח את IB אז הם עובדים רק במט"ח. משמע צריך לעשות המרה בארץ בבנק או בבית השקעות מקומי (אפרופו אפשר להגדיר מול בית ההשקעות יותר מחשבון בנק אחד?), לשלם עמלה על העברת ה-$ ל-IB ורק אז לבצע את הרכישה. שלא לדבר על כך שהפתרון לא מתאים לחשבונות מוגנים ממס.

כי הרי אם ניקח את IB אז הם עובדים רק במט"ח. משמע צריך לעשות המרה בארץ בבנק או בבית השקעות מקומי (אפרופו אפשר להגדיר מול בית ההשקעות יותר מחשבון בנק אחד?), לשלם עמלה על העברת ה-$ ל-IB ורק אז לבצע את הרכישה. שלא לדבר על כך שהפתרון לא מתאים לחשבונות מוגנים ממס.
IB הם הכי זולים אבל לא היחידים.
ישנם גופים מתווכים בארץ שעובדים גם עם ברוקרים אחרים בחו"ל כאשר התקשורת שלך היא עם הגוף המקשר בעברית והוא מקבל את שכרו כחלק מבעמלות הקבועות שלך.

אני אישית עובד עם IB ותשים לב שהם מחייבים אותך לרכוש "ציטוטים בזמן אמת" בשווי של $10 לחודש.
זה המקבילה שלהם לדמי מערכת ב-IBI ובתי השקעות אחרים בארץ.

נכון שעמלות המרה של בנק והעברות מט"ח לחו"ל הן לא זולות במיוחד אבל:
1. ישנם ברוקרים בחו"ל שמקבלים כספים בשקלים והם מבצעים את ההמרות לדולרים - אני לא השתכנעתי שזה יותר זול כשביררתי.
2. אין מתנות חינם, אם אתה רוצה את המניות על שימך אז אתה צריך לעבוד עם ברוקר שרושם אותם על שימך עם כל העלויות שכרוכות בכך.

אין מתנות חינם, אם אתה רוצה את המניות על שימך אז אתה צריך לעבוד עם ברוקר שרושם אותם על שימך עם כל העלויות שכרוכות בכך.
מה שבאתי לכתוב.
אין לך דרך ככה - כי בתי ההשקעות בארץ הם פשוט לא חברי בורסה בחו"ל.

אתה לא תתחמק מהעלויות העודפות האלה, תצטרך להשקיע במציאת הדרך הכי זולה פשוט.
אבל אתה יודע, בתי השקעות בישראל לא בדיוק קורסים כל שני וחמישי. אתה יכול לעשות למשל כמו דורין - להתפזר בין כמה בתי השקעות - ובכך להקטין את הסיכון שבללכת על בית השקעות יחיד.

לדעתי, זו בעיקר שאלה של מרכז פעילות. אם את רוב הפעולות אתה רוצה לעשות ממילא בישראל אז אין טעם לברוקר זר ממש. אם את עיקר הפעילות אתה רוצה מול מניות זרים - וספציפית במדינה מסויימת - אז ברוקר זר הוא בהחלט אופציה טובה למרות המאמץ הנוסף.

אני אישית עובד עם IB ותשים לב שהם מחייבים אותך לרכוש "ציטוטים בזמן אמת" בשווי של $10 לחודש.
זה המקבילה שלהם לדמי מערכת ב-IBI ובתי השקעות אחרים בארץ.
כלומר עלות של קרוב ל-120$ בשנה למי שמאזן פעם בשנה. בניגוד ל-180 שקל בשנה ב-IBI. האם IB הם חברי הבורסה ב-US בלבד או שהם חברים בעוד מספר בורסאות?

עריכה: האם המקרה של IB הכסף גם שוכב בנאמנות או שיש סידור אחר?

אבל אתה יודע, בתי השקעות בישראל לא בדיוק קורסים כל שני וחמישי
אני פשוט לא אוהב את העובדה שיש חייץ בין שמי לרישום שלי על נייר ערך. מה קורה אם מדינת ישראל מפסיקה להתקיים מחר? אני בטוח שמי שהניירות ערך רשומים על שמו יחווה הרבה פחות בעיות מאנשים שיש להם פרוקסי.

נערך לאחרונה ב:
אני פשוט לא אוהב את העובדה שיש חייץ בין שמי לרישום שלי על נייר ערך. מה קורה אם מדינת ישראל מפסיקה להתקיים מחר? אני בטוח שמי שהניירות ערך רשומים על שמו יחווה הרבה פחות בעיות מאנשים שיש להם פרוקסי.
הא... לא אוהב אז שלם יותר. או שתחזיק דרך בית ההשקעות בארץ בזול יותר תוך לקיחת הסיכון שהמוסד יפסיק להתקיים.

אם מדינת ישראל תחדל מלהתקיים מחר אז יהיו לך דברים קצת יותר מטרידים להתעסק בהם - כמו איך לצאת מהמדינה בזמן אם זה עדיין אפשרי בכלל. ומה לעשות בחו"ל אם אין לך אזרחות זרה...
אתה לא יכול להיות מוכן ב-100% לכל תרחיש. אתה גם לא יודע אם מחר חס וחלילה תיקלע לתאונת דרכים. אז תפסיק לסוע בגלל זה?!

לא אוהב אז שלם יותר
היותר הפשוט מוזר לי שאין דרך נוחה להוכיח שהניירות שלי בלי תלות בבית ההשקעות שהוא סך הכל הסוכן שקונה ומוכר בשבילי.

אם מדינת ישראל תחדל מלהתקיים מחר אז יהיו לך דברים קצת יותר מטרידים להתעסק בהם - כמו איך לצאת מהמדינה בזמן אם זה עדיין אפשרי בכלל. ומה לעשות בחו"ל אם אין לך אזרחות זרה...
בתרחיש כזה אני אהיה הרבה יותר רגוע אם אדע שיש לי תיק השקעות מסדור על שמי שירפד אותי. אני לא חושב שאפשר להיות מוכנים לכל תרחיש אבל במקרה הנ"ל לא מדובר על להסתובב עם קסדה מחוץ לבית.

היותר הפשוט מוזר לי שאין דרך נוחה להוכיח שהניירות שלי בלי תלות בבית ההשקעות שהוא סך הכל הסוכן שקונה ומוכר בשבילי.
זה דווקא פשוט מאוד - תחשוב כלכלה:
ליחיד, לפתוח חשבון אצל ברוקר זר ולהזרים אליו כספים זה כרוך בעלויות מסויימות נוספות על מה שכבר הוא היה משלם. אז בתי השקעות מקומיים מציעים לעטוף לך את כל התהליך הזה ושזה גם יצא לך יותר זול כי להם יש כוח מיקוח יותר טוב מול מוסדות ההשקעות הזרים. ואת הסיכון שנוצר לך עקב התלות שאתה מפתח באופן בלתי נמנע בבית ההשקעות השוק מתמחר בהתאם: זה עולה לך פחות כסף תמורת הסיכון של יציבות בית ההשקעות.

ובכלל, אני באמת חושב שקצת הגזמת עם זה. אפילו דורין בעצמה מסבירה לך איך היא עושה את זה - היא לא אוהבת לעבוד עם בתי השקעות זרים אז היא מפזרת את התיק בין כמה מקומיים. מה הבעיה בדיוק בטקטיקה הזאת? אתה כבר ככה מקטין סיכון שהוא בעיני לפחות זניח ממילא לעוד יותר נמוך.
נראה לי שאתה מתעסק בזה כבר ברמה אובססיבית. אם אתה רוצה כסף ונכסים בחו"ל שיהיו על שמך, פשוט תשלים עם המציאות ותשלם קצת יותר. אם לא, אז תשקיע דרך הארץ...

ליחיד, לפתוח חשבון אצל ברוקר זר ולהזרים אליו כספים זה כרוך בעלויות מסויימות נוספות על מה שכבר הוא היה משלם. אז בתי השקעות מקומיים מציעים לעטוף לך את כל התהליך הזה ושזה גם יצא לך יותר זול
ניקח את IBI, עלות חודשית 15 שקל או כ-4$ בחודש. עמלת מינימום 10$ ברכישה או מכירה.
לעומתם יש את IB עם עלות חודשית של 10$ ועמלת מינימום של 1.5$ אז לומר שהבית השקעות ישראלי זול יותר לא הייתי אומר.

אפילו דורין בעצמה מסבירה לך איך היא עושה את זה - היא לא אוהבת לעבוד עם בתי השקעות זרים אז היא מפזרת את התיק בין כמה מקומיים. מה הבעיה בדיוק בטקטיקה הזאת?
את ההחלטות שלי אני מעדיף לקבל על סמך מה שנכון לי. מה יעזור לפזר את הכסף בין 4 בתי השקעות ישראלים ולהשקיע ב-ETF בחו"ל במקרה שמדינת ישראל תפסיק להתקיים.

ניקח את IBI, עלות חודשית 15 שקל או כ-4$ בחודש. עמלת מינימום 10$ ברכישה או מכירה.
לעומתם יש את IB עם עלות חודשית של 10$ ועמלת מינימום של 1.5$ אז לומר שהבית השקעות ישראלי זול יותר לא הייתי אומר.
אותי מעניינת רק השורה התחתונה.
והעברות כספים ממדינה למדינה עולות כסף. בעצם במקרה הזה רק המרת המט"ח כבר מבטלת את הכדאיות כמעט לגמרי מבחינה כספית. עד פה תכפיל את מה שהיה לנו פי 2 (נניח בלי רווחים). גם צריך להשקיע קצת זמן בדיווח לרשות המסים (זמן = כסף).
את ההחלטות שלי אני מעדיף לקבל על סמך מה שנכון לי. מה יעזור לפזר את הכסף בין 4 בתי השקעות ישראלים ולהשקיע ב-ETF בחו"ל במקרה שמדינת ישראל תפסיק להתקיים.
אז תרשה לי לרדת לדעתך עד הסוף - אתה סומך על מדינת ישראל בביטחון הפיזי שלך אבל לא סומך עליה בכספים שלך? כי אם עד כדי כך אין לך ביטחון במדינה, אני לא מבין מה אתה עושה פה בכלל - אתה הרי חושב שזה תרחיש שבאמת סביר להתכונן אליו שהמדינה תחדל מלהתקיים.
חוץ מזה שמדינות לא נשברות פשוט ביום אחד. אם תראה משהו שלדעתך יהיה פגיעה ביציבותה של המדינה שעלול להוביל לתרחיש קיצון שכזה, אז תוכל לפני שהגרוע מכל יקרה למכור פשוט את כל אחזקותיך בארץ ולהעביר אותן לחו"ל. הרי ממילא היית עושה את זה עם ההשקעות דרך ישראל אם היית מחלק חצי בישראל וחצי בחו"ל. במקרה של קריסת מערכות השלטון היית מנסה לפני כן להציל את כספך בישראל.
עכשיו הדיון באמת מתחיל להיות מעניין :)

אז תרשה לי לרדת לדעתך עד הסוף - אתה סומך על מדינת ישראל בביטחון הפיזי שלך אבל לא סומך עליה בכספים שלך?
זה לא קשור לאם הוא סומך על המדינה או לא - כמו הכלל שלא שמים את כל הביצים בסל אחד, כך אם יש אפשרות כזו אין סיבה לשים את כל הכסף במדינה בה אתה חי. להיפך, דווקא במדינה בה אתה חי לדעתי יש סיכוי גבוה יותר שייקחו לך את הכסף. למשל הדוגמא של קפריסין לאחרונה (יש הרבה דוגמאות) - הקפיאו את כל החשבונות בבנקים יום אחד, אבל אם קפריסאי החזיק כסף בבנק מחוץ למדינה, לא קרה כלום.

והעברות כספים ממדינה למדינה עולות כסף. בעצם במקרה הזה רק המרת המט"ח כבר מבטלת את הכדאיות כמעט לגמרי מבחינה כספית.
את עניין עלות העברת הכסף לחו"ל אני צריך לבדוק. מבחינת המרת מט"ח, גם היום אני ממיר מט"ח בשביל לרכוש ניירות ערך שנקובים ב-$. יכול להיות שתהיה אפשרות להמיר כסף בחברת השקעות ישראלית ולהעביר משם לחשבון של IB.

אז תרשה לי לרדת לדעתך עד הסוף - אתה סומך על מדינת ישראל בביטחון הפיזי שלך אבל לא סומך עליה בכספים שלך? כי אם עד כדי כך אין לך ביטחון במדינה, אני לא מבין מה אתה עושה פה בכלל - אתה הרי חושב שזה תרחיש שבאמת סביר להתכונן אליו שהמדינה תחדל מלהתקיים.
זה לא עניין של עד כמה אני בטוח שהמדינה תתקים או לא. כמו ש @Edward כבר ציין, זה עניין של פיזור. אם תיקח את הסולידית, אז 25% מהתיק שלה נמצאים בזהב פיזי שנמצא מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

חיפשתי וזה הת'רד בכי קרוב לנושא
גיליתי כי לאישתי יש חשבון במריל לינץ' , ובאתר מצויין שבעיקרון יש לה חשבון ברוקר, זה אומר שבעצם אני יכול לסחור מולם ?
יש למישהוא נסיון איתם ?
ווק בגלל ששכחתי , המכירה של מניות בחול גוררת אוטומטית תשלום מס לדוד סם , נכון? ואין צורך לדווח על הרווחים שוב בארץ ולשלם עליהם מס נוסף ?
(אזרחים ישראלים בלבד)

ווק בגלל ששכחתי , המכירה של מניות בחול גוררת אוטומטית תשלום מס לדוד סם , נכון? ואין צורך לדווח על הרווחים שוב בארץ ולשלם עליהם מס נוסף ?
(אזרחים ישראלים בלבד)
לא.
חלוקת דיבידנדים של מניות אמריקאיות גוררת תשלום מס במקור (אם אתה סוחר בחו"ל או בארץ).
אם חתמת על טופס שנקרה W8-BEN אז אתה נהנה מיידית מאמנת המס בין ישראל לארצות הברית.
אמנה זו אומרת שארצות הברית לא יגבו ממך מס על רווחי הון מעבר למס דיבידנדים כך שלמעשה במכירת מניות בחשבון בחו"ל אתה מקבל דחיית מס לשנה (או חצי שנה, תלוי במה שמס הכנסה הכתיב לך בדו"ח האחרון).
אם אתה סוחר בחו"ל אתה מחוייב להגיש דו"ח למס הכנסה כל שנה בניגוד לסוחר שעובד עם בית השקעות בארץ שגובה מס במקור.
חשוב לציין כי רוב הסוחרים שסוחרים בארץ ולא מגישים דו"ח משלמים יותר מיסים ממה שהם חייבים כך שלמעשה יש להם אינטרס להגיש דו"ח בכל זאת רק בשביל החזרי המס.

ג.נ.
אני אישית סוחר דרך ברוקר בחו"ל וסגרתי את השנה הקודמת בהפסדים כבדים (בחשבון בחו"ל אני משחק עם אופציות שמפסידות כסף בנוסף למניות דיבידנד שמרויחות כסף בחזרה).
החלטתי השנה שאני רוצה להגיש דו"ח באמצעות רואה החשבון ואחרי מילוי הדוח הוא הודיע לי שלא רק שאני לא צריך לשלם מס בכלל אלא שמס הכנסה חייב לי 1600 שח...
אני אישית לא הצלחתי להבין למה מס הכנסה חייב לי כסף אבל אם הוא מתעקש...

לא.
חלוקת דיבידנדים של מניות אמריקאיות גוררת תשלום מס במקור (אם אתה סוחר בחו"ל או בארץ).
אם חתמת על טופס שנקרה W8-BEN אז אתה נהנה מיידית מאמנת המס בין ישראל לארצות הברית.
אמנה זו אומרת שארצות הברית לא יגבו ממך מס על רווחי הון מעבר למס דיבידנדים כך שלמעשה במכירת מניות בחשבון בחו"ל אתה מקבל דחיית מס לשנה (או חצי שנה, תלוי במה שמס הכנסה הכתיב לך בדו"ח האחרון).
אם אתה סוחר בחו"ל אתה מחוייב להגיש דו"ח למס הכנסה כל שנה בניגוד לסוחר שעובד עם בית השקעות בארץ שגובה מס במקור.
חשוב לציין כי רוב הסוחרים שסוחרים בארץ ולא מגישים דו"ח משלמים יותר מיסים ממה שהם חייבים כך שלמעשה יש להם אינטרס להגיש דו"ח בכל זאת רק בשביל החזרי המס.

ג.נ.
אני אישית סוחר דרך ברוקר בחו"ל וסגרתי את השנה הקודמת בהפסדים כבדים (בחשבון בחו"ל אני משחק עם אופציות שמפסידות כסף בנוסף למניות דיבידנד שמרויחות כסף בחזרה).
החלטתי השנה שאני רוצה להגיש דו"ח באמצעות רואה החשבון ואחרי מילוי הדוח הוא הודיע לי שלא רק שאני לא צריך לשלם מס בכלל אלא שמס הכנסה חייב לי 1600 שח...
אני אישית לא הצלחתי להבין למה מס הכנסה חייב לי כסף אבל אם הוא מתעקש...

א. תודה
ב. אל תוותר תשלם למס הכנסה , כחלון צריך כל שקל :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בירור בעלות על קרקע בבעלות קק"ל נדל"ן 0
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
F איך להוכיח בעלות על מוצר של השקעה שוק ההון 6
איל1 הפרת הסכם קבוצת רכישה 8200 על ידי הפניקס וגלובלנט, והבעיה הכללית של שינויי בעלות בשוק הקרנות תוך הפרת הסכמים עם הלקוחות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
R בעלות הילד על חשבון בנק של הורה מזדקן צרכנות פיננסית 6
Y האם ניתן לאתר בעלות על נכסי נדלן לפי פרטים מזהים? נדל"ן 7
D מחיר למשתכן + בעלות בדירה או ירושה מחוץ לארץ נדל"ן 3
H מס על השכרת דירה דירה שנייה (50% בעלות) נדל"ן 0
Y מס רכישה + מס שכ"ד לזוג כאשר לאחד מבני הזוג יש בעלות הדירה אחרת נדל"ן 1
Ron.B הערכת שווי בעלות בנכס דמי מפתח נדל"ן 12
M העברת בעלות בקופת גמל ותיקה צרכנות פיננסית 3
D העברת בעלות על תיק ממוסה שוק ההון 5
ע בעלות על ני"ע זרים בתרחישי יום-הדין שוק ההון 3
K עליה דרמטית בעלות הביטוחית לנכות ושארים בין שנת 2017 ו-2018 ועוד סוגיות על פנסיה צרכנות פיננסית 51
R קניית חלקת בעלות על שטח בנוי נדל"ן 11
צפי הוצאת מט"ח מהבנק בעלות מינימלית צרכנות פיננסית 0
Ben Dover Fidelity הודיעו ישיקו קרנות בעלות 0 דמי ניהול שוק ההון 3
grimble grumble תוכניות בעלות ערך מוסף? אוף טופיק 13
hommie [סקר] שכירות או בעלות אוף טופיק 13
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
S מה המספר נייר של IWDA? פוסטים מאיכות נמוכה 4
S מה המספר נייר של IWDA? פוסטים מאיכות נמוכה 0
R עמלה לא ברורה ושינוי שם נייר ערך בתיק שוק ההון 0
ס בחירת בורסה לרכישת נייר דולרי שוק ההון 9
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
א מחלקת או צוברת איך בודקים והאם יש הבדל בין אותו נייר בבורסות שונות? שוק ההון 2
A מכירת נייר ערך שמפסיד כמגן מס: שוק ההון 2
ביולוג ירושלמי שאלת SPARK בסיסית מאוד - פקודת LMT ומחירי נייר ערך לפי טבלת היצע/ביקוש. שוק ההון 27
E המלצה לקרן/נייר דיבידנד ביורו פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y נייר ערך זר עוקב s&p 500 ללא סיכון מס ירושה ארה"ב שוק ההון 10
א כיצד לבדוק באיזו בורסה נייר נסחר? פוסטים מאיכות נמוכה 4
א תזמון מכירה של נייר מגודר מט"ח שוק ההון 14
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
מ עזרה טכנית: איך להשוות נייר מתל אביב עם נייר מחו"ל שוק ההון 17
ת עורך החוזה מעוניין לערוך חוזה על נייר בטחוני אוף טופיק 1
שם משתמש בעייתי האם נייר מחכה מדד יכול להיות "בועה"? שוק ההון 21
S העברת נייר בהפסד לברוקר אחר שוק ההון 18
פ מכירת נייר בתיק פטור ממס רווחי הון שוק ההון 1
H עזרה בזיהוי נייר מסויים שוק ההון 9
א קניית iShares MSCI ACWI UCITS ETF מספר נייר 1159235 בפעם ראשונה שוק ההון 8