• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטודנט למדמח עם ממוצע נמוך

זה נכון שלא לעבוד במהלך התואר יעזור לך להעלות את הממוצע.
מצד שני, קל יחסית להתקבל למשרת סטודנט ואז אפשר לסיים את התואר עם ניסיון.
לדעתי, אם הממוצע לא יהיה הכוכב של הקו"ח, כדאי לצבור ניסיון כמה שיותר מהר ולכן במקומך הייתי מחפש משרת סטודנט ואולי פורש את התואר.
עוד אפשרות - להתקדם לתואר שני. אבל זה מסלול שונה ולא הייתי ממליץ עליו אם אין לך מוטיבציה לגביו.

שאלה - איזה תחום בתעשייה מעניין אותך? במה אתה חושב שתיהיה טוב?
את האמת שחשבתי על האפשרות הזו, של לסיים תואר ראשון באוניברסיטה ולהמשיך לתואר שני בבינתחומי(או אפילו באוניברסיטה כלשהי אם אתקבל).

התחומים שמעניינים אותי הם פיתוח אמבדד ודאטה על כל סוגיו(דאטה סיינס/משין לרנינג וכו'), פחות מתחבר לענייני הווב למיניהם אבל מניח שזה גם נובע מחוסר ידע בתחום(מרגיש לי שאפשר לעשות דברים הרבה יותר מגניבים באמבדד/דאטה מאשר בווב).

את האמת שחשבתי על האפשרות הזו, של לסיים תואר ראשון באוניברסיטה ולהמשיך לתואר שני בבינתחומי(או אפילו באוניברסיטה כלשהי אם אתקבל).

התחומים שמעניינים אותי הם פיתוח אמבדד ודאטה על כל סוגיו(דאטה סיינס/משין לרנינג וכו'), פחות מתחבר לענייני הווב למיניהם אבל מניח שזה גם נובע מחוסר ידע בתחום(מרגיש לי שאפשר לעשות דברים הרבה יותר מגניבים באמבדד/דאטה מאשר בווב).
מהניסיון שלי, אמבדד ודאטא סיינס הם תחומים מאוד שונים אבל כמובן שמותר להתעניין ביותר מתחום אחד ושני התחומים בסל העניין שלי גם. אני כיום מפתח אלגוריתמים לאמבדד - האם זאת הכוונה שלך? או שאתה מתכוון לפיתוח דיגיטל/RTL?
עבור embedded הייתי מתמקד בניסיון. עבור דאטא סיינס הייתי שוקל תואר שני אבל אם תמצא משרת סטודנט בתחום אז מה טוב.

לא, אל תזרוק את מה שעשית בשנתיים האחרונות. גם אם לא תצליח להתברג בתעשיה בכלל - כמו 40% מבוגרי מדמ״ח, ששם אחוז ההשתלבות הכי גבוה ממילא - התואר הזה עדיין יעזור לך בחיים הרבה גם בקריירות אחרות.
לזרוק הכל בגלל שאתה לא מצליח לקבל ראיונות זה יהיה בזבוז מטורף של הזמן והכסף שלך. נראה לי אתה לא מבין איזה הפסד כלכלי גדול זה יהיה אם תעצור עכשיו…

המטרה שלך עכשיו היא לסיים את התואר. למצוא עבודה על הדרך זה משהו שהרבה לא מצליחים.
במקרה הגרוע ביותר, תתחיל אחרי התואר לטפס בסולם הקריירה מהמקומות הכי נמוכים - חברות קבלן וכאלה שמציעות לך עבודה למרות שאין לך ניסיון בתמורה להתחייבות כלשהי בזמן.

לא יודע איך זה במדמ"ח, אבל בהנדסת חשמל, הממוצע בשנה וחצי-שנתיים האחרונות הוא לרוב גבוה יותר מבהתחלה, אז אם גם שם יש ירידה ברמת הקושי, אולי זה יתאזן קצת. למרות שלפי המצב שאתה מתאר, עדיין תצטרך לשפר כמה קורסים כנראה.

בקורסי המתמטיקה/מדמח תיאורתיים, במטלות בית מאוד קל לרפרנס אחרי שאתה לא מצליח שאלה כמה דקות
אני לא רוצה לבעוט בסיס מת, אבל ירית לעצמך ברגל פעמיים עם ההתנהגות הזו:
א. גם לא פיתחת את כלי החשיבה האנליטית שהם התוצר הסופי של הקורסים התיאורטיים
ב. גם הורדת לעצמך את הממוצע, מה שיפגע גם בסיכויי הקבלה שלך לעבודה וגם לאיכות החברה שאליה תוכל להתקבל.

אתה צריך לדעתי לעשות כמה דברים:
א. להוציא לך מהחיים כמה שיותר הסחות דעת מהלימודים.
ב. לא להעתיק יותר שיעורי בית
ג. למצוא מסגרת בה אתה מצליח ללמוד ולהתרכז. אם אתה מרגיש שיש לה קושי לא נורמטיבי, שווה לפנות לאבחון לבדוק מה אפשר לעשות. אם אתה מרגיש שיש לך דרך ללמוד אבל היא דורשת ממך משהו (לצאת, לשבת בקבוצת למידה וכו') - תעשה את זה
ד. תעבוד אחורה ממטרה: ממוצע מעל 85 - מה נדרש כדי שזה יקרה בקורסים שעוד לא עשית? איזה קורסים שעשית יאפשרו לך את השיפור הכי משמעותי (במיוחד אם הם קורסי בסיס חשובים). תכין תכנית תשאר הלימודים שלך עם ציוני מטרה. יתכן שתצטרך להאריך את הלימודים - זה בסדר ובדרך כלל רעיון טוב אם אתה כלכלית יכול. אתה תתוגמל כלכלית מאוד על כך זמן קצר לאחר מכן.

לציונים יש פחות משמעות.
מה הכוונה פחות יש משמעות? אני עדיין אכתוב אותם בקורות חיים ? היה לי ממוצע באזור ה 93 ואני חושב שעכשיו הוא אזור ה90-91 (לומד באוניברסיטה) מפחד לבדוק
אגב מה זה אומר אלגוריתמים באמבדד? אתה מהנדס חשמל?

אני לא רוצה לבעוט בסיס מת, אבל ירית לעצמך ברגל פעמיים עם ההתנהגות הזו:
א. גם לא פיתחת את כלי החשיבה האנליטית שהם התוצר הסופי של הקורסים התיאורטיים
ב. גם הורדת לעצמך את הממוצע, מה שיפגע גם בסיכויי הקבלה שלך לעבודה וגם לאיכות החברה שאליה תוכל להתקבל.
אני חושב בתור סטודנט שעבר כבר את רוב התואר שזה סבבה להעתיק שיעורים כל עוד מבינים מה מעתיקים, לא יצא לי לראות שזה פוגע בי במבחן. מה שכן פגע בי במבחן זה לא לפתור בעצמי את המבחני עבר לפני המבחן אלא לקרוא פתרונות. בנוסף יש גם הרבה אלמנט של מזל ויצא לי לקבל ציונים טובים בקורסים שלא ידעתי בהם כלום וציונים גרועים יחסית בקורסים שממש שלטתי בחומר והשקעתי בהם

נערך לאחרונה ב:
אספר שבסמסטר הראשון הממוצע שלי היה הגבוה ביותר מבין שאר הסמסטרים(נושק ל80, חוץ מהקורס שנכשלתי בו) וזה גם היה הסמסטר היחידי שבו למדתי פרונטלי.
מיד לאחר מכן התחלתי 3 סמסטרים מקוונים שבהם היה לי קשה מאוד להתרכז במהלך ההרצאות, לא היה לי מוטיבציה לעשות תרגילים והייתי פשוט נמרח לאורך היום, כמובן שזו אשמתי אבל אני חושב לעצמי אולי כן אצליח להרים טיפה את הממוצע בסמסטרים הבאים כשנחזור ללימוד פרונטלי.

אני חושב שהקושי העיקרי שלי הוא שעדיין לא הבנתי איך מתאים לי ללמוד באוניברסיטה ולכן לא ממצה את מלוא היכולת שלי.
בקורסי המתמטיקה/מדמח תיאורתיים, במטלות בית מאוד קל לרפרנס אחרי שאתה לא מצליח שאלה כמה דקות, לעומת זאת בקורסים התכנותיים שאי אפשר לרפרנס כן ישבתי ולמדתי והתמודדתי לבד עם המטלות התכנותיות(שבקורסים האלה גם הוצאתי ציונים יותר טובים).
להיפך!
אתה הבנת מצויין איך מתאים לך ללמוד (ואיך לא מתאים לך ללמוד).
זה הזמן ליישם.

בהצלחה!

אני חושב בתור סטודנט שעבר כבר את רוב התואר שזה סבבה להעתיק שיעורים כל עוד מבינים מה מעתיקים, לא יצא לי לראות שזה פוגע בי במבחן.
@אגוז_קוקוס ענה לפות״ש @Menashe, שכתב במפורש שזה כנראה פגע לו בציונים.
כל אחד ומה שמתאים לו.

מה הכוונה פחות יש משמעות? אני עדיין אכתוב אותם בקורות חיים ? היה לי ממוצע באזור ה 93 ואני חושב שעכשיו הוא אזור ה90-91 (לומד באוניברסיטה) מפחד לבדוק
אגב מה זה אומר אלגוריתמים באמבדד? אתה מהנדס חשמל?
רב האנשים בתחום של אמבדד (לפחות אצלינו) הם מהנדסי חשמל אבל אני פיזיקאי.
מהנדסי אלגוריתמים באמבדד מתכננים אלגוריתמים שמיועדים למגבלות ומשאבים של חומרה בניגוד לתוכנה.

אני גם מראיין אז אני יכול להגיד שהרבה אנשים לא רושמים את הציון שלהם בקו"ח. בעיקר אם יש להם ניסיון רלוונטי.
מצד שני אני מקבל את הקו"ח אחרי סינון ראשוני של HR וחברות השמה שאולי כן מסננים לפי פרמטרים יותר יבשים כדי לחסוך לי זמן.
עבורי - אם מישהו רושם ממוצע נמוך ממכללה אז הוא יצטרך להוכיח את עצמו יותר בראיון מאשר מישהו עם ממוצע גבוה מאוניברסיטה מובילה. בכל מקרה שניהם יצטרכו קודם לעבור את הראיון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
W פרוייקטים שאפשר לעשות בתור סטודנט למדמח התפתחות אישית 23
G סטודנט שרוצה כבר לצאת לדרך ולהתחיל התפתחות אישית 3
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
א פרמטרים לבחירת משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 0
א משרת סטודנט הנדסת חשמל התפתחות אישית 3
ל ציפיות שכר משרת סטודנט בגמפ"א + איך להתמקח התפתחות אישית 9
י משרת סטודנט או להתמקד בלימודים? התפתחות אישית 9
T הגירה לקנדה - סטודנט לחשבונאות התפתחות אישית 58
M הייטק- משרת סטודנט התפתחות אישית 1
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
Y משרת סטודנט - מדמח התפתחות אישית 5
H יומן מסע - סטודנט לקראת הסוף (וההתחלה...) יומני מסע אישיים 7
O סטודנט למדמ"ח שרוצה לשפר את הפורטופוליו שלו התפתחות אישית 5
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה סטודנט לסטטיסטיקה - מתי להתחיל לחפש עבודה? התפתחות אישית 9
O התייעצות לגבי משרת סטודנט ראשונה - מדמ"ח התפתחות אישית 3
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M משרת סטודנט התפתחות אישית 14
V לאן להמשיך מכאן-סטודנט למשפטים התפתחות אישית 8
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
מ סטודנט בדילמה שוק ההון 9
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 43
D המשך הדרך- סטודנט לרפואה לקראת סיום התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
D התלבטויות עבור סטודנט שוק ההון 3
Tim_Duncan סטודנט בן 25 עם תיק השקעות ראשון יומני מסע אישיים 52
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
D ההורים פתחו לי קופת גמל לחיסכון לפני שנת 2000, אשמח להכוונה/ייעוץ. (בן 25, סטודנט) שוק ההון 5
T השקעה עצמית ראשונה בשוק ההון (סטודנט) שוק ההון 0
ה יומנו של סטודנט ומחשבות על העתיד יומני מסע אישיים 20
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
Elliott סטודנט עם סכום בצד, מה האפשרויות? שוק ההון 8
שמנת חמוצה מסע בחייו של סטודנט יומני מסע אישיים 10
ד שואל בקשר לאח שלי (סטודנט) צרכנות פיננסית 12
Will Smith דמי אבטלה בזמן היותי סטודנט צרכנות פיננסית 8
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
G חובש בטיולים כעבודת סטודנט. אוף טופיק 18
A חשבון סטודנט, יחס תמוה מהבנק, ומעבר בנק? צרכנות פיננסית 55
ס סטודנט עם 100אלף בקופת גמל פטורה ממס- רוצה להחליף השקעה. אשמח לדעות שוק ההון 31
פ סטודנט שמבקש הסבר לקופת גמל עם 100 אלף ,לא מניבה שמנוהלת ע"י הבנק ..אשמח לעזרה שוק ההון 8
דוג לעבוד במשרת סטודנט או לפתח משהו בעצמי (תוכנה) התפתחות אישית 18
דוג האם לשכור דירה שנמצאת ממש קרוב לאנטנות סלולריות (בתור סטודנט) אוף טופיק 31
תומס מצב כלכלי סטודנט התפתחות אישית 0
ס סטודנט בגרמניה שוק ההון 2
צ מעבר מניהול למדמח התפתחות אישית 15
עלילה מסלול זמן ממוצע ללקיחת משכנתא נדל"ן 8
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17

נושאים דומים

Back
למעלה