• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סודה לשתייה במקום דאודורנט?

Mortal

משתמש סולידי
דירוג
10
מישהו (בדגש על גבר שמזיע המון כמוני) ניסה את התענוג, ויכול לספק לי חוות דעת?
כיום אני משתמש בספריי אנטי-פרספיירנט שעושה את העבודה די טוב, אם כי לא באופן מושלם בקיץ הלח של ת"א.
מבחינת הוצאות על מצרכים זו ההוצאה הכי גבוהה שלי - 40-60 ש"ח בחודש.
האם סודה לשתייה באמת יכולה יכולה להוות תחליף זול וטוב למניעת ריחות זיעה, או שמא מדובר במיתוס?

זה תחליף סביר אבל לא מספק תוצאות כמו דיאורדורנט יעודי.
אתה יכול לנסות אולי מוצרים של חלאבלין שמצהירים על הגנה ל 72 שעות.
מנסיוני הם סבירים, אבל ההגנה לא ארוכה כמוצהר.
אגב, הם לא מכילים אנטיפרספירנט שלהבנתי לא בריא במיוחד לנקבוביות.

האם סודה לשתייה באמת יכולה יכולה להוות תחליף זול וטוב למניעת ריחות זיעה, או שמא מדובר במיתוס?
לא מיתוס. סודה לשתיה הורגת את החיידקים שמייצרים את ריח הזיעה. מצד שני, היא לא מונעת או מקטינה הפרשת זיעה וגם אם אין ריח- זה לא סימפטי
במיוחד להסתובב עם בריכות בבית השחי. הבן שלי הפסיק עם זה כי הוא טען שזה הגביר את הזיעה. אני משתמשת מפעם לפעם כבר שנים.
רופא עור הזהיר אותי מכוויה כימית.
זה יכול לקרות בעיקר על בית שחי מגולח כשהנקבוביות לפעמים פצועות. מי שמגלח, עדיף שיוותר. בכל מקרה, אני לא ממליצה על בסיס יומיומי.

אגב, הם לא מכילים אנטיפרספירנט שלהבנתי לא בריא במיוחד לנקבוביות.
אינדיבידואלית דאודורנטים שלא מכילים אנטי-פרספיירנט לא מנטרלים שום ריח אצלי.

גם אני מזן המזיעים הרבה. בשילוב עם העבודה שמחייבת לבוש מכופתר יכול ליצור מצבים לא נעימים.
אני משתמש בסודה פעם-פעמיים בשבוע, בייחוד בימים שבהם הולך לפגישות ורוצה לשים גם אפטר שייב. בשאר הימים דיאודורנט ספריי או רול און.
ההתנסות שלי טובה - עוזר להפחית ריח לגמרי.
שים לב לכמויות כדי באמת לא לקבל כוויה.

כשמכר יטוס לחול בקש ממנו להביא לך כמה יחידות
אפשר למצוא בקלות דאורדורנטים במחיר חד ספרתי של שקלים

מישהו (בדגש על גבר שמזיע המון כמוני) ניסה את התענוג, ויכול לספק לי חוות דעת?
כיום אני משתמש בספריי אנטי-פרספיירנט שעושה את העבודה די טוב, אם כי לא באופן מושלם בקיץ הלח של ת"א.
מבחינת הוצאות על מצרכים זו ההוצאה הכי גבוהה שלי - 40-60 ש"ח בחודש.

נסה לגזור את השיערות בבית שחי למינימום שיער.
חפש איפה יש דיאודרונטים במבצע- הרבה פעמים אני נתקל ב1+1 או ב2 AXEים (למשל) ב18-20 ש"ח, אולי שווה לך לקנות כמות.

אני משתמשת בדאודורנט שאני עושה לבד מחמאת שיאה, סודה ועמילן כבר שנים. הוא היחיד שאני לא מפתחת עליו אלרגיה בשלב כלשהו. הוא גם הרבה יותר יעיל מכל הדאודורנטים התעשייתים שניסיתי.
הנה המתכון (מצאתי באינטרנט). אני שמה חצי מכמות הסודה המצוינת במתכון. שמנים אתריים לא חובה.
''מתכון להכנת דאודוראנט 'טבעי' בעצמכם
הכלל המנחה הוא : יחס אחד לאחד של המרכיבים
החומרים:
מיכל לאכסון הדאודורנט, כלי אטום רצוי לא שקוף. אני השתמשתי בכלי פלסטיק אטום של קרם גוף.
2 כפות סודה לשתייה
2 כפות קורנפלור (לא סגורה על זה לגמרי, אבל זה אמור להיות למטרה של ייבוש וספיחה ולעדן את המאזן של הסודה לשתייה. מי שיש לו עור ממש עדין, יכול לחזק את הקורנפלור ביחס מול הסודה לשתייה)
2.5 כפות של חמאת שיאה שמשמשת כבסיס מעולה (במתכון שאני נתקלתי חומר הבסיס היה שמן קוקוס, ה באקלים החם זה פחות טוב לדעתי מכיוון שהשמן הופך לנוזלי ולשמור בקירור פחות נוח, לשיקולכם)
3-5 טיפות של שמן אתרי איכותי: לוונדר, שמן עץ התה
אופן ההכנה:
מערבבים את היבשים לתערובת הומוגנית, מוסיפים את החמאה (בטמפרטורת החדר) והשמן האתרי. מערבבים היטב עד קבלת עיסה אחידה. קרמית כמו גבינת cream cheese, או סיליקון לאיטום (תלוי מה עולם האסוציאציות שלכם).
מתקבלת משחה שמזכירה את הספידסטיקים רק בלי הדברים הרעים. לשמור בכלי אטום, רצוי ללא חשיפה לאור, במקום קריר.''

בעלי ואני משתמשים בגילט ג׳ל שעולה 24 שח ומחזיק לחודשים רבים אפילו שאנחנו מתחלקים בו. הוא היחיד שניסיתי שנגד הסרחה אצלי.

תעשה לעצמך ולסביבה טובה ופשוט תקנה דאודורנט. 60 שקל בחודש זה לא מה שיפיל אותך.

25 גרם zinc oxide non nano
20 גרם חמאת שיאה
5 גרם שמן שקדים

מחממים את השמנים במיקרו לחצי דקה~ דקה. מוסיפים את תחמוצת האבץ. מערבבים היטב.

אחרי מקלחת, שמים ממש קצת ומורחים טוב.

לא מונע הזעה. הורג חיידקים מסויימים. לכאורה בטוח. צובע בגדים. יורד לחלוטין בכביסה.

לא ממליץ. לא מייעץ. לא מבין כלום בשום דבר, וודאי שלא בדרמטולוגיה.

@ביולוג ירושלמי לישועתך אודה.

מאוד מסוכן, יכול לעשות כוויות זוועתיות בבית שחי.
בימי במרפאה ראיתי כמה וכמה כאלו...

ממליצה על בוקאז' של לנקום. אפשר למצוא במבצעים ב-60 שקלים. היחיד שעובד עלי ואני גם מזיעה וגם מסריחה.
חוץ מזה, מומלץ לחשוב על שינוי בבדים שלובשים. באופן מפתיע, חולצות 100 אחוז כותנה יושבות עלי מאוד רע- נהיות מסריחות בקיץ תוך חצי שעה.
בדרך כלל הבד של פוקס טוב, אני מאמינה שהוא עירבוב של כותנה עם חומר סינטטי אחר, אם אני לא טועה.
חוץ מזה, כמו שאמרו- לקצר את השיערות, אפילו לגלח פעם בחודש-חודשיים.

משתמש בסודה (במתכון דומה למה שפירסמו פה קודם אבל עם שמן קוקוס שאכן בעייתי יותר בקיץ אבל פשוט הופך לנוזל במקום להיות משחה) כ7 שנים מדי יום ואין תלונות. לא מצאתי דיאורדורנט שנתן לי את אותו האפקט (אפס ריח, הזעה רגילה שזה פיצ'ר ולא באג מבחינתי).
לא היו לי כוויות, מניח שצריך לשים הרבה (או סודה טחונה גס ולא דק? לא יודע).
ממליץ בחום (וגם כשקר).

שלי או הסודה?

Zinc oxide זה דיי מקובל בתמרוקים ומשחות רפואיות...

לסודה יש בית שחי?

משתמשים בצורה מדודה... עם חומרים שמנטרלים חלק מההשפעה וגם זה עושה להרבה אנשים גירויים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א למישהו/י יש נסיון בנו פו/ חפיפה עם אבקת סודה לשתייה? אוף טופיק 46
S סודה סטרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ס שבעת המניות הגדולות במקום s&p500 שוק ההון 22
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 187
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
G האם יש איזושהי עדיפות ל3 מדדים מחקים במקום המדד העולמי? שוק ההון 3
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex קופות גמל לאישה אחרי גיל פנסיה במקום העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
סול שתי דירות במקום אחת נדל"ן 4
N אפשר להתעלם מהמודעה. מצאתי תשובה במקום אחר. תודה שוק ההון 0
D קרן כספית במקום קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
L אופציות במקום עבודה שוק ההון 35
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E ימי חופש במקום עבודה חדש אוף טופיק 10
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
א קרן השתלמות במקום עבודה חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme הצעת כסף מזומן לקשיש בפינוי בינוי במקום הדירה החדשה -התלבטות נדל"ן 25
O מקרה במקום עבודה קודם אוף טופיק 10
Z השקעת כסף במקום שדיאג לתשואה יותר מהפר"י שוק ההון 4
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
C קופת גמל במקום ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
L קופת גמל להשקעה במקום תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
Stardust חומץ או כלום במקום נוזל הברקה. שוב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S פקדון במקום אגח במרכיב הסולידי (חו"ל) שוק ההון 13
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
I הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר) שוק ההון 48
ח גמל במקום פנסיה לעצמאיים צרכנות פיננסית 1
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
M מעבר כספים מביטוח מנהלים לקופת גמל במקום קרן פנסיה צרכנות פיננסית 10
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
J קרן השתלמות במקום פנסיה צרכנות פיננסית 24
D האם אני מחויב להצטרף להסתדרות במקום העבודה? צרכנות פיננסית 23
M לגבי קופת גמל במקום ביטוח מנהלים שוק ההון 11
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19
S בחירת קרן פנסיה במקום אחר מאיפה שנמצא תיק ההשקעות שלי? צרכנות פיננסית 1
M עזרה בבחירת מסלול פנסיוני במקום ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 2
unrealx יש סיבה להשתמש ב- IB במקום ברוקר ישראלי? שוק ההון 3
Dor95 התמודדות עם המשפחה לגבי ההחלטה לחסוך במקום ללמוד אוף טופיק 20
D האם מותר לבחור להעביר הפסדי הון במקום לקזז? שוק ההון 10
גלעד ל במקום צ'ק לחתונה: מחפש ספר למתחילים בנושא השקעות לטווח ארוך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 17
O קופת גמל להשקעה במקום להשקיע באג״ח שוק ההון 4
F קבלת דיבידנד במניות במקום מזומן ב- IB (לא DRIP) שוק ההון 17
מ מזומן במקום אגח בתיק שוק ההון 11
P עמוד מהדו"ח השנתי במקום טופס 867? צרכנות פיננסית 11
S הטבות שלא בשווה כסף במקום העבודה אוף טופיק 27

נושאים דומים

Back
למעלה