• התוכן שלפניכם איננו ייעוץ פיננסי. הוא אולי נחזה ככזה, ואף נשמע ככזה, אבל למרבה הפלא, הוא איננו כזה, וממילא לא יכול להיחשב תחליף לייעוץ מטעם בעל הרישיון המתאים, לרבות ייעוץ מס, ייעוץ פנסיוני או ייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו המיוחדים של כל אדם. מכאן שאין לראות בתכני הפורום המלצה לביצוע פעולות כלשהן בניירות ערך או בנכסים אחרים, וכל הסתמכות עליהם תהיה באחריות הקורא בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחברה בלבד ואין באמור בה כדי לשקף את דעותיה של בעלת האתר.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מקרה במקום עבודה קודם

• פותח הנושא פותח הנושא OEM93
  • פורסם בתאריך פורסם בתאריך

OEM93

משתמש סולידי
דירוג
9
שלום לכולם, רוצה לתאר לכם שקרה לי במקום עבודה קודם, האם לדעתכם אצא זכאי במשפט?
לסיפור הזה יש מספר גורמים:
מקום עבודה בו עבדתי: נקרא לו X
מקום עבודה בו הייתי אמור להתחיל לעבוד: Y
סמנכ"ל בחברה X: נקרא לו משה
מנהל מכירות בחברת Y: יצחק
סוכן שטח בחברה Y שהיה בקשר טוב איתי במהלך עבודתי במקום עבודה X: עומר. עומר עבד תחת יצחק בחברה Y. יצחק היה מנהלו הישיר.
( כל השמות הם לא אמיתיים, נרשמו לצורך המחשה בלבד של הסיטואציה)

הייתי עובד בחברה X מספר שנים רבות, בין 5 ל 10 שנים, לא אנקוב במספר המדויק. חברת X היא רשת קמונעאית מאוד גדולה בתחומה בארץ. חברה Y היא ספקית ציוד מאוד גדולה באותה רשת X בה עבדתי. אני מעריך שכ 35%-40% מהסחורה שרשת X מחזיקה היא של חברה Y.
לאחרונה התחילו בעיות רפואיות ולא יכלתי להמשיך לעבוד בחברה X. עומר שהיה חבר טוב שלי לעבודה והכיר אותי מספר שנים טובות ידע על הבעיה כי שיתפתי אותו, עומר אמר כי ייתכן שמתפנה משרה בחברה Y בו הוא עובד. משרה "חלומית" שבה אין עבודה פיזית וקשה. לאחר מספר בירורים עומר דיבר עם יצחק מנהלו הישיר והחזיר לי תשובה חיובית כי יש משרה מתאימה בשבילי. את יצחק הכרתי גם מספר שנים טובות והוא ידע והכיר אותי בתור בן אדם מאוד חרוץ ואחד שיודע לעבוד ולתת עבודה מצוינת. יום אחד הגיע יצחק ביחד עם עומר למקום עבודתי ודיברו איתי על מקום העבודה החדש Y. סיכמנו בינינו שאני אתחיל לעבוד בחברה Y. לאחר מספר ימים הגעתי לחברה Y, התרשמתי ממקום העבודה החדש וחתמתי על חוזה שנשלח אלי בווטצאפ. בחוזה היה מצוין תאריך תחילת העבודה שלי. הודעתי למקום העבודה X כי אני עוזב בתאריך מסוים. מקום העבודה X לא ידע כי אני עוזב לחברה Y.

עד תחילת העסקתי - עברתי מספר ימי חפיפה בחברה Y וכבר נחשבתי לאחד העובדים שלהם.
מספר ימים לפני תחילת העסקה שלי בחברה Y התקשר יצחק אל משה ושאל את דעתי עלי, משה מאוד לא אהב את הרעיון כי חברה Y גונבת ממנה את העובדים.
לאחר השיחה של יצחק אל משה, יצחק הרים אלי שיחת טלפון ואמר כי החוזה מבוטל ואני לא יכול להתחיל לעבוד במקום העבודה החדש. כמובן שגם אל מקום העבודה X כבר לא חזרתי ונשארתי ללא עבודה, למזלי הצלחתי למצוא מקום עבודה חדש כחודש לאחר התקרית הזאת.

לאחר מספר ימים הרמתי טלפון נוסף אל יצחק ושאלתי אותו למה לא התחלתי לעבוד אצלם, הוא הסביר כי חברת X שמה לי רגליים ולא רצתה שאתחיל לעבוד במקום העבודה Y. כמובן שחברת Y לא רצתה לפגוע ביחסים הטובים שיש עם חברת X כי יש ביניהם עסקאות של עשרות מיליוני שקלים כל שנה.

דיברתי עם עורך דין וכמובן אמר שיש פה קייס לתביעה כנגד חברת Y מכיוון שהם הפרו מולי חוזה.

האם לדעתכם אצא זכאי במשפט כזה?
סוף שבוע מצוין

איזה סעיף בחוזה, לדעתך, הפרה חברה Y?
נשמע לי שלכל היותר תוכל לקבל חודש שכר (או יותר אם הוגדר אחרת בחוזה)
לא עו"ד וכל מה שנאמר כאן, תקח בערבון מוגבל מאוד.

יכול להיות שיותר. בניגוד לארצות הברית שבה המעסיק יכול לפטר עובד מהרגע להרגע בלי לספק לו הסבר, בישראל למיטב ידיעתי נדרשת עילת פיטורין. עצם זה שכבר היה בימי חפיפה בחברה החדשה אומר כנראה שכבר יש בינהם יחסי עובד מעביד, לכן כדי להפסיקם יש לבצע תהליך פיטורין מסודר (שימוע, מכתב פיטורין) וצריכה גם להיות עילת פיטורין.

לא משפטן, לא ממליץ לא מייעץ.

הם הפרו חוזה עבודה והשאירו אותי ללא עבודה בכלל. לדעתי זאת עילה מספיקה לתביעה. כמובן גם עוגמת נפש שנגרמה.

הם הפרו חוזה עבודה והשאירו אותי ללא עבודה בכלל. לדעתי זאת עילה מספיקה לתביעה. כמובן גם עוגמת נפש שנגרמה.
אתה יכול לתבוע, השאלה איך אתה מכמת את הנזק שנגרם לך (בתביעה תצטרך לפרט זאת ולהסביר איך הגעת למספר).
לגבי עוגמת נפש, לרוב זה סעיף שאין לו הרבה משמעות בקביעת גובה הפיצוי.
תתייעץ עם משפטן בנושא.

ההסכם שלך עם העורך דין ייתן אינדיקציה טובה מה סיכויים. אם העורך דין מוכן לעבוד על אחוזים יש סיכוי טוב (לדעתו) לנצח ולקבל פיצוי משמעותי. אם הוא רוצה כסף מראש אז יכול להיות שהוא סתם מוכר לך לוקשים כדי להרוויח

אם חישבת מהו סכום הפיצוי שירצה אותך, אולי כדאי לנסות ולבקש את הסכום הזה רגע לפני הגשת תביעה?

ההסכם שלך עם העורך דין ייתן אינדיקציה טובה מה סיכויים. אם העורך דין מוכן לעבוד על אחוזים יש סיכוי טוב (לדעתו) לנצח ולקבל פיצוי משמעותי. אם הוא רוצה כסף מראש אז יכול להיות שהוא סתם מוכר לך לוקשים כדי להרוויח
מוכן לעבוד תמורת אחוזים, אומר שהקייס כאן מספיק חזק.
קצת מפחד מחברה Y שאותה אני תובע, יש להם המון עורכי דין ממה שידוע לי.
בכל מקרה ממה שהבנתי - השופטים לרוב הולכים עם העובדים ופחות עם המעסיקים(במיוחד חברות כאלה גדולות) לכן יש לי סיכוי לא רע.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מימוש הפסדי הון בIB כנגד רווח הון בRSU - מקרה דחוף מיסים 1
R מיסוי rsu מקרה ספציפי מיסים 32
ט התייעצות לגבי מינוף - מקרה ייחודי נדל"ן 30
milx האם יתכן מקרה שמקבלים יותר מדי כסף בניוד ק.השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G משיכת כספים לא פטורים מקרה"ש שוק ההון 1
ר משהו שלא מסתדר לי... אם אני משלמת מס רווחי הון בכל מקרה, מה זה משנה מתי אני מוכרת? שוק ההון 16
SpidiMan מקרה מוזר או סתם אי הבנה? (כתב אופציה) שוק ההון 22
c881 אז היא נכנסה למניות - מקרה מבחן ל"משקיע על סמך שמועה" שוק ההון 31
adamshalev על מקרה בקופה בסופר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 67
ס ניתוח מקרה ורעיונות יצירתיים לפרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 57
א מדיניות השקעה - מקרה לא שגרתי (אולי ...) שוק ההון 14
K תזרים חיובי: לשלם את ההלוואה או להשקיע במקום אחר? נדל"ן 0
F התחרטות על רכישת קרן אמריקאית במקום אירית שוק ההון 2
ס 70 / 30 מניות / נדלן - במקום אגח שוק ההון 7
ס שבעת המניות הגדולות במקום s&p500 שוק ההון 22
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
ר זהב במקום חיסכון בבנק, חכם או פחות??? פוסטים מאיכות נמוכה 19
G האם יש איזושהי עדיפות ל3 מדדים מחקים במקום המדד העולמי? שוק ההון 3
Z האם Exposure fee באינטראקטיב ברוקר ניתנים לקיזוז רווח הון כעמלות קניה ומכירה או שדרישה לקזזם תעלה את שיעור המס רווח הון ל30% במקום 25%? פוסטים מאיכות נמוכה 3
deussex קופות גמל לאישה אחרי גיל פנסיה במקום העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
סול שתי דירות במקום אחת נדל"ן 4
N אפשר להתעלם מהמודעה. מצאתי תשובה במקום אחר. תודה שוק ההון 0
D קרן כספית במקום קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
L אופציות במקום עבודה שוק ההון 35
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 323
G שאלות לגבי ביטוח מנהלים, קרן פנסיה, ושימוש בבית השקעות פרטי כסוכן פנסיוני במקום הסוכן במקום העבוד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E ימי חופש במקום עבודה חדש אוף טופיק 10
י האם משתלם לקבל הטבות במקום שכר מיסים 8
א קרן השתלמות במקום עבודה חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
1337justme הצעת כסף מזומן לקשיש בפינוי בינוי במקום הדירה החדשה -התלבטות נדל"ן 25
Z השקעת כסף במקום שדיאג לתשואה יותר מהפר"י שוק ההון 4
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
C קופת גמל במקום ביטוח מנהלים עם מקדם מובטח פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
L קופת גמל להשקעה במקום תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א יש לי כ-3 מיליון ש"ח. איך אני משקיע אותם לקבלת רנטה חודשית, במקום בית ושכ"ד תמורתו. פוסטים מאיכות נמוכה 21
Stardust חומץ או כלום במקום נוזל הברקה. שוב. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
S פקדון במקום אגח במרכיב הסולידי (חו"ל) שוק ההון 13
R מה הייתם עושים במקום שלי נדל"ן 52
I הלוואה מהברוקר במקום למכור עם מס (מק"מ בחסר) שוק ההון 48
ח גמל במקום פנסיה לעצמאיים צרכנות פיננסית 1
Z האם יתרונות של TAX HARVESTING מצדיקים רכישת מניותר רבות במקום סלים? שוק ההון 3
M מעבר כספים מביטוח מנהלים לקופת גמל במקום קרן פנסיה צרכנות פיננסית 10
yossik רשת שיווק גדולה תמכור החל משישה סוגי פירות וירקות באריזות בלבד במקום בתפזורת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
J קרן השתלמות במקום פנסיה צרכנות פיננסית 24
D האם אני מחויב להצטרף להסתדרות במקום העבודה? צרכנות פיננסית 23
M לגבי קופת גמל במקום ביטוח מנהלים שוק ההון 11
A שילוב פקדונות בתיק במקום אג"ח שוק ההון 19

נושאים דומים

Back
למעלה