• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

לגבי קופת גמל במקום ביטוח מנהלים

matan1070

משתמש סולידי
דירוג
7
אז ככה יש לי שאלה כרגע יש לי ביטוח מנהלים שפתיו לי ולאחר הסוכן ביטוח בעסק הקטן שלנו ואני רוצה לעבור לקופת גמל במקום הביטוח מנהלים ולהשקיע בעצמי באופן פאסיבית, ניהול אישי ira, השאלה שלי האם את המעבר לעשות דרכו? אני רוצה כמה שפחות עלויות או פשוט כדי לי לעשות באופן אישי ולבקש ממנו פשוט שיסגור לי את הביטוח מנהלים?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,424
אתה בכל מקרה תצטרך לעדכן אותו לאיפה להפקיד.

ממה שהבנתי לסוכנים אסור לשווק IRA ולכן יכול להיות שהוא גם יבקש ממך שתמצא את הקופה ורק תעדכן אותה בפרטים שלה, כדי שהוא יוכל להעביר לשם את ההפקדות השוטפות.

matan1070

משתמש סולידי
דירוג
7
אתה בכל מקרה תצטרך לעדכן אותו לאיפה להפקיד.

ממה שהבנתי לסוכנים אסור לשווק IRA ולכן יכול להיות שהוא גם יבקש ממך שתמצא את הקופה ורק תעדכן אותה בפרטים שלה, כדי שהוא יוכל להעביר לשם את ההפקדות השוטפות.

בעצם אני עושה את המהלך לעבור ועובר ורק אז מעדכן אותו בכך שיסגור לי את ביטוח המנהלים ויעביר את ההפקדות לשם ?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,424
שיסגור לי את ביטוח המנהלים
אם אתה מעוניין לנייד את הצבירה בביטוח מנהלים לקופת הגמל החדשה, אז הקופה החדשה תעשה זאת עבורך (כמובן עם טופס שתצטרך למלא עבורם).

ויעביר את ההפקדות לשם
זה הדבר היחיד בעצם שאתה צריך מסוכן/סולק של המעסיק.

matan1070

משתמש סולידי
דירוג
7
תודה fly aacov אתה עוזר ומלמד אותי הרבה 3>, איפה יש תנאים טובים יותר יש כל כך הרבה בתי השקעות שמציעים את השירות ? בקרן השתלמות לדוגמא הכי משתלם לדעתי לאחד שרוצה סיכון זה הלמן אלדובי ואינטגרמל אבל בקופת גמל בניהול אישי מי הזולים בשוק כיום ?

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,424
בניהול אישי מי הזולים בשוק כיום ?
הלמן אלדובי דרך אותה קבוצת רכישה שאתה שוקל להצטרף דרכה. הבעיה היא מינימום של 100,000.
ב-50,000 אני חושב שניתן דרך מיטב דש ב-0.4% לשנה.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,484
הלמן אלדובי דרך אותה קבוצת רכישה שאתה שוקל להצטרף דרכה. הבעיה היא מינימום של 100,000.
לא הייתי אומר שהם הכי זולים בשוק כיום.
יש אנשים שמשלים הרבה פחות מזה בכל מיני חברות אחרות (הכי נמוך שאני שמעתי עליו זה באזור ה0.1% ואפילו קצת פחות). אבל זה כמובן תלוי בצבירה האישית.
ברמות צבירה נמוכות לדעתי שווה לבדוק גם את IRA ישראל שהיו בזמנו יחסית זולים.

matan1070

משתמש סולידי
דירוג
7
ומה רע בו ?
אתה מודע לכל ההשלכות של המהלך ? (למשל ביטוח אכ"ע בנפרד/ריסק בנפרד)

כן ,הביטוח מנהלים נעשה לפני שנה בערך וכל הביטוחים נוגסים בתשואה לפי מה שקראתי והבני ועדיף להפריד בניהם אם במידה והיה לי הגנה מפני אריכות ימים שהייתה בביטוח מנהלים הישן הסיפור היה אולי אחרת.

בקבוצה של 8200 בגלל שאין לי כסף בקרן השתלמות הציעו לי לשים 20 אלף ש"ח מהעובר ושב להצטרך לקבוצה ולקבל 0.4 (פשוט הכסף לא יהיה מס רווח הון ) האם עדיין שווה ?
ולפי הבנתי הדבר מדבר על קרן השתלמות ולא קופת גמל .

קורא הדוק

משתמש ותיק
דירוג
225
הביטוח מנהלים נעשה לפני שנה
מה הדמי ניהול שלו ?
כל הביטוחים נוגסים בתשואה
לא אם אתה משקיע את המזומן שאיתו אתה מתכוון לשלם עם הביטוחים הנפרדים
עדיף להפריד בניהם
אולי, אבל ככה הפרמיה של הביטוחים יותר יקרה

FIYaacov

מודרטור
דירוג
14,424
הציעו לי לשים 20 אלף ש"ח מהעובר ושב להצטרך לקבוצה ולקבל 0.4 (פשוט הכסף לא יהיה מס רווח הון ) האם עדיין שווה ?
זה תלוי, אם זה סכום שהכל מקרה התכוונת לחסוך במוצר עם דמי ניהול (כמו קופת גמל להשקעה), אז כנראה שווה (ותזכור שאתה נועל את זה ל6 שנים).
אם זה יגרום לך להיכנס לחובות או לבעיות תזרים, אז לא.

תזכור שבסכומים נמוכים הורדת דמי ניהול מ-1% ל-0.4% אין לה הרבה משמעות בשקלים (על 20,000 מדובר על 120 שקל בשנה), ושכנראה המגמה של דמי הניהול היא בלאו הכי כלפי מטה בזכות אותם קבוצות רכישה שצצות בקצב הולך ומתגבר. כלומר לא הייתי מלחיץ את עצמי רק בשביל מבצע ל-5 שנים, טוב ככל שיהיה.

matan1070

משתמש סולידי
דירוג
7
זה תלוי, אם זה סכום שהכל מקרה התכוונת לחסוך במוצר עם דמי ניהול (כמו קופת גמל להשקעה), אז כנראה שווה (ותזכור שאתה נועל את זה ל6 שנים).
אם זה יגרום לך להיכנס לחובות או לבעיות תזרים, אז לא.

תזכור שבסכומים נמוכים הורדת דמי ניהול מ-1% ל-0.4% אין לה הרבה משמעות בשקלים (על 20,000 מדובר על 120 שקל בשנה), ושכנראה המגמה של דמי הניהול היא בלאו הכי כלפי מטה בזכות אותם קבוצות רכישה שצצות בקצב הולך ומתגבר. כלומר לא הייתי מלחיץ את עצמי רק בשביל מבצע ל-5 שנים, טוב ככל שיהיה.

כן אומנם אני מסתכל לטווח הרחוק ולהשאיר את הקופת גמל לא להשקעה אלה כרכיב פנסיוני עד לפנסיה (אלא אם כן יצוץ משהו יותר משתלם)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y שאלות לגבי קופת גמל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
A התלבטות לגבי פתיחת קופת גמל במקביל ללקיחת משכנתא אוף טופיק 0
A מספר שאלות לגבי קרן פנסיה\קופת גמל צרכנות פיננסית 2
ג שאלת הדיוט לגבי קופת גמל להשקעה שוק ההון 24
מכופף הבננות הבהרה לגבי קופת גמל להשקעה שוק ההון 54
א התייעצות לגבי ביטוח מנהלים או קופת גמל צרכנות פיננסית 0
E קופת גמל הונית - שאלה על הטבות והתלבטות לגבי המשך השקעה שוק ההון 20
doc29 שאלה לגבי קופת גמל שהתקבלה בירושה צרכנות פיננסית 4
P מנסה להבין כמה דברים לגבי קופת הגמל להשקעה שוק ההון 3
I חוות דעת לגבי תיק השקעות שוק ההון 17
tomchoook שאלה טכנית לגבי קניה בלאומי טרייד ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 19
ב התלבטויות לגבי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
H לגבי לא לשים את הביצים בסל אחד שוק ההון 20
K מתלבט לגבי רכישת תנור אפייה משולב כיריים חדש פוסטים מאיכות נמוכה 5
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
S יש סעיף בעבודה שלי לגבי קרן השתלמות והייתי אמור לקבל אותו (כנראה) אבל עדיין לא, מה לעשות? אוף טופיק 2
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
A התבלטות לגבי כסף ששוכב בבנק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
לא חשוב שמות הדילמות העיקריות לגבי מסלולי S&P500 בקרנות הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 32
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
M התייעצות לגבי חשבון בנק, מינוף וחשבון השקעות צרכנות פיננסית 5
N התיעצות לגבי משכנתא ראשונה נדל"ן 2
H שאלה לגבי MSCI ACWI שוק ההון 16
M לגבי השלב הבא התפתחות אישית 9
W שאלה לגבי הלוואה בריבית 0 שוק ההון 24
ב שאלה לגבי סעיפי "הרווח הריאלי" בטופס 1399 - עסקת מס שבח. מיסים 0
klayhamn התלבטות לגבי דירה בת"א נדל"ן 105
O שאלה לגבי מס על ריבית בארה"ב. מיסים 21
ח התייעצות לגבי אפשרויות תעסוקה עם טווח לימודים קצר התפתחות אישית 3
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
C התייעצות לגבי מעבר מאקסלנס לIB כדי להשתמש בשירותי המרת מט"ח ברוקרים ופלטפורמות מסחר 14
א התייעצות לגבי התנהלות מול לקוח אוף טופיק 16
aminadav שאלה לגבי 6 כללי אצבע להרכבת תיק השקעות. בשביל לישון בשקט צריך להיות מוכן להפסיד את הכל, לא רק חצי, לא? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
M שאלה לגבי מיסוי שוק ההון 6
ז התלבטות מקצועית לגבי ניסיון התפתחות אישית 1
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M שאלה לגבי מינוף. נדל"ן 24
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
S שאלה היפותטית לגבי אבטלה אוף טופיק 7
S לגבי אופק תעסוקתי לאחר לימודי סטטיסטיקה וכלכלה התפתחות אישית 9
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y התלבטות לגבי קניית דירה בנאות אפק בקריית ביאליק דרך מחיר למשתכן נדל"ן 5
M שאלה לגבי מה עוד ניתן לעשות על מנת להגיע לפרישה מוקדמת. פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 73
A התלבטות לגבי סגירת משכנתא נדל"ן 3
ד התלבטות לגבי החלק של האג"ח בהנחה שתהיה אינפלציה שוק ההון 8

נושאים דומים

למעלה