• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נדל"ן בחו"ל לעומת שוק ההון

אבל כמה זמן אפשר להיות ממונף בצורה הזאת
לנצח. הלוואת בלון ללא החזרי קרן.
האם נכפית עליך מכירה בהפסד?
בקרן ממונפת – בחלקן בכלל לא ובשאר כמעט ולא. במינוף דרך ברוקר – הגבולות ידועים בצורה ברורה מאֹד, וניתן להשקעי בצורה שמנע מכירה כפויה, ועדיין להיות במינוף שקול לסטנדרטי לנדל"ן בארץ

לא "פייר" להשוות בצורה כזו.
זה אולי לא "פייר" אבל זה בהחלט עונה על שאלת השואל.
מבחינתו הוא יכול להשקיע בנדל"ן (תוך סייג שלדעתי הוא צריך להפוך זאת לעיסוק ולא השקעה פסיבית) ולהשיג תשואת יתר מול המדד הרחב.
הדעה הרווחת בפורום היא שלא משנה כמה המשקיע הפסיבי מחקה המדדים יתאמץ - הוא ככל הנראה לא יעקוף את תשואת המדד.
עקב ההבדל הזה אני חושב שמשקיע שמוכן לבצע את העבודה הנדרשת בשביל להפוך למשקיע נדל"ן כעיסוק יכול לעקוף את תשואת המדד בצורה משמעותית מבחינת מבחן התוצאה.

לעניות דעתי משקיע נד"לן ממונף שעושה זאת כעיסוק לוקח סיכון קטן יחסית (הוא הרי השקיע את הזמן הדרוש בשביל להבין מה הוא עושה - דבר שלא עוזר למי שסתם מחקה את המדד הרחב).

אפשר גם לטעון שבנדלן אפשר להתמנף בקלות יותר בניגוד למניות למשל, ואלו טיעונים שכבר הועלו בדיוני מניות vs נדלן ונטחנו עד דק
זה כמובן נכון ולא סותר.
הנקודה היא שמשקיע נדל"ן שעושה זאת כעיסוק אינו שקול למשקיע פסיבי בשוק ההון בשום קנה מידה.
אם פותח השרשור היה שואל את השאלה: "מה עדיף למשקיע פסיבי: נדל"ן או מניות?"" אז דעתי הייתה נוטה לכיוון המניות.
מכיוון שהוא הבהיר שאין לו בעיה להפוך את ההשקעה בנדל"ן לעיסוק אז כל התמונה משתנה ולא ניתן יותר להשוות אותו למשקיע פסיבי שמחקה מדדים.

אני זוכר שיירות ערך ממונפים הם מאוד לא יעילים בטווח ארוך.
אני שותף למסקנה שלך.

אבל כמה זמן אפשר להיות ממונף בצורה הזאת
לנצח.

האם נכפית עליך מכירה בהפסד?
אם השוק ירד מספיק אז בהחלט תיתכן מכירה בכפייה שיכולה למחוק אותך.

כי ההשוואה היתה בין בעלות על דירה לבין בעלות על עסק.
לא בהכרח - ההשוואה הייתה איפה כדאי להשקיע במידה והמשקיע לא מפחד להפוך את ההשקעה בנדל"ן לעיסוק.

טונה ציין יחס 1:10, נשמע שהתנודתיות של שוק המניות לא תעשה טוב להשקעה כזאת
ירידה של 10% מהמחיר המקורי מורידה את התיק שלך ל-0.

1:10
אף אחד לא מכריח אותך להתמנף כ"כ (לא מומלץ באמת).
אם נפזול לכיוון הנגזרים אז ניתן להתמנף גם ב-1:100 ואפילו יותר.
אבל באמת - אני בורח ממינוף שכזה כמו ממגיפה...

שאלה למומחים הנכבדים -
לשוק ההון אני יכולה להיכנס החל מכמה מאות שקלים.
לנדלן בחו"ל, כמה הייתם אומרים שאידיאלי בתור סכום ראשוני?

תלוי במשקיע הנדל"ן.
לעניות דעתי משקיע נדל"ן שהופך את זה לעיסוק לכל דבר כמו @רוני ו- @אורי יכולים לעקוף את תשואות שוק ההון בטווח הארוך גם בתשואה דו-ספרתית שנתית.
הבעיה בגישה הזו שכדי להיות הוגנים יש לבצע הפרדה בין מרכיב השכר למרכיב ההוני של ההשקעה. יכול להיות בכלל שזה כרוך בכזו התעסקות מבחינת זמן שההשקעה דווקא מניבה תשואה נמוכה מהשקעה פאסיבית בשוק ההון + עבודה רגילה כשכיר.

שאלה למומחים הנכבדים -
לשוק ההון אני יכולה להיכנס החל מכמה מאות שקלים.
לנדלן בחו"ל, כמה הייתם אומרים שאידיאלי בתור סכום ראשוני?
לשוק ההון ניתן להיכנס החל מ-10K$ מבחינה טכנית.

בנדל"ן, משהו כמו 50K$-100K$ זה סביר לרכישת נכס + הוצאות נלוות.

זה אולי לא "פייר" אבל זה בהחלט עונה על שאלת השואל.

טענת:
לעניות דעתי משקיע נדל"ן שהופך את זה לעיסוק לכל דבר כמו @רוני ו- @אורי יכולים לעקוף את תשואות שוק ההון בטווח הארוך גם בתשואה דו-ספרתית שנתית.
אז אני טוען שאם תשווה השקעה ממונפת כעיסוק בנדל"ן, להשקעה פסיבית ממונפת בשוק ההון - הפער לא יתקיים. לכל הפחות יפחת - זה כבר לא נתון לויכוח.
לכן, השוואה בין השקעה ממונפת לכזו שלא, היא לא 'הוגנת'. היא פשוט מפיקה מסקנות לא רלבנטיות. אם המשקיע חפץ בלהתמנף, יעשה זאת בשני סוגי ההשקעה וזו תהיה ההשוואה הרלבנטית יותר. וגם אם הוא היה מתמנף בנדלן אך לא בשוק ההון - מדובר בסיכונים שונים ומכאן ההבדלים בתשואות.

נערך לאחרונה ב:
אני טוען שאם תשווה השקעה ממונפת כעיסוק בנדל"ן, להשקעה פסיבית ממונפת בשוק ההון - הפער לא יתקיים.
אני טוען שהוא בהחלט יתקיים.
בנוסף אני טוען שמינוף בשוק ההון (בעיקר ע"י הברוקר או נכסים ממונפים בעצמם) חושף את המשקיע לסיכון של איבוד 100% מההשקעה בעל כורחו בעוד שבהשקעה בנדל"ן - בעיקר כעיסוק - הסיכויים לאיבוד כל ההשקעה בעל כורחו של המשקיע קטנים בצורה משמעותית.

אם הוא יבנה את מגדלי עזריאלי....
הדברים שונים. קבוצת עזריאלי, זו שבנתה את המגדלים שהזכרת היא חברה יזמית ואם משווים את עלויות הבניה והשיווק שלה פר מטר לעומת אותן עלויות למשקיע שקונה נכס בנוי עם הרבה פחות סיכון (הוא לא צריך ליזום את הבניין/דירה) אז מן הסתם שלחברה היזמית תיהיה תשואה גבוהה יותר על ההון. אבל אנחנו מדברים כאן על משקיע שקונה נכס נדלני בטאבו כמו כל אחד אחר, לא איזו הרפתקאה.

אבל אנחנו מדברים כאן על משקיע שקונה נכס נדלני בטאבו כמו כל אחד אחר
אז שיקנה מניות של עזריאלי :)
דוגמא נפלאה לזה שעסק שהולך ומתפתח, יניב תשואה גבוהה יותר מערימת בלוקים

נערך לאחרונה ב:
אוקיי אבל אם לא חייבים להתמנף בנדל"ן. נניח לצורך העניין שיש לי מיליון שח, אפשר בסכום זה לקנות לפחות 4 דירות C class, אז זה יותר דומה להשקעות בשוק ההון לא? כמו כן במקרה כזה, המינוף גם לא חייב להיות גבוה (אם בכל זאת מחליטים להתמנף).

להשקיע בנדל"ן ללא מינוף זה אומר לא לנצל את הפוטנציאל של ההון העומד לרשותנו, ניתן לווסת את החשיפה למימון על ידי מימון נמוך יותר, מימון לטווח קצר יותר, לרכוש נכסים המניבים מראש תשואה משכירות גבוהה יותר מריבית המימון, ומידי פעם למכור נכס עודף כדי לסלק מימון, אני פעלתי בדרך זו, ולכן נכון עד להיום גם אם לקחתי מימון לתקופות של 20 עד 32 שנים סילקתי את המימון באמצעות מכירת נכס כך שבממוצע מעולם לא נחשפתי למימון לטווח ארוך אלא לטווחים של 4 עד 6 שנים
בעיקר משום שהמימון ברוב המקרים נלקח מהארץ (ריבית משתנה, הצמדה למדד, לוח סילוקין שפיצר, עדיף לטווח בינוני, בחו"ל ניתן לקבל מסלולים נוחים יותר לטווח ארוך).

סיבה נוספת שכן כדאי לקחת מימון הוא נושא המיסוי, הריבית היא הוצאה מוכרת לצורכי מס, המימון מנפח את מחיר הרכישה ולכן ניתן לקזז פחת גבוהה יותר.

אני בשנים שבניתי את פורטפוליו הנכסים המניבים שברשותי לפני שיצאתי לעצמאות כלכלית באמצעותו, לא שילמתי כלל מיסים על ההכנסות משכירות בזכות המימון, אומנם כמעט ולא נשארו לי הכנסות עודפות משמעותיות בגלל עלויות המימון אבל באותה התקופה עבדתי ולא נזקקתי להכנסות משכירויות למחייה החודשית, לפני קרוב לשנתיים מכרתי נכס יקר משמעותית שבעזרתו סילקתי את יתרת המימון ובעודף רכשתי נכסים מניבים נוספים, החל מאז אני משלם בשמחה מדי חודש מס על הכנסות משכירויות.

נערך לאחרונה ב:
הדברים שונים. קבוצת עזריאלי, זו שבנתה את המגדלים שהזכרת היא חברה יזמית ואם משווים את עלויות הבניה והשיווק שלה פר מטר לעומת אותן עלויות למשקיע שקונה נכס בנוי עם הרבה פחות סיכון (הוא לא צריך ליזום את הבניין/דירה) אז מן הסתם שלחברה היזמית תיהיה תשואה גבוהה יותר על ההון. אבל אנחנו מדברים כאן על משקיע שקונה נכס נדלני בטאבו כמו כל אחד אחר, לא איזו הרפתקאה.
אחלה
אני רק אומר שהתשואה על דירה בבאר שבע, תהיה פחות מרשימה...
למרות שזאת כנראה תהיה השקעה טובה.

חושף את המשקיע לסיכון של איבוד 100% מההשקעה בעל כורחו
אתה מצביע על אלמנט אחד של מינוף. אני טוען שבהשקעה פסיבית ממונפת אפשר לחמוק מסיכון זה, ועדיין להיות במינוף של 1:3 או 1:4 המקובלים בארץ, עם תשואות היסטוריות גבוהות משבנדל"ן.

מצד שני, משקיע שקונה נכס עם 30% הון עצמי, ופורע את הקרן במהלך חיי ההשקעה, נמצא אפקטיבית עם כ60% הון עצמי בממוצע.
משקיע בשוק ההון, שמחזיק את הסנופי, עם אותו מינוף, היה משיא שתי ספרות, לעולם לא היה נקרא לMC, ובוודאי שלא היה מפסיד את כל הקרן.

משקיע בשוק ההון, שמחזיק את הסנופי, עם אותו מינוף, היה משיא שתי ספרות, לעולם לא היה נקרא לMC, ובוודאי שלא היה מפסיד את כל הקרן.
אולי אני לא מבין משהו.
אתה יכול בבקשה לתת דוגמה לתיק ממונף שכזה שלא היה נמחק ב-1929?

אולי אני לא מבין משהו.
אתה יכול בבקשה לתת דוגמה לתיק ממונף שכזה שלא היה נמחק ב-1929?
אתה מבין שאם אני ממונף פי 3 על נכס שירד ב 70% אז עכשיו נשארתי עם 0.1 מהסכום המקורי

אתה מבין שאם אני ממונף פי 3 על נכס שירד ב 70% אז עכשיו נשארתי עם 0.1 מהסכום המקורי
לא בהכרח - אם אתה ממונף פי-3 על נכס שירד ב-70% אז או שנשארת עם 0 עגול (הקרן הממונפת נסגרה או שהברוקר ביצע MC ולקח את ההון שלך) או שנשארת עם סכום קרוב ל-0 שלא יעזור לך לכסות על ההפסד במשך עשורים קדימה.
בכל אופן משבר 1929 הוביל לירידה של 90% ולא 70% כאשר משקיע שאינו ממונף חזר לכוח הקנייה שלו בתוך 3.5 שנים בלבד (בהתחשבות באינפלציה והשקעה מחדש של דיבידנדים) בעוד שמשקיע שהתמנף אפילו ב-1:1.5 נמחק לחלוטין.

לא בהכרח - אם אתה ממונף פי-3 על נכס שירד ב-70% אז או שנשארת עם 0 עגול (הקרן הממונפת נסגרה או שהברוקר ביצע MC ולקח את ההון שלך) או שנשארת עם סכום קרוב ל-0 שלא יעזור לך לכסות על ההפסד במשך עשורים קדימה.
בכל אופן משבר 1929 הוביל לירידה של 90% ולא 70% כאשר משקיע שאינו ממונף חזר לכוח הקנייה שלו בתוך 3.5 שנים בלבד (בהתחשבות באינפלציה והשקעה מחדש של דיבידנדים) בעוד שמשקיע שהתמנף אפילו ב-1:1.5 נמחק לחלוטין.
אתה פשוט לא מבין איך מינוף עובד.
-
מינוף זה כפל, לא חיבור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ה השקעת נדל"ן בחו"ל-טיביליסי בגאורגיה נדל"ן 11
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
Y השקעות נדל"ן בחו"ל - איך מתחילים? נדל"ן 5
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
אורי ג. השקעות נדל"ן בחו"ל: מבנה ההון בעסקה. נדל"ן 51
ב דיווח על הכנסות במקביל להפסד בהשקעת שותפות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 0
S שוק ההון מול השקעת נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
ח נדל"ן בחו"ל במימון גבוה נדל"ן 17
P נדל"ן בחו"ל - איך להימנע מעוקץ? נדל"ן 65
ה נדל"ן בארץ או בחו"ל או שוק ההון? נדל"ן 17
א שאלות בנושא השקעת נדל״ן בחו״ל נדל"ן 100
A נדל"ן בחו"ל - שאלה לגבי מלווים נדל"ן 3
adamshalev שנה וחצי של השקעות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 144
T אנליסט נדל"ן בחו"ל נדל"ן 27
R דעתכם על הזדמנויות נדל"ן בחו׳׳ל נדל"ן 34
L נדל"ן מסחרי בחו"ל, המלצות? נדל"ן 2
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
נ כנסים בנושא השקעות נדל"ן בחו"ל נדל"ן 67
esho המחקר הגדול על מניות או נדל"ן מכריע: קנו דירה. בחו"ל (כתבה ב TheMarker) שוק ההון 10
M השקעת נדל"ן בחו"ל- שני אפיקים נדל"ן 2
N מיסוי בארץ של נדל"ן בחו"ל מיסים 7
Waler מיסוי מהשקעת נדל"ן בחו"ל? מיסים 3
מיכל שרוני השקעות נדל"ן בחו"ל שוק ההון 11
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
K תשואה על נדל''ן במרכז נדל"ן 12
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
H איך להכניס נדל״ן לתמהיל שלנו? נדל"ן 2
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
O מקפצת נדל"ן נדל"ן 5
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
C נדל''ן ותשואה נדל"ן 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
E קניית נדל״ן בגיל מבוגר - איך נזהרים? נדל"ן 72
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
epk קרנות מעין-נדל"ניות של גלובלנט השקעות אלטרנטיביות 15
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ח מיסי ירושה על נדל"ן בבריטניה נדל"ן 10
e4e5nf3nc6 קרנות חוב פרטיות מגובות נדל''ן השקעות אלטרנטיביות 0
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
S נדל"ן מניב VS קרנות מחקות מדד שוק ההון 10
I נדל"ן ביוון לצורך ויזת זהב והתאזרחות בהמשך פוסטים מאיכות נמוכה 81
T נדל״ן למגורים vs. נדל״ן מסחרי נדל"ן 3
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה