• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

נדל"ן בחו"ל במימון גבוה

חוצניק

משתמש סולידי
דירוג
12
אהלן,
מתגורר בחו"ל ושוקל לקנות דירה להשקעה במינוף גבוה (לצורך העניין 75% מעלות הנכס שכוללת את העלויות הנלוות). הריבית שאוכל לקבל כנראה נמוכה מ-1%. אשמח לשמוע דעות לגבי יתרונות וחסרונות של מימון כה גבוה לעומת הון עצמי (בהנחה שאוכל לשלם מההון העצמי מעל ל-50% מהעלויות) כי אני לא כל כך רואה יתרון בריבית כל כך נמוכה בלא לקחת את ההלוואה. ההנחה היא שבמקרה של הלוואה רוב הכסף שנותר יושקע בשוק ההון.
תודה!

אשמח לשמוע דעות לגבי יתרונות וחסרונות של מימון כה גבוה לעומת הון עצמי (
תזרים נמוך יותר עד שלילי.
סיכון גבוה יותר.
רווח גבוה יותר בתקווה.

תודה, אשמח אם תפרט או תתייחס ל - מניח שכוונתך:
תזרים נמוך יותר עד שלילי.
בגלל הריבית שאשלם על ההלוואה לעומת האין ריבית על הון עצמי?
סיכון גבוה יותר.
בגלל הסיכון בנדלן (הוצאות גבוהות, דירה פנויה, ירידת ערך) יחד עם העובדה שאהיה חייב לבנק כסף? כלומר סיכון חדלות פירעון שלי?
רווח גבוה יותר בתקווה.
לאיזה מהאופציות ולמה? בגלל הריבית?

מצטער שאני נדחף, אבל איך זה ייתכן?
באילו מדינות זה המצב?
לתקופה של פחות מעשר שנים בהחלט אפשרי. נניח זה 1.5% כי לתקופה של 15-20 שנה, בהנחה שאני מוכן לספוג את עלות הריבית, לא אמור לשנות לשיקול.

בגלל הריבית שאשלם על ההלוואה לעומת האין ריבית על הון עצמי?
בעיקר בגלל שצריך להחזיר גם את הקרן ולא רק ריבית.
באילו מדינות זה המצב?
אירופה.
בגלל הסיכון בנדלן (הוצאות גבוהות, דירה פנויה, ירידת ערך) יחד עם העובדה שאהיה חייב לבנק כסף? כלומר סיכון חדלות פירעון שלי?
לא רק חדלות פירעון, סתם סיכון של להפסיד מלא כסף.
לאיזה מהאופציות ולמה? בגלל הריבית?
ככל שמתמנפים יותר ככה פוטנציאל הרווח עולה וההפך.

בעיקר בגלל שצריך להחזיר גם את הקרן ולא רק ריבית.
אבל את הקרן אני בכל מקרה משלם בכל אחת מהאפשרויות, אז רק הריבית גורמת פה להבדל בתזרים..
לא רק חדלות פירעון, סתם סיכון של להפסיד מלא כסף.
אבל איך זה קשור ספציפית לשיקול של מינוף או הון עצמי?
ככל שמתמנפים יותר ככה פוטנציאל הרווח עולה וההפך.
בגלל ההשקעה של ההון העצמי הפנוי בנכסים עם פוטנציאל תשואה גבוה?

תודה על התשובות אבל ללא הסבר נוסף של כמה מילים או קישור למקור נחמד לקריאה זה לא עוזר לי להבין את היתרונות והחסרונות..

אבל את הקרן אני בכל מקרה משלם בכל אחת מהאפשרויות, אז רק הריבית גורמת פה להבדל בתזרים..
לא. ככל שתיקח יותר הלוואה ופחות הון עצמי ככה תהיה חייב להחזיר גם יותר קרן, ההבדלים המהותיים בתזרים משכנתא זה לא הריבית, זה כמה אחוז מימון אתה לוקח.
סיבולת סיכון ורצון לשאת אותו קשורה לאחוז מינוף.
תודה על התשובות אבל ללא הסבר נוסף של כמה מילים או קישור למקור נחמד לקריאה זה לא עוזר לי להבין את היתרונות והחסרונות..
תקרא קצת בגוגל על "תשואה על ההון העצמי".

תפרט קצת יותר על ההשקעה ואולי נוכל לתת דעה יותר מנומקת - איפה, עלויות נכס, עלויות מימון, טווח זמן, מטרת ההשקעה וכו'..

תפרט קצת יותר על ההשקעה ואולי נוכל לתת דעה יותר מנומקת - איפה, עלויות נכס, עלויות מימון, טווח זמן, מטרת ההשקעה וכו'..
אני חושב שהשאלה שלי היא עקרונית ולא ספציפית למקרה מסוים.. בכל מקרה לשאלתך - מחפש בגרמניה, כנראה בברלין. מחפש נכס בסביבות ה150 א יורו, כמו שציינתי ריבית כנראה סביבות האחוז-אחוז וחצי בהנחה של משכנתא ל10-15 שנים. המטרה היא לגוון את תיק ההשקעות (גם במחיר של תשואה יותר נמוכה), לטווח זמן לא מוגדר, אולי גם אחד הילדים שלי ירצה לגור בנכס יום אחד. סיבה לדעתי מאוד מרכזית גם לחיפוש הדירה להשקעה היא הכסף הזול שמציעים. אני לא חושש מאי החזר המשכנתא.

בגלל ההשקעה של ההון העצמי הפנוי בנכסים עם פוטנציאל תשואה גבוה?

אם אתה חייב לבנק סכום כסף מסוים, ומשקיע אותו אצלך, אבל אתה משתמש בו בהשקעה אחרת - שוק ההון (שגם בה יש סיכון) אז אתה ממונף.
אם לא משלמים שכר דירה אתה תצטרך לשלם את המשכנתא מהכסף שלך. אין לך כזה אם את שאר הכסף אתה משקיע בשוק ההון.
אם יש לך כזה, אתה לא משקיע את כל הכסף בשוק ההון.

משתמע שאין פה משהו שאתה לא מבין. :)
אם אתה חייב יותר כסף לבנק, אתה בסיכון יותר גדול ופוטנציאל התשואה שלך (במידה ותצליח להשיג יותר עם ההון העצמי) גדול יותר.
אם לא תצליח, אז אתה תפסיד כסף.
לא חייבים לפשוט רגל כדי להפסיד כסף.

כנראה בברלין. מחפש נכס בסביבות ה150 א יורו,
נכס של 150k בברלין הוא או נכס קטן, או נכס במצב רעוע או בסביבה לא אופטימלית, בסבירות גבוהה שילוב של שלושתן. החגיגה בברלין הסתיימה כבר לפני כעשר שנים...

אם אתה חייב לבנק סכום כסף מסוים, ומשקיע אותו אצלך, אבל אתה משתמש בו בהשקעה אחרת - שוק ההון (שגם בה יש סיכון) אז אתה ממונף.
אם לא משלמים שכר דירה אתה תצטרך לשלם את המשכנתא מהכסף שלך. אין לך כזה אם את שאר הכסף אתה משקיע בשוק ההון.
אם יש לך כזה, אתה לא משקיע את כל הכסף בשוק ההון.

משתמע שאין פה משהו שאתה לא מבין. :)
אם אתה חייב יותר כסף לבנק, אתה בסיכון יותר גדול ופוטנציאל התשואה שלך (במידה ותצליח להשיג יותר עם ההון העצמי) גדול יותר.
אם לא תצליח, אז אתה תפסיד כסף.
לא חייבים לפשוט רגל כדי להפסיד כסף.
אחלה, כמו שחשבתי שהבנתי רק הייתי צריך כמה הודעות לקבל את התשובה המפורשת :)
כן כמובן שלא כל שאר הכסף יהיה בשוק ההון, צריך להתחשב בבלתמים וכו'.
נכס של 150k בברלין הוא או נכס קטן, או נכס במצב רעוע או בסביבה לא אופטימלית, בסבירות גבוהה שילוב של שלושתן. החגיגה בברלין הסתיימה כבר לפני כעשר שנים...
לא מחפש בהכרח חגיגה.. מחפש גיוון להשקעה לטווח ארוך במחיר ידוע של תשואה פוטנציאלית יותר נמוכה ממניות

לא מחפש בהכרח חגיגה..
התגובה שלי פחות הגיע מכיוון התשואות ויותר מכיוון סיכונים כמשכיר. נכס מהסוג שאתה מדבר עליו הוא בסבירות גבוהה נכס עם תעבורת שוכרים גבוהה ושוכרים בעלי איתנות פיננסית נמוכה. השילוב של השניים עם סביבה רגולטורית שתומכת בשוכר הוא לא אופטימלי ומדליק אצלי נורות אדומות, ועוד לא נכנסנו לחוקי הבית המשותף...

תודה, מטרת הפוסט לא הייתה לדון על כדאיות ההשקעה בנדלן בכלל או בברלין בפרט.. בכל מקרה כשאני בוחן את כדאיות ההשקעה אני משתדל להחשיב את כל ה"בעיות" הצפויות כמשכיר

תודה, מטרת הפוסט לא הייתה לדון על כדאיות ההשקעה בנדלן בכלל או בברלין בפרט.. בכל מקרה כשאני בוחן את כדאיות ההשקעה אני משתדל להחשיב את כל ה"בעיות" הצפויות כמשכיר
לא, מטרת הפוסט היתה לבחון מה שיעור המימון ההגיוני לרכישה מסויימת, רק שרצה הגורל ולשאלתך אין תשובה פשוטה של "כן" או "לא" והאמת, כמו תמיד, חבויה בפרטים.
כשאני לוקח את הנתונים שלך (דירה בברלין, 150K יורו, מימון ל-15 שנה, שיעור מימון 50% או 75% מכלל העסקה, כ-1% ריבית ) ההבדל בין שתי האופציות מהכירותי הבסיסית עם השוק המדובר הוא הבדל בין אפשרות תיאורטית (וממש רחוקה מלהיות בטוחה) לתזרים ניטרלי בשיעור המימון הנמוך לבין תזרים מזומנים שלילי (בסבירות מאוד מאוד גבוהה) בשיעור המימון הגבוה.
כלומר - בשיעור המימון הגבוה תצטרך (שוב, להכרתי בסבירות מאוד גבוהה) למשוך מהכסף שנותר מושקע בשוק ההון על מנת לכסות את המשכנתא. החישוב המאוד תיאורטי שלי לדירה תיאורטית ומשכנתא תיאורטית אומר שתצטרך לגרד את הרווח הדו-ספרתי בשוק ההון כדי שיהיה הגיוני, אבל זה חישוב תיאורטי. האמת כן תלויה בדירה הספציפית והתזרים הספציפי הצפוי.

לא חיפשתי תשובה פשוטה של כן או לא, לפי התגובות שלי אתה רואה שאני מחפש גם את ההגיון :)
תודה, בהחלט בחישובים שלי גם צפויות שנים של תזרים שלילי, אצטרך להחליט האם מוכן לחיות עם זה ועם כסף פוטנציאלי שלא מושקע בשוק ההון. תודה על התגובה!

אצטרך להחליט האם מוכן לחיות עם זה
סבבה, הקריטריונים שלך להחלטה לא כל כך ברורים עד הסוף אבל השורה התחתונה מבחינתי היא שבבחינת הכדאיות (או הרווח) מהעסקה שיעור המימון הוא גורם לא פחות משפיע מהריבית.
אגב- המשכנתא עליה אתה מדבר עם 100% החזר ב15 שנה היא בהחלט לא הסטנדרט בגרמניה, רוב המשכנתאות לתקופה כזאת הן עם שיעור החזר שנתי של 2-3%, ולאחר סיום התקופה ניתן לקחת מימון נוסף. מאחר שאצלך ההון כבר קיים שווה לבדוק אם סצנאריו כזה (עם ריביות נמוכות מ1%) לא יהיה פתרון הביניים היותר מוצלח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
צ התייעצות לגבי קניית נדל"ן בחו"ל נדל"ן 2
ה השקעת נדל"ן בחו"ל-טיביליסי בגאורגיה נדל"ן 11
ב השקעה ראשונה של נדל''ן בחו''ל נדל"ן 20
Y השקעות נדל"ן בחו"ל - איך מתחילים? נדל"ן 5
P מס רווח הון על מכירת נדל"ן בחו"ל שהתקבל בירושה מיסים 5
אורי ג. השקעות נדל"ן בחו"ל: מבנה ההון בעסקה. נדל"ן 51
ב דיווח על הכנסות במקביל להפסד בהשקעת שותפות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 0
S שוק ההון מול השקעת נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
P נדל"ן בחו"ל - איך להימנע מעוקץ? נדל"ן 65
ה נדל"ן בארץ או בחו"ל או שוק ההון? נדל"ן 17
א שאלות בנושא השקעת נדל״ן בחו״ל נדל"ן 100
A נדל"ן בחו"ל - שאלה לגבי מלווים נדל"ן 3
adamshalev שנה וחצי של השקעות נדל״ן בחו״ל נדל"ן 144
T אנליסט נדל"ן בחו"ל נדל"ן 27
R דעתכם על הזדמנויות נדל"ן בחו׳׳ל נדל"ן 34
L נדל"ן מסחרי בחו"ל, המלצות? נדל"ן 2
B שאלות בנושא הלוואות ליזמי נדל"ן בחו"ל נדל"ן 4
נ כנסים בנושא השקעות נדל"ן בחו"ל נדל"ן 67
esho המחקר הגדול על מניות או נדל"ן מכריע: קנו דירה. בחו"ל (כתבה ב TheMarker) שוק ההון 10
M השקעת נדל"ן בחו"ל- שני אפיקים נדל"ן 2
N מיסוי בארץ של נדל"ן בחו"ל מיסים 7
טחינה גולמית נדל"ן בחו"ל לעומת שוק ההון שוק ההון 144
Waler מיסוי מהשקעת נדל"ן בחו"ל? מיסים 3
מיכל שרוני השקעות נדל"ן בחו"ל שוק ההון 11
ש נדל"ן עד 2 מיליון נדל"ן 18
K משקיעים רק בשוק ההון וחוששים כי אין נדל״ן שוק ההון 36
K תשואה על נדל''ן במרכז נדל"ן 12
L המלצה על ספר שעוסק בהקצאת נדל"ן כאפיק בתיק ההשקעות נדל"ן 3
H איך להכניס נדל״ן לתמהיל שלנו? נדל"ן 2
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
O מקפצת נדל"ן נדל"ן 5
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
C נדל''ן ותשואה נדל"ן 3
R איך מחלקים את ההשקעות בין שוק ההון ובין נדל״ן? שוק ההון 24
E קניית נדל״ן בגיל מבוגר - איך נזהרים? נדל"ן 72
D קורס מומלץ לייעוץ משכנתאות והשקעות נדל"ן שוק ההון 0
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
A ממתי לא ניתן לחזור מעסקת נדל"ן? נדל"ן 23
epk קרנות מעין-נדל"ניות של גלובלנט השקעות אלטרנטיביות 15
E השקעת נדל"ן בארה"ב - דוגמא שוק ההון 15
Y השקעת נדל"ן תוך לקיחת מינוף נדל"ן 12
ח מיסי ירושה על נדל"ן בבריטניה נדל"ן 10
e4e5nf3nc6 קרנות חוב פרטיות מגובות נדל''ן השקעות אלטרנטיביות 0
deussex תהליך חיפוש דיירים וחתימה על חוזה - לבד או דרך סוכן נדל"ן + עו"ד נדל"ן 27
S נדל"ן מניב VS קרנות מחקות מדד שוק ההון 10
I נדל"ן ביוון לצורך ויזת זהב והתאזרחות בהמשך פוסטים מאיכות נמוכה 81
T נדל״ן למגורים vs. נדל״ן מסחרי נדל"ן 3
חושב בגדול השקעת נדל"ן - שכירות מכסה משכנתא פוסטים מאיכות נמוכה 4
B דיווח רווחים מעסקת נדל"ן בארה"ב מיסים 2
א הלוואה לחברת השקעות נדל״ן נדל"ן 8

נושאים דומים

Back
למעלה