• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיסוי על דיבידנדים ממניות ו-ETFs אמריקאיות

• פותח הנושא bugu
  • פורסם בתאריך

bugu

משתמש סולידי
דירוג
9
אהלן,
הנושא הזה לא הכי ברור לי ואני ממש אשמח אם מישהו יסביר לי אותו אחת ולתמיד.
ברגע שאני מקבל דיבידנד ממניה\ETF אמריקאי (לפי מה שאני מבין אין הבדל מיסוי בין השניים), לדוגמא מ-IBM, מנוכה מס במקור עוד בארה"ב?

תודה רבה

ברגע שאני מקבל דיבידנד ממניה\ETF אמריקאי (לפי מה שאני מבין אין הבדל מיסוי בין השניים), לדוגמא מ-IBM, מנוכה מס במקור עוד בארה"ב?
כן.
ארצות הברית מנכה מס דיבידנדים על סך של 25% (אלא אם כן מדובר בשותפויות ואז היא לפעמים מנכה עד 50%) במקור לפני שהוא מגיע לארץ.
תשים לב שהמס הזה מנוכה בלי קשר לחשבון שבו אתה מחזיק את המניות (גם בחשבונות פטורים ממס רווחי הון כגון קרן השתלמות וקופת גמל).

אז זה בעצם אומר שכל אזרחי ישראל משלמים מס כפול? כלומר בסופו של דבר מקבלים רק 56.25% מהדיבידנדים?

אז זה בעצם אומר שכל אזרחי ישראל משלמים מס כפול? כלומר בסופו של דבר מקבלים רק 56.25% מהדיבידנדים?
לשמחתנו הרבה התשובה היא לא :)
ישראל חתמה על אמנת מס עם ממשלת ארצות הברית שאומרת שאזרחי המדינות לא ישלמו את אותו המס בשתי הארצות.

מה שזה אומר על אזרח ישראלי (שאינו אזרח אמריקאי!) זה דבר כזה (בהנחה ויש רווחים רק מדיבידנדים ואין הפסדי הון):
1. ארצות הברית גובה 25% מס דיבידנדים במקור.
2. מס הכנסה הישראלי בא ואומר: "מס רווחי הון מדיבידנדים בישראל עומד על 25%. ראינו ששילמת כבר 25% לארצות הברית אז אתה לא חייב לנו כלום".

לצורך ההבנה אם חוקי המיסוי ישתנו (אבל האמנה לא) אז:

במקרה שארצות הברית תגבה 30% מס דיבידנדים במקור ומס הכנסה הישראלי ירצה 25%:
1. ארצות הברית גובה 30% מס דיבידנדים במקור.
2. מס הכנסה הישראלי בא ואומר: "מס רווחי הון מדיבידנדים בישראל עומד על 25%. ראינו ששילמת כבר 30% לארצות הברית אז אתה לא חייב לנו כלום - בעיה שלך ששילמת יותר".

במקרה שארצות הברית תגבה 25% מס דיבידנדים במקור ומס הכנסה הישראלי ירצה 30%:
1. ארצות הברית גובה 25% מס דיבידנדים במקור.
2. מס הכנסה הישראלי בא ואומר: "מס רווחי הון מדיבידנדים בישראל עומד על 30%. ראינו ששילמת כבר 25% לארצות הברית אז אתה חייב לנו 5% נוספים - תשלם או שנעקל לך את החשבון בנק!".

אוקיי הבנתי, תודה :)

אבל עכשיו לשאלה הכי חשובה - איך כל זה עובד עם אזרחים אמריקאיים? למה בעצם יש הבדל?

אבל עכשיו לשאלה הכי חשובה - איך כל זה עובד עם אזרחים אמריקאיים? למה בעצם יש הבדל?
אזרחים אמריקאים חייבים לשלם מס ל-IRS לפי חוקי המיסוי של ארצות הברית לאזרחי ארצות הברית.
הם לא משלמים מס דיבידנדים במקור אבל אז מגיע מס הכנסה הישראלי ואומר להם: "לא שילמתם מס לארצות הברית - אצלנו יש מס של 25% - תביאו את הכסף!".

כמובן שהדברים יותר מורכבים כי נכנסים לחישוב גם מיסוי על ההכנסות השוטפות ורווחי הון ולא רק "מס דיבידנדים".

אם אתה אזרח אמריקאי אני חושב שכדאי שתתייעץ עם רואה חשבון שמתמחה באזרחים דואליים של ארצות הברית וישראל כי אתה ככל הנראה מעלים מסים מה-IRS ואצלם זו עבירה פדרלית.

אזרחים כפולים (רק לאחר תכנון ואופטימיזציה):
תיק השקעות כולל מתחת לסף מסוים - מס רק בישראל.
הרבה מעל הרף - מיסוי רק בארה"ב.
המס הסופי עשוי להיות גבוה יותר או נמוך יותר מאשר אזרחים ישראלים רגילים.

לא לא אל תדאג אני אזרח טוב :) אני מדווח על הכל ולוקח רואה חשבון כל שנה בשביל להגיש את כל המסמכים ל-IRS.

אבל השאלה שלי היא יותר בפרקטיקה של מה קורה בתכלס.
איך הברוקר שהבנק שלי עובד איתו יודע אם אני אזרח אמריקאי או לא ובהתאם לזה יודע אם לקחת או לא ניכוי מס במקור? לפי איך שאני מבין את זה יש שתי אופציות:
- הברוקר ינכה מס במקור ולכן לא יורידו לי בבנק עוד 25% אבל אז נשאלת השאלת איך אני מזדכה עם המס שנוכה במקור ע"י הברוקר אחר כך כשממלאים את הטפסים לIRS
- הברוקר לא ינכה מס במקור ואז אצטרך להצהיר על זה בצורה הרגילה בטפסים לIRS ולשלם את המס ישירות להם.

יש פה אזרחים אמריקאיים שמכירים את הפרוצדורה אולי?

אם מלאת W8, תמוסה במקור.
אם מלאת W9, לא תמוסה במקור.
אם החשבון שלך קיים מלפני הFATCA ולא שמו לב שאתה אמריקאי, אתה בבעיה עד שתסדר את הניירת.
אם גוף פיננסי ניכה מיסים כלשהם, הוא חייב לך דוחות אותם תוכל לצרף לדו"ח השנתי לIRS.

תודה רבה TunaGolem, נראה שאתה מבין בנושא. רק מוודא, הכוונה שלך היא שאני לא אמוסה במקור ע"י ארה"ב? ולא ינכו לי מס במקור גם פה בבנק? כלומר שאני אקבל דיבידנד של 10$ במלואו ואח"כ אצטרך לדווח עליו לIRS?
אם כל מה שכתבתי נכון, אז סוףסוף אני רואה יתרון אחד בלחתום על ה-W9 הזה... אפשר לשאול אם אתה יודע את כל זה מנסיון אישי כי באמת הפסיקו להוריד לך את המיסים האלה או שפשוט כתבת מה ש"אמור" לקרות?

ל
לצורך ההבנה אם חוקי המיסוי ישתנו (אבל האמנה לא) אז:

במקרה שארצות הברית תגבה 30% מס דיבידנדים במקור ומס הכנסה הישראלי ירצה 25%:
1. ארצות הברית גובה 30% מס דיבידנדים במקור.
2. מס הכנסה הישראלי בא ואומר: "מס רווחי הון מדיבידנדים בישראל עומד על 25%. ראינו ששילמת כבר 30% לארצות הברית אז אתה לא חייב לנו כלום - בעיה שלך ששילמת יותר".
למיטב זכרוני האמנה מגבילה את המס על דיבידנדים עד לתקרה של 25%. על מנת לגבות יותר, יש צורך בשינוי האמנה.

קודם כל תודה חברים. למרות שהיו פוסטים בעבר בנושא, סוף סוף הבנתי איך בדיוק זה עובד.
במידה ואני לא אזרח אמריקאי ורוכש ETF כדוגמת HDV המחלק דיבידנד, האם בסוף שנה עליי להגיש דוח למס הכנסה על כך שאני מחזיק מניות דיבידנד אמריקאי?
או שלחלופין התהליך הוא אוט', כלומר: בארה"ב מנוכים 25% מתשואת הדיבידנד, הכסף נכנס לחשבון שלי ומעבר לכך לא קורה דבר ולא מנוכה מס נוסף?

למיטב זכרוני האמנה מגבילה את המס על דיבידנדים עד לתקרה של 25%. על מנת לגבות יותר, יש צורך בשינוי האמנה.
אם אתה מדבר על המס במקור אז הם גבו ממני 49% על דיבידנדים של אחת המניות שהיו לי (זו היתה שותפות) כך שאני לא חושב שזה מוגבל מספרית.

לפי הבנתי האמנה מגבילה את חבות המס לחבות המס המקסימלית בין שתי המדינות ולא נוקבת במספרים מפורשות (אם כי יכול להיות שאני טועה בנושא אז תרגיש חופשי לבדוק אותי!).

קודם כל תודה חברים. למרות שהיו פוסטים בעבר בנושא, סוף סוף הבנתי איך בדיוק זה עובד.
במידה ואני לא אזרח אמריקאי ורוכש ETF כדוגמת HDV המחלק דיבידנד, האם בסוף שנה עליי להגיש דוח למס הכנסה על כך שאני מחזיק מניות דיבידנד אמריקאי?
או שלחלופין התהליך הוא אוט', כלומר: בארה"ב מנוכים 25% מתשואת הדיבידנד, הכסף נכנס לחשבון שלי ומעבר לכך לא קורה דבר ולא מנוכה מס נוסף?
זה תלוי איפה נמצא החשבון שלך.
אם החשבון הוא בארץ אז מנוכה מס במקור ואתה לא חייב להגיש דו"חות למס הכנסה כי הם יודעים ששילמת יותר מדי ואם תגיש דו"חות אתה כנראה תקבל החזרים.
אם החשבון הוא בחו"ל אז לא מנוכה מס במקור ולכן אתה מחוייב להגיש דו"חות למס הכנסה ולשלם אך ורק את המס שאתה חייב ולא אגורה שחוקה יותר.

• אהבתי
Reactions: Lio
אגב, אחת האפשרויות שחשבתי עליהן זה להשקיע סכום קטן ב - ETF אחד ובמנייה אמריקאית אחת בכדי לעשות ניסוי כלים ולראות איך זה עובד בפועל ומהו המס המנוכה בסופו של דבר בכל התהליך.

אגב, אחת האפשרויות שחשבתי עליהן זה להשקיע סכום קטן ב - ETF אחד ובמנייה אמריקאית אחת בכדי לעשות ניסוי כלים ולראות איך זה עובד בפועל ומהו המס המנוכה בסופו של דבר בכל התהליך.
תצרף לזה גם סכום קטן ב-MLP על הדרך :)

אם אתה מדבר על המס במקור אז הם גבו ממני 49% על דיבידנדים של אחת המניות שהיו לי (זו היתה שותפות) כך שאני לא חושב שזה מוגבל מספרית.

לפי הבנתי האמנה מגבילה את חבות המס לחבות המס המקסימלית בין שתי המדינות ולא נוקבת במספרים מפורשות (אם כי יכול להיות שאני טועה בנושא אז תרגיש חופשי לבדוק אותי!).
לגבי חברות האמנה שונה.
אבל לגבי מס על דיבידנדים המשולמים ליחידים, ישנה הגבלה מפורשת של 25%. ראה:
http://ozar.mof.gov.il/hachnasot/usa.pdf
סעיף 12 מתיחס לדיבידנדים. תת סעיף (2)(א) מתיחס לתקבול ע"י יחיד (לא חברה), ומצוין באופן מפורש המספר 25.

לגבי חברות האמנה שונה.
אבל לגבי מס על דיבידנדים המשולמים ליחידים, ישנה הגבלה מפורשת של 25%. ראה:
http://ozar.mof.gov.il/hachnasot/usa.pdf
סעיף 12 מתיחס לדיבידנדים. תת סעיף (2)(א) מתיחס לתקבול ע"י יחיד (לא חברה), ומצוין באופן מפורש המספר 25.
תודה רבה על הקישור למקור.
אני מפנה אותך לאותו המסמך להחרגה שמוגדרת בסעיף 12, תת סעיף (3)(ב) ותת סעיף (5).
לא ברור לי תחת איזו החרגה נופלות השותפויות אבל כן ברור לי ששילמתי מס של 49% על דיבידנד בקרן השתלמות!

נראה שאתה מבין בנושא
אני לא.
כוונה שלך היא שאני לא אמוסה במקור ע"י ארה"ב? ולא ינכו לי מס במקור גם פה בבנק? כלומר שאני אקבל דיבידנד של 10$ במלואו ואח"כ אצטרך לדווח עליו לIRS?
נכון אבל תלוי בבנק/בורקר. בדוק מולם. שים לב שמס דיבידנדים לרוב יותר נמוך בארה"ב מאשר בארץ (עדיין תהיה חייב למס הכנסה).
אם כל מה שכתבתי נכון, אז סוףסוף אני רואה יתרון אחד בלחתום על ה-W9 הזה...
למרות דעותי האנרכיסטיות, אני חושב שלכל אדם כדאי לנהוג בהתאם לחוק. החסרונות של האלטרנטיבות גדולות יותר.
אפשר לשאול אם אתה יודע את כל זה מנסיון אישי כי באמת הפסיקו להוריד לך את המיסים האלה או שפשוט כתבת מה ש"אמור" לקרות?
אני לא עונה על שאלות אישיות על התיק שלי בפועל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
R מיסוי על דיבידנדים ורווחי הון לאזרח אמריקאי מיסים 5
B מיסוי דיבידנדים מ-ETF אג"ח (או: איזה באלגן) מיסים 9
י שיקולי מיסוי בבניית תיק דיבידנדים שוק ההון 18
C מיסוי דיבידנדים בארה״ב + פתיחת חשבון מסחר בבנק אמריקאי מיסים 43
J מיסוי דיבידנדים על מכירת קרן אירית צוברת CSPX וחישוב מס כולל שוק ההון 3
E מיסוי על דיבידנדים ב-IRA מיסים 9
א כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים שוק ההון 8
Rahash שאלה על מיסוי דיבידנדים שוק ההון 3
guesto מיסוי דיבידנדים במקור מאירופה: אירלנד מול ישראל מיסים 8
D רוצה ליצור עמוד בויקי לגבי מיסוי דיבידנדים - אשמח להערות ותיקונים מיסים 24
Z מה הם כללי מיסוי דיבידנדים על אינדקסים עולמיים (חוץ מUS)? מיסים 2
Barbur מיסוי דיבידנדים מאוחר ב-IBKR מיסים 0
R ETF שמשקיע בניירות זרים: מיסוי דיבידנדים כפול? מיסים 56
doc29 מיסוי דיבידנדים בקרנות איריות מיסים 35
ע מיסוי בקרן מחקה משקיעת דיבידנדים מיסים 24
א מיסוי על מטח בשוק ההון שוק ההון 15
D מיסוי rsu בחברת אמזון מיסים 22
A מסלולי מיסוי שכר דירה מיסים 1
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
D מיסוי בהשכרת שתי דירות, ומגורים בשכירות בדירה אחרת מיסים 1
C מיסוי ריאלי ותיק השקעות בבנק מיסים 1
I מיסוי rsu מיסים 10
mk1 מיסוי rsu מיסים 7
K מיסוי הכנסות מפירוק חברה בבעלות מלאה מיסים 5
א אינטראקטיב ברוקרס - שאלות ניוד, מיסוי וכרטיס אשראי שוק ההון 1
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
מ מיסוי הכנסות מ-bug bounties מיסים 1
the_newbie מיסוי RSU לאחר סוף העסקה מיסים 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
F RSU מיסוי מיסים 1
ט מיסוי ביחס למדד המחירים לצרכן מיסים 13
R מיסוי אגח בחשבון פטור ממס שוק ההון 7
מ מיסוי אמריקאי על המרות מט"ח בIBKR מיסים 8
S מיסוי על דיבידנד מסוג Return of Capital מיסים 21
A מיסוי דירה שניה - שהדירה הראשונה עוד בבנייה. נדל"ן 2
מ מיסוי - הפקדות לפנסיה מול הפקדה לקופת ג בניהול אישי מיסים 1
יוסי.ל מיסוי ADE מיסים 3
L מיסוי ריאלי על ETF ששמר על ערכו הדולרי מיסים 1
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מק"מ - מיסוי ריאלי שוק ההון 2
M מיסוי דירה לאחר הסכם ממון נדל"ן 2
H מיסוי וארה"ב מיסים 3
M מיסוי רווח הון ורילוקשיין מיסים 6
מ מיסוי מענק אכלוס למפונים עבור אזרחים אמריקאיים מיסים 1
E מיסוי דירות בארהב נדל"ן 2
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
ה סמוטריץ שוקל מיסוי רווחי קה"ש לאחר 6 שנים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 244
G מניות בדולר - מיסוי ריאלי? מיסים 3
ס מיסוי RSU לפי 102 אחרי הגירה לאנגליה מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה