• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים

אביאל

משתמש סולידי
דירוג
5
כמה שאלות פשוטות שאני לא מצליח למצוא להן תשובה ברורה בפורום וברשת:

1. אם אני מחזיק מניות ישראליות בחשבון פטור ממס - האם הדיבידנדים חייבים במס?
2. אם לא - מה קורה אם אני מחזיק קרן מחקה של מניות ישראליות (לדוגמא MTF מחקה ת"א 125 מס' נייר 5109889) - האם הדיבידנדים בקרן כזו פטורים ממס?
3. אם אני מחזיק את הקרן הנ"ל בחשבון ממוסה - האם תשלום המס על הדיבידנדים נעשה בעת חלוקת הדיבידנד או כאשר אני מוכר יחידות בקרן?

השאלה המרכזית בעצם היא האם בקרנות מחקות ישראליות מיסוי הדיבידנדים נעשה בעת חלוקת הדיבידנדים או בעת מכירת הקרן. חיפוש באינטרנט מוביל לתשובות הפוכות. אשמח לקבל כאן תשובה חד משמעית ואם אפשר הפניה למקור מוסמך.

תודה רבה!

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,068
1. אם אני מחזיק מניות ישראליות בחשבון פטור ממס - האם הדיבידנדים חייבים במס?
לא.
2. אם לא - מה קורה אם אני מחזיק קרן מחקה של מניות ישראליות (לדוגמא MTF מחקה ת"א 125 מס' נייר 5109889) - האם הדיבידנדים בקרן כזו פטורים ממס?
כן
3. אם אני מחזיק את הקרן הנ"ל בחשבון ממוסה - האם תשלום המס על הדיבידנדים נעשה בעת חלוקת הדיבידנד או כאשר אני מוכר יחידות בקרן?
אאל"ט הקרנות הישראליות (או לפחות רובן) צוברות והן בעצמן פטורות ממס, אז ארוע המס קורה במשיכה.
אם הקרן מחלקת אז ארוע המס הוא בחלוקת הדיבידנד (של הקרן, לא של החברות שהקרן מחזיקה).
השאלה המרכזית בעצם היא האם בקרנות מחקות ישראליות מיסוי הדיבידנדים נעשה בעת חלוקת הדיבידנדים או בעת מכירת הקרן
תלוי אם הקרן מחלקת או צוברת :)

אביאל

משתמש סולידי
דירוג
5
תודה על התשובות.

אאל"ט הקרנות הישראליות (או לפחות רובן) צוברות והן בעצמן פטורות ממס, אז ארוע המס קורה במשיכה.
אם הקרן מחלקת אז ארוע המס הוא בחלוקת הדיבידנד (של הקרן, לא של החברות שהקרן מחזיקה).

אז אפשר להסיק כמה מסקנות:
1. מי שמחזיק מניות ישראליות ומניות זרות ויש לו חשבון ממוסה וחשבון פטור אז עדיף שיחזיק את הישראליות בפטור (כדי להימנע מתשלום מס על הדיבידנדים) ואת הזרות בממוסה (כיוון שבלאו הכי ישלם מס על הדיבידנדים שלהן).
2. מי שמשקיע במניות ישראליות בחשבון ממוסה לטווח ארוך עדיף שיחזיק קרן מחקה צוברת מאשר שיחזיק את המניות עצמן בכדי ליהנות מהאפקט של דחיית המס על הדיבידנדים. מישהו ניסה לבדוק אחרי כמה שנים היתרון המיסויי הזה גובר על החיסרון של דמי ניהול בקרן ישראלית מחקה?

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,068
1. מי שמחזיק מניות ישראליות ומניות זרות ויש לו חשבון ממוסה וחשבון פטור אז עדיף שיחזיק את הישראליות בפטור (כדי להימנע מתשלום מס על הדיבידנדים) ואת הזרות בממוסה (כיוון שבלאו הכי ישלם מס על הדיבידנדים שלהן).
אם הן מחלקות אז יש בזה הגיון.
אם הן צוברות זה לא משנה.

אביאל

משתמש סולידי
דירוג
5
אם הן מחלקות אז יש בזה הגיון.
אם הן צוברות זה לא משנה.
מנסה להבין למה זה לא משנה.
אם מחזיקים מניות ישראליות (בין אם בפני עצמן או בקרן צוברת או בקרן מחלקת) בחשבון פטור אז לא משלמים מס על הדיבידנדים שלהן ואילו אם מחזיקים מניות זרות בחשבון פטור כן משלמים מס על הדיבידנדים שלהן (כי הרי את הממשלות של מדינות זרות זה ממש לא מעניין אם אתה מחזיק מניות של חברות שרשומות בהן בחשבון פטור או ממוסה).
לפי זה ההיגיון אומר להטות מניות ישראליות לחשבון הפטור ואילו מניות זרות לחשבון הממוסה. לא כך?

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,551
מנסה להבין למה זה לא משנה
כי אם אתה מחזיק קרן צוברת זרה/מחזיקה מניות זרות, אז המיסוי שהקרן תשלם במדינות המקור יהיה זהה בין אם אתה מחזיק את הקרן בחשבון חייב או פטור; ואילו מעבר לזה, מס רווחי הון יתנהג בצורה זהה לקרן צוברת ישראלית/מחזיקה מניות ישראליות (כלומר, תשלם בחשבון חייב, לא תשלם בחשבון פטור).

אביאל

משתמש סולידי
דירוג
5
כי אם אתה מחזיק קרן צוברת זרה/מחזיקה מניות זרות, אז המיסוי שהקרן תשלם במדינות המקור יהיה זהה בין אם אתה מחזיק את הקרן בחשבון חייב או פטור; ואילו מעבר לזה, מס רווחי הון יתנהג בצורה זהה לקרן צוברת ישראלית/מחזיקה מניות ישראליות (כלומר, תשלם בחשבון חייב, לא תשלם בחשבון פטור).

בוא נדבר על דוגמא כדי לפשט את העניין:
אם יש לי 200K ש"ח - חציים בקרן השתלמות IRA וחציים בחשבון ממוסה. ונניח שהחלטתי להשקיע 50% מהתיק בקרן צוברת ת"א 35 ו50% בקרן צוברת s&p500.
אני צריך לבחור בין שתי אפשרויות:
1. בחשבון הפטור להשקיע 50K בת"א 35 ו50K ב-s&p500. וכך גם בחשבון הממוסה.
2. בחשבון הפטור להשקיע 100K בת"א 35 ובחשבון הממוסה להשקיע 100K בs&p500.

השאלה היא האם בשורה התחתונה האפשרות השניה עדיפה על פני הראשונה בכדי להשיג מקסימום פטור ממס על הדיבידנדים. לכך התכוונתי כשכתבתי
להטות מניות ישראליות לחשבון הפטור ואילו מניות זרות לחשבון הממוסה

תודה מראש למשיבים.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,551
השאלה היא האם בשורה התחתונה האפשרות השניה עדיפה על פני
לא.
הקרנות על סנופי יצברו מה שיצברו, בלי קשר לאיפה הן מוחזקות. כך גם הקרנות על תא35.
כשתמשוך, תשלם מס 25% על הדלתא בין ההשקעה לפדיון בכל הקרנות שיהיו בחשבון הממוסה, לא משנה איזה קרנות אלה.
יהיה הבדל אם קרן אחת הרוויחה יותר מהשניה, אבל אם היית יודע מראש מי זו תהיה אז היית קונה רק אותה וזהו...

אביאל

משתמש סולידי
דירוג
5
לא.
הקרנות על סנופי יצברו מה שיצברו, בלי קשר לאיפה הן מוחזקות. כך גם הקרנות על תא35.
כשתמשוך, תשלם מס 25% על הדלתא בין ההשקעה לפדיון בכל הקרנות שיהיו בחשבון הממוסה, לא משנה איזה קרנות אלה.
יהיה הבדל אם קרן אחת הרוויחה יותר מהשניה, אבל אם היית יודע מראש מי זו תהיה אז היית קונה רק אותה וזהו...

אוקיי תודה עשית לי סדר

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G שאלות קריטיות לפתיחת תיק ראשוני שוק ההון 6
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות בסיסיות ביותר שוק ההון 2
N כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון שוק ההון 6
E שאלות השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4
1 שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
1 מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
F שאלות למשקיע מתחיל שוק ההון 5
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
ב שאלות על "החלק הלא ממוסה" בתיק שוק ההון 3
צ 2 שאלות על שוק ההון שוק ההון 5
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M בקשר למיסים - כמה שאלות בקשר לעבודה עם כמה ברוקרים במקביל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
א כמה שאלות בשביל דיווח שנתי 1301 מיסים 7
ע כמה שאלות של חדש בתחום נדל"ן 0
A תיק השקעות ראשון- כמה שאלות שוק ההון 6
ת שאלות בנושא משכנתא נדל"ן 7
א שאלות על השקעה באג"ח שוק ההון 13
כ 2 שאלות של משקיע חדש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
נגב שאלות שכדאי לשאול את מי שמציע ליווי לרכישת בוננזה בישראל נדל"ן 24
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
B מספר שאלות על אג"ח שוק ההון 2
maverick שאלות על מט״ח בהשקעה שקלית בקרנות חוץ iShares שוק ההון 10
ת שאלות כלליות שוק ההון 1
F צומת דרכים בגיל 34 -שאלות אחרי עשיית שיעורי בית התפתחות אישית 4
רוטב פיצה פיצויים אחרי הוצאה לחלת- כמה שאלות אוף טופיק 4
M שאלות על סיכון של מניות בודדות אל מול מדד עולמי שוק ההון 12
S שאלות לגבי קרן השתלמות IRA + שאלות על INTERACTIVE BROKERS דרך מיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
Y שאלות לגבי קופת גמל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
B מספר שאלות בקשר ל- IB ולדולר.. שוק ההון 10
A שאלות טכניות בנוגע לקרנות ישראליות חשופות למטח שוק ההון 2

נושאים דומים

למעלה