• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מימוש מניות עובדים

בר_2020

משתמש רשום
דירוג
2
לאחרונה מימשתי מניות שקיבלתי בחברה ציבורית שאני עובד בה, קיבלתי את המניות לפני 4 שנים. נוכה לי מס מקסימלי ומס יסף.
1. אני מבין שאני מחוייב בהגשת דוח שנתי בגלל הכנסה מעל 650000 זה נכון?
2. יש אפשרות לפרוס את הרווח מהמימוש ל-4 שנים אחורה כדי להקטין את המס, זה נכון? איזו דרך יש לי להקטין את המס ששולם ?
תודה

1. אני מבין שאני מחוייב בהגשת דוח שנתי בגלל הכנסה מעל 650000 זה נכון
אנחנו לא יודעים מה ההכנסה שלך. אם היא אכן מעל סכום של כ647,000 שקל בשנה, אתה מחויב בהגשת דוח שנתי.

יש אפשרות לפרוס את הרווח מהמימוש ל-4 שנים אחורה כדי להקטין את המס, זה נכון?
זה נכון בתנאי שהחזקת את המניה 4 שנים לפחות, ויחסוך לך 3% מתוך 3/4 מהרווח, וזאת בתנאי שב3 השנים הקודמות לא הגעת למס יסף

איזו דרך יש לי להקטין את המס ששולם ?
הרבה אנשים מתכוונים לחכות לשנים ללא עבודה/שבתון/פרישה מוקדמת וזה פוטנציאלית מוריד את המס השולי על החלק הפירותי של המימוש מ50% ל-13.5%-26%

זה נכון בתנאי שהחזקת את המניה 4 שנים לפחות, ויחסוך לך 3% מתוך 3/4 מהרווח, וזאת בתנאי שב3 השנים הקודמות לא הגעת למס יסף
מעולה לזה התכוונתי וזה בדיוק המצב. איך עושים את זה בפועל, במסגרת הגשת דוח שנתי ? מה צריך למלא ? תודה רבה

איך עושים את זה בפועל, במסגרת הגשת דוח שנתי ? מה צריך למלא ?
דוח שנתי עבור שנת המכירה, ולכל שנת פריסה (אם אלו שנים שכבר הגשת בגינן דוח צריך לבקש ממס הכנסה לעשות תיקון שומה).
אתה מצרף נספח שמראה את הפריסה, ולכל דוח שנתי מצרף טופס 1322 (נספח רווח הון) שבו מצוין הרווח המיוחס לאותה שנה.

דוח שנתי עבור שנת המכירה, ולכל שנת פריסה (אם אלו שנים שכבר הגשת בגינן דוח צריך לבקש ממס הכנסה לעשות תיקון שומה).
אתה מצרף נספח שמראה את הפריסה, ולכל דוח שנתי מצרף טופס 1322 (נספח רווח הון) שבו מצוין הרווח המיוחס לאותה שנה.
פורסים רק את החלק ההוני בעצם ? החלק הפירותי בכל מקרה ממוסה כולו בשנת המימוש?
תודה

פורסים רק את החלק ההוני בעצם ? החלק הפירותי בכל מקרה ממוסה כולו בשנת המימוש?
תודה
נכון.
זה לא הטבה לRSU, בכל רווח הון ניתן לעשות זאת (לרוב במניות הרווח לא מספיק גדול בשביל שנתאמץ, אלא בדרך כלל עושים את זה במכירות דירה וכדומה).

הבנתי, תודה רבה ! יום מקסים
נכון.
זה לא הטבה לRSU, בכל רווח הון ניתן לעשות זאת (לרוב במניות הרווח לא מספיק גדול בשביל שנתאמץ, אלא בדרך כלל עושים את זה במכירות דירה וכדומה).
הבנתי, תודה רבה ! יום מקסים

ומה לגבי אופציות עובדים? האם 4 שנים נספרות מההענקה, מההבשלה או מהמימוש?

ודבר נוסף, האם 4 שנים זה תנאי, או שאם החזקת את המניות במשך 3 שנים לפני המכירה אתה יכול לפרוס ל3?

אגב תסביר בבקשה למה מתוך 3/4 מהרווח ?

ומה לגבי אופציות עובדים? האם 4 שנים נספרות מההענקה, מההבשלה או מהמימוש?
אני לא מכיר ספציפית, ולא בטוח בכלל שזה אפשרי עם אופציות, כי עד לרגע המימוש זה לא נחשב לנייר ערך.
@דן ג. אתה עדיין בפורום?

ודבר נוסף, האם 4 שנים זה תנאי, או שאם החזקת את המניות במשך 3 שנים לפני המכירה אתה יכול לפרוס ל3?
זמן ההחזקה או 4 שנים, הנמוך ביניהם.

אגב תסביר בבקשה למה מתוך 3/4 מהרווח ?
כי רבע משויך לשנת המכירה עצמה, שכנראה בה בוודאות עברת את תקרת מס יסף.

אני לא מכיר ספציפית, ולא בטוח בכלל שזה אפשרי עם אופציות, כי עד לרגע המימוש זה לא נחשב לנייר ערך.
אבל זו אולי סיבה טובה לממש אופציות כמה שנים לפני מכירתן.

עריכה: חיפשתי קצת על פריסת רווחי הון, ונראה שעמדת רשות המסים היא שמס הייסף נקבע לפי שנת המכירה ולא לפי הפריסה, והדבר אושר בפס"ד מחוזי של שפונט נ' פ"ש-ת"א.

נערך לאחרונה ב:
חיפשתי קצת על פריסת רווחי הון, ונראה שעמדת רשות המסים היא שמס הייסף נקבע לפי שנת המכירה ולא לפי הפריסה, והדבר אושר בפס"ד מחוזי של שפונט נ' פ"ש-ת"א.
באסה. אז אין סיבה לעשות זאת בתכלס (כי בכל שנה גם ככה תשלם 25% על הרווח).
סיבה יחידה זה אולי אם אתה מעל גיל 60, ואז אתה אשכרה יכול להוריד את מדרגת המס על רווח הון.

באסה. אז אין סיבה לעשות זאת בתכלס (כי בכל שנה גם ככה תשלם 25% על הרווח).
סיבה יחידה זה אולי אם אתה מעל גיל 60, ואז אתה אשכרה יכול להוריד את מדרגת המס על רווח הון.
רגע. אז אין טעם לעשות את הפריסה שדיברנו עליה קודם בעצם? מס היסף לא יבוטל ? מישהו יודע בוודאות מניסיון אם זה אפשרי?

רגע. אז אין טעם לעשות את הפריסה שדיברנו עליה קודם בעצם? מס היסף לא יבוטל ? מישהו יודע בוודאות מניסיון אם זה אפשרי?
אם מדובר על סכומים גדולים, אני מציע לך להיוועץ ברואה חשבון ולא באנשים אנונימים באינטרנט.

אם מדובר על סכומים גדולים, אני מציע לך להיוועץ ברואה חשבון ולא באנשים אנונימים באינטרנט.
יעקב כבר מזמן אינו אנונימי, ויש לי מספיק השכלה לעשות את הדברים האלה לבד. אני יודע להתייעץ עם רואי חשבון כשצריך ולהשתמש בהם. גם רואה החשבון שלי התלבט בנושא ולכן אני מתייעץ בפורום המקצועי הזה שהוא אחד אולי הכי מקצועיים שאני מכיר. תודה

זאת המלצה בעייתית כשהיא מובאת בצורה כללית.
אם היה מותר להמליץ פה בפורום על אנשי מקצוע ספציפיים, אז הייתי יכול להבין המלצה להתייעץ במישהו ספציפי שמתמחה בנושא הנידון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מימוש מניות ורף תקרת מס הכנסה (אסטרטגיה כדאית) שוק ההון 9
A מימוש מניות להון עצמי שוק ההון 6
Namy מימוש RSU לפני חופשת לידה מיסים 3
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
K פער בין עלות אופציות למחירי מימוש שונים לא הגיוני שוק ההון 0
D דיווח מס על מימוש כלל חשבון ב-IB בהפסד מיסים 1
ל הפחתת מחיר מימוש בסטארטאפ לאופציות קיימות מיסים 4
ס מימוש אופציות שוק ההון 4
ל מימוש הפסדים שוק ההון 15
א קיזוז הפסד הון מול מימוש רווחים באופציות (סעיף 102 מסלול הוני) מיסים 2
J מימוש אופציה על מניה בארה״ב שוק ההון 5
N מימוש הפסדי הון בIB כנגד רווח הון בRSU - מקרה דחוף מיסים 1
Y "מימוש" הפסדים בגמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א מימוש הפסדים לשם מעבר לקרן מחקה אירית שוק ההון 12
ע מימוש אופציות אחרי הנפקה/לוק-אפ שוק ההון 8
נ מימוש אופציות בעזיבת סטארטאפ שוק ההון 5
I מיסוי RSU בעת מימוש מיסים 1
deussex יומן מסע לחופש כלכלי, מימוש ומשמעות לחיים יומני מסע אישיים 305
adamshalev מיסוי אופציית call בעת מימוש (exercise) מיסים 6
H מימוש אופציות, מס יסף ושני חשבונות בנק מיסים 13
stamEhad שאלה על תשלום מס יסף (מילוי טופס 135 - דו"ח מס שנתי מקוצר) בעקבות מימוש אופציות. האם אני חייב? מיסים 13
ה מימוש אופציות ממעסיק בישראל מיסים 8
V שאלה על מימוש RSU שוק ההון 1
ד מימוש הפסדי הון כדי לשלם פחות מיסים בסוף שנה מיסים 4
S מחפש מימוש מוכח ל- Algo-trade אוף טופיק 12
צ אסטרטגית מימוש שוק ההון 1
אלכס מימוש אופציות בסטארטאפ אוף טופיק 3
Yos מימוש Etf אמריקאי שלא דרך דולר שוק ההון 3
Ramos מה קורה בעת מימוש אוטומטי פקיעת חוזי אופציות ? שוק ההון 10
M מימוש הפסדים בירידות שוק ההון 9
P אסטרטגיות מימוש כספים בזמן ירידות? שוק ההון 15
M שאלה בסיסית על מימוש השקעה ומס יסף שוק ההון 6
F מימוש אופציות והפקדה לחשבון בIB שוק ההון 1