• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי

מעניין אותי באמת מה יקרה ל-GBTC כשיגיע ה-ETF.. מה זה עוזר לי שהיא בהנחה אם המחיר שלה יקרוס וישאר נמוך?

אגב, הגעתי למצב שאני לא ישן טוב בלילה בגלל קריפטו... אבל לא בגלל שהחשיפה שלי גבוהה מדי, אלא כי אני מרגיש שהיא לא גבוהה מספיק.. ;[
חשבתי עליך היום (זה נראה לי אתה? זה שיש לו 90% תיק קריפטו?) במסגרת תהיות שעלו לי על הקצאה.
למען האמת חשוב תמיד לזכור שאנחנו לא יודעים כלום.
השיח השלט בתחום (ובכלל) הוא קוטבי - או שזה זבל ללא שימוש ויתפוצץ ל0, או שזה ישנה הכל בעולם ויגיע ל80 טריליארד.
התרחיש הראשון לא סביר כל כך, אבל גם השני לא. צריך להזהר גם מהאמצע, מהפחות סקסי - שוק מדשדש, כזה שנשאר באותו מקום 10 שנים, או אפילו עצירה ב50, 100, 150K בעקבות מיצוי פוטנציאל. הם מסוכנים באותה מידה כמעט.
עריכה: טוב, זה לא אתה. אבל נראה לי שהתחבטויות כאלה תמיד יהיו - במקרה שלך להגדיל מ30-40 זה מפתה, אבל יכול להרוס אותך.

אני חושב שרעיון טוב זה לשים שם כסף בכמות שאיבודו המוחלט לא יפגע בך כלכלית (ואתה חייב לזכור שיש תרחיש כזה!!) ומצד שני מספיק כסף (אבסולוטי) שאם יהיה זינוק משמעותי בערך (נניח פי 10, זה מה שאני משתמש כתרחיש אופטימי אך לא האופטימי ביותר) זה ישדרג במידה יפה את מצבך הכלכלי.
הגישה של הסולידית לנושא בריאה, דומה למה שאמרת, לפחות בחלק הראשון - במניות - מה שלא זקוקים כרגע. בקריפטו - מה שלא זקוקים בכלל.

הגישה של הסולידית לנושא בריאה, דומה למה שאמרת, לפחות בחלק הראשון - במניות - מה שלא זקוקים כרגע. בקריפטו - מה שלא זקוקים בכלל.
הייתי עושה הבחנה בין ביטקוין לבין שאר האלטים. השקעה בביטקוין לדעתי מקבילה היום להשקעה במניה בודדת (נגיד טסלה) - אותם סיכויים לאיבוד כל הכסף. השקעה באלטים מקבילה להשקעה ב Penny stocks (אולי פרט לאתריום).

לא רואה השקעה בביטקוין כהשקעה שוות ערך למניה בודדת, בתחום הקריפטו הוא נחשב בתור "המניה" הכי בטוחה.
אני רואה בו הנכס הכי עמיד בעולם, יותר מכל מניה או בניין, וזה רק עניין של זמן עד שכולם יבינו זאת.

הגברתי חשיפה לקריפטו לאחרונה באופן ניכר. ברור לי שיכול לקרוס שוב ב-80%. וגם מאמין שהיא תקרה, אבל אחרי שנגיע לטופ של המחזור, וזה כנראה יהיה באיזור מרץ, עד אז המחיר עלול לקפוץ פי 5-10.
לא מסכים אגב ש-80 טריליון לסקטור הזה הוא תרחיש לא סביר, לדעתי הוא תרחיש בלתי נמנע, זה רק שאלה אם הוא יקרה תוך עשור או תוך שניים.

נערך לאחרונה ב:
הייתי עושה הבחנה בין ביטקוין לבין שאר האלטים. השקעה בביטקוין לדעתי מקבילה היום להשקעה במניה בודדת (נגיד טסלה) - אותם סיכויים לאיבוד כל הכסף. השקעה באלטים מקבילה להשקעה ב Penny stocks (אולי פרט לאתריום).
לא יודע... זאת אבחנה שלך. הסקטור קורלטיבי לעצמו ולבחוץ, זאת אומרת כל השוק יכול ליפול מאוד, עם ובלי קשר לשוק המניות הכללי. אין מספיק דאטה, ותוצאות העבר...
אני רואה בו הנכס הכי עמיד בעולם, יותר מכל מניה או בניין, וזה רק עניין של זמן עד שכולם יבינו זאת.
בסדר, אתה יודע כמו מה זה נשמע...
לא מסכים אגב ש-80 טריליון לסקטור הזה הוא תרחיש לא סביר, לדעתי הוא תרחיש בלתי נמנע, זה רק שאלה אם הוא יקרה תוך עשור או תוך שניים.
אמרתי טריליארד ;)
אבל זאת הנקודה, נביאי זעם לפה ולפה, הם לא בדיוק תמיד אנליסטים בכירים או שקולים. וגם לאנליסטים אין כדור בדולח

לא יודע... זאת אבחנה שלך. הסקטור קורלטיבי לעצמו ולבחוץ, זאת אומרת כל השוק יכול ליפול מאוד, עם ובלי קשר לשוק המניות הכללי. אין מספיק דאטה, ותוצאות העבר...
גם לגבי מניית טסלה, היא יכולה ליפול מאוד, עם ובלי קשר לשוק המניות הכללי.

איך זה בכלל יתכן?
המרקט קפ של כל שוק המניות האמריקאי הוא חצי מזה
והעולמי כולו לפי גוגל הוא מעט יותר מזה

איך זה בכלל יתכן?
למה אתה משווה רק מול שוק המניות? מה עם נדל"ן, אג"ח, ואפיקי השקעה נוספים?
אג"ח עולמי בלבד זה 120 טריליון.

למה אתה משווה רק מול שוק המניות? מה עם נדל"ן, אג"ח, ואפיקי השקעה נוספים?
אג"ח עולמי בלבד זה 120 טריליון.
אז מה בעיניך הערכה של שווי מקסימלי של ביטקוין/קריפטו, אם אתה מסוגל להעריך, כמובן באופי גס?
אני שיקללתי את כל הנתונים (שאני לא מאוד מבין בהם) והמאמרים שקראתי והגעתי למסקנה שתרחיש ריאלי (לא אופטימי ולא פסימי) הוא בערך שווי של 500k כלומר עליה של בערך עוד פי 10.

איך זה בכלל יתכן?
מה הקשר למניות? כלל הנכסים בעולם הם כ-900 טריליון דולר. מספיק שביטקוין תופס רק 1% מזה והוא שווה כמעט פי 10 מהשווי שלו כיום.
לדעתי הוא יתפוס 5% בתור מינימום, וכן זה אומר מחיר של 2 מיליון דולר ליחידה. אם זה יקח עשור או שלושה אני כבר לא יודע.

יש לך מקור לפירוט ממה מורכב ה900 ?
80 זה מניות
120 אגח
10 זהב
מה השאר?

בדיקה זריזה עכשיו בגוגל נתנה תשןבה של 431 טריליון, לא 900

נערך לאחרונה ב:
אחלה, זה עדיין לא מביא ל900
לא יודע מה האמינות של זה אבל כתוב כאן 1.3 קוודריליון דולר, במקור אחר מצאתי 2.4 קוודריליון דולר, זה נראה כאילו כל אחד עושה חישוב אחר וזה לא משהו שקל לחשב... בכל מקרה סביר להניח שזה לא עוצר ב900 טריליון.

בהתחלה שאלת איך 80, עכשיו אתה שואל איך 900. יש פואנטה?
כן. ככה אני לומד.
לגבי 80 קיבלתי תשובה.
לגבי 900 זה לא מסתדר עם מקורות שמצאתי בגוגל.
לא ידוע אם FORBES מקור אמין, אבל כאן מדובר על 431 טריליון.

כך או אחרת, מסכים שזה לא ממש משנה את התמונה הכללית.

אז מה בעיניך הערכה של שווי מקסימלי של ביטקוין/קריפטו, אם אתה מסוגל להעריך, כמובן באופי גס?
אני שיקללתי את כל הנתונים (שאני לא מאוד מבין בהם) והמאמרים שקראתי והגעתי למסקנה שתרחיש ריאלי (לא אופטימי ולא פסימי) הוא בערך שווי של 500k כלומר עליה של בערך עוד פי 10.
אני לא בטוח ששיקללת נתונים והגעת למסקנה, זה נשמע יותר כאילו קראת מאמרים שנכתבו לאחרונה והחלטת להסכים עם הנרטיב. לא שיש עם זה בעיה.

אני אישית לא מבין למה שביטקוין יעצור ב-500k, מה קורה בדיוק בסכום הזה? יש הסבר? חוץ מזה שקשה לאנשים להבין איך ביטקוין יכול להמשיך לעלות, אני באמת לא מבין למה 500k זה איזשהו חסם.

אני לא בטוח ששיקללת נתונים והגעת למסקנה, זה נשמע יותר כאילו קראת מאמרים שנכתבו לאחרונה והחלטת להסכים עם הנרטיב. לא שיש עם זה בעיה.

אני אישית לא מבין למה שביטקוין יעצור ב-500k, מה קורה בדיוק בסכום הזה? יש הסבר? חוץ מזה שקשה לאנשים להבין איך ביטקוין יכול להמשיך לעלות, אני באמת לא מבין למה 500k זה איזשהו חסם.
אתה צודק, לא בדיוק שיקללתי נתונים, אלא שיקללתי דעות וזה בערך ממוצע הדעות שראיתי, מעין חוכמת ההמונים לעניים.

אם להיות כן, ראיתי לא מעט נימוקים, רובם נשמעים לי חכמים אבל לאור הנטיה של נבואות להיות לא מדוייקות וההגזמה של בני אדם ביכולתם לנבא דברים, אני חושב שכל ההסברים הללו לא שווים יותר מדי.

הלוואי שאתה צודק בהערכה.

אבל צריכה להיות איזה שהיא נקודת שיווי משקל בין ההיצע והביקוש שתהיה באיזה שהוא מחיר, ביטקוין לא יעלה לנצח זה לא ריאלי אני מסכים ש500K ספציפית זה לאו דווקא החסם אבל אולי שם נמצאת נקודת שיווי המשקל אולי במיליון דולר לביטקוין ואולי במיליון וחצי... מתישהו זה ייעצר, בטוח שלא עכשיו כשהשווי הוא "רק" טריליון דולר.

בלת"ק, 107 עמודים...
למעשה, היכן אפשר לקנות מטבעות קריפטוגרפיים, באיזה פלפורמות מומלצות, ארנקים מומלצים, וכמובן הכי חושב לי: עמלות נמוכות.
תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 2994
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 7
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
T מטבעות וירטואליים והצהרת הון מיסים 12
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ס אופציות על ETF ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
O לקנות ביטקוין שווה לקניית etf על ביטקוין? פוסטים מאיכות נמוכה 2
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
א ביטקוין etf - יש סיבה שלא ימשיכו לעלות? השקעות אלטרנטיביות 133
ב קרן סל איישרס ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 2
ס קרנות הסל שעוקבות ביטקוין הן בשורה? השקעות אלטרנטיביות 1
The Thinker רשות ניירות הערך האמריקנית אישרה קרנות סל מחקות ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 92
ttmoon קופת גמל IRA ביטקוין קנדי ETF פוסטים מאיכות נמוכה 2
ד כיצד קרן סל של ביטקוין משמשת כ"זהב דיגיטלי" ? השקעות אלטרנטיביות 8
ד מה מיוחד בניסיון של בלקרוק לאשר קרן סל של ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 10
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2

נושאים דומים

Back
למעלה