• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפשת "מנוע צמיחה" לתיק שלי...

לא כל כך מצליח להבין את ההתנגדות שיש לחלק מהאנשים להפניית חלק מהתיק לאפיקים בסיכון גבוה. כל אחד וסט השיקולים שלו לגבי כדאיות של מהלך כזה ומה הוא מצפה להשיג ממנו.
לטעון שאי אפשר להרוויח מזה ומצד שני לחפש אופטימזציות כדי להקטין במאה שקל את דמי הניהול השנתיים זה לא טיעון מנצח בעיניי.

3% בקריפטו אפילו לפני שנה, או הימור מוצלח על אופציה מחוץ לכסף יכולים להפוך 3% ל-30% (וגם ל-0%).
הכפלתי את התיק במהלך מרץ 2020 באמצעות כ-10% מהתיק שהופנו לנגזרים.

זה כבר נראה לי מוזר. אם אתם יכולים להצביע על אוסף אסטרטגיות בלתי-תלויות שנותנות כפול 10 או כפול 0 בהסתברות חצי, אז כל השקעה במדדים עולמיים היא אווילית.
למעשה יש תנאי נוסף, שהאסטרטגיות האלה צריכות להיות זמינות תמיד, זה כנראה מתקיים בדוגמאות שלכם (קריפטו ונגזרים).

מסכום קטן לא תרוויחי בגדול. בוודאות

לכן הייתי אומר בפחות נחרצות: מסכום קטן, תוחלת הרווח היא קטנה.

גם לי אין ציפיה שה- 3% הללו יהפכו לחלק משמעותי- ולא משנה במה אשקיע אותם.
אם הם יגיעו לרף מסויים כדי להגשים את החלום שלי (חלום קטן, ספציפי וצרכניסטי) - זה יספק אותי לגמרי.
מה שאני מנסה לעודד אותך לעשות או לשקול זה אדרבא, להגשים את החלום, מתוך ה-97%... בשביל זה הם שם.

שנותנות כפול 10 או כפול 0 בהסתברות חצי
כמובן שלא. ההסתברות היא לא חצי, ולא צריכה להיות. לכן זו לא אסטרטגיה שמתאימה לי על נתח גדול יותר מהתיק, וגם לא מתאימה לי כיום בכלל.
תוכל בבקשה לשתף עוד פרטים?
סתם מסקרנות.
שום דבר מתוחכם מדי. אופציות על SPY (באסטרטגיה קרובה יחסית ל-long strangle, אם אני צריך לבחור, ולא להיבהל מהשם - לא הכרתי אסטרטגיות נפוצות בזמנו, סתם פעלתי באופן שנראה לי הגיוני לשעתו. השיום הוא רק במבט לאחור).

האם יש קרן עוקבת בלוקציין (קריפטו) ממונפת פי 3?
כמו BLOK או GBTC רק ממנוף

האם יש קרן עוקבת בלוקציין (קריפטו) ממונפת פי 3?
כמו BLOK או GBTC רק ממנוף
לא חושב.
אבל יש לך אופציות על BLOK. אם תקנה אופציה קרובה לכסף רחוקה מאד (הכי רחוקה היא ינואר 2023) זה פועל כמו מינוף, רק שאתה צריך לגלגל את זה כדי כל הזמן להיות עם תאריך פקיעה רחוק.

• אהבתי
Reactions: ITS
בל יש לך אופציות על BLOK. אם תקנה אופציה קרובה לכסף רחוקה מאד (הכי רחוקה היא ינואר 2023) זה פועל כמו מינוף
עבור מינוף מתון עדיף אופציות עמוק בכסף - פרמיית הזמן הרבה יותר נמוכה.
ובאופן כללי, אם המטרה היא רק לדמות מינוף, עדיף להשקיע את כל הסכום המיועד למינוף, ולבחור את הסטרייק המתאים שיוביל לכך שניצול כל הסכום יגיע למינוף הרצוי.
לדוגמה בקירוב, BLOK על 46. מי שמעוניין למנף פי 2 יקנה 2 אופציות בסטרייק 25, במחיר של 20-24 (הספרייד גדול בטווחים האלו). מי שמעוניין במינוף פי 3, יקנה 3 אופציות בסטרייק 35/40, וכן הלאה.

רק שאתה צריך לגלגל את זה כדי כל הזמן להיות עם תאריך פקיעה רחוק.
למה זה חשוב? מה אתה מפסיד אם אתה ממשיך להחזיק לאורך התקצרות הזמן לפקיעה?

3 אחוז נראה מעט מדי למה שאתה רוצה
אני נגד השקעה במדד העולמי

אני משקיע בs&p רוב הכסף
שווקים מתעוררים כ8%
ת.סל ריט 10%
ועוד מניות בודדות שאני מאמין שיכו את המדד

מה שאת מחפשת נקרא השקעה א-סימטרית, כלומר קיים דאונסייד בהסתברות גבוהה להפסיד את הכל , אבל יש אפסייד (קטן יותר) להרויח 10X לפעמים גם 50X
לדגוגמא, סטארטאפים בשלבי preseed ו - seed הם כאלה.
דוגמא נוספת מעולם הקריפטו - אם את מאמינה שיש אפשרות שביטקוין אחד יכול להיות שווה בעוד כמה שנים 500K , או שאיתריום יהיה שווה 50K
אם אינך מומחית לעניין - לא הייתי מתעסק עם מטבעות דוג׳ או אלטים מוזרים אחרים.

מה דעת(*) החכמים פה על VBK של ואנגארד?
(מניות צמיחה של חברות בעלות שווי שוק קטן)

מנסה להבין איך שני הפרמטרים (שווי שוק קטן, מניות צמיחה) עובדים ביחד.

------------------------------------------------------
(*) לא ייעוץ וכו'

מה דעת(*) החכמים פה על VBK של ואנגארד?
(מניות צמיחה של חברות בעלות שווי שוק קטן)

מנסה להבין איך שני הפרמטרים (שווי שוק קטן, מניות צמיחה) עובדים ביחד.

------------------------------------------------------
(*) לא ייעוץ וכו'

קורלטיבי מאוד ל- VTI

htdwRB3.png

הימורים קטנים נותנים רווחים קטנים.

מאיפה הבאת את הגרף הזה?
אשמח לחפור שם

לא כל כך מצליח להבין את ההתנגדות שיש לחלק מהאנשים להפניית חלק מהתיק לאפיקים בסיכון גבוה. כל אחד וסט השיקולים שלו לגבי כדאיות של מהלך כזה ומה הוא מצפה להשיג ממנו.
לטעון שאי אפשר להרוויח מזה ומצד שני לחפש אופטימזציות כדי להקטין במאה שקל את דמי הניהול השנתיים זה לא טיעון מנצח בעיניי.
סיכון גבוה לפעמים משמעותו רק סיכון גבוה...בלי יותר מידי סיכוי...אתה יכול לשים 3% מההון שלך על 23 שחור בקזינו...הסיכון גבוה...הסיכוי ממש לא....ובהשקעות יש המון דברים דומים...(כמו למשל השקעה איפה "שהעדר" נמצא, השקעות טרנדיות במחיר גבוה וכו...)

אתה רוצה להפנות כסף לדברים בסיכוי גבוה לתשואה משמעותית מעל השוק ובתקווה בסיכון נמוך יותר...הטענה היא שלרוב האנשים אין את היכולת לזהות השקעות כאלו...ובטח ובטח לא מגיעים לזה על יד בקשת טיפים בפורום "איך אני מביסה את השוק בלי להבין יותר מידי"....המעטים שיודעים לבחור השקעות לאורך זמן בהצלחה , כנראה שלא יגידו לך יותר מידי וגם אם כן, לא תדעי לזהות אותם בפורום.

לא הייתי שוקלת את זה אם היינו עכשיו בשוק דובי,
אבל זה לא מחוכמה או מזהירות,
אלא בגלל מגבלותיי האנושיות שלא היו מניחות לי להיכנס לשוק "מפסיד"- גם אם רציונלית זה מהלך חכם לאסוף סחורה בזמן כזה.

אותן מגבלות אנושיות דוחפות אותי מעת לעת לשחק, להמר, "לעשות מכה" וכו'.
אינני פועלת לפיהן, ואת תיק ההשקעות שלי הרכבתי בהגיון קר ומתוך שיקולים שכליים,
אבל המודעות העצמית לחולשותיי מורה לי להשקיט את הכלב הנובח, לזרוק לו איזה עצם....

וגם באותו חלק "הימורי" שלי (3% מההשקעה כולה....)
אני רחוקה מלרכוש מניה ספציפית \ ביטקוין \ קרן ממונפת. לא מבינה בזה בכלל ולא מתעסקת בזה.
כולה מתלבטת בין סנופי \ ETF מניות צמיחה \ ETF על פקטור מסויים.
שזו אכן סטיה מתכנית ההשקעה שלי (החלק המנייתי שלי הוא 100% VT), אבל עדיין סיכון מחושב בעיניי.

אבל יאללה בואו נעזוב אותי, זה לא מעניין,
יש למישהו להפנות אותי לאיזה מאמר \ פוסט \ הסבר על מה זה בדיוק מניות צמיחה?
כמו שאמרת בעצמך, 3% לא ישנו לך לכאן או לכאן, והסיכוי שמהם יצא לך "מנוע צמיחה" הוא נמוך....ככה שהציפיות שלך הן: אני רוצה לעשות במעט כסף הרבה כסף ואני רוצה לקבל מאיזשהו מאמר באינטרנט/פוסט בפורום כוון לזה...שוב, זה קלאסי, שוק שוורי("כולם" עושים כסף) ו FOMO....עושים את הכסף המהותי כשאחרים לא רוצים להשקיע...עכשיו זה כמו מה שקורה בד"כ בשווקים...אחרי הריצה, אנשים נכנסים, ודוחפים עוד ועוד את המחירים עד להתרסקות הבלתי נמנעת...קונים יקר, מוכרים בזול.

מה שכן, הדבר העיקרי שהייתי מציע לך בשביל "להשקיט" את הקולות (לפני שאת רצה להשקיע "במניות צמיחה" או ETF פקטור או קרן ביוטכנלוגיה שבה את כנראה לא מבינה יותר מידי ובעיקר אני מניח שתחזיקי רק אם היא תעלה ואם היא תרד אז תספגי מנטלית קצת ירידות ואז תצאי...), תמצאי חברה או שתיים שאת מבינה בהם, בתקווה בתחום שלך ואם הוא תחום לא סקסי בכלל טוב ותעקבי אחריהם...בלי לחץ...מי המתחרה שהכי מטריד אותכם? מי כל הזמן לוקח לכם לקוחות ופרוייקטים? הוא ציבורי? איך הדוחות שלו? את חושבת שיש לו עתיד ורוד?
אם כן, תשמרי אותם בצד, תחליטי על מחיר שתהי מוכנה לקנות בו...ותקני כשתהיה הזדמנות...תנסי לאמן את עצמך כשכל חלק שלך בגוף צועק לא לקנות...ואז תשימי את ה 3% האלו במניות....התוצאה שלך כנראה תהיה משמעותית יותר טובה מאשר השקעה בטרנד התורן שתמצאי.

נערך לאחרונה ב:
תמצאי חברה או שתיים שאת מבינה בהם,
רק לחזק את העניין, ככל שתבחרי יותר חברות כך תקבלי קרוב לממוצע השוק. לא משנה איזה פקטורים תבחרי.
אם רוצים להמר על "פלח מתפוצץ" אז באמת צריך חברה אחת.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מחפשת המלצה לקופת גמל לעצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר בת 25, מחפשת כיוונים תעסוקתיים יומני מסע אישיים 13
Cleo מחפשת את הספר "כספך או חייך" בעברית אוף טופיק 1
R מחפשת יועץ השקעות עם רישיון של הרשות לניירות ערך פוסטים מאיכות נמוכה 0
ס מחפשת כיוון התפתחות אישית 3
M מחפשת תובנות שוק ההון 30
ט מחפשת שרשור על השקעה לטווח קצר שוק ההון 4
L מחפשת פתרון לפקס (שליחה וקבלה) יש יותר זול מ-50₪ לשנה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
א מחפשת השוואה של עוקבי S&P לS&P שוק ההון 2
מ מדינת ישראל מחפשת סולידיות וסולידים! שוק ההון 25
T מחפשת , למסירה או השאלה , עגלת אחים: מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
חסכונית מחפשת שרשור לגבי הורים וכסף אוף טופיק 1
האופטימית מחפשת עצמאים כלכלית אוף טופיק 64
רחל וויטיס מחפשת יועצ/ת השקעות לאירוח בפורום נשואים טריים אוף טופיק 16
דעתנית מחפשת ייעוץ עסקי בליווי אימון אישי התפתחות אישית 20
Stardust מחפשת אפילקציה שתחסום כל דרכי ההתקשרות איתי מקונטקט מסויים ובשעות מסויימות אוף טופיק 7
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
שרון מחפשת פלאגין של ענן תגיות אמין ומעודכן שתומך בעברית אוף טופיק 0
ק מחפשת רעיונות למתנות זולות, שיתפסו ע'י המקבלים כלא זולות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 24
H מחפשת מחשב נייד ללימודים אוף טופיק 14
efrat מחפשת אפליקציה לניהול הוצאות בנייד אוף טופיק 5
Y מנוע חיפוש ETF או קרן מחקה? שוק ההון 7
איליה מוצרי חשמל ביתיים - מנוע מסתובב לאט או לא מסתובב מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
D חברות צמיחה במקומי שוק ההון 16
G השקעת ערך והשקעת צמיחה בחשבונות פטורים וחייבים במס שוק ההון 5
F מניות צמיחה בתקופת אינפלציונית + ריבית גבוהה שוק ההון 16
מ האם מימושי רווחי הון נספרים בתוצר (צמיחה) של מדינה? שוק ההון 0
Aslan השקעה במניות דיבידנד בשלב צמיחה שוק ההון 15
A מה ההבדל בין מניית ערך לבין מניית צמיחה? שוק ההון 4
D האם יש בישראל קרן סל או קרן מחקה של מדד מניות צמיחה בארה"ב? שוק ההון 0
D קרן מחקה או קרן סל שנסחרת בישראל שעוקבת (או מחזיקה) במדד מניות צמיחה בארה"ב שוק ההון 0
C בקשה לחוות דעת תיק צמיחה שוק ההון 4
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
D כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)? שוק ההון 1
dorian צמיחה בזמן משבר אוף טופיק 12
ש חברות צמיחה שוק ההון 14
אורי צמיחה ממוצעת של... שאלה על תשואה בהינתן תנודתיות. שוק ההון 6
adamshalev כדאיות תיק דיבידנדים לעומת תיק צמיחה בהיבטי מס שוק ההון 85

נושאים דומים

Back
למעלה