• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

כיצד לבצע התאמה מקסימלית בין מניות דיבידנד, ערך/צמיחה וקרנות מחקות לסוג חשבון המסחר (פטור/לא פטור)?

DaniAckman

משתמש רשום
דירוג
1
הי,
תיק ההשקעות שלי פרוס על פני שלושה סוגי חשבונות מסחר: כסף פטור שאני מנהל ב IRA, חשבון מסחר רגיל באמצעות ברוקר ישראלי, ומסחר רגיל באמצעות ברוקר אמריקאי (אינטראקטיב ברוקרס). אני אזרח ישראלי בלבד, משקיע במניות ובתעודות מחקות רק בחו"ל (ארה"ב ואירופה).

אני מחזיק ב: מניות דיבידנדים, קרנות מחקות מדדים (חלקן מנוטרלות מטבע) ומניות ערך/צמיחה. אני מעוניין לדעת כיצד אני יכול למקסם את תיק ההשקעות שלי, המפוזר על פני 3 חשבונות מסחר.
לדוגמה: האם את מניות הדיבידנד, שהן לטווח ארוך מאוד כדי להחזיק בחשבון ה IRA, ומנגד את מניות הערך והצמיחה שאופק ההשקעה בהן הוא קצר יותר מבחינתי, להעדיף לשמור בתיק המסחר הרגיל שאינו פטור (וגם אז האם יש העדפה לחשבון הישראלי או האמריקאי). איך הייתם ממליצים לי לעשות אלוקציה נכונה של הכסף בהתאם לשני הפרמטרים:
1. סוג הנכס - דבידנד/קרן מחקה/ערך וצמיחה (נגזרת אופק ההשקעה)
2. תיק פטור ממס מול תיק ישראלי לא פטור ותיק מסחר לא פטור בארה"ב.

ברור שעדיף להשתמש כמה שיותר בחשבון ה IRA, הפטור ממס, אבל הכסף הצבור בו הוא יחסית מוגבל בגלל הצבירה שתלויה בהפקדות. יש לי יותר כסף להשקעה, שלא נמצא ב IRA.
תודה רבה לעוזרים.

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
3,440
אסור להמליץ עדיף ניסוח אחר.

באופן כללי ההגיון(שלי)אומר
מניות צמיחה באפיק הפטור ממס
מניות דיבידנד ומדדים בברוקר זר
אין סיבה להחזיק חשבון ממוסה בארץ ובIB באותו זמן אלה עם מחזיקים אג"חים ישראלים וקרנות מגודרות שלא ניתן לרכוש בחו"ל.
אני אישית לא מחזיק אבל במידה וכן הייתי מוכר אותם ;) במידה וחייב להחזיק, מחזיק רק אותם בארץ(אולי הייתי משאיר גם מדדים רגילים, נטו לפי עלות אחזקה בכול אחד מהגופים)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B האם יש אפשרות כלשהי לבצע קניות limit במט"ח? שוק ההון 4
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T האם אפשר לבצע קניה חודשית אוטומטית בira בלאומי/מיטב? שוק ההון 5
ITS סגירת תיק השקעות בבית השקעות ישראלי - איך לבצע נכונה? צרכנות פיננסית 2
S אי התאמה בשער הנייר שוק ההון 8
נ איך עובד המסחר בפועל? כאשר אין התאמה מלאה שוק ההון 2
G חוסר התאמה מחשיד בין קרנות עוקבות שוק ההון 17
י חוסר התאמה בין אתר מאיה לתשקיף - למי להאמין? שוק ההון 2
P אין התאמה בין עוקבי מדד ל-S&P500? שוק ההון 2
O תשואה מקסימלית מאג"ח בדירוג השקעה ואג"ח ממשלתי שוק ההון 34
bsod כמות יחידות מקסימלית לקניה בקרן סל שוק ההון 11
ת האם נכות 180% (מקסימלית) מזכה בפטור מתשלום מס מהשקעות? שוק ההון 13
Fitch חישוב משכנתא מקסימלית על דירה שניה במינוף מלא נדל"ן 26
מ פקדון עם ריבית מקסימלית שוק ההון 18