• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הקטע של שנאת ההייטקיסטים בדה מרקר?

• פותח הנושא Wave
  • פורסם בתאריך

Wave

משתמש רגיל
דירוג
176
מניח שכל מי שקורא שם או אפילו רק עוקב אחרי המדיניות שלהם שם לב שבחודשים האחרונים יש מגמה של פרסום כתבות מכפישות על ההייטקיסטים. בהתחלה חשבתי שזה נובע מקנאה, אבל בשבוע שבועיים האחרונים זה כבר ממש נהיה מדיניות של פרסום כמה כתבות כל יום(!)ואפילו כתבות בעקיפין של "x עזב את ההייטק ועכשיו החיים שלו מאושרים!"

למישהו יש הסבר לתופעה? קנאה או אינטרסים?

נראה לי שזה חלק מהניסיון "להכין את הציבור" או "לעודד את הפוליטיקאים" להשלים חוסרים מהכיס של ההייטקיסטים (מה שהרי קורה בכל מקרה, גם אם רק מעלים את נטל המס על הצריכה ואת מס ההכנסה שאת זה כבר עושים בכל מיני דרכים).

התשובה בגוף השאלה. אתה קורא את דה מארקר בגלל הכתבות האלה. אתרי חדשות מפסידים טראפיק לרשתות החברתיות ונימצאים במאבק יום יומי, הם מודדים את הטראפיק שמגיע מכתבה מסויימת ואם הוא גבוה, מבינים שיש כאן פוטנציאל וממשיכים לכתוב עוד על הנושא. כל כתבה שלילית על ההייטק, הופכת להיות ויראלית מאחר והייטקיסטים משתפים אותה, העורכים מבינים שיש כאן פוטנציאל וכותבים עוד כתבות בסגנון הזה, רואים עוד טראפיק וממשיכים. זה כל הסיפור.

נראה לי שזה חלק מהניסיון "להכין את הציבור" או "לעודד את הפוליטיקאים" להשלים חוסרים מהכיס של ההייטקיסטים (מה שהרי קורה בכל מקרה, גם אם רק מעלים את נטל המס על הצריכה ואת מס ההכנסה שאת זה כבר עושים בכל מיני דרכים).

כמו שכתב נכון זה שמעלי, לא ממש מעניינת אותם מדיניות הממשלה, הם רוצים להכניס כסף. הם כותבים על מה שמביא טראפיק, והם מצאו את הנישה שלהם.

כל אחד מוצא את הנישה שלו בעולם התוכן. אחד כותב רכילות על מלכת אנגליה, השני כותב על כמה הייטקיסטים זה חרא, השלישי כותב על ה-"ביצה" המקומית והרביעי כותב סקירה של מדע פופולארי.

אם ההייטק יעלם מהמדינה, הם ימצאו נישה אחרת. אולי קיבוצים. וואטאבר.

העיתונות הכלכלית הישראלית ובמיוחד דה מרקר אוהבים לקטר על מה לא טוב. יום אחד הם כותבים למה העלאת הארנונה הכרחית כדי להוריד את מחירי הדיור ושבוע אחרי כותבים למה העלאת הארנונה תפגע בכולם.
הנייר סופג הכל וכותרות צעקניות מוכרות יותר.

באמת מוזר. אתה יכול לשתף באיזה נושאים הכתבות?

שאלה טעונה שאני לא מסכים עם ההנחה שלה.

אני קורא לא מעט דה מרקר, וגם אם אני לא מסכים לפעמים עם הכתבות שם (חלקן באמת רק קליקבייט), אני לא חושב שיש קו מערכתי מובנה נגד 'הייטקיסטים'.

בכל אופן, הגיוני שיכתבו הרבה על ההייטק, לטובה או לרעה, כיוון שזה הנושא החם כיום בעיתונות הכלכלית, ומה שמושך הרבה קוראים.

למישהו יש הסבר לתופעה?
סתם מוציאים קיטור ומייצרים חדשות,
בפועל הממשלה לא תעשה כלום, היא תמשיך לעודד הרחבת כוח העבודה בהייטק,
היום מדובר בתעשייה מובילה שסוחבת את הכלכלה.

אם להיות קצת יותר ממוקדים, כעיתונאים הם מתריעים על התרחבות הפערים בחברה,
זה בעייתי אבל זו המציאות.

באמת מוזר. אתה יכול לשתף באיזה נושאים הכתבות?

הנה כמה דוגמאות ממש מהימים האחרונים:

הייטקיסטים לא משלמים מספיק מסים על אופציות

למה הציבור מסבסד את ההייטק

ההייטקיסטים מעלים את מחירי הדיור בישראל

והנה כמה כתבות נבחרות של דה מרקר מהתקופה האחרונה:

158519245_3783338505117615_7410478057613818607_n.png

סתם מוציאים קיטור ומייצרים חדשות,
בפועל הממשלה לא תעשה כלום, היא תמשיך לעודד הרחבת כוח העבודה בהייטק,
היום מדובר בתעשייה מובילה שסוחבת את הכלכלה.

אם להיות קצת יותר ממוקדים, כעיתונאים הם מתריעים על התרחבות הפערים בחברה,
זה בעייתי אבל זו המציאות.
ובין היתר ממלאים את הכתבה בשקרים כדי לקבל קליקים, לא פעם יצא לי לראות כתבות שמרוויחים בהייטק 80 בחודש, שההיטקסטים הם האשמים בהעלאת כלל מחירי הדיור במדינה ועוד כל מיני שטויות שלא מגובות בעובדות.

אנשים עם כסף שאפשר לקנא בהם או להרגיש שהם דפקו מישהו כדי לקבל את הכסף הזה - תמיד באופנה במגזינים סוציאליסטיים כמו דה מרקר וכלכליסט, זה מייצר קליקים.
לאחרונה שמתי לב שבגלובס יש תוכן כלכלי יותר איכותי ואני משתדל להימנע מללחוץ על לינקים לדה-מרקר וכלכליסט.

התשובה בגוף השאלה. אתה קורא את דה מארקר בגלל הכתבות האלה. אתרי חדשות מפסידים טראפיק לרשתות החברתיות ונימצאים במאבק יום יומי, הם מודדים את הטראפיק שמגיע מכתבה מסויימת ואם הוא גבוה, מבינים שיש כאן פוטנציאל וממשיכים לכתוב עוד על הנושא. כל כתבה שלילית על ההייטק, הופכת להיות ויראלית מאחר והייטקיסטים משתפים אותה, העורכים מבינים שיש כאן פוטנציאל וכותבים עוד כתבות בסגנון הזה, רואים עוד טראפיק וממשיכים. זה כל הסיפור.
תשמע אני מניח שכנראה שאתה צודק אבל זה פשוט מרגיש לי יותר מדי, הבחור כמה תגובות מעליי פירסם כמה מהכתבות וזה באמת על קצה המזלג, מדובר פה בקצב של לפעמים כמה כתבות ביום וחלק מהם זה ממש לעשות דמוניזציה להייטקיסטים שפשוט מציגים אותם כגנבים ומאשימים אותם בכל בעיה בארץ בערך.

עכשיו ברגע שזה כל כך מאסיבי והרי הם לוקחים פה סיכון, זה מרגיש לי כאילו יש עוד משהו חוץ מרייטינג אבל יכול להיות שאני סתם קונספירטיבי.

הייטקיסטים לא משלמים מספיק מסים על אופציות
לא דהמרקר, כפי שצויין (לא קראתי).

למה הציבור מסבסד את ההייטק
טענה לא רחוקה מזו שמעלה עומר מואב כאן (פייסבוק).

ההייטקיסטים מעלים את מחירי הדיור בישראל
לא דהמרקר (אם כי טענה דומה עלתה על ידי מרואיין בפודקאסט של דהמרקר לאחרונה. בשנים קודמות עלו בדהמרקר כתבות גם עם טענות דומות וגם עם טענות הפוכות).

---
בצילומי המסך, חלק מהכתבות אינן חדשות, חלק לא אומרות את מה שנדמה מהכותרת, וחלק לא משמיצות את ההייטק גם ברמת הכותרת. אין לי כוח לעשות סיכום למי שלא קורא מעבר לכותרת.
מסכים שהכותרות נוטות לקיצון, אבל בהתחשב בנסיבות זה מובן למדי, ובכל מקרה לא מוגבל לנושא ההייטקיסטים.

יום אחד הם כותבים למה העלאת הארנונה הכרחית כדי להוריד את מחירי הדיור ושבוע אחרי כותבים למה העלאת הארנונה תפגע בכולם
ריבוי דעות. זה יתרון, לא חיסרון.

שכחתי עוד כמה:

https://www.themarker.com/realestate/.premium-1.10002771

והנה לדעתי השיא:

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39126700

זה לא שזו פעם ראשונה שיש כתבות שליליות על ההייטק אבל לא זכור לי רצף כזה מתוזמן של כתבות שליליות מצד גופי תקשורת שונים במקביל.
לא הבנתי. אתה מנסה לבסס טענה שהתקשורת הישראלית עוסקת בהיקף רחב מאוד בנושא ההייטקיסטים? זה ברור ומוצדק - זה נושא מאוד מרכזי במדינה, בהרבה מאוד היבטים, בלי קשר לתקשורת. הסיקור הוא פרופורציונלי.
אם אתה מנסה לבסס את הטענה שעלתה פה לפיה זהו גל של כתבות שליליות (כמו שגם אתה כותב כאן), אז 2 הכתבות שהבאת כאן אינן כאלה (קראת אותן?).
(אגב, הכותרת בכלל דיברה ספציפית כל דהמרקר, משום מה.)

שכחתי עוד כמה:

https://www.themarker.com/realestate/.premium-1.10002771

והנה לדעתי השיא:

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39126700

זה לא שזו פעם ראשונה שיש כתבות שליליות על ההייטק אבל לא זכור לי רצף כזה מתוזמן של כתבות שליליות מצד גופי תקשורת שונים במקביל.
למה הכתבה השניה שלילית בעיניך (את הראשונה לא קראתי)?
רובה שטחית ברמה המקובלת בכלכליסט. המסקנה שלה היא שמדובר במגזר שתורם למדינ ה ולכן כדאי שעוד עובדים יצטרפו אליו.

למה הכתבה השניה שלילית בעיניך (את הראשונה לא קראתי)?

היא שלילית כי היא ברובה פשוט שקרית. לקחו מספר מופרך לחלוטין שאין שום קשר בינו לבין המציאות ויצרו מצג שווא כאילו עובדי הייטק הם אלפיון עליון וכל אחד מהם "יושב" על מאות אלפי דולרים וצריך רק טלפון אחד כדי להפוך את זה לכסף מזומן. אשכרה כתוב שם, ועוד בפונט מודגש, "כל עובד יכול להפגש בממוצע עם 175 אלף דולר באופן מיידי". זה הרי שקר מוחלט. ובהמשך אותה הכתבה גם (שוב) מאשימים את עובדי ההיי-טק בעליות מחירי הדיור.
מילא אם הכתבה הזאת הייתה עומדת בפני עצמה, אבל כשהיא מגיעה כחלק מגל כתבות שליליות התחושה היא שהיא נועדה בעיקר לייצר קנאה (לא מוצדקת, כי המספרים שמוזכרים בכתבה הם פיקטיביים לגמרי) ו-clickbait.

לא הבנתי. אתה מנסה לבסס טענה שהתקשורת הישראלית עוסקת בהיקף רחב מאוד בנושא ההייטקיסטים? זה ברור ומוצדק - זה נושא מאוד מרכזי במדינה, בהרבה מאוד היבטים, בלי קשר לתקשורת. הסיקור הוא פרופורציונלי.
היא החלה לעסוק בנושא הזה באינטנסיביות רק בחודשים האחרונים. תמיד היו כתבות על חברה X או Y, אבל רק לאחרונה התחילו להסתכל על ההיי-טק כעל "מגזר" והחל גל כתבות שמצד אחד מציג כמה ה"מגזר" הזה הוא עשיר ומפונק ומצד שני כמה הוא מנותק וגוזר קופון על חשבון המדינה ודופק את כל השאר.

הנה, אגב, עוד אחת:

ההייטק, מסתבר, הוא משחק סכום אפס. או שאתה תורם לאנושות או שאתה חרא של בן אדם.

ועוד אחת, על זה שהשכר בהייטק גבוה מדי:

החישוב שהם עושים נראה בערך ככה: אם נכתוב עוד כתבה על עובדי ההייטק, נציג בה כשמונה טון פרסומות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מה הקטע של קריפטו ואנימציה אוף טופיק 0
Res Cogitans מה הקטע של VGIT? שוק ההון 5
א קרן כספית דולרית - מה הקטע? שוק ההון 2
M קרנות מחקות s&p עם דמי ניהול 0% - מה הקטע? שוק ההון 4
י מה הקטע עם אג"ח? שוק ההון 20
א מאקרו כלכלה למתחילים, מה הקטע עם הריבית שוק ההון 11
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 27
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9

נושאים דומים

Back
למעלה