מה הקטע של שנאת ההייטקיסטים בדה מרקר?

• פותח הנושא Wave
  • פורסם בתאריך

Wave

משתמש ותיק
דירוג
140
מניח שכל מי שקורא שם או אפילו רק עוקב אחרי המדיניות שלהם שם לב שבחודשים האחרונים יש מגמה של פרסום כתבות מכפישות על ההייטקיסטים. בהתחלה חשבתי שזה נובע מקנאה, אבל בשבוע שבועיים האחרונים זה כבר ממש נהיה מדיניות של פרסום כמה כתבות כל יום(!)ואפילו כתבות בעקיפין של "x עזב את ההייטק ועכשיו החיים שלו מאושרים!"

למישהו יש הסבר לתופעה? קנאה או אינטרסים?

KickR

משתמש בכיר
דירוג
2,688
נראה לי שזה חלק מהניסיון "להכין את הציבור" או "לעודד את הפוליטיקאים" להשלים חוסרים מהכיס של ההייטקיסטים (מה שהרי קורה בכל מקרה, גם אם רק מעלים את נטל המס על הצריכה ואת מס ההכנסה שאת זה כבר עושים בכל מיני דרכים).

TheFlash

משתמש ותיק
דירוג
151
התשובה בגוף השאלה. אתה קורא את דה מארקר בגלל הכתבות האלה. אתרי חדשות מפסידים טראפיק לרשתות החברתיות ונימצאים במאבק יום יומי, הם מודדים את הטראפיק שמגיע מכתבה מסויימת ואם הוא גבוה, מבינים שיש כאן פוטנציאל וממשיכים לכתוב עוד על הנושא. כל כתבה שלילית על ההייטק, הופכת להיות ויראלית מאחר והייטקיסטים משתפים אותה, העורכים מבינים שיש כאן פוטנציאל וכותבים עוד כתבות בסגנון הזה, רואים עוד טראפיק וממשיכים. זה כל הסיפור.

klayhamn

משתמש ותיק
דירוג
433
נראה לי שזה חלק מהניסיון "להכין את הציבור" או "לעודד את הפוליטיקאים" להשלים חוסרים מהכיס של ההייטקיסטים (מה שהרי קורה בכל מקרה, גם אם רק מעלים את נטל המס על הצריכה ואת מס ההכנסה שאת זה כבר עושים בכל מיני דרכים).

כמו שכתב נכון זה שמעלי, לא ממש מעניינת אותם מדיניות הממשלה, הם רוצים להכניס כסף. הם כותבים על מה שמביא טראפיק, והם מצאו את הנישה שלהם.

כל אחד מוצא את הנישה שלו בעולם התוכן. אחד כותב רכילות על מלכת אנגליה, השני כותב על כמה הייטקיסטים זה חרא, השלישי כותב על ה-"ביצה" המקומית והרביעי כותב סקירה של מדע פופולארי.

אם ההייטק יעלם מהמדינה, הם ימצאו נישה אחרת. אולי קיבוצים. וואטאבר.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,503
העיתונות הכלכלית הישראלית ובמיוחד דה מרקר אוהבים לקטר על מה לא טוב. יום אחד הם כותבים למה העלאת הארנונה הכרחית כדי להוריד את מחירי הדיור ושבוע אחרי כותבים למה העלאת הארנונה תפגע בכולם.
הנייר סופג הכל וכותרות צעקניות מוכרות יותר.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,950
באמת מוזר. אתה יכול לשתף באיזה נושאים הכתבות?

TechPeon

משתמש ותיק
דירוג
121
שאלה טעונה שאני לא מסכים עם ההנחה שלה.

אני קורא לא מעט דה מרקר, וגם אם אני לא מסכים לפעמים עם הכתבות שם (חלקן באמת רק קליקבייט), אני לא חושב שיש קו מערכתי מובנה נגד 'הייטקיסטים'.

בכל אופן, הגיוני שיכתבו הרבה על ההייטק, לטובה או לרעה, כיוון שזה הנושא החם כיום בעיתונות הכלכלית, ומה שמושך הרבה קוראים.

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,713
למישהו יש הסבר לתופעה?
סתם מוציאים קיטור ומייצרים חדשות,
בפועל הממשלה לא תעשה כלום, היא תמשיך לעודד הרחבת כוח העבודה בהייטק,
היום מדובר בתעשייה מובילה שסוחבת את הכלכלה.

אם להיות קצת יותר ממוקדים, כעיתונאים הם מתריעים על התרחבות הפערים בחברה,
זה בעייתי אבל זו המציאות.

minimizer

משתמש ותיק
דירוג
1,401
באמת מוזר. אתה יכול לשתף באיזה נושאים הכתבות?

הנה כמה דוגמאות ממש מהימים האחרונים:

הייטקיסטים לא משלמים מספיק מסים על אופציות

למה הציבור מסבסד את ההייטק

ההייטקיסטים מעלים את מחירי הדיור בישראל

והנה כמה כתבות נבחרות של דה מרקר מהתקופה האחרונה:

158519245_3783338505117615_7410478057613818607_n.png

annona

משתמש ותיק
דירוג
224
סתם מוציאים קיטור ומייצרים חדשות,
בפועל הממשלה לא תעשה כלום, היא תמשיך לעודד הרחבת כוח העבודה בהייטק,
היום מדובר בתעשייה מובילה שסוחבת את הכלכלה.

אם להיות קצת יותר ממוקדים, כעיתונאים הם מתריעים על התרחבות הפערים בחברה,
זה בעייתי אבל זו המציאות.
ובין היתר ממלאים את הכתבה בשקרים כדי לקבל קליקים, לא פעם יצא לי לראות כתבות שמרוויחים בהייטק 80 בחודש, שההיטקסטים הם האשמים בהעלאת כלל מחירי הדיור במדינה ועוד כל מיני שטויות שלא מגובות בעובדות.

Delver

משתמש בכיר
דירוג
2,363
אנשים עם כסף שאפשר לקנא בהם או להרגיש שהם דפקו מישהו כדי לקבל את הכסף הזה - תמיד באופנה במגזינים סוציאליסטיים כמו דה מרקר וכלכליסט, זה מייצר קליקים.
לאחרונה שמתי לב שבגלובס יש תוכן כלכלי יותר איכותי ואני משתדל להימנע מללחוץ על לינקים לדה-מרקר וכלכליסט.

Wave

משתמש ותיק
דירוג
140
התשובה בגוף השאלה. אתה קורא את דה מארקר בגלל הכתבות האלה. אתרי חדשות מפסידים טראפיק לרשתות החברתיות ונימצאים במאבק יום יומי, הם מודדים את הטראפיק שמגיע מכתבה מסויימת ואם הוא גבוה, מבינים שיש כאן פוטנציאל וממשיכים לכתוב עוד על הנושא. כל כתבה שלילית על ההייטק, הופכת להיות ויראלית מאחר והייטקיסטים משתפים אותה, העורכים מבינים שיש כאן פוטנציאל וכותבים עוד כתבות בסגנון הזה, רואים עוד טראפיק וממשיכים. זה כל הסיפור.
תשמע אני מניח שכנראה שאתה צודק אבל זה פשוט מרגיש לי יותר מדי, הבחור כמה תגובות מעליי פירסם כמה מהכתבות וזה באמת על קצה המזלג, מדובר פה בקצב של לפעמים כמה כתבות ביום וחלק מהם זה ממש לעשות דמוניזציה להייטקיסטים שפשוט מציגים אותם כגנבים ומאשימים אותם בכל בעיה בארץ בערך.

עכשיו ברגע שזה כל כך מאסיבי והרי הם לוקחים פה סיכון, זה מרגיש לי כאילו יש עוד משהו חוץ מרייטינג אבל יכול להיות שאני סתם קונספירטיבי.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,614
הייטקיסטים לא משלמים מספיק מסים על אופציות
לא דהמרקר, כפי שצויין (לא קראתי).

למה הציבור מסבסד את ההייטק
טענה לא רחוקה מזו שמעלה עומר מואב כאן (פייסבוק).

ההייטקיסטים מעלים את מחירי הדיור בישראל
לא דהמרקר (אם כי טענה דומה עלתה על ידי מרואיין בפודקאסט של דהמרקר לאחרונה. בשנים קודמות עלו בדהמרקר כתבות גם עם טענות דומות וגם עם טענות הפוכות).

---
בצילומי המסך, חלק מהכתבות אינן חדשות, חלק לא אומרות את מה שנדמה מהכותרת, וחלק לא משמיצות את ההייטק גם ברמת הכותרת. אין לי כוח לעשות סיכום למי שלא קורא מעבר לכותרת.
מסכים שהכותרות נוטות לקיצון, אבל בהתחשב בנסיבות זה מובן למדי, ובכל מקרה לא מוגבל לנושא ההייטקיסטים.

יום אחד הם כותבים למה העלאת הארנונה הכרחית כדי להוריד את מחירי הדיור ושבוע אחרי כותבים למה העלאת הארנונה תפגע בכולם
ריבוי דעות. זה יתרון, לא חיסרון.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,614
שכחתי עוד כמה:

https://www.themarker.com/realestate/.premium-1.10002771

והנה לדעתי השיא:

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39126700

זה לא שזו פעם ראשונה שיש כתבות שליליות על ההייטק אבל לא זכור לי רצף כזה מתוזמן של כתבות שליליות מצד גופי תקשורת שונים במקביל.
לא הבנתי. אתה מנסה לבסס טענה שהתקשורת הישראלית עוסקת בהיקף רחב מאוד בנושא ההייטקיסטים? זה ברור ומוצדק - זה נושא מאוד מרכזי במדינה, בהרבה מאוד היבטים, בלי קשר לתקשורת. הסיקור הוא פרופורציונלי.
אם אתה מנסה לבסס את הטענה שעלתה פה לפיה זהו גל של כתבות שליליות (כמו שגם אתה כותב כאן), אז 2 הכתבות שהבאת כאן אינן כאלה (קראת אותן?).
(אגב, הכותרת בכלל דיברה ספציפית כל דהמרקר, משום מה.)

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
12,950
שכחתי עוד כמה:

https://www.themarker.com/realestate/.premium-1.10002771

והנה לדעתי השיא:

https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=39126700

זה לא שזו פעם ראשונה שיש כתבות שליליות על ההייטק אבל לא זכור לי רצף כזה מתוזמן של כתבות שליליות מצד גופי תקשורת שונים במקביל.
למה הכתבה השניה שלילית בעיניך (את הראשונה לא קראתי)?
רובה שטחית ברמה המקובלת בכלכליסט. המסקנה שלה היא שמדובר במגזר שתורם למדינ ה ולכן כדאי שעוד עובדים יצטרפו אליו.

minimizer

משתמש ותיק
דירוג
1,401
למה הכתבה השניה שלילית בעיניך (את הראשונה לא קראתי)?

היא שלילית כי היא ברובה פשוט שקרית. לקחו מספר מופרך לחלוטין שאין שום קשר בינו לבין המציאות ויצרו מצג שווא כאילו עובדי הייטק הם אלפיון עליון וכל אחד מהם "יושב" על מאות אלפי דולרים וצריך רק טלפון אחד כדי להפוך את זה לכסף מזומן. אשכרה כתוב שם, ועוד בפונט מודגש, "כל עובד יכול להפגש בממוצע עם 175 אלף דולר באופן מיידי". זה הרי שקר מוחלט. ובהמשך אותה הכתבה גם (שוב) מאשימים את עובדי ההיי-טק בעליות מחירי הדיור.
מילא אם הכתבה הזאת הייתה עומדת בפני עצמה, אבל כשהיא מגיעה כחלק מגל כתבות שליליות התחושה היא שהיא נועדה בעיקר לייצר קנאה (לא מוצדקת, כי המספרים שמוזכרים בכתבה הם פיקטיביים לגמרי) ו-clickbait.

לא הבנתי. אתה מנסה לבסס טענה שהתקשורת הישראלית עוסקת בהיקף רחב מאוד בנושא ההייטקיסטים? זה ברור ומוצדק - זה נושא מאוד מרכזי במדינה, בהרבה מאוד היבטים, בלי קשר לתקשורת. הסיקור הוא פרופורציונלי.
היא החלה לעסוק בנושא הזה באינטנסיביות רק בחודשים האחרונים. תמיד היו כתבות על חברה X או Y, אבל רק לאחרונה התחילו להסתכל על ההיי-טק כעל "מגזר" והחל גל כתבות שמצד אחד מציג כמה ה"מגזר" הזה הוא עשיר ומפונק ומצד שני כמה הוא מנותק וגוזר קופון על חשבון המדינה ודופק את כל השאר.

הנה, אגב, עוד אחת:

ההייטק, מסתבר, הוא משחק סכום אפס. או שאתה תורם לאנושות או שאתה חרא של בן אדם.

ועוד אחת, על זה שהשכר בהייטק גבוה מדי:

ההוא

משתמש ותיק
דירוג
862
החישוב שהם עושים נראה בערך ככה: אם נכתוב עוד כתבה על עובדי ההייטק, נציג בה כשמונה טון פרסומות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Res Cogitans מה הקטע של VGIT? שוק ההון 5
M קרנות מחקות s&p עם דמי ניהול 0% - מה הקטע? שוק ההון 4
י מה הקטע עם אג"ח? שוק ההון 20
א מאקרו כלכלה למתחילים, מה הקטע עם הריבית שוק ההון 11
F מס רכישה של דירה - איך להקטין ב-2/3 את מס הרכישה? מיסים 3
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 1
F הון עצמי לדירה - מכירת מניות, margin, הלוואה כנגד קה"ש או "למשכן" דירה של הורים? נדל"ן 13
E מערכת פניות הציבור באתר האינטרנט של רשות המסים (מפ"ל) לא עובדת מיסים 2
J שאלת מס במקרה של שנת הפסד לאחר שנת רווח מיסים 4
F ProShares משיקה ETF על טהרת חוזים עתידיים של ביטקוין שוק ההון 1
שואף התלבטות של בן 21 התפתחות אישית 11
L האם יש הבדלים באיכות הבנייה של בניינים חדשים ואיך יודעים איזה בניין איכותי? נדל"ן 34
stamEhad משיכה (WITHDRAWAL) של דולרים בשיטת ACH דרך IB ל TransferWise ברוקרים ופלטפורמות מסחר 10
ל קיזוז של סושיאל סיקיורטי מול קצבת אזרח ותיק בישראל אוף טופיק 0
מ יומנו של שפשף יומני מסע אישיים 9
tdc הומור של מפתחי האתר morningstar פוסטים מאיכות נמוכה 1
נ אלדורדו Eldorado, המרדף אחרי הגביע הקדוש, או איך לא להפסיד אף פעם בבורסה - שאלה על פסיכולוגיה של משקיעים. אוף טופיק 4
P המרת קרנות סל שקליות של בלאקרוק/iShares לקרנות איריות ביורו שוק ההון 17
ת קרן סל S&P 500 של חברת Lyxor התחילה להיסחר בארץ שוק ההון 68
I חשבון הבנק החדש של IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
S השקעה לילדים ישראלים של אזרחים אמריקאים מיסים 4
ג כיצד לחשב את התשואה על השקעת בשוק ההון של המינוף שוק ההון 3
Tsachi01 רצץ העסקה - נדיבות יתר של המעסיק או חוק? פוסטים מאיכות נמוכה 0
I השוואת תמהילים של משכנתא נדל"ן 9
C העלות של הכיסוי הביטוחי הגיונית? צרכנות פיננסית 18
ח יומנו של חסר מנוחה יומני מסע אישיים 1
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
M הנפקת כרטיס דביט של crypto.com בארץ הקודש צרכנות פיננסית 5
T השקעה לטווח קצר-בינוני של 6 שנים של 600K שוק ההון 2