מהו הרכב האישיות שלך (MBTI)?

הנושא בפורום 'פיתוח אישי' פורסם ע"י הסולידית, ‏5/4/15.

?

מהו הרכב האישיות שלך לפי מודל מיירס בריגס (MBTI)?

1. ISTJ

45 הצבעות
    14.6%
  2. ISTP

17 הצבעות
    5.5%
  3. ISFJ

18 הצבעות
    5.8%
  4. ISFP

7 הצבעות
    2.3%
  5. ESTJ

18 הצבעות
    5.8%
  6. ESTP

11 הצבעות
    3.6%
  7. ESFJ

17 הצבעות
    5.5%
  8. ESFP

9 הצבעות
    2.9%
  9. INTJ

47 הצבעות
    15.2%
  10. INTP

33 הצבעות
    10.7%
  11. INFJ

16 הצבעות
    5.2%
  12. INFP

20 הצבעות
    6.5%
  13. ENTJ

18 הצבעות
    5.8%
  14. ENTP

16 הצבעות
    5.2%
  15. ENFJ

8 הצבעות
    2.6%
  16. ENFP

9 הצבעות
    2.9%
  1. חיפאי

חיפאי משתמש ותיק

לא קשור באופן ישיר למופנמות, אלא לצורך בהתכנסות על מנת לצבור אנרגיה. זה לא אותו הדבר. ויש עוד תכונות.
    INTJ חושבים רחב, עמוק, אינטואיטיבי, זקוקים לזמן לא חושבים טוב "בעמידה", מתכננים את צעדיהם קדימה, וסומכים על ניתוחים ורעיונות ופחות על "הפרטים הקטנים". נוטים להתחשב בעובדות ופחות ברגשות של אנשים.
    גם זה, ממש סיכום שעושה עוול, אבל במסגרת הפורום זה מספיק טוב.
    כמעט בכל מקצוע אפשר לעבוד עם סט כזה של תכונות (ועם כל סט, למעשה) רק צריך לדאוג שיהיו התנאים הנכונים.
    ובכל זאת, לא הייתי ממליץ להיות פקח טיסה, סוחר יומי, איש מכירות, מורה בבית ספר, רופא בחדר מיון, אחות בחדר ניתוח, טייס קרב, אחות סיעודית. כן הייתי ממליץ על יועץ, אסטרטג, חוקר / מדען, פסיכולוג, מומחה לרדיולוגיה (סתם רציתי לשלוף מקצוע איזוטרי), סופר מדע פופולרי, מנהל של אירגון או יחידה שאינה מיועדת דווקא לשעת חירום.
    יש הרבה מקצועות שאפשר לעשות אותם עם סט התכונות הזה, בהתאמות. למשל, החשיבה האסטרטגית מקשה על תיכנות, אבל ברגע שמתקדמים מספיק כדי לנהל פרויקטים בתכנות היא ייתרון.
    מקווה שנותן כיוון.
    אח! MBTI. איזה כלי נחמד. אולי אחזור לעסוק בזה כשאצא לפנסיה המוקדמת. :) יש ביקוש?

ogi ו-מרק עוגיות אוהבים את זה.
  2. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש בכיר

@חיפאי בתור INTJ הסכמתי עם כל מה שכתבת למעט הטענה שלך שתכנות אינו מתאים. תכנות הוא אחד הדברים הכי מתאימים לטיפוס הזה! אפילו כאן בפורום יש רבים כאלה. למה אתה חושב שלא?

ogi אוהב/ת את זה.
  3. חיפאי

חיפאי משתמש ותיק

טוב, אני מודה שאני לא מבין בתכנות. חשבתי שזה דורש המון חשיבה פרוצדורלית, תשומת לב לפרטים קטנים, עקיבה אחרי חוקים וכללים. N בדרך כלל פחות טובים בזה, או פחות אוהבים את זה. אז זה אידאלי יותר ל ISTJ.
    אשמח לשמוע מכם מה דעתם על כל זה, ואיך זה אופי המתכנתים משתלב עם העבודה.

4. ogi

ogi משתמש בכיר

שפת תכנות שאתה מכיר ואוהב היא לא שרירותית בעיניך. הפנמת אותה, אתה חושב במונחיה.
    (טוב, אולי יש בה פינות חשוכות שאתה לא מכיר, אבל באזורים שבהם אתה מרבה להסתובב, אתה מרגיש בנוח).

הקוד שאתה כותב לא מורכב מפרטים, אלא מכללים, שמנסים להתמודד עם פרטים. אתה כותב ומתחזק את הכללים, ומנסה לשמור אותם כלליים, עקביים ותמציתיים, למרות שהפרטים מנסים לגרור אותך לכיוון ההפוך.

הערה: הקוד של אחרים הוא פשוט נורא. זה רק הקוד שלך שגבישי ואינטואיטיבי. ;)
    (בהכללה, מתכנתים לא כל כך אוהבים זה את הקוד של זה).

5. מרק עוגיות

מרק עוגיות משתמש בכיר

+1 אהבתי את התאור הממצה.

6. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

7. משה

משה משתמש ותיק

INTJ-A
    לא הצלחתי למצוא הסבר למה מייצגת הA בסוף. מישהו כאן יודע מה המשמעות שלה? תודה

8. ארגמן

ארגמן משתמש ותיק

משה אוהב/ת את זה.
  9. Itay Angel

Itay Angel משתמש סולידי

ISFJ על גבול ה ISTJ (היה לי מאוד קשה לחתוך לכאן או לכאן בשאלות הT-F אבל בנסיון להיות כן נסגרתי על F)
    האמת שהפתיע אותי כי במבט ראשוני היה נראה לי שאני INTJ :)

10. hunter

hunter משתמש ותיק

מה זה אומר כאשר מופיעות לי שני האותיות?
    INTP, -A/-T??

11. Jo4

Jo4 משתמש סולידי

להפתעתי ENTJ.
    כנראה שצריך להכנס לניהול. :)

12. vieri

vieri משתמש ותיק

חזק.. אהבתי.

YOUR PERSONALITY TYPE IS:
    EXECUTIVE
    ESTJ-A

13. Taco

Taco משתמש רשום

חדש בפורום, לא יכלתי להישאר אדיש לדיון המעניין שנפתח פה.
    ובכלל לקהילה כאן.

כבר חודש שאני קורא ספר מעניין בנושא
    ספר מצוין בלי יותר מידי תאוריה מסביב
    מציג שיטה לזיהוי סוגי אישיות ודרך לדבר ב"שפה" של כל אישיות.
    הספר נקרא
    The art of SpeedReading people - paul & barbara tieger

אגב אנוכי infj

14. LoOkkAttMe

LoOkkAttMe משתמש סולידי

INTP יצא לי, די מתאים לי לפי מה שרשום שם
    מצד שני, לא בדקתי מה רשום על האחרים ^^"

15. המחשבות של ירון

המחשבות של ירון משתמש ותיק

Personality type:“The Executive” (ESTJ-A)
    Individual traits: Extraverted – 67%, Observant – 65%, Thinking – 60%, Judging – 76%, Assertive – 63%
    Role: Sentinel
    Strategy: People Mastery

16. זריקת תבונה

זריקת תבונה משתמש רשום

איזה קטע
    שעשיתי את המבחן הזה לפני שנתיים בשנת 2016 יצא שאני INTP-A.
    מופנם / חווה את העולם באופן אינטואיטיבי וממוקד בעתיד / מקבל החלטות בשימוש שבקוגנטיבי / מתייחס לעולם החיצון בדרך של תפיסה
    והיום אני ENTP-A, אותו הדבר, רק מוחצן.
    מוחצן / חווה את העולם באופן אינטואיטיבי וממוקד בעתיד / מקבל החלטות בשימוש שבקוגנטיבי / מתייחס לעולם החיצון בדרך של תפיסה.

השאלה היא מה זה אומר? האם מאז התחלתי יותר להאמין בעצמי? הביטחון העצמי יצא החוצה? אני פחות מפחד? התבגרתי? סטיית תקן של המבחן?
    מעניין.

17. AIML

AIML משתמש ותיק

זה אומר שהמבחן מאד תלוי במצב הרוח שלך בזמן שענית עליו, ושאם תמלא חמש פעמים אתה עשוי לקבל חמש תשובות שונות.

TunaGolem אוהב/ת את זה.
  18. ביולוג ירושלמי

ביולוג ירושלמי משתמש ותיק

ידעתי שיהיה משהו בפורום על MBTI ולכן עשיתי חיפוש...
    האמת? אני מופתע ממה שמצאתי כאן ומרמת השיח בנושא.
    בתור אחד שמיאן ממש לאחרונה (עברו רק כמה שעות) לבתחילה בקשה שהפכה די מהר לבקשה בצורת דרישה (ואז בצורת נסיון שכנוע עם חיוך ואולי בכל זאת) להתאבחן לטובת מקום העבודה, סירב נחרצות, יצא פוץ וגם בטוח שכולם חושבים שהוא סרבן כרוני (אני לא נחמד כי לא בא לי להיות נחמד באופן מסויים לשטויות של מקום העבודה וחבר מרעיו), מטמטם אותי שאנשים שהם יחסית Science oriented מוכנים להשתתף באיבחון המטופש הזה.
    לצערי אני עובד בחברה שעושה מדע, מפתחת תרופה, ולמען השם אנשים שם זורמים עם הפיגור הזה.
    בסדר, ממש לא "כולם" פה ושם כאלו Science oriented ובכלל להיות מכוון מדע (ובעיקר לעבוד בו בכל הקשור לאזור הכימיה-ביולוגיה) זה שווה לתחת כי זה יותר מדי מחשבות ותהיות על ניסויים ותוצאות ופחות מדי כסף בר השגה.
    מבחן ה- MBTI, גם לא בצחוק. גם לא בתור איזשהוא משהו קלוש לגבי משהו וגם לא בתור אנקדוטה, הוא משהו שאני חושב שצריך לעודד אותו, לא במקומות עבודה ולא בחיים הפרטיים.

מדובר באבחון ליטוף סר טעם, מקולקל ומטופש שמנסה להכניס אנשים למגירות שמראש הם רוצים להימצא בהן, בצורה מתנחמדת ללא שום תובנה שלילית או מעוררת אי נוחות, ושמעצבן אותי אישית עד מאוד.
    אבחון פסאודו-מדעי שנשות משאבי אנוש דוחפות אותו לאופק הצר ממילא שלי במקום העבודה ובכלל.
    אבחון שנוצר על סמך השגותיו מפרי מוחו בלבד של קרל יונג שלא היה מדען כי לא עשה מדע (לא אסף מידע בצורה קוהרנטית) בתקופה שבה פסיכולוגיה לא הייתה מדע ובאופן שהורכב מתצפיות אנקדוטליות בלבד, על סמך כלום ושום דבר חוץ ממחשבותיו האישיות בלבד, ושגם הוא בעצמו אמר שהוא חארטה.
    אבחון שהורכב על ידי אם ובתה משועממות, שלא למדו פסיכולוגיה בחייהן ואין להן קשר כלל לפסיכולוגיה ולנפש האדם.
    אסטרולוגיה מדברת אליכם?
    מזל טוב.

אוקיי... כנראה הייתי צריך לפרוק קצת לחץ ובעיקר לנגב את הקצף מפה...
    אבל מה שבאמת כבר איכזב אותי וגרם לתעוקה בחזה עד חשש לשבץ קל, הוא הפוסט המלומד של הסולידית בנושא, שאותה אני פסאודו-מעריץ, ושבו היא לא טרחה לכתוב אפילו שורה אחת עלובה או חלילה פסקה על מהו מבחן MBTI, על ידי מי הוא הומצא, מה משמעותו, מה הבעייתיות שבו, מה הפסיכולוגיה המודרנית טוענת לגביו (שהדרקונים של חאליסי אמיתיים!!!!!!!1 ואם אתם לא מאמינים אז תבדקו תמונות ב- reddit!!!!!!) על הבעייתיות של איבחון השקר המטופש הזה ועד כמה הוא שילשול אנושי (אמריקאי) פסאודו-מדעי טיפוסי ברוח ה- PC (שום דבר לא רע, הכל יפה ונחמד).
    ברוך השם שסוף סוף אני מתאכזב ממנה קצת כי זה בטח בריא לי ואולי סוף סוף אצייר שפם על הפוסטר שלה שתלוי לי מעל המיטה.
    אגב אני מזל עקרב.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/19
    משה ו-גיא ל אוהבים את זה.
  19. בת העמק

בת העמק משתמש בכיר

הנה, תראה, אין לי אוריינטציה מדעית בשום אופן ובכל זאת מסכימה עם הציטוט הזה. אל תאבד תקווה מהאנושות :)

ביולוג ירושלמי אוהב/ת את זה.
  20. גיא ל

גיא ל משתמש ותיק

לייק לאתגור.

אם האנשים מראש רוצים להימצא בתוך במגירות הללו אז כיצד מי שנותן\מוכר להם אבחון שמספק את הרצון הזה הוא מקלקל ומטפש?
    במובן שאולי האנשים מטופשים ומקולקלים מראש? אני אומר את זה בתור אחד שהתלהב מהמבחן בזמנו(ואולי עדיין רואה בו משהו נחמד - עוד לא החלטתי).
    אולי האנשים לא מטופשים ולא מקולקלים מראש וזו למעשה רק תפיסה פילוסופית מטאפיזית אחת מיני רבות שהם כאלו?

אני מאוד מאוד מאוד כזה אבל
    אחת התובנות שלמדתי מחקירה שטחית בבודהיזם הוא שהסכין לא יכול לחתוך את עצמו, האש לא יכולה לשרוף את עצמה וביולוג ירושלמי לא יכול לנשוך את השיניים של עצמו.
    כך המדע הוא כלי מאוד מאוד יעיל אבל יש לו את המגבלות שלו. אולי המדע(בתור כלי) לבדו לא יכול להעניק (לפחות לא למרבית בני האדם) משמעות ( מילה גדולה לטעמי --> כאן כוונתי בערך היא של להרגיש אחד עם היקום או חלק בלתי נפרד ממנו).
    אם אני זוכר מעט ממה שקראתי על יונג הוא מדבר על איזה תת-מודע קולקטיבי (לא נראה לי שאפשר בכלל לתמוך בכך מדעית) שמשותף לתרבויות אנושיות רבות וזה מה שאולי גורם להם את התחושה להרגיש חלק מהיקום ולספק את המהות הפנימית שלהם (מה שזה לא אומר).

בכל מקרה , גם במשחקי הכס הדמות החשובה שמלך הלילה רוצה להרוס הוא הדמות של בראן שזוכרת את הסיפורים של בני האדם אם תרצה התת מודע הקולקטיבי האנושי שיונג דיבר עליו.

מאחר ואני יודע שאתה לא רק גרופי של הסולידית אלא גם של קרלין אז קרלין עצמו היה חבר טוב של רוברט אנטון ווילסון שהיה בעל השכלה מדעית רבה ובל זאת ביקר את העניין של לקחת את המדע לקצה.
    (חפש הרצאות שלו על תפיסת מציאות )

טוב, חפרתי מספיק.

אהה, עדיין לא.
    נזכרתי.
    יש לך באבחונים הללו גם תכונות שלילית אם אנני טועה.
    אני כן זוכר שגרמו לי להרגיש חוסר נוחות מסויים.

נערך לאחרונה ב: ‏25/4/19
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
הסבה בגיל 42 מהוראה להייטק פיתוח אישי ‏8/1/19
עז״ב [עשה זאת בעצמך] בתחום הרכב פיתוח אישי ‏21/7/18
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.