• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהו הרכב האישיות שלך (MBTI)?

מהו הרכב האישיות שלך לפי מודל מיירס בריגס (MBTI)?

• ISTJ

הצבעות: 48 14.5%
  • ISTP

הצבעות: 18 5.5%
  • ISFJ

• ISFP

הצבעות: 8 2.4%
  • ESTJ

• ESTP

הצבעות: 12 3.6%
  • ESFJ

הצבעות: 17 5.2%
  • ESFP

הצבעות: 9 2.7%
  • INTJ

הצבעות: 50 15.2%
  • INTP

הצבעות: 35 10.6%
  • INFJ

• INFP

הצבעות: 23 7.0%
  • ENTJ

הצבעות: 19 5.8%
  • ENTP

הצבעות: 16 4.8%
  • ENFJ

הצבעות: 9 2.7%
  • ENFP

הצבעות: 12 3.6%

• סך הכל מצביעים
    330
אישית, לא אוהב שאלונים בכלל. הם נראים לי מאוד שטחיים, ולדעתי חוץ מאלמנט בידורי אין בהם כלום.
זו הפעם הכמעט יחידה שהתפתתי לעבור אחד, ודווקא הופתעתי מהדיוק היחסית גבוה למציאות (לא 100%, אבל עדיין, לא רע).
אובחנתי כ-INFP. מעניין אם מתים מזה :)

נערך לאחרונה ב:
מתוך התוצאות עד עתה, אם משווים את משתתפי הפורום לנתונים מאוכלוסיית ארה"ב כפי שמופיעים בוויקיפדיה, אלה סוגי האישיות המוהבקים ביותר כאן:

INTJ (The Scientist) - 15% לעומת 2-4% באוכלוסיה (פי ארבעה עד שבעה!)
ISTJ (The Duty Fulfiller) - 22% לעומת 11-14% באוכלוסיה
INTP (The Thinker) - 10% לעומת 3-5% באוכלוסיה

כלומר, באופן גס, למשתתפי הפורום יש הרבה יותר סיכוי להיות בעלי סגנון מופנם (I) ומונעים יותר ע"י קוגניציה (T) מאשר רגש. כמו כן, כנראה יש לנו יותר סיכוי להשתמש באינטואיציה (N) מאשר במידע מוחשי מההווה, ולהעדיף שיפוט (J) על פני תפיסה.
מעניין שהשילוב בין המאפיינים הבולטים של משתתפי הפורום לעומת כלל האוכלוסיה (INTJ) הוא בדיוק הסגנון של @הסולידית כפי שהיא העידה על עצמה :)

בין הטיפוסים שנפוצים באוכלוסיית ארה"ב אך נדירים יחסית בפורום בולטים הטיפוסים שמתחילים ב-ES (סגנון מוחצן, שימוש במידע מוחשי מההווה), שנדירים כאן בערך פי 2-3 מכלל האוכלוסיה.

אגב, הטיפוס שלי - (ISTP (The Mechanic - נמצא כאן על פי הסקר ביחס דומה בדיוק לחלקו באוכלוסיה.

נערך לאחרונה ב:
הקפצתם, אז נזכרתי, אז מילאתי שוב את השאלון ויצאה לי תוצאה שונה הפעם - שהיא מאוד מאוד שונה ממה שאני. אולי שווה לתת למישהו שאני מכיר למלא את זה...
מזכיר לי משהו שאמר לי מישהו חכם פעם: מה שאדם אומר שהוא- זה לא מה שהוא אלא מה שהוא רוצה להיות.

אפרופו מהש @doc29 כתב על הפער בין מה שאנשים אומרים ובין מה שהם:
פעם פרסמו בעיתון ההומוריסטי של הסטודנטים בטכניון שתי "חדשות"
1. בסקר שנערך בקרב הסטודנטים 30% בלבד משתמשים ב"רפרנסים"
2. בסקר שנערך בטכניון התגלה כי 70% מהסטודנטים שקרנים
;)

חברי הפורום היקרים,

אני פותחת קבוצת תמיכה למי שיצא לו E.
לא עוד בושה. לא עוד כלימה. אנחנו אזרחים שומרי חוק ומשלמי מיסים ואנחנו מוחצנים ב-ד' אמותינו.
אין לנו כל כוונה להפר את הסדר הציבורי ולפגוע באחרים.
אנחנו רק רוצים שיכירו בנו, יניחו לנו לנפשנו ויתנו לנו זכויות כמו ל- I.
בואו נצא מהארון, נישיר מבט אל הפורום, ונאמר בקול רם וצלול: "כן, אנחנו E, ואנחנו רוצים לחסוך ולהיות מופנמים פיננסית".
:lol:

:)

בין הטיפוסים שנפוצים באוכלוסיית ארה"ב אך נדירים יחסית בפורום בולטים הטיפוסים שמתחילים ב-ES (סגנון מוחצן, שימוש במידע מוחשי מההווה), שנדירים כאן בערך פי 2-3 מכלל האוכלוסיה.

אגב, הטיפוס שלי - (ISTP (The Mechanic - נמצא כאן על פי הסקר ביחס דומה בדיוק לחלקו באוכלוסיה.

למה ES זה נדיר כאן ביחס לאוכלוסיה?

אני אסיט את השאלון הזה דווקא לכיוון אחר קצת אך דומה. השאלה מכוונת למופנמים אבל לא רק.
בתור מופנמים האם אתם לא מרגישים קצת שזהו מאבק מתיש לפעמים ?
הרי מופנמים הם אנשים בעלי יכולות חברתיות מוגבלות במקצת (לא התכוונתי לפגוע פה) והיכולת של אדם מופנם (לא משנה כמה הוא בעל רצון חזק) להתנגד למערכת היא די אפסית ביחס לעוצמת המערכת המשומנת היטב של תרבות הצריכה.
אני אודה שלפעמים זה מתיש לשמוע אנשים קרובים אליי, על כמה אורח החיים שלי הוא אינו בסדר. ועד כמה אני סוציומט, מתבודד, סנוב, אגואיסט, ומה לא עוד...
השאלה שלי פה כיצד אתם ממשיכים לטעון את המערכת הרגשית שלכם למרות כל זה ? הרי סופו של דבר גם האדם הכי מופנם זקוק לקהילה (קטנה או גדולה זה לא משנה) בה הוא יוכל לבטא את עצמו.

הנה, אתה רואה זאב, לא נותנים לנו לבטא את עצמנו פה בפורום. בדיוק על זה אני מדברת :>
ועכשיו ברצינות:
אני אמנם לא מופנמת אבל...
למה מתיש אותך לשמוע שאורח החיים שלך לא בסדר?
מי בכלל יחליט *עבורך* מהו אורח החיים הרצוי והגורם אושר?
ולמה צריך בכלל להתנגד למערכת בענייני צריכה?
כלומר...זה עניינך הבלעדי איך אתה מנהל את חשבונותיך. לאף אחד אין זכות להתערב בזה.
אני פשוט לא ממש רואה קשר בין מופנמות לבין השאלות שהעלית פה וכנראה שאני לא מספיק מבינה אותך.

למה צריך בכלל להתנגד למערכת בענייני צריכה?
כי אני חושב שהמערכת יוצאת מכלל שליטה ומסתחררת לאובדן חושים מלא על סף השמדה עצמית ?
מי בכלל יחליט *עבורך* מהו אורח החיים הרצוי והגורם אושר?
אף אחד אבל לרוב האוכלוסיה בישראל יש נטייה לדחוף את אפם למקומות שהם לא צריכים.
למה מתיש אותך לשמוע שאורח החיים שלך לא בסדר?
כי בתרבות שמקדמת מבנים מסויימים בחברה, כל אדם שחי מחוץ לחברה מבחירה הוא סוג של איום על החברה ככלל.
נמאס לי לעמוד במוקד של כל שיחה עם חברים ומשפחה על ה"התכלבות" שלי וחוסר הרצון שלי להיות צרכן קריירסטי מצוי.

@זאב נראה לי שהפתרון לבעיה שלך זה בודהיזם D:
אתה לא תשנה את העולם וחבל לך לבזבז אנרגיות על זה.
יש משפט מעולה, שקראתי אותו בהקשר לבודהיזם - experience life as it is. העולם כפי שהוא מכיוון שהוא כזה.
כל אדם שחי מחוץ לחברה מבחירה הוא סוג של איום על החברה ככלל.
זו גישה מאוד בעיתית, כי היא גורמת לך להרגיש עוד יותר "בודד", יותר ממה שאתה באמת. אתה לא מהווה איום על אף אחד. ה"התנכלות" שלהם כלפיך לא שונה מהתנכלות של לבנים לשחורים, חילונים לדתיים, יהודים לערבים וכד'. הם מתנכלים כי אתה שונה. זה הכול.
אם מפריע לך להיות שונה, אז אין לך ברירה אלא לחבור אליהם (כי אתה מיעוט זניח). אבל אם זה לא מפריע, אז דעות של אחרים לא אמורות להוות משקל בכלל.

אוקיי אולי אני מבינה אותך טיפה יותר טוב.
לגבי המערכת והשמדה עצמית: כן, טוב, אם להיות כנה זה לא מאוד איכפת לי או מעניין אותי.
לגבי נטייתם של אנשים לדחוף את אפם לאן שלא צריך: אתה צודק. מה שאני למדתי זה לחייך בנימוס ולהדוף באסרטיביות. לחייך בנימוס ולהדוף באסרטיביות. לחייך בנימוס ולהדוף באסרטיביות.
לגבי זה שנמאס לך לעמוד במרכז וכו': אתה צודק.
כשזה קורה פשוט תאמר איזשהו משפט אסרטיבי ותחייך ותחליף נושא שיחה. אחרי כמה פעמים כאלו לדעתי יניחו לך.
זה עניין של מיומנות ושל תרגול.
למשל: יאללה זאב מה הקטע שלך? תפנק ת'צמך באיזה קבריולט.
אתה מחייך- שותק שלוש שניות- אומר "תודה שאת דואגת לי אבל זה לא הטעם שלי ומשעמם אותי לדבר על זה"- מחייך- שותק שתי שניות- אומר משהו בסגנון "נו מה יהיה עם מירי רגב? מעניין אם היא תקצץ את התקציב לעוד תיאטראות".

ודרך אחת להתמודד אם שאלות/טענות חוזרות ונשנות היא לענות תשובות אבסורדיות. זה בד"כ גורם לשואלים להגיע למבוי סתום, ואז פשוט להחליף נושא.
אבל זה מתאים יותר לאנשים, שלא איכפת להם אם חושבים עליהם שהם מטומטמים :)

ולהדוף באסרטיביות.
זה בד"כ גורם ליותר אנטיגוניזם.
אמנם מעולם לא התאמנתי באייקידו, אבל זה תמיד קסם לי (ואולי בכל זאת מתישהו בעתיד אתחיל עם זה). והתורה שמאחורי זה יכול לשמש טוב מאוד גם בחיי היומיום. נדמה לי שיש אפילו ספר כזה "אייקידו פסיכולוגי". (עריכה: באמת יש ספר כזה. ברוסית אמנם)

אגב זאב מאוד יכול להיות שאני טועה אבל לפי מה שאתה כותב פה יכול להיות שבמציאות אתה משדר משהו יותר פושר אז אנשים מרשים לעצמם. כשתשדר קו מז'ינו אנשים יעזבו אותך בשקט. מי שמרגיש מאוים ממך זו בעייתו שבחירות של אנשים זרים מאיימות על עולמו הפנימי.

לא סולידי- איך אגיד את זה בעדינות....אאמממ...כחכחכח...במציאות אני אדם שלא מתעסקים איתו. וקח בחשבון שאני לא רוצה ילדים וגם לא מסתירה את זה.
אז אני המטרה הכי קלאסית בחברה הישראלית.
יחד עם זאת, כמו שכתבתי פשוט לא מתעסקים איתי ולא מעיקים עליי.
ולמה?
נכון, כי אני הודפת באסרטיביות :)

@Yellow כמו שאין שיטת השקעה אחת נכונה, כך גם אין גישה אחת נכונה לחיים.
את מעדיפה להדוף, אני מעדיף לא להתאמת בכלל. שיחשבו מה שרוצים. דעתם לא מכתיבה מה אני. ואין בי צורך להיות הצודק-בויכוח. זה לא אומר שאני אף פעם לא מתווכח, אלא שלרוב הויכוח נמאס עליי הרבה לפני שמישהו מצליח לשכנע את השני, ואז אני אומר "WHATEVER", ובזה נגמר העניין :)

שבמציאות אתה משדר משהו יותר פושר אז אנשים מרשים לעצמם
אולי, זה נקודה למחשבה.
כשתשדר קו מז'ינו אנשים יעזבו אותך בשקט
א. אהבתי מאוד את ההקשר לקו הביצורים של צרפת, זה גרם לי לחייך :)
ב. גם קו מז'ינו לא עצר את הגרמנים מלפלוש לצרפת (הם פשוט עשו סיבוב ואיגפו אותו), תחשבי על זה.
במציאות אני אדם שלא מתעסקים איתו
שלום רמבו, נעים להכיר אותך.
תודה על השיחה המעודדת :)

נערך לאחרונה ב:
אישית, אני מוצאת את מבחן הMBTI הזה הרבה יותר אמין:
http://www.25quiz.com/

במבט ראשון, הוא נראה פשטני להחריד- 25 שאלות (לפעמים יותר למאותגרים החלטית) ורק שתי אופציות לבחירה.
אבל במבט שני, על השאלות שאתם לא בטוחים איך לענות אתם יכולים ללחוץ SKIP, והמבחן מסתגל בהתאם לתשובות שלכם, או יותר נכון מתאים את עצמו אליכם, במקום לשאול את אותו מספר שאלות לכל אות בנפרד בצורה רובוטית.

אגב, האותיות E וI פשוט מציינות אם הפונקציה הראשית שלכם היא מופנמת או מוחצנת. מדובר על הדרך בה אתם שואבים אנרגיה. המופנמים מסתכלים פנימה בכדי לקבל משב של אוויר, והמוחצנים החוצה. זה גם לא בהכרח מעיד על ביטחון עצמי, רק איך אתם מעדיפים להיטען.

אני מכיר את המבחנים האלה מהעבודה ... הרבה סמינרים בניהול משתמשים במבחן הזה . אני ESTJ וזה מדוייק להפליא. דרך אגב אני עוסק בניהול מכירות והרוב המוחלט בקבוצת מנהלי המכירות בחברה הם ESTJ ... כמעט בהיפוך לתוצאות בקרב חברי הפורום פה בסולידית. מעניין למה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מהו הסכום בעו"ש שנחשב בבנק כסכום לא נמוך? צרכנות פיננסית 36
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
tomchoook מהו שיעור הריבית במסלולי המשכנתה? נדל"ן 2
Plato מהו הגיל והקצאת הנכסים שלך? שוק ההון 15
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
הסוליd בדיקה של חברת קבלן ב checkid, מהו שעבוד? נדל"ן 0
C מהו בעצם אותו ״מרווח המרה״ בהמרת מט״ח בבנק? צרכנות פיננסית 2
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
R מהו הדיבידנד שמקבלים בקרן ריט? ועוד שאלה... נדל"ן 17
ל מחיר למשתכן 2022 מהו השם העדכני של הפרויקט? נדל"ן 1
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
1337justme מהו הדרכון הכדאי ביותר ליוצאי ספרד? אוף טופיק 106
FlyingK הלוואה או משכנתא, מהו הגבול? נדל"ן 11
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
ס מהו תיק ההשקעות האחד + השקעה בקרקע שוק ההון 2
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
ח מהו אחוז מימון אידיאלי מבחינת ריביות נדל"ן 6
ב מהו מדד IBOXIG בIBI? שוק ההון 1
L מהו כרטיס האשראי עם עמלות המשיכה הזולות ביותר לאירו בחו"ל? צרכנות פיננסית 11
ח מהו שיעור המס על דיבידנדים שמחלקת טבע? שוק ההון 31
עש לילה מהו תרחיש יום הדין שלכם? שוק ההון 23
A כיצד יודעים מהו ערכה של קרן נאמנות לפני קנייה/מכירה? שוק ההון 3
ל מהו התהליך המחשבתי מאחורי בחירת אפיק השקעה? שוק ההון 18
א מהו ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O שאלה לגבי הרכב נכסי קרן כספית שוק ההון 6
F חיפוש ני"ע והבנת הרכב קרן נאמנות שוק ההון 8
S הבדל בין היקף נכסים וחשיפות לבין פירוט הרכב הנכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
F ניצול ירידות לשינוי הרכב התיק שוק ההון 1
לאץ' הרכב נכסים פנסיה מנייתית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S הפניקס השתלמות מחקה מדד s&p500 - הרכב נכסים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N האם למכור את הרכב? (סטודנט) צרכנות פיננסית 10
M הרכב הלוואת משכנתא שקיבלתי מהבנק נדל"ן 16
א המלצה על הרכב תיק שוק ההון 9
S אתר לגילוי אחוז חפיפה בין הרכב קרנות סל שוק ההון 2
נ "גם לי יש תיק אחד" - שאלות על הרכב תיק שוק ההון 2
2028_שנת_פרישה זיהוי הרכב השקעות - קרן סל מחקה מדדי אג"ח שוק ההון 3
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
E דמי אחזקת רכב או החלפת ההטבה בשכר ברוטו גבוה יותר בגובה דמי החזקת הרכב, מה עדיף מבחינת מס? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
B מבט על הרכב התיק שלי שוק ההון 10
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
ה הרכב נכסים מול מדיניות השקעה שוק ההון 1
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
Q האם שיניתם את הרכב התיק בגלל הקורונה? שוק ההון 3
S דעות על הרכב תיק השקעות פסיבי שוק ההון 16

נושאים דומים

Back
למעלה