• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מגש הכסף

Aranchik

משתמש רגיל
דירוג
87
בקרוב תוצג מיני-סדרה בהובלתו של דורון צברי סביב נושא שליטת הטייקונים על ההון הציבורי.
אפשר אולי להגיד שזו עוד תוכנית ידועה בכל הקשור ל- "ניצלו אותי, שדדו אותי" וכו'.
אוסיף ואומר שהסדרה מתמקדת בגיא רולניק, מייסד ״דה-מרקר" וברצון שלו ליצור שינוי.
יש לי הרושם שהגישה הרווחת בפורום היא שתוכניות מסוג זה מרבות לרכוב על גל הרחמים העצמיים בישראל.
עם זאת אני די סקרן, מה דעתכם?

קישור ל-teaser.

ג"נ - אין לי קשר לסדרה בכל צורה שהיא.

עריכה: תודה על התיקון בנוגע רולניק.

נערך לאחרונה ב:
לי באופן אישי יש הערכה רבה לגיא רולניק (שהינו המייסד של עיתון 'דה-מרקר' ולא העורך של 'כלכליסט') כמו לבכירים נוספים במערכת העיתון (כמו העורך סמי פרץ ואבי בר-אלי) והרבה פעמים אני מזדהה עם העמדות שהוא מבטא בטורים שלו. אני חושב שהוא מציף בעיות עומק בחיים הכלכליים במדינה כמו ועדי העובדים החזקים במשק, תקציב מערכת הבטחון וטייקונים שמנסים להשפיע על מקבלי החלטות כדי לסרס תחרות (ועוד הרבה נושאים חשובים).
באופן כללי אני לא חושב שכל פעם שמישהו מעלה בעיה זה אוטומטית צריך להיות מתוייג כ'בכיינות'.

נערך לאחרונה ב:
אני גם מאוד מעריך את רולניק.
אני תמיד קורא את הטורים שלו שבדרך כלל מאוד מעמיקים ואיכותיים.
יש לי אפילו מנוי ל the marker magazine .
נשמע מעניין, אתה יודע מתי ואיפה זה ישודר ?

לזכותו של דורון צברי יאמר גם שהוא הציף את בעיית רשות השידור לפני למעלה מחמש שנים עם סרטו החביב "המדריך למהפכה" שמתאר את נסיונותיו לתקן את רשות השידור ולהשפיע עליה כדי שתתנהל בצורה שקופה וישרה ולא באופן האפל והנכלולי שבו היא מתנהלת מאז ומתמיד. איך זה נגמר, בסוף כולם יודעים...

מתחילת השבוע, ב-YES-דוקו יש סרטים תחת המוטיב "קונספירציה". הסרטים הם אמריקאיים, שמדברים על ארה"ב, אבל גם חברות ענק בינלאומיות מופיעות בתחקירים האלה. זה מבט מרתק לעולם אחר, שנמצא איפשהו מתחת לפרסומות היפות, להודעות יח"צ והחיוכים של ראשי התאגידים. בצורה מאוד בולטת מראים כמה שהעולם מונע מ"כוח הכסף", שבשם רווחים החברות מוכנות לעשות נזקים בריאותיים וכלכליים ללקוחות שלהם, אבל הם מצליחים בזה בגלל מכונת יח"צ מלוטשת עד כדי שלמות.
ממליץ בחום לכל מי שמעוניין לפקוח את העיניים ולהסתכל על המציאות כפי שהיא.
אגב, החברות האלה מופיעות במדדים שכל הגולשים בפורום הזה משקיעים בהם את מיטב כספם, בשאיפה לקבל תשואה נאה. כולל חברות דיבידנדים, שכולם לוטשים אליהם את העיניים (קוקה קולה, לדוגמא). מעניין אם מישהו מ"כרישי ההשקעות" של הפורום הזה מקדיש ולו דקה כדי לחשוב על חשבון מה הוא מקבל את התשואה היפה שלו (ולא, אני לא מדבר על "צדק חברתי", גזל, או שאר "שטויות" סוציאליסטיות).

בהקשר של מה שכתב @לא סולידי YET אני חוזר וממליץ פה על הסרט התיעודי 'Merchants of doubt'.

לי באופן אישי יש הערכה רבה לגיא רולניק (שהינו המייסד של עיתון 'דה-מרקר' ולא העורך של 'כלכליסט') כמו לבכירים נוספים במערכת העיתון (כמו העורך סמי פרץ ואבי בר-אלי) והרבה פעמים אני מזדהה עם העמדות שהוא מבטא בטורים שלו. אני חושב שהוא מציף בעיות עומק בחיים הכלכליים במדינה כמו ועדי העובדים החזקים במשק, תקציב מערכת הבטחון וטייקונים שמנסים להשפיע על מקבלי החלטות כדי לסרס תחרות (ועוד הרבה נושאים חשובים).
באופן כללי אני לא חושב שכל פעם שמישהו מעלה בעיה זה אוטומטית צריך להיות מתוייג כ'בכיינות'.
+100
המודעות הכלכלית-פוליטית שלי אישית התחילה בטורים של רולניק וסמי פרץ בעיתוני סופ"ש של הארץ

אני חושב שרולניק הוא פופוליסט/סוציאליסט בייחוד בהקשר של הגז.

הפרומו לחלק השני (שאפשר למצוא בקישור הזה) על המונופולים בשוק המזון הוא לא פחות מגאוני. חבל שזה גם כל כך כואב...

אני ממליץ על הסרט עבודה פנימיתאנגלית: Inside Job) הוא סרט תיעודי של הבמאי צ'ארלס פרגוסון משנת 2010. הסרט עוסק במשבר הכלכלי העולמי שאירע בשנים 2008–2009. הסרט מחולק ל-5 חלקים, בהם מוסבר השינוי שנעשה ברגולציה בתחום הפיננסי ובנוהגים בתחום זה שהשפיעו על יצירת המשבר.

הסרט זכה לביקורות חיוביות ששבחו את האופן הפשוט בו החומרים המורכבים הוצגו, ואף זכה בפרס אוסקר לסרט התיעודי הטוב ביותר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
amidar מגש הכסף אוף טופיק 186
jenglender סגירת חשבון בחו"ל והעברת הכסף לישראל מיסים 4
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
R החזרת משכנתא - מסלול פריים אל מול השארת הכסף בקופת גמל להשקעה נדל"ן 5
J האם הכסף מבוטח, על מי האחריות-בתי השקעות שוק ההון 2
איש ירח עץ הכסף. זמן לקטוף את הפירות? יומני מסע אישיים 14
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
G שמירה על ערך הכסף שוק ההון 1
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
א קניתי מניה של חברה, לאן הכסף הולך? שוק ההון 3
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
jinjiy העברת הכסף מקופות גמל של הילדות לאפיק אחר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
מ שוואב - ביטוח על הכסף? שוק ההון 3
א ירושה כאשר הכסף בib מקושר לחשבון wise צרכנות פיננסית 6
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
ק להוציא את הכסף לחו״ל - מה זה אומר בדיוק? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 602
Y תוך כמה זמן הכסף מופקד בתוך חשבון IB? שוק ההון 3
H איך להגן על הכסף שלי שוק ההון 2
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad מחיר למשתכן - תוך כמה זמן אני צריך לארגן את הכסף? נדל"ן 4
deussex עד כמה אתם סומכים להפקיד את כל הכסף בבית השקעות ישראלי ? שוק ההון 81
א האם הכסף בבנק בטוח שוק ההון 15
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
מ כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה לדירה - שאלה עם וריאציה אחרת נדל"ן 5
O הכסף לא הגיע לwise צרכנות פיננסית 0
D כמות הכסף שצריך לחסוך בשנה בשביל "להשיג" את עליית מחירי הנדלן נדל"ן 93
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
C כיצד אני שומר על רמת סיכון גבוהה ומפזר את הכסף? שוק ההון 17
F קניית מניות של ishares - סליקה נדחתה - לאן הלך הכסף? שוק ההון 18
ב ביטוח מנהלים - העברת הכסף ההוני לקופה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
D משיכת הכסף מהפיקדון הצבאי בשביל להכניס לשוק הוון שוק ההון 11
R יומנו של רודף אחרי הכסף יומני מסע אישיים 84
E סיום הכסף הזול? ההשפעה על ישראל שוק ההון 43
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
שם משתמש בעייתי האם הכסף בעו"ש של הבנק מושקע בשוק ההון? שוק ההון 12
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
O 250k לטווח קצר (אני אצטרך את הכסף) שוק ההון 29
N איך לצאת מיידית מפוזיצית קריפטו, בצורה שלא תפגע ביכולת העתידית להעביר את הכסף לבנק ישראלי? השקעות אלטרנטיביות 28
פ קרן השתלמות מקסום תשואות ע"י פיזור הכסף בין מסלולי ההשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
ד למה לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 10
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
ב של מי הכסף שוק ההון 5
Y שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה