• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות

• פותח הנושא yoelb
  • פורסם בתאריך

yoelb

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן כולם, אז ככה אני בן 25, עם 75,000 שקל בעובר ושב.
לאחרונה החלטתי שאני רוצה לשים את רוב הכסף שלי (50,000) ש"ח בהשקעה, מתוך הבנה שבבנק הכסף לא ייתן לי תשואה גם בחיסכון.
אז למדתי טיפה מושגי יסוד בשוק ההון (אג"ח, מניות דיבידנט וכו') והחלטתי שאני ארצה לשים את הכסף בבית השקעות כלשהו.

ובאתי לפה כדי לקבל תשובות אוביקטיביות לכמה מהשאלות שיש לי.

1. איך התשלום שלי לבית ההשקעות מתבצע? יש תשלום חודשי, או עמלה לפי רווח שבית ההשקעות לוקח?
2. מה היחס המומלץ בין אג"ח למניות שמומלץ לי להשקיע (אני לא מחפש יותר מידי סיכון, פשוט שאם הכסף שלי יושב שהערך שלו יעלה, גם אם התשואה לא תהיה וואו)
3. האם יש לי אפשרות למשוך אחת לכמה זמן אחוזים בודדים מהכסף בתיק, בלי שיילקח לי מס מטורף? (אני פשוט עומד להיות סטודנט ובודק אופציה אם התיק יוכל לסגור לי פינה פה ושם)
4. מתי בסופו של דבר אפשר לפדות את התיק בלי מס? רק בפרישה?
5. יש מדד אוביקטיבי שאפשר לקבל בין בתי השקעות, מי הכי מומלץ ע"פ עמלות שלוקח וביצועים?
6. בהערכה גסה ובשנה בלי משבר כלכלי, אם אדם משקיע 50,000 ש"ח ב50% אג"ח ו50% מניות, כמה הוא צפוי להרוויח בשנה?

תודה רבה לכל העונים :)

Spanz

משתמש ותיק
דירוג
709
ברוך הבא
אז למדתי טיפה מושגי יסוד בשוק ההון (אג"ח, מניות דיבידנט וכו') והחלטתי שאני ארצה לשים את הכסף בבית השקעות כלשהו.
השאלות שלך מלמדות שלא העמקת מספיק.
ממליץ לך לקרוא עוד ולהבין בנושא מעט יותר לפני שאתה קופץ למים.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
11,516
אני לא מחפש יותר מידי סיכון, פשוט שאם הכסף שלי יושב שהערך שלו יעלה, גם אם התשואה לא תהיה וואו
אין דבר כזה.

וגם יתר השאלות מראות על פערים רבים. תקרא את הבלוג של הסולידית.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
8,078
1. איך התשלום שלי לבית ההשקעות מתבצע? יש תשלום חודשי, או עמלה לפי רווח שבית ההשקעות לוקח?
יש עמלת קנייה/מכירה שאתה משלם לכל פעולה (סדר גודל של 2-3 ש"ח לכל יחידת מנייה על מניות ישראליות, וכ 1 סנט לכל יחידת מנייה במניות אמריקאית, עם מינימום של כ7$ לעסקה).
בנוסף יש עמלה חודשית של כ 10-20 ש"ח על ניהול החשבון. ברוב המקומות, מקזזים עמלות קנייה/מכירה מהעמלה החודשית.

2. מה היחס המומלץ בין אג"ח למניות שמומלץ לי להשקיע (אני לא מחפש יותר מידי סיכון, פשוט שאם הכסף שלי יושב שהערך שלו יעלה, גם אם התשואה לא תהיה וואו)
אין היום אפיקים שמביאים תשואה בלי סיכון. יש פה די הרבה שרשורים בפורום על יחס אג"ח מול מניות.
3. האם יש לי אפשרות למשוך אחת לכמה זמן אחוזים בודדים מהכסף בתיק, בלי שיילקח לי מס מטורף? (אני פשוט עומד להיות סטודנט ובודק אופציה אם התיק יוכל לסגור לי פינה פה ושם)
כל מכירה של ניירות ערך היא אירוע מס, של 25% מהרווח. אם אתה לא עובד במקביל, אולי תוכל לקזז את נקודות הזיכוי שלך עם המס שאתה משלם (בגלל שבית השקעות ישראלי מנכה מס במקור, תצטרך להגיש בקשה להחזר מס בשנה שאחרי).

4. מתי בסופו של דבר אפשר לפדות את התיק בלי מס? רק בפרישה?
רק המוות מפריד בין האדם למס הכנסה. מה שכן, לאחר גיל 60 יש מדרגות מס נמוכות יותר.
5. יש מדד אוביקטיבי שאפשר לקבל בין בתי השקעות, מי הכי מומלץ ע"פ עמלות שלוקח וביצועים?
עכשיו נפל לי האסימון שאתה כנראה מתכוון לתיק מנוהל ולא לניהול עצמאי של התיק. בתיק מנוהל דמי הניהול הם אחוז מסויים בשנה משווי התיק, בין אם התיק הרוויח או הפסיד.
6. בהערכה גסה ובשנה בלי משבר כלכלי, אם אדם משקיע 50,000 ש"ח ב50% אג"ח ו50% מניות, כמה הוא צפוי להרוויח בשנה?
ככלל אצבע, תשואה שנתית של 4% על תיק מנייתי ו 0% על אג"ח היא תשואה סבירה בשנה ממוצעת. כמובן שזה לא אומר כלום כי לא מובטח לך בשום שלב שהתשואה תהיה כזו או דומה לכך או שבכלל התיק לא ייחתך משמעותית.

yoelb

משתמש רשום
דירוג
0
תודה רבה וכן אני אקרא את הבלוג :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S כמה שאלות וחששות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 5
F כמה שאלות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 56
S מסלול פיתוי - שאלות לפני ביצוע נדל"ן 9
S שאלות בנוגע למחקר לפני קניית דירה ראשונה להשקעה - בדגש על התחדשות עירונית נדל"ן 11
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
ס כמה שאלות רגע לפני פתיחת חשבון שוק ההון 16
T שאלות טכניות לפני קנייה שוק ההון 11
O שאלות לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל נדל"ן 14
O שאלות לפני שאנחנו קופצים למים - מסחר דרך IB שוק ההון 13
yuvalnsn שאלות אחרונות לפני פתיחת קרן השתלמות ראשונה בחיי שוק ההון 18
O בקשת עזרה - שאלות לפני התחלת השקעה שוק ההון 2
O מספר שאלות לפני פתיחת חשבון ברוקר TD (ודחיית מס) שוק ההון 10
W שאלות לפני תחילת השקעה שוק ההון 4
D כמה שאלות לפני סגירת התיק. שוק ההון 4
O כמה שאלות לגבי פוזיציית שורט ברוקרים ופלטפורמות מסחר 0
ז אחרי שיחה עם סוכן: שאלות ותחושות צרכנות פיננסית 9
S מספר שאלות להשוואה בין אפיקי ההשקעה הפופולריים שוק ההון 3
R כמה שאלות על פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A שאלות על קופות גמל שוק ההון 1
פ שאלות לקראת הדו״ח השנתי - עוסק פטור מיסים 8
Shekel Hadash שאלות של משקיע מתחיל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
C מעקב פיננסי עם gnucash - שאלות, תשובות, ורעיונות צרכנות פיננסית 35
פ שאלות לגבי קרנות השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A חוק מספר 1 - ים של שאלות - האם כאן זה המקום? שוק ההון 2
N כמה שאלות על קרן כספית שוק ההון 3
Y שאלות לגבי mlp - master limited partnership מיסים 2
א שאלות - שלבים בקניית דירה ראשונה ושאלות כלליות נדל"ן 27
I שאלות קצרות - קיזוז רווחי הון שוק ההון 3
C שאלות על הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ו שאלות על תוכניות חיסכון/פקדונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
נ שכירת דירה בזמנים אלו, 2 שאלות נדל"ן 16
O כמה שאלות בנושא Interactive brokers, וגם בנושא Inverse ETF ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
F פקדונות - שאלות שוק ההון 14
G עוד שאלות על מניות ערך שוק ההון 0
A משכנתא על דירה קיימת - גיוס הון, כמה שאלות למען הסדר הטוב והמלצות נדל"ן 6
Shnizelia שאלות לגבי מעבר מ-PC ל-MAC אחרי 30 שנה עם PC אוף טופיק 56
DiverGirl שאלות לגבי מק"מ שוק ההון 0
ו שאלות לגבי קרן השתלמות IRA לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה שאלות טכניות על המסחר בשוק אוף טופיק 4
ל קצת שאלות לברנש המתחיל שוק ההון 8
ל קיזוז הפסדים מרווחי הון - שאלות תם מיסים 20
A תשומות בנייה, איך זה עובד? הקבלנים הרגו אותנו, מרכז שאלות בכדי שנהיה בשליטה נדל"ן 48
Z שאלות על מס עזבון אמריקאי מיסים 2
X שאלות על כרטיסי אשראי צרכנות פיננסית 13
D מס יסף - מס שאלות מיסים 14
A כמה שאלות על מניות ערך שוק ההון 8
K שאלות בנוגע לניהול סיכונים התפתחות אישית 7
ד חישוב מח"מ ועוד שאלות לגבי תיק-השקעות-שוקולד-מריר שוק ההון 5
T שאלות עזרה בדבר מילוי דוח 1301/1399 רווחי הון קריפטו מיסים 5

נושאים דומים

למעלה