• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

שאלות לפני שאני שם את הכסף בבית השקעות

• פותח הנושא yoelb
  • פורסם בתאריך

yoelb

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן כולם, אז ככה אני בן 25, עם 75,000 שקל בעובר ושב.
לאחרונה החלטתי שאני רוצה לשים את רוב הכסף שלי (50,000) ש"ח בהשקעה, מתוך הבנה שבבנק הכסף לא ייתן לי תשואה גם בחיסכון.
אז למדתי טיפה מושגי יסוד בשוק ההון (אג"ח, מניות דיבידנט וכו') והחלטתי שאני ארצה לשים את הכסף בבית השקעות כלשהו.

ובאתי לפה כדי לקבל תשובות אוביקטיביות לכמה מהשאלות שיש לי.

1. איך התשלום שלי לבית ההשקעות מתבצע? יש תשלום חודשי, או עמלה לפי רווח שבית ההשקעות לוקח?
2. מה היחס המומלץ בין אג"ח למניות שמומלץ לי להשקיע (אני לא מחפש יותר מידי סיכון, פשוט שאם הכסף שלי יושב שהערך שלו יעלה, גם אם התשואה לא תהיה וואו)
3. האם יש לי אפשרות למשוך אחת לכמה זמן אחוזים בודדים מהכסף בתיק, בלי שיילקח לי מס מטורף? (אני פשוט עומד להיות סטודנט ובודק אופציה אם התיק יוכל לסגור לי פינה פה ושם)
4. מתי בסופו של דבר אפשר לפדות את התיק בלי מס? רק בפרישה?
5. יש מדד אוביקטיבי שאפשר לקבל בין בתי השקעות, מי הכי מומלץ ע"פ עמלות שלוקח וביצועים?
6. בהערכה גסה ובשנה בלי משבר כלכלי, אם אדם משקיע 50,000 ש"ח ב50% אג"ח ו50% מניות, כמה הוא צפוי להרוויח בשנה?

תודה רבה לכל העונים :)

Spanz

משתמש ותיק
דירוג
481
ברוך הבא
אז למדתי טיפה מושגי יסוד בשוק ההון (אג"ח, מניות דיבידנט וכו') והחלטתי שאני ארצה לשים את הכסף בבית השקעות כלשהו.
השאלות שלך מלמדות שלא העמקת מספיק.
ממליץ לך לקרוא עוד ולהבין בנושא מעט יותר לפני שאתה קופץ למים.

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
6,775
אני לא מחפש יותר מידי סיכון, פשוט שאם הכסף שלי יושב שהערך שלו יעלה, גם אם התשואה לא תהיה וואו
אין דבר כזה.

וגם יתר השאלות מראות על פערים רבים. תקרא את הבלוג של הסולידית.

האזרח הקטן

משתמש בכיר
דירוג
1,603
1. איך התשלום שלי לבית ההשקעות מתבצע? יש תשלום חודשי, או עמלה לפי רווח שבית ההשקעות לוקח?
יש עמלת קנייה/מכירה שאתה משלם לכל פעולה (סדר גודל של 2-3 ש"ח לכל יחידת מנייה על מניות ישראליות, וכ 1 סנט לכל יחידת מנייה במניות אמריקאית, עם מינימום של כ7$ לעסקה).
בנוסף יש עמלה חודשית של כ 10-20 ש"ח על ניהול החשבון. ברוב המקומות, מקזזים עמלות קנייה/מכירה מהעמלה החודשית.

2. מה היחס המומלץ בין אג"ח למניות שמומלץ לי להשקיע (אני לא מחפש יותר מידי סיכון, פשוט שאם הכסף שלי יושב שהערך שלו יעלה, גם אם התשואה לא תהיה וואו)
אין היום אפיקים שמביאים תשואה בלי סיכון. יש פה די הרבה שרשורים בפורום על יחס אג"ח מול מניות.
3. האם יש לי אפשרות למשוך אחת לכמה זמן אחוזים בודדים מהכסף בתיק, בלי שיילקח לי מס מטורף? (אני פשוט עומד להיות סטודנט ובודק אופציה אם התיק יוכל לסגור לי פינה פה ושם)
כל מכירה של ניירות ערך היא אירוע מס, של 25% מהרווח. אם אתה לא עובד במקביל, אולי תוכל לקזז את נקודות הזיכוי שלך עם המס שאתה משלם (בגלל שבית השקעות ישראלי מנכה מס במקור, תצטרך להגיש בקשה להחזר מס בשנה שאחרי).

4. מתי בסופו של דבר אפשר לפדות את התיק בלי מס? רק בפרישה?
רק המוות מפריד בין האדם למס הכנסה. מה שכן, לאחר גיל 60 יש מדרגות מס נמוכות יותר.
5. יש מדד אוביקטיבי שאפשר לקבל בין בתי השקעות, מי הכי מומלץ ע"פ עמלות שלוקח וביצועים?
עכשיו נפל לי האסימון שאתה כנראה מתכוון לתיק מנוהל ולא לניהול עצמאי של התיק. בתיק מנוהל דמי הניהול הם אחוז מסויים בשנה משווי התיק, בין אם התיק הרוויח או הפסיד.
6. בהערכה גסה ובשנה בלי משבר כלכלי, אם אדם משקיע 50,000 ש"ח ב50% אג"ח ו50% מניות, כמה הוא צפוי להרוויח בשנה?
ככלל אצבע, תשואה שנתית של 4% על תיק מנייתי ו 0% על אג"ח היא תשואה סבירה בשנה ממוצעת. כמובן שזה לא אומר כלום כי לא מובטח לך בשום שלב שהתשואה תהיה כזו או דומה לכך או שבכלל התיק לא ייחתך משמעותית.

yoelb

משתמש רשום
דירוג
0
תודה רבה וכן אני אקרא את הבלוג :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S כמה שאלות וחששות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 5
F כמה שאלות לפני שאני יוצא לדרך שוק ההון 56
O יציאה לפנסיה לפני גיל 67 - מספר שאלות מטופשות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
תפוזינה ייעוץ משכנתאות ועוד כמה שאלות לפני משכנתא נדל"ן 19
ס כמה שאלות רגע לפני פתיחת חשבון שוק ההון 16
T שאלות טכניות לפני קנייה שוק ההון 11
O שאלות לפני השקעה בנדל"ן בחו"ל נדל"ן 14
O שאלות לפני שאנחנו קופצים למים - מסחר דרך IB שוק ההון 13
yuvalnsn שאלות אחרונות לפני פתיחת קרן השתלמות ראשונה בחיי שוק ההון 18
O בקשת עזרה - שאלות לפני התחלת השקעה שוק ההון 2
O מספר שאלות לפני פתיחת חשבון ברוקר TD (ודחיית מס) שוק ההון 10
W שאלות לפני תחילת השקעה שוק ההון 4
D כמה שאלות לפני סגירת התיק. שוק ההון 4
T כמה שאלות של מתחיל שוק ההון 2
C שאלות כלליות בקשר לכביסה אוף טופיק 30
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
T אוסף שאלות קריפטו למתחילים השקעות אלטרנטיביות 142
לא חשוב שמות מספר שאלות על הפלח האג"חי בתיק שוק ההון 2
G שאלות קריטיות לפתיחת תיק ראשוני שוק ההון 6
F שאלות בנושא מסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות לגבי קרן השתלמות ופנסיה ומעבר לחשבון IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A שאלות בסיסיות ביותר שוק ההון 2
N כמה שאלות שלא בהכרח קשורות, אבל דורשות סיוע מבעלי נסיון שוק ההון 6
T שאלות השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
E מספר שאלות על קרנות מחקות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
פ S&P 500 שאלות: חסרונות המדד, משמעות המדד, פיזור המדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 1
S שאלות למגישי שובר 351 - דיווח מקוצר על הכנסות חוץ פוסטים מאיכות נמוכה 5
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
D מספר שאלות על פייפאל אוף טופיק 1
א כמה שאלות בענייני מיסוי דיבידנדים שוק ההון 8
1 שוקל פרישה מוקדמת בגיל 33 - מספר שאלות ותהיות פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 183
Y שאלות בקשר לקופת גמל להשקעה vs מסחר עצמאי פסיבי שוק ההון 9
1 מס' שאלות לגביי טופס 867 עם דיבידנים בחו"ל ובארץ + משיכת כספים מקופ"ג מיסים 33
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
T שאלות לגבי מניות SPAC שוק ההון 1
F שאלות למשקיע מתחיל שוק ההון 5
ד שאלות בסיסיות לגבי פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L תיק השקעות ראשון - כמה שאלות שוק ההון 3
א מספר שאלות תם על מסחר דרך הבנק לעומת ברוקר חוץ בנקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
ד תיק השקעות ראשון -כמה שאלות שוק ההון 11
I שאלות בנושא דו"ח מס שנתי לשכיר, וסיכום רווחים/הפסדים בetrade מיסים 3
G פיזור תיק+ מספר שאלות שוק ההון 5
ב שאלות על "החלק הלא ממוסה" בתיק שוק ההון 3
צ 2 שאלות על שוק ההון שוק ההון 5
T העברת קרן השתלמות בין בתי השקעות -שאלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M בקשר למיסים - כמה שאלות בקשר לעבודה עם כמה ברוקרים במקביל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
א כמה שאלות בשביל דיווח שנתי 1301 מיסים 7

נושאים דומים

למעלה