• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מגן מס

לא רואה שום יתרון בלייצר מגן מס כשיש דיבידנד זר באותה שנה.
או שיהיה באיזושהי שנה לפני המימוש, כי המגן מס ישרף על זה מיד.

הפסד הון אפשר לגרור לדעתי בלי הגבלה
הבעיה שאם יש לך הכנסות מדיבידנד זר, אתה מחוייב לקזז את ההפסד מולו ואז נשאר לך זיכוי מס זר, שלא רק שלא ניתן לקזז מול רווח הון ישראלי (מול רווח הון זר אני חושב שכן, אם ההפסד המקורי היה מניירות זרים) אלא שגם לא ניתן לגרור ליותר מ5 שנים

הצלחת לבלבל אותי. אפשר דוגמא מספרית ?
תודה.

הצלחת לבלבל אותי. אפשר דוגמא מספרית ?
תודה.
נניח יש לך הפסד הון של 100, ובאותה שנה קיבלת דיבידנד מנייר אמריקאי בשווי 100.
מבחינת מדינת ישראל אתה מקזז את הפסד ההון עם הדיבידנד ואין לך חובת מס.
אבל ארה"ב ניקתה במקור 25 על הדיבידנד, ועכשיו מבחינת מדינת ישראל יש לך "זיכוי מס זר" בשווי 25.
זיכוי מס זר אפשר לקזז רק מול הכנסה זרה חייבת ולא מול רווח הון (אולי למעט אם הפסד ההון המקורי ורווח ההון החדש נוצרו שניהם מניירות זרים), וניתן לגרור אותו קדימה רק 5 שנים

אולי למעט אם הפסד ההון המקורי ורווח ההון החדש נוצרו שניהם מניירות זרים
זה נכון.
נכתב ע"י סעיף 205א(ב):
נוצר עודף זיכוי בשל קיזוז הפסד שמקורו בהכנסות חוץ ממקור פלוני, כנגד הכנסות חוץ ממקור פלוני אחר, ניתן יהיה להפחיתו בחמש השנים הבאות בזו אחר זו גם כנגד המס החל על הכנסות חוץ מאותו מקור שממנו נבע ההפסד

• אהבתי
Reactions: ITS
איזו הכנסה למשל ?
מול הכנסה מהמקור שממנו נוצר הרווח שמוסה במקור ויצר זיכוי, או שממנו נוצר ההפסד שכנגדו קוזז הרווח.
בהקשר של זיכוי עבור מס דיבידנד שהתקבל כנגד הפסד הון, יהיה ניתן להשתמש בזיכוי עבור רווח הון מחו"ל (המקור שממנו נוצר ההפסד שכנגדו קוזז הרווח מדיבידנד) או דיבידנד זר שלא מוסה במקור (המקור שממנו נוצר הרווח שמוסה במקור ויצר זיכוי).
מה שכן, יתכן (חובה?) שאפשר להשתמש בו עבור דיבידנד שכן נוכה במקור ולקבל זיכוי מס חדש, וכך הזיכוי יגרר מעבר ל-5 שנים.

לא מול רווח הון
יהיה ניתן להשתמש בזיכוי עבור רווח הון מחו"ל

קצת סתרתם אחד את השני לא ?
לפי מה שהבנתי, שנה הבאה אני אוכל להתקזז או על דיבידנדים מניירות בחול שלא מוסו בחול או על רווח הון מניירות בחול שלא מוסה בחול (כלומר הקרנות של ואנגרד בארה"ב למשל).
האם הבנתי נכון ? @roneng

מול הכנסה מהמקור שממנו נוצר הרווח שמוסה במקור ויצר זיכוי, או שממנו נוצר ההפסד שכנגדו קוזז הרווח.
בהקשר של זיכוי עבור מס דיבידנד שהתקבל כנגד הפסד הון, יהיה ניתן להשתמש בזיכוי עבור רווח הון מחו"ל (המקור שממנו נוצר ההפסד שכנגדו קוזז הרווח מדיבידנד) או דיבידנד זר שלא מוסה במקור (המקור שממנו נוצר הרווח שמוסה במקור ויצר זיכוי).
אתה בטוח שרק מול דיבידנד זר ורווח הון זר?
אני חשבתי שאפשר מול כל הכנסה ממקור זר שאתה צריך לשלם עליה מס.

אתה בטוח שרק מול דיבידנד זר ורווח הון זר?
אני חשבתי שאפשר מול כל הכנסה ממקור זר שאתה צריך לשלם עליה מס.
רק מול מקור הרווח או מקור ההפסד:
סעיף 205א(א)
זכאי הנישום להפחית את עודף הזיכוי כנגד המס שבו הוא חייב בשל הכנסות שיופקו מחוץ לישראל מאותו המקור בחמש השנים הבאות
וסעיף 205א(ב) שציטטתי כמה הודעות מעל
על אף האמור בסעיף קטן (א), נוצר עודף זיכוי בשל קיזוז הפסד שמקורו בהכנסות חוץ ממקור פלוני, כנגד הכנסות חוץ ממקור פלוני אחר, ניתן יהיה להפחיתו בחמש השנים הבאות בזו אחר זו גם כנגד המס החל על הכנסות חוץ מאותו מקור שממנו נבע ההפסד

מה שכן, יתכן (חובה?) שאפשר להשתמש בו עבור דיבידנד שכן נוכה במקור ולקבל זיכוי מס חדש, וכך הזיכוי יגרר מעבר ל-5 שנים.
אכן, זו עמדת רשות המיסים. השימוש בזיכוי המס הזר הוא FIFO (מיטיב עם הנישום). שים לב, שבשביל שימוש כנגד רווחי הון זרים לפי 205א(ב), זה לא יעזור אחרי 5 שנים.

בשביל שימוש כנגד רווחי הון זרים לפי 205א(ב), זה לא יעזור אחרי 5 שנים
אופס נכון. חשבתי שמצאתי דרך לשמר את הזיכוי אפקטיבי.
אבל לפחות בשנה שבה יהיו הפסדים, הם לא יקוזזו כנגד הדיבידנד הזר (כי הוא יתקזז עם הזיכוי) וכך יצור מגן מס ל-5 שנים נוספות.

אבל לפחות בשנה שבה יהיו הפסדים, הם לא יקוזזו כנגד הדיבידנד הזר (כי הוא יתקזז עם הזיכוי) וכך יצור מגן מס ל-5 שנים נוספות.
לא הבנתי. דוגמא?

לא הבנתי. דוגמא?
הבעיה ממנה התחלנו בשרשור היא נסיון ליצור מגן מס באמצעות מכירה בהפסד של נייר זר, ש"נכשל" כי ההפסד מקוזז כנגד דיבידנד ולכן במקום מגן מס יש זיכוי מס.
ניסיתי לטעון שאם יש לך זיכוי מס שאתה מגלגל לאורך שנים (שאפשר לממש רק כנגד דיבידנד, כמו שציינת), אז לפחות במימוש בהפסד בפעם הבאה כן יווצר מגן מס שלא יקוזז כנגד דיבידנד (כי הדיבידנד יקוזז כנגד הזיכוי המתגלגל).
נניח בשנה 10, יש זיכוי מס, הפסד הון ודיבידנד. על הדיבידנד מקבלים זיכוי בלי לקזז אותו נגד ההפסד (כי מקזזים אותו כנגד הזיכוי הישן), וההפסד נשאר "פנוי" כדי ליצור מגן מס.
נראה הגיוני?

נראה הגיוני?
אתה מניח שהזיכוי המקורי הוא בדיוק בגובה הדיבידנד שקיבלת, ושכל שנה תקבל דיבידנד באותו גודל?
לדעתי זה הרבה יותר קשור בסכום ההפסד וסכום הדיבידנד מאשר בכמות שלהם. אם סך הפסדי ההון גדולים יותר מסך הדיבידנדים אז חלק מההפסד יעבור לשנה הבאה, גם אם זה בהפסד ההון הראשון.

נניח בשנה 10, יש זיכוי מס, הפסד הון ודיבידנד. על הדיבידנד מקבלים זיכוי בלי לקזז אותו נגד ההפסד (כי מקזזים אותו כנגד הזיכוי הישן), וההפסד נשאר "פנוי" כדי ליצור מגן מס.
נראה הגיוני?
לא. צריך להבדיל בין חישוב הרווח השנתי לצורכי מס, וחישוב המס (עם זיכויים למיניהם ועוד). נראה לי שהבעייה בשרשור כאן ובעוד כמה, שהרבה מהכותבים משתמשים במילה "קיזוז" בשביל שניהם וזה יוצר בלבול נוסףD:
(בפקודה, במילה קיזוז משתמשים בשביל קיזוז הפסדי הון מרווחי הון לצורך חישוב ההכנסה)
בדוגמא שלך, נניח בשנה 10 יש לך הפסד הון 100, דיבידנד זר 100 ממנו לא נוכה מס במקור. לצורך חישוב ההכנסה החייבת, יש לקזז הפסד הון מול הכנסות דיבידנד, ולכן ההכנסה החייבת היא 0. לא יהיו בכלל הפסדים מועברים לשנה הבאה.
מקווה שהייתי ברור... (ושהבנתי מה שכתבת)

בדוגמא שלך, נניח בשנה 10 יש לך הפסד הון 100, דיבידנד זר 100 ממנו לא נוכה מס במקור. לצורך חישוב ההכנסה החייבת, יש לקזז הפסד הון מול הכנסות דיבידנד, ולכן ההכנסה החייבת היא 0. לא יהיו בכלל הפסדים מועברים לשנה הבאה.
מקווה שהייתי ברור... (ושהבנתי מה שכתבת)
(הדגש שלי) היית ברור, אבל לא בטוח שלזה התכוונתי-
אני מדבר על המקרה בו בשנה 10 יש לך דיבידנד זר 100 ממנו כן נוכה מס במקור (כי ככה זה לרוב עם דיבידנדים זרים). בעיקרון זה עדיין מחייב קיזוז ומשאיר אותך עם זיכוי מס.
אבל, בגלל שאני מדבר על שנה 10, אליה הגעת מראש עם זיכוי מס זר (שגלגלת משנים קודמות), אז הדיבידנד הזר (שנוכה במקור) לא חייב במס בגלל זיכוי המס הזר, ולכן הוא לא מקוזז מול הפסד ההון, כך שהפסד ההון כן יוצר זיכוי מס.
עכשיו יותר הגיוני?
אתה מניח שהזיכוי המקורי הוא בדיוק בגובה הדיבידנד שקיבלת
לא, אני מניח אמנם שהדיבידנד הוא פחות מהפסד ההון, אבל דיבידנד חדש יכנס כל שנה ו"יאכל" את מגן המס. את הבעיה הזו אני מנסה לפתור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ס מגן מס אקסלנס מיסים 12
ש מגן מס לכמה זמן התוקף שלו? מיסים 28
S מגן מס טפסים ושאר ירקות מיסים 4
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
O מגן מס - הבהרות מיסים 2
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
פרח בר מכירה וקנייה מייד כדי להשיג מגן מס מיסים 13
N למזער נזקים בעזרת מגן מס שוק ההון 10
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
ריש-לקיש שאלה בסיסית - מגן מס מיסים 15
S מיסוי RSU וקיזוז מול מגן מס מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
H מגן מס בגין מחיקת מניה ? מיסים 3
נ האם לבצע מכירה של מניות למטרת מגן מס בלבד? מיסים 19
כ מגן מס כנגד הפסד בחו"ל - איך לחנך את הרו"ח? מיסים 3
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
Y מכירה במפולת לצורך מגן מס מיסים 17
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
H מגן מס לשנה הבאה מיסים 1
בלייק קרינגטון מגן מס מיסים 6
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
G מגן מס לא מנוצל שוק ההון 15
S גלגול מגן מס משנה לשנה מיסים 3
S מגן מס מיסים 5
ה גלגלול מגן מס מיסים 4
S מגן מס מיסים 4
guesto קדימות מגן מס מול נקודות זיכוי שוק ההון 30
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
ת מגן מס, הכדאי? שוק ההון 6
קורא הדוק התלבטות - מכירת קרן לצורך יצירת מגן מס שוק ההון 5
בורג מגן מס וכפתור הקניה שוק ההון 12
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
1337justme מגן מס - פעולות באותו יום שוק ההון 4
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
1337justme מכירה של מניות ישראליות בהפסד גדול כדי לקבל מגן מס על רווחי הון שוק ההון 16
unrealx שאלה לגבי מגן מס שוק ההון 4
ר לקראית סוף שנה: מה השיקולים שלכם כשמחליטים על קנייה ומכירה לצורך מגן מס? שוק ההון 19
T שאלה לגבי מגן מס בפסגות טרייד שוק ההון 3
מ מכירה בהפסד כאשר יש מגן מס שוק ההון 3
amidar העברת מגן מס ממכירה בהפסד בתיק אחד - לתיק אחר. שוק ההון 2
omer101 קיזוז מס על רווחים מול מגן מס בין חברות שונות שוק ההון 6
SpidiMan איך עובד "מגן מס" - ואיך בעצם מקבלים אותו? שוק ההון 33
unrealx רוצה למכור נייר וליצור מגן מס - שאלות על טפסים שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה