• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לעזוב משכורת גבוהה בשביל עבודה בסטרטאפ?

• פותח הנושא SBrz
  • פורסם בתאריך
תשמע, אם זה מה שמצופה מ-C Level (אני לא מבין כלום בז׳רגון התאגידי הזה) בסטראטאפ, אז זה פשוט נשמע לי שהם מחפשים פראיירים. פשוט מחפשים cucks שיסכימו להשפלה הזאת.
אני לא פוסל, יכול להיות שזה סטנדרט בתעשייה. אבל בעיני, זה פשוט ״סטנדרט״ כמו שאצל ״בחורות עובדות״ זה סטנדרט תמיד להשתמש בגומי...
חבל שאתה מגיב בנושא שאתה לא מבין בו ואף מודה בכך.

בעבר הרחוק (10 שנים ויותר) נהגו לשלם בסטארטאפים שכר נמוך יחסית + אופציות גם למהנדסים. הזמן הראה שהם בחרו לא להגיע בגלל השכר, רוב החברות בסוף לא הצליחו + חבילת האופציות הייתה יפה אבל לא משנה חיים. היום המשכורות גבוהות מאוד אבל רף הציפיות והעומס גבוהים בהתאם. הייתי בכמה כאלו כמה שנים כל אחת.
לגבי C levels, בד"כ מדובר בבכירים "זוטרים" או דרג ביניים (תלוי בגודל הסטאראפ המגייס) שכבר עשו כסף וחבילת האופציות המוצעת להם שווה את הסיכון. השכר הוא בהחלט לא שכר רעב פשוט אין בונוסים והמניות לא שוות הרבה.
מדובר גם בקפיצה משמעותית בתפקיד וצבירת נסיון וחשיפה שמנהל בדרג ביניים לא מורגל אליה.

החסרון המשמעותי בעיניי שהרבה פעמים אין הלימה בין מה שהבכיר עושה והטייטל שלו לבין מה שקורה "בחוץ". VP product בחברת סטארטאפ כנראה מקביל לראש צוות מנהלי מוצר בחברה גדולה. להרבה אנשים המעבר קשה והם מתקשים להפנים את השינוי כשהוא קורא.

תודה על העדכון!
תוכל גם לעדכן איך התמודד הסטארט-אפ (ששקלת לעבוד בו) בזמן הקורונה?

מקום העבודה הקודם והסטארט-אפ המיועד נפגעו בצורה משמעותית. המקום החדש ״נהנה״ מהקורונה..

תשמע, אם זה מה שמצופה מ-C Level (אני לא מבין כלום בז׳רגון התאגידי הזה) בסטראטאפ, אז זה פשוט נשמע לי שהם מחפשים פראיירים. פשוט מחפשים cucks שיסכימו להשפלה הזאת.
אני לא פוסל, יכול להיות שזה סטנדרט בתעשייה. אבל בעיני, זה פשוט ״סטנדרט״ כמו שאצל ״בחורות עובדות״ זה סטנדרט תמיד להשתמש בגומי...

אני לא מסכים עם האמירות האלו, בסופו של דבר כאשר מקבלים אחוזים בחברה יש אינטרנס לשמור על ה burn rate נמוך ככל הניתן ולא לשרוף על משכורות גבוהות. זה עניין של סיכוי-סיכון וכל אחד מנהל את ההחלטות שלו לפי ראות עיניו. אני אישית החלטתי שהסיכון היה גדול מדי בשביל הסיכוי ושאני מעדיף לצאת להרפתקה הזאת בהמשך (לאחר התבססות כלכלית משמעותית יותר) ולעשות את זה כfounder בעצמי.

@Minimi לא צריך להיות MBA כדי להבין common sense. כל מה שאני קורא בין השורות של ההסברים האלה פשוט נשמע לי כמו ירידה לעיסוק ״במקצוע העתיק״. לא משנה בכמה ז׳רגון תאגידי תעטפו את זה.
@SBrz זה גם מה שאני התחלתי לחשוב אחרי כל הדיבורים האלה. אם לרדת ככה בתנאים, אז רק כ-founder של בייבי משל עצמך.

עדכון -
דבר ראשון תודה לכולכם על הפידבק! חשבתי שיהיה מעניין לעדכן שבסוף החלטתי לא ללכת על ההצעה של הסטארט-אפ הקטן אלא להמשיך לחפש מקום שיהיה גם מעניין ויאפשר התפתחות וגם שישתווה ברמה הכספית.
לאחרונה מצאתי מקום כזה :)

לכל מי ששאל פה ובפרטי - אני בדרג ניהול ביניים, לא מפתח או דאטא סיינס ובלי תואר טכנולוגי. (Aranchik@)
מזל טוב!
מצאת מקום חדש ללא פגיעה בשכר + יותר עניין מקצועי + בתקופת הקורונה?

מקום העבודה הקודם והסטארט-אפ המיועד נפגעו בצורה משמעותית. המקום החדש ״נהנה״ מהקורונה..
נפגע במובן שעובדים פוטרו/הוצאו לחל"ת או שרק קוצצו המשכורות?

לא מסכים. סטארטאפ מגייס בהתחלה הון פרטי, ומצפה מ c level שיהיו committed לעבודה. העובדים אולי כן צריכים לקבל, אבל מי שב c level צריך להתפשר על משכורת תמורת עניין ואופציות. לא סביר שמשקיעים פרטיים יממנו משכורות כאלה.
מעניין מה שאתה אומר. כלומר אם הסטארטאפ נכשל אז כל אותם מנהלים מקבלים ז' כי האופציות שלהם נמחקות, וגם כי קיבלו שכר עלוב במשך כל השנים שבהן עבדו בחברה?

מעניין מה שאתה אומר. כלומר אם הסטארטאפ נכשל אז כל אותם מנהלים מקבלים ז' כי האופציות שלהם נמחקות, וגם כי קיבלו שכר עלוב במשך כל השנים שבהן עבדו בחברה?
אמרתי את זה בדיון נפרד, אבל מי שהולך לסטארטאפ מתוך ציפיה להתעשר פשוט לא מבין את העולם בו הוא חי. יש מספיק סיבות ללכת לעבוד בסטארטאפ, אף אחת מהן לא כלכלית לטווח הקצר.

בוא תצא מהראש של שכיר, ותחשוב שאתה היזם שמביא את הכסף, המשקיע ה seed לצורך העניין. באים כמה אנשים עם רעיון, רוצים את הכסף שלך. אז לא תבקש שיראו רצינות? מה פתאום שיגמרו את הכסף תוך 3 חודשים אם אפשר תוך 6? עכשיו תחשוב שאתה ה vc הראשון שמגיעים אליו. כנ״ל. ברקורסיה.
הבעיה שנוצרת היא הבאה: כשמציעים 100m$ למכירה, אין אפשרות ליזם כזה לסרב, ולכן עד לפני כמה שנים לא היו חברות של $1b.

זה בדיוק מה שזה אומר, בין השורות. בגלל זה אני מאוד סקפטי לגבי העניין של לעבוד בשביל אופציות. בייחוד של חברות פרטיות ובייחוד x2 של סטארטאפים.
קודם כל, שישלמו לי את מחיר השוק שלי במזומן. אחר כך, אחשוב על האופציות... אבל מניות זה לא בא במקום hard cold cash. זה פשוט רולטה, להסכים לזה.

מזל טוב!
מצאת מקום חדש ללא פגיעה בשכר + יותר עניין מקצועי + בתקופת הקורונה?
אכן, תהליך הראיונות התחיל לפני הקורונה והחוזה נסגר תוך כדי.

נפגע במובן שעובדים פוטרו/הוצאו לחל"ת או שרק קוצצו המשכורות?
קיצוץ בוודאות, לא בטוח לגבי היקף החל״ת

ואני אתן את שני הסנט שלי כמשקיע
אני שם את הכסף שלי לטובת רעיון שלך שאני מאמין בו
אם גם אתה מאמין בו אז תוכיח את זה בחלוקת הסיכון
מי שלא מבין את זה לא מתאים לי.
הרי בהנחה שהחברה תצליח אתה תקבל פי כמה וכמה.

אני לא מדבר על עניין טכנולוגי ספציפי אלא על עיקרון.
"אנחנו הצלחנו אתה הפסדת"(המשקיע..)
כדאי שתהיה חלוקת סיכון אחרת זה לא יעבוד להבנתי.
ועוד דבר אחד: זה מנסיון...

אמרתי את זה בדיון נפרד, אבל מי שהולך לסטארטאפ מתוך ציפיה להתעשר פשוט לא מבין את העולם בו הוא חי. יש מספיק סיבות ללכת לעבוד בסטארטאפ, אף אחת מהן לא כלכלית לטווח הקצר.
אז למה כן לבוא לסטארטאפ? האם רק כדי לצבור ניסיון רב בזמן קצר?
או שיש עוד סיבות?

[אני כמובן מתעלם מהסיבה הטריוויאלית שזה המקום היחיד שמסכים לקבל אותך ;)]

אז למה כן לבוא לסטארטאפ? האם רק כדי לצבור ניסיון רב בזמן קצר?
מנקודת המבט שלי, היתרונות המרכזיים הם סביבה שאפתנית שנהנת מהעבודה, חיכוך עם ההנהלה והשפעה על קבלת החלטות, אינטרקציה עם מרבית הפונקציות בחברה, תהליכי קידום מהירים ותחושת הגשמה עצמית שקשה להתחרות בה. גם המחסור בביורקרטיה ו-nonsense תאגידי זה פלוס מבחינתי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מתי הזמן הכי טוב לעזוב עבודה? התפתחות אישית 19
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
A איך גורמים לשוכר לעזוב את הדירה נדל"ן 2
D הגיע הזמן לעזוב? התפתחות אישית 31
H שאלה לגבי עמלות כרטיס אשראי והאם בגלל הלוואה לא ניתן לעזוב. צרכנות פיננסית 7
לאץ' לעזוב מקום עבודה יציב כדי להצטרף לבוטקאמפ? התפתחות אישית 33
XpH פנסיה - החלטתי לעזוב את הסוכן ואני חושב לחזור בי צרכנות פיננסית 3
צריכה עצה רוצה לעזוב את הבית של ההורים. משכנתא או שכירות? נדל"ן 122
M חושב לעזוב את התואר התפתחות אישית 9
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
de dud התעייצות - האם זמן טוב לעזוב עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
gb10 לעזוב את ההורים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
breezblock עשו מצווה - עזרו לפראייר לעזוב ביטוח מנהלים. צרכנות פיננסית 43
A מתי לעזוב את הבית? צרכנות פיננסית 38
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 23
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Cat מס בתלוש משכורת כשאני בחופשת לידה מיסים 7
T בחירת דרך השקעה מתאימה לשנה בלי משכורת שוק ההון 7
ר עצה לגבי התנהלות עם כסף בעוש/תיק ניע/משכורת נמוכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
S החזר מס, שכיר בשינוי משכורת אצל אותו מעסיק מיסים 5
ל איזו משכורת צריך כדי לחיות בצורה צנועה לבד בארה"ב? התפתחות אישית 9
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
L משכורת בהייטק התפתחות אישית 86
A קידום או משכורת התפתחות אישית 13
A אני רוצה לשלם אחת לחודש משכורת לפרילנס בחו"ל. איך הכי כדאי? צרכנות פיננסית 0
L משכורת 13 או 7% העלאה בשכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
Y שאלה לגבי פיצול של העברת משכורת לטובת הטבות בשני בנקים שונים צרכנות פיננסית 22
ה העברת משכורת | PEPPER צרכנות פיננסית 3
W כל חודש המשפחה מקבלת משכורת גבוהה בדולרים - איך לודא הפסד מינימלי בתהליך המרת המטבע? צרכנות פיננסית 32
M משכורת של פייסבוק מאתר גלאסדור בארץ אוף טופיק 3
E משכורת למפתח full stack ג׳וניור התפתחות אישית 5
T מס על מכירת מניות בשילוב עם משכורת מיסים 5
ס מחשבון אקסל לחישוב משכורת של מטפלת/עוזרת בית אוף טופיק 0
מ סיפור הכניסה שלי להייטק (ואיך הכפלתי משכורת פי 5 בשנתיים) יומני מסע אישיים 61
M משכורת של 40K לתעריף של עוסק מורשה ללא מעמ (שעתי) - איך מחשבים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
some0ne איך לחשב שיעור חיסכון עם משכורת אחת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
H פתיחת חשבון בבנק לאומי בחינם בלי העברת משכורת - אפשרי? צרכנות פיננסית 32
D תלוש משכורת עבור עבודה חד-פעמית של 200 ש"ח צרכנות פיננסית 5
T אופטימיזציית תוכניות פרישה (גיל 34, משכורת מעל 20K) שוק ההון 13
R משכורת הייטק התפתחות אישית 161
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
ט משכורת גבוהה או להרוויח ידע התפתחות אישית 14
K מס בריאות בתלוש משכורת צרכנות פיננסית 2
unrealx חישוב משכורת אונליין - עזרה אוף טופיק 19
M פעם ראשונה שמרוויח משכורת יומני מסע אישיים 61
ד תלוש משכורת-איך קוראים אותו? צרכנות פיננסית 54
ה קורסים קצרים (עד 3 חודשים) שישדרגו משכורת התפתחות אישית 20