• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

למה מניות עם רווחים מעולים נופלות??

משפחה סולידית

משתמש רשום
דירוג
3
שלום,

אני מצטער להסיח את דעתכם מגיימסטופ (סיפור מרתק לעצמו) אבל תופעה מוזרה ולדעתי מאוד רלוונטית קורת כעת בשוק.

מישהו שם לב שהשבוע האחרון מחירי המניות של חברות טכנולוגיה ענקיות שפירסמו דוחות מעולים פשוט ירדו ללא הסבר. איך יכול להיות שחברות כמו אפל, פייסבוק ומיקרוסופט מפרסמות דוחות מטורפים ועוקפות בקילומטרים את התחזיות הרבעוניות שלהם, אך המניות שלהם נופלות 5%

מה ההסבר של זה? האם זה בועה? מחירי מוגזמים בשוק? שוק מוסח בדעתו או חסר יציבות בגלל גיימסטופ?

yossik

מודרטור
דירוג
11,768
להבנתי, מחיר המניה מתומחר כבר לפני הגשת הדוחות.
לאחר הדוח המשקיעים מביטים לרבעון ולחציון הבא מחשבים מסלול והמחיר יהיה בהתאם.
חברות כמו אפל, פייסבוק ומיקרוסופט מפרסמות דוחות מטורפים ועוקפות בקילומטרים את התחזיות הרבעוניות שלהם, אך המניות שלהם נופלות 5%
לא תמיד נכון, מניות גם עלות לאחר דוחות.

מצב צבירה

משתמש ותיק
דירוג
539
שלום,

אני מצטער להסיח את דעתכם מגיימסטופ (סיפור מרתק לעצמו) אבל תופעה מוזרה ולדעתי מאוד רלוונטית קורת כעת בשוק.

מישהו שם לב שהשבוע האחרון מחירי המניות של חברות טכנולוגיה ענקיות שפירסמו דוחות מעולים פשוט ירדו ללא הסבר. איך יכול להיות שחברות כמו אפל, פייסבוק ומיקרוסופט מפרסמות דוחות מטורפים ועוקפות בקילומטרים את התחזיות הרבעוניות שלהם, אך המניות שלהם נופלות 5%

מה ההסבר של זה? האם זה בועה? מחירי מוגזמים בשוק? שוק מוסח בדעתו או חסר יציבות בגלל גיימסטופ?
אולי ציפו שיעקפו בעוד כמה קילומטרים או לחילופין, אולי המשקיעים מרגישים שהמגמה בשוק משתנה וגם זה שעקפו את התחזיות לא מעניין אותך או לחילופין כולם מכרו ושפכו את הכסף לגיים סטופ או לחילופין...אני יכול להמשיך לעד. אל תנסה להבין את מר שוק.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
2,889
אל תנסה להבין את מר שוק.
אם היו עולות היו אומרים שהציפיות נעקפו ואם היו יורדים היו אומרים שאיכזבו.

מליון פעם אני רואה כותרות שטוענות לקשר סיבתי כשאין:
"מחירי הנפט עולים על רקע גשם חזק וירידה במחירי הלוחות הסולריים".
לקרוא עיתונים פיננסיים זה פשוט תרגיל בקריאה ביקורתית אני מרגיש כמו בבדיקת מבחנים מרוב חירטוטים שאני רואה שם.

קפיצת הדרך

משתמש בכיר
דירוג
2,543
שלום,

נראה לי שפספסת את העליה שבוע קודם....
לדוגמא אפל - העליה בעקבות הצפי לדוחות מעולים התחילה שבוע לפני פרסום הדוחות. כבר אז התחיל הרחש בחש סביב רווחים מעולים.
המניה עלתה מ- 127 דולר בשבוע שלפני פרסום הדו״ח והגיעה ל- 143 ביום של פרסום הדוחות.
כשהדוחות פורסמו עם רווחים מטורפים - זה כבר היה ״בהתאם לציפיות״;)

RaeNye

משתמש בכיר
דירוג
1,014
סיכוי סביר שחלק מהתנודות מטה הן קרנות גידור שסוגרות לונג כדי להיאחז בשורטים שלהן.

Libertad

משתמש ותיק
דירוג
593
היצע וביקוש.

כימאי

משתמש בכיר
דירוג
1,781

דנרוק54

משתמש ותיק
דירוג
180
סיכוי סביר שחלק מהתנודות מטה הן קרנות גידור שסוגרות לונג כדי להיאחז בשורטים שלהן.
ב cnbc העלו את התאוריה הזו כמה פעמים אתמול. גם שהסיפור של גיימסטופ מייצר חשש לאי יציבות במנגנוני השוק.

וול

משתמש ותיק
דירוג
631
לא יודע
עולם מוזר בו אני מפסיד על מניות אפל, כשאחרים מרוויחים על מניות בלאקברי :)

*מחזיק, לא ממליץ

אם זה היה מובן מאליו שהמניה של אפל "צריכה" להרוויח והמניה של בלאקברי "צריכה" להפסיד אז כולם היו משקיעים באפל ולא בבלאקברי, לא?

מסתבר שאתה לא היחיד בעולם שיודע שהמכשירים של אפל עדיפים ולכן במקרה של שתי החברות הידיעה הזאת כבר היתה מגולמת במחיר (עד כדי סטיות אקראיות של השוק).

Gambit

משתמש ותיק
דירוג
107
באופן כללי בינואר המדדים עלו בחדות עד השבוע האחרון, השבוע האחרון הוריד אותם חזרה לכדור הארץ.
יכול להיות שזה בגלל שהתחזיות לרווחים היו מנופחות מראש ואז הדוחות ״איכזבו״.
יכול להיות שזה באמת בגלל צורך לנזילות אצל קרנות שנפגעו מהטירוף של גיימסטופ.

אבל בשורה התחתונה, ממתי אנחנו מתרגשים מירידה יומית/שבועית בחברות הגדולות או במדדים?

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,385
אם זה היה מובן מאליו שהמניה של אפל "צריכה" להרוויח והמניה של בלאקברי "צריכה" להפסיד אז כולם היו משקיעים באפל ולא בבלאקברי, לא?

מסתבר שאתה לא היחיד בעולם שיודע שהמכשירים של אפל עדיפים ולכן במקרה של שתי החברות הידיעה הזאת כבר היתה מגולמת במחיר (עד כדי סטיות אקראיות של השוק).

בכל זאת, הדו''ח של אפל היה משמעותית מעל התחזיות - כך שהיה ניתן לדעתי לצפות לעליה דומה כמו שקרה למיקרוסופט, אבל למר שוק דעה משלו
בנוגע ל-BB, אלה לא סטיות אקראיות של השוק, לא סתם בחרתי בה כדוגמא
היא אחת מהמניות החביבות החדשות של WSB

דנרוק54

משתמש ותיק
דירוג
180
אפל שווה כבר 2.2 טריליון דולר, אחרי עליה של 70% בשנה. כל התעטשות של טים קוק יכולה להצדיק ירידה

Puvidel

משתמש ותיק
דירוג
226
מחיר המניה לא מצביע על שווי החברה באופן ישיר, הוא מצביע יותר על ציפיות המחזיקים (ע"ע טסלה, שעדין לא מרוויחה אבל יש ציפיות גבוהות).
אל תשכח שיש כנראה לא מעט שכבר מחזיקים תקופה וכנראה חושבים שזה זמן טוב לממש רווחים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 162
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3
ד למה לא מניות מועדפות? שוק ההון 6
נ למה יש מניות שאין בהם תנועה? שוק ההון 5
נ למה הבדלי ערך בין מניות דואליות? שוק ההון 1
E למה מניות מוצגות בצורה עשרונית שוק ההון 6
C קרן הפנסיה הפאסיבית של הפניקס מוכרת מניות ושומרת מזומן - למה? שוק ההון 55
R למה כן 100% מניות? שוק ההון 145
Venus1 10% תשואה בשנה, למה בכלל להתעסק עם מניות? שוק ההון 34
ע למה לקנות מניות מישראל / משווקים מתעוררים / ממדינות או יבשות ספציפיות? שוק ההון 16
ס למה קרנות מניות חול משקיעות בעיקר באגח שוק ההון 5
ד למה לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 10
ד למה בעצם לא להשקיע את כל הכסף בקרן נאמנות אחת? שוק ההון 1
aminadav מישהו מצליח להבין למה נדל"ן בנייה ומניב יורדים כל כך הרבה בחודשים האחרונים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 33
T למה אסור לוותר על קרן השתלמות בניהול אישי (IRA) דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 22
סול למה מחבואים הוא משחק חשוב לילדים (ובעצם, לכולם) התפתחות אישית 0
א למה המדינה לא משקיעה פסיבית בשוק העולמי שוק ההון 7
ס למה בעצם ביצועי החברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 95
SeaGull למה התכוון המשורר (=היועץ הבנקאי)? שוק ההון 17
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
B למה אין דמי ניהול בקרנות סל מברוקר ישראלי שוק ההון 4
W למה אג״ח מדינה ארוך טווח נופל בשנה האחרונה ושנה נוכחית? שוק ההון 3
bobby אג"ח קצר - למה הריבית לא אפסית? שוק ההון 1
N למה שמישהו ישקיע ב-Non traded REIT? שוק ההון 9
C למה אינפלציה משפיעה על המדדים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
V זיכרון דברים - למה? ואיך? אוף טופיק 27
S למה לשים לב לפני שעוברים לביטוח בריאות קבוצתי ומבטלים את הביטוח הפרטי? צרכנות פיננסית 0
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
מ השקעה בקרית-אתא. בעד/נגד/למה? נדל"ן 15
adamshalev פלח הקריפטו של משקיע פסיבי [aka, למה כל חברי הפורום הם משקיעי אקטיביים] השקעות אלטרנטיביות 21
D למה צריך חשבון ממוסה (תיק פרטי) בנוסף לחשבון פטור (IRA) ? שוק ההון 11
ק טירונית שוק ההון מחפש סימולים (או - כשאת אומרת אג"ח, למה את מתכוונת) שוק ההון 10
A למה מוצרים מחקי מדד נקובים במטבע? שוק ההון 40
J למה לא להשקיע בקרן ממונפת שוק ההון 2
OiNK למה אפליקציות מסחר כמו Etoro/Robinhood/Fidelity לא משרתות משתמשים ישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 אני לא מבין למה אין קורלציה בין קרן מחקה לS&P 500 שוק ההון 11
י למה השקעה מפוזרת במניות נחשבת למסוכנת ביחס להחזקה ("השקעה") במזומן? שוק ההון 14
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
ד למה ברירת המחדל הסולידית היא לא השקעה דרך הבנק? צרכנות פיננסית 20
י למה לשוק יש נטייה לגדול אקספוננציאלית? יש לכך הסבר תיאורטי מעבר לתצפיות אמפיריות? שוק ההון 31
Tim_Duncan למה כותבים איכותיים מ2015-2017 נעלמו מהפורום? אוף טופיק 33
י ייעוץ השקעות דיגיטלי לציבור ללא רישיון ייעוץ- למה לא בעצם? אוף טופיק 4
מ למה אג״ח לי עכשיו? שוק ההון 3
א שאלה קצת מביכה - למה למישהו אכפת מדיבידנדים ? שוק ההון 172
T למה הערך של מנייה שקניתי ירד בארץ אבל לא בחו"ל? שוק ההון 4
M למה סנופי שוק ההון 0
Beinish שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
1 אז למה לא קצבה לכל החיים? שוק ההון 45
ת הצעת מחיר במוסך שכתוב עליה "זמני- פרופורמה" למה הכוונה? אוף טופיק 2

נושאים דומים

למעלה