• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

קרן הפנסיה הפאסיבית של הפניקס מוכרת מניות ושומרת מזומן - למה?

• פותח הנושא CR7
  • פורסם בתאריך

CR7

משתמש ותיק
דירוג
75
ראו:
https://pensyanet.cma.gov.il/Parameters/ExternalReport?populationID=1001&entityID=9983

הם אף פעם לא עמדו ביעד של לכל הפחות 75% מניות, אבל לפחות זה התחיל להתקרב אליו ביוני 2018. ואז ביולי 2018- שיעור האחזקה במניות יורד בכ-18%, ושיעור האחזקה במזומן עולה בכ-18%.

למה? האם מכיוון שחסר כאן נתון של חודש אוגוסט, זה מונע ממני להבין את התמונה הכוללת?

נדב

משתמש בכיר
דירוג
1,670
הנתונים הם לסוף חודש, המסלול נמצא בצמיחה ומבצע את התאמת הנכסים בתחילת כל חודש.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,419
חוזים עתידיים.
השאלה היתה לגבי סעיף שיעור החשיפה, ואני די בטוח שהוא משקלל את זה (כמו בתעודות סל וקרנות נאמנות).
הפער לדעתי הוא בגלל המיועדות (במדיניות ההשקעה אכן מובהר שה75% מתייחסים לחלק לא כולל המיועדות).
הנתונים הם לסוף חודש, המסלול נמצא בצמיחה ומבצע את התאמת הנכסים בתחילת כל חודש.
זה כמובן לא מסביר פער של ~25% (שהרי זה מסלול מניות) שאליו התייחסה השאלה להבנתי.

CR7

משתמש ותיק
דירוג
75
זה כמובן לא מסביר פער של ~25% (שהרי זה מסלול מניות) שאליו התייחסה השאלה להבנתי.
אכן- הרי בסוף חודש יוני 2018, היחס היה גבוה יותר משמעותית.

הפער לדעתי הוא בגלל המיועדות (במדיניות ההשקעה אכן מובהר שה75% מתייחסים לחלק לא כולל המיועדות).

נכון- 75% זה לא כולל המיועדות, ולכן האחוז הנכון של אחזקת המניות בפועל הוא נמוך יותר(סביב 68%), אבל הנתון של יולי 2018 לא עומד גם בהגדרה הזו.

Yoss

משתמש בכיר
דירוג
4,419
נכון- 75% זה לא כולל המיועדות, ולכן האחוז הנכון של אחזקת המניות בפועל הוא נמוך יותר(סביב 68%), אבל הנתון של יולי 2018 לא עומד גם בהגדרה הזו.
אוקי יש פה 2 דברים:
יש את שיעור ההחזקה במניות וכדומה, ויש את שיעור החשיפה למניות. זה לא אותו דבר, כי באמצעות חוזים עתידיים וכדומה (כמו שענה @DorA ), אפשר להחזיק 99% מזומן, עם 100% חשיפה למניות.
שיעור החשיפה למניות צריך להיות בערך 52-70%, מכיוון שזה 75% לא כולל מיועדות. החשיפה בפועל נעה סביב 65-70%, כך שאין פה בעיה.

אנטארטיקה

משתמש ותיק
דירוג
254
שאלה בנושא - האם החוזים העתידיים במסלול הזה מיועדים למטרת גידור המטבע ?

ראו כאן בגליון "לא סחיר-חוזים עתידיים". יש להוריד את הקובץ ההמתייחס ל"הפניקס מסלול פאסיבי - מדדי מניות חו"ל".

תודה מראש !

DorA

משתמש ותיק
דירוג
407
אלו החוזים העתידיים היחידים באקסל "Nikkei 225 (ose) sep14" וזה מדד מניות טוקיו. בחלק המזומן לעומת זאת יש להם שורט על הדולר.

אנטארטיקה

משתמש ותיק
דירוג
254
אלו החוזים העתידיים היחידים באקסל "Nikkei 225 (ose) sep14" וזה מדד מניות טוקיו. בחלק המזומן לעומת זאת יש להם שורט על הדולר.
תודה על ההתיחסות. יש בהמשך חוצץ נוסף "חוזים עתידיים - לא סחיר". האם ראית אותו ?

IBM

משתמש סולידי
דירוג
51
אנצל את השרשור כדי לשאול שאלה
אני בקרן הפנסיה הזאת כי רציתי מנייתי עוקב מדד (ולא רציתי להתעסק על ההתחלה בעבודה בנושא של אכע וקופות גמל)
מאוד מטריד אותי נושא השקיפות, קופג סנופי קל לדעת אחרי מה היא עוקבת כי זה מוצר בודד שמורכב ממספר לא גדול של תעודות/קרנות סל ומזומן פנוי לקניה.
כשאני רואה נושאים כאלה אני חושש/מתעצבן. איך אני אמור לדעת שהחשיפה היא כפי שהם מתחייבים עליה, המספרים מראים אחרת אבל מישהו פה כותב שהם לא רלוונטיים כי זה סוף חודש. איך אני עוקב אחרי הפיזור ושהוא באמת עולמי? אני יודע שזה נשמע בכייני ושבן אדם צריך לקחת אחריות על גורלו אבל מוצר שאתה צריך לספור בו תעודה תעודה כדי להסיק פיזור הוא מסובך וזה מרגיז שהמידע לא ״מונגש״ לציבור (נכנס באתר ורואה דיאגרמת פאי של חשיפה למוצר למשל)
יש פה מישהו שלקוח שלהם ומרגיש שהוא ״על״ מה שהם עושים? יכול לתת עצות לאיך ומאיפה המידע?
או שחבל על המאמץ כי המוצר עצמו לא שקוף (שיקול דעת של ועדת השקעות) בצורה מובנית.
תודה ומתנצל על החפירה

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,801
מאוד מטריד אותי נושא השקיפות, קופג סנופי קל לדעת אחרי מה היא עוקבת כי זה מוצר בודד שמורכב ממספר לא גדול של תעודות/קרנות סל ומזומן פנוי לקניה.
כשאני רואה נושאים כאלה אני חושש/מתעצבן. איך אני אמור לדעת שהחשיפה היא כפי שהם מתחייבים עליה, המספרים מראים אחרת אבל מישהו פה כותב שהם לא רלוונטיים כי זה סוף חודש. איך אני עוקב אחרי הפיזור ושהוא באמת עולמי? אני יודע שזה נשמע בכייני ושבן אדם צריך לקחת אחריות על גורלו אבל מוצר שאתה צריך לספור בו תעודה תעודה כדי להסיק פיזור הוא מסובך וזה מרגיז שהמידע לא ״מונגש״ לציבור (נכנס באתר ורואה דיאגרמת פאי של חשיפה למוצר למשל)
היו לי את אותן תהיות, (1) אין לקרן באנצ'מרק, אלא רק מדיניות לגבי שיעור החשיפה לשווקים מסוימים כך שלא ניתן לבחון את ביצועיה, מעבר לכך, (2) היות והם הרכיבו משמש של מדדים ולא הלכו על מדד סטנדרטי הם צריכים לדאוג לאזן את החשיפה כשפלח מסוים חורג, אין לנו מידע על תדירות האיזון, טווח הסטיה שממנו מאזנים וכו', בנוסף (3) הם מעדכנים את המדיניות לעיתים** ומשנים את יעדי החשיפה למדדים אז היא בכלל לא פסיבית טהורה, אולי סמי-פסיבית.
בשורה התחתונה היא non-comparable חד משמעית.
בסוף התפשרתי והלכתי על הקרן הזו ברכיב של קרן הפנסיה (השאר בגמל) מאחר וזאת הייתה החלופה הפחות גרועה במחיר אטרקטיבי (1%/0.1%) דרך הסדר קולקטיבי.
ינואר 2018 (XLS)
70% MSCI WORLD AC
15% MSCI EM
5% Eurostoxx600
5% Nasdaq
5% Nikkei225
אפריל 2018 (XLS)
48% S&P500
32% SXXR
8% TPX
12% MSCI EM

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,801
מה באמת השוני בין ינואר לאפריל? idk
רשמתי בספוילר.
הנמיכו חשיפה לשווקים מתפתחים לטובת יפן.
במקום MSCI WORLD, מיקדו את החשיפה לסנופי ואירופה.

חבל שלא מפרסמים מסמכי הנמקה על השינויים הללו.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,989
או שחבל על המאמץ
אתה הלקוח, אתה בוחר למי לשלם
אמרו לך במה ישקיעו, בערך, לא בדיוק, עם שיקולי דעת
אתה בחרת את המנהל, האם אתה מאמין לשיקול דעת שלו?
האם ברצונך להפסיק להאמין במנהל מסוים ולבחור במנהל אחר?
האם ברצונך לנהל בעצמך ולהיות בטוח שהדברים ידועים?
השאלות נועדו להדגיש שיש עוד הרבה אפשרויות
בכל מקרה, צריך להפריד בין המילה "חשיפה ל" למילה "אחזקה ב"

IBM

משתמש סולידי
דירוג
51
אתה הלקוח, אתה בוחר למי לשלם
אמרו לך במה ישקיעו, בערך, לא בדיוק, עם שיקולי דעת
אתה בחרת את המנהל, האם אתה מאמין לשיקול דעת שלו?
האם ברצונך להפסיק להאמין במנהל מסוים ולבחור במנהל אחר?
האם ברצונך לנהל בעצמך ולהיות בטוח שהדברים ידועים?
השאלות נועדו להדגיש שיש עוד הרבה אפשרויות
בכל מקרה, צריך להפריד בין המילה "חשיפה ל" למילה "אחזקה ב"
הכוונה שלי הייתה שיש כמה דרגות של שיקול דעת
1. קרן בה המנהל לא מציין מראש במה הוא משקיע כמו ברוב קרנות הפנסיה (שיקול דעת מלא)
2. קרן בה המנהל מציין במה הוא משקיע אבל זה לא בר מדידה כמו בקרן הזו (יש שיקול דעת ואין מדד קבוע ורציף לעקוב אחריו כדי לוודא)
3. קרן בה המנהל מציין במה הוא משקיע וניתן לעקוב ולוודא למשל כמו בקופג סנופי (קל לראות במה מחזיק, הוא מתחייב לסנופי ולא למניות או פילוח בשיקול דעת ועדת ההשקעות)
4. שיקול דעת מלא שלך ira

אני מעוניין בניהול כל עוד הוא ב3 או משהו מספיק קרוב, כשנכנסתי לפנסיה הזאת הנחתי שזה יהיה קרוב כי אומרים מה טווח האחזקה במניות ומה הקו המתווה (מדדים) אבל עכשיו אני מגלה שזה לא בר עקיבה בצורה סבירה ורציפה.
כלומר, כרגע אין קרן פנסיה שהיא בקטגוריה 3 ואני צריך לעבור לקופג או להתפשר.

מתכנת

מודרטור
דירוג
7,801
התכוונתי מה באמת השוני בין הרשימה של ינואר ואפריל.
בכמה שונה 100% MSCI WORLD לעומת 60% סנופי ו40% STOXX?
או 15% EM או 12% EM?
האמת שזה לא מאוד מעניין אותי.
רק מעצבן עצם השינוי.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,989
אני מעוניין בניהול כל עוד הוא ב3 או משהו מספיק קרוב, כשנכנסתי לפנסיה הזאת הנחתי שזה יהיה קרוב כי אומרים מה טווח האחזקה במניות ומה הקו המתווה (מדדים) אבל עכשיו אני מגלה שזה לא בר עקיבה בצורה סבירה ורציפה.
האם בדקת את התשואות ביחס למדד כמו סנופי (גם אם הוא לא עוקב בצורה ישירה\אמיתית)? האם יש הבדל משמעותי ב"עקיבה"?

IBM

משתמש סולידי
דירוג
51
האם בדקת את התשואות ביחס למדד כמו סנופי (גם אם הוא לא עוקב בצורה ישירה\אמיתית)? האם יש הבדל משמעותי ב"עקיבה"?
הם לא עוקבים אחרי מדד אחד אלא אחרי כמה, ולא בעקביות או בפיזור מוצהר בשם המוצר (סנופי, msci) ככה שיכולה להיות פה הטיה שדומה להשקעה מנוהלת.
אני לא יודע שזה מה שקרה, אולי לא, אבל גם שום דבר מהדרך שבה הם פועלים לא נותן לי הבטחה שזה לא יקרה.
השוק היפני בירידות לזמן רב? נקטין אחזקות ונגדיל בארהב ואירופה כדי שלא נרד בדירוג התשואה, על הדרך ננעל הפסדים/נפספס הזדמנות לקנות בזול.
כלי ההשקעה הם מדדיים אבל התנהגות של החלפת האחזקות כל כמה חודשים היא התנהגות של השקעה מנוהלת ולא של פסיבית גם אם התוצאות בטווח שבו אני מסתכל על זה לא שונות משמעותית, כשהם משווקים את זה כמסלול פסיבי, למה זה כזה קשה לרכוש 75 עד 100 אחוז 2-3 קרנות סל שמכסות את השוק העולמי בצורה טובה ועקבית ולדבוק בהן?
אם הסיבה להתנהלות שלהם לעומת ההתנהלות שאני תופס כפסיבית הייתה מתוקשרת לפחות הייתי יכול להבין ולהחליט ולא להעלות פה ספקולציות.

קפה שחור

משתמש בכיר
דירוג
9,989
למה זה כזה קשה לרכוש 75 עד 100 אחוז 2-3 קרנות סל שמכסות את השוק העולמי בצורה טובה ועקבית ולדבוק בהן?
אתה שוב מראה התלוננות על מוצר שהצהירו עליו שהוא XX, הוא מבחינתו עושה XX
אבל אתה מבקש שהוא יעשה YY, שזה קצת שונה מרצונך בפועל
אז המלצתי היא לבחור את ה YY שלך בעצמך

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
ה האם אתם מחשיבים את כספי הפנסיה/קרן השתלמות כ״מנייתים״? שוק ההון 44
J השלמת כיסוי עולמי בתיק הפנסיוני -קרן הפנסיה החדשה של הלמן אלדובי שוק ההון 2
איש יקר האם משתלם להעביר את הכספים של קרן הפנסיה לקופת גמל? (ולהחזיק בשניהם) צרכנות פיננסית 4
C הפניקס מעבירה את קרן הפנסיה לניהול אקסלנס צרכנות פיננסית 1
וולפסון קרן הפנסיה שלי - בן 23 שוק ההון 14
קורא הדוק ניוד קרן הפנסיה בלי תקופת אכשרה (בני 55 ומעלה). מה דעתכם ? צרכנות פיננסית 11
B דמי ניהול גבוהים של קרן הפנסיה שוק ההון 26
י קרן הפנסיה של אלטשולר שחם לחברי מועדון היטקזון צרכנות פיננסית 99
מ תביעת קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 9
Fitch [קבוצת רכישה] קרן הפנסיה "הפניקס" - מסלול מחקה מדדי מניות חו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 343
ג החלק של קרן הפנסיה בתיק ההשקעות שוק ההון 63
yanosh34 מדריך לבחירת קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 26
ר התנהלות ישירות מול קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 36
ס לאן להעביר את קרן הפנסיה והביטוח הפנסיוני צרכנות פיננסית 1
Avi קרן הפנסיה של מיטב ד"ש צרכנות פיננסית 23
amit האם ניתן להמיר קרן פנסיה בקופת גמל IRA ? /להפקיד את כספי הפנסיה לקופ"ג IRA מראש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
E יש דרכים למנף קרן השתלמות כשכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 6
Sp0 קרן reit,נדלן באירופה שנסחרת בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 0
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ב קרן גידור - טופס 867 ודיווח ב-1301 מיסים 8
N קרן חוב נדל״ן השקעה אלטרנטיבית נדל"ן 15
E מה זה קרן סינטטית? שוק ההון 5
R העברת קרן השתלמות לs&p500 בהראל או המתנה לניהול עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י הלוואה בשעבוד קרן פנסיה לחברה אחרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
aminadav האם במשברים הגדולים. האם מי שהיה נשאר 10 שנים על קרן מחקה את אחד המדדים המובילים. האם היה יוצא מופסד? או מרוויח בגדול? שוק ההון 27
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
ה קרן שמחלקת דיבידנדים פוסטים מאיכות נמוכה 2
ש קרן נאמנות מול סחר עצמאי בבורסה פוסטים מאיכות נמוכה 2
M קרן השתלממות IRA בזמן אבטלה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ פתיחת קרן פנסיה חייל משוחרר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש קרן גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
O קרן פנסיה משולבת עצמאי ושכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D קרן סל מניות מחלקות דיבידנד שקליות שוק ההון 6
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
I בחינת כדאיות החלפת קרן: מיסוי ריאלי מול דחיית מס שוק ההון 1
א קרן השתלמות/פנסיה/גמל דרך סוכן או לבד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ קרן מחקה מנוטרלת מטח שוק ההון 2
ה ניוד קרן השתלמות עצמאי-שכיר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y שאלות תם לגבי קרן גמל להשקעה + השקעה ב-S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
מ אשמח להסבר - דוח על שינוי בשם קרן ובמדיניות ההשקעות ת"א בנקים 5 שוק ההון 2
T ניוד קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ב קרן פנסיה והשתלמות באותה חברה - סיכון? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ח קרן השתלמות או שכר חודשי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
L עמלות מוגזמות לקניית קרן REIT (ריט)? שוק ההון 6
A מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 8
deussex איך לבצע סימולציה נכונה של ביטוח מנהלים מול קרן פנסיה משלימה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
NightStyle חדש מהתנור: קרן אירית מנייתית עולמית צוברת עם small cap שוק ההון 4
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
גרהם פיצול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

למעלה