• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה מניות עם רווחים מעולים נופלות??

משפחה סולידית

משתמש רשום
דירוג
3
שלום,

אני מצטער להסיח את דעתכם מגיימסטופ (סיפור מרתק לעצמו) אבל תופעה מוזרה ולדעתי מאוד רלוונטית קורת כעת בשוק.

מישהו שם לב שהשבוע האחרון מחירי המניות של חברות טכנולוגיה ענקיות שפירסמו דוחות מעולים פשוט ירדו ללא הסבר. איך יכול להיות שחברות כמו אפל, פייסבוק ומיקרוסופט מפרסמות דוחות מטורפים ועוקפות בקילומטרים את התחזיות הרבעוניות שלהם, אך המניות שלהם נופלות 5%

מה ההסבר של זה? האם זה בועה? מחירי מוגזמים בשוק? שוק מוסח בדעתו או חסר יציבות בגלל גיימסטופ?

להבנתי, מחיר המניה מתומחר כבר לפני הגשת הדוחות.
לאחר הדוח המשקיעים מביטים לרבעון ולחציון הבא מחשבים מסלול והמחיר יהיה בהתאם.
חברות כמו אפל, פייסבוק ומיקרוסופט מפרסמות דוחות מטורפים ועוקפות בקילומטרים את התחזיות הרבעוניות שלהם, אך המניות שלהם נופלות 5%
לא תמיד נכון, מניות גם עלות לאחר דוחות.

שלום,

אני מצטער להסיח את דעתכם מגיימסטופ (סיפור מרתק לעצמו) אבל תופעה מוזרה ולדעתי מאוד רלוונטית קורת כעת בשוק.

מישהו שם לב שהשבוע האחרון מחירי המניות של חברות טכנולוגיה ענקיות שפירסמו דוחות מעולים פשוט ירדו ללא הסבר. איך יכול להיות שחברות כמו אפל, פייסבוק ומיקרוסופט מפרסמות דוחות מטורפים ועוקפות בקילומטרים את התחזיות הרבעוניות שלהם, אך המניות שלהם נופלות 5%

מה ההסבר של זה? האם זה בועה? מחירי מוגזמים בשוק? שוק מוסח בדעתו או חסר יציבות בגלל גיימסטופ?
אולי ציפו שיעקפו בעוד כמה קילומטרים או לחילופין, אולי המשקיעים מרגישים שהמגמה בשוק משתנה וגם זה שעקפו את התחזיות לא מעניין אותך או לחילופין כולם מכרו ושפכו את הכסף לגיים סטופ או לחילופין...אני יכול להמשיך לעד. אל תנסה להבין את מר שוק.

אל תנסה להבין את מר שוק.
אם היו עולות היו אומרים שהציפיות נעקפו ואם היו יורדים היו אומרים שאיכזבו.

מליון פעם אני רואה כותרות שטוענות לקשר סיבתי כשאין:
"מחירי הנפט עולים על רקע גשם חזק וירידה במחירי הלוחות הסולריים".
לקרוא עיתונים פיננסיים זה פשוט תרגיל בקריאה ביקורתית אני מרגיש כמו בבדיקת מבחנים מרוב חירטוטים שאני רואה שם.

שלום,

נראה לי שפספסת את העליה שבוע קודם....
לדוגמא אפל - העליה בעקבות הצפי לדוחות מעולים התחילה שבוע לפני פרסום הדוחות. כבר אז התחיל הרחש בחש סביב רווחים מעולים.
המניה עלתה מ- 127 דולר בשבוע שלפני פרסום הדו״ח והגיעה ל- 143 ביום של פרסום הדוחות.
כשהדוחות פורסמו עם רווחים מטורפים - זה כבר היה ״בהתאם לציפיות״;)

סיכוי סביר שחלק מהתנודות מטה הן קרנות גידור שסוגרות לונג כדי להיאחז בשורטים שלהן.

סיכוי סביר שחלק מהתנודות מטה הן קרנות גידור שסוגרות לונג כדי להיאחז בשורטים שלהן.
ב cnbc העלו את התאוריה הזו כמה פעמים אתמול. גם שהסיפור של גיימסטופ מייצר חשש לאי יציבות במנגנוני השוק.

לא יודע
עולם מוזר בו אני מפסיד על מניות אפל, כשאחרים מרוויחים על מניות בלאקברי :)

*מחזיק, לא ממליץ

אם זה היה מובן מאליו שהמניה של אפל "צריכה" להרוויח והמניה של בלאקברי "צריכה" להפסיד אז כולם היו משקיעים באפל ולא בבלאקברי, לא?

מסתבר שאתה לא היחיד בעולם שיודע שהמכשירים של אפל עדיפים ולכן במקרה של שתי החברות הידיעה הזאת כבר היתה מגולמת במחיר (עד כדי סטיות אקראיות של השוק).

באופן כללי בינואר המדדים עלו בחדות עד השבוע האחרון, השבוע האחרון הוריד אותם חזרה לכדור הארץ.
יכול להיות שזה בגלל שהתחזיות לרווחים היו מנופחות מראש ואז הדוחות ״איכזבו״.
יכול להיות שזה באמת בגלל צורך לנזילות אצל קרנות שנפגעו מהטירוף של גיימסטופ.

אבל בשורה התחתונה, ממתי אנחנו מתרגשים מירידה יומית/שבועית בחברות הגדולות או במדדים?

אם זה היה מובן מאליו שהמניה של אפל "צריכה" להרוויח והמניה של בלאקברי "צריכה" להפסיד אז כולם היו משקיעים באפל ולא בבלאקברי, לא?

מסתבר שאתה לא היחיד בעולם שיודע שהמכשירים של אפל עדיפים ולכן במקרה של שתי החברות הידיעה הזאת כבר היתה מגולמת במחיר (עד כדי סטיות אקראיות של השוק).

בכל זאת, הדו''ח של אפל היה משמעותית מעל התחזיות - כך שהיה ניתן לדעתי לצפות לעליה דומה כמו שקרה למיקרוסופט, אבל למר שוק דעה משלו
בנוגע ל-BB, אלה לא סטיות אקראיות של השוק, לא סתם בחרתי בה כדוגמא
היא אחת מהמניות החביבות החדשות של WSB

אפל שווה כבר 2.2 טריליון דולר, אחרי עליה של 70% בשנה. כל התעטשות של טים קוק יכולה להצדיק ירידה

מחיר המניה לא מצביע על שווי החברה באופן ישיר, הוא מצביע יותר על ציפיות המחזיקים (ע"ע טסלה, שעדין לא מרוויחה אבל יש ציפיות גבוהות).
אל תשכח שיש כנראה לא מעט שכבר מחזיקים תקופה וכנראה חושבים שזה זמן טוב לממש רווחים

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
P למה מודדים עליות וירידות של מניות באחוזים ? שוק ההון 5
F מניות Small Cap - למה לי WSML? ולא ZPRV? שוק ההון 7
י למה מניות הביוטק נופלות בשנה האחרונה? שוק ההון 11
E למה הרוב הגדול מעדיף תעודות סל על פני מניות? שוק ההון 162
Y למה השקעה ב reits מסוכנת(תנודתית) כמו מניות? שוק ההון 3
ד למה לא מניות מועדפות? שוק ההון 6
נ למה יש מניות שאין בהם תנועה? שוק ההון 5
נ למה הבדלי ערך בין מניות דואליות? שוק ההון 1
E למה מניות מוצגות בצורה עשרונית שוק ההון 6
C קרן הפנסיה הפאסיבית של הפניקס מוכרת מניות ושומרת מזומן - למה? שוק ההון 55
R למה כן 100% מניות? שוק ההון 145
Venus1 10% תשואה בשנה, למה בכלל להתעסק עם מניות? שוק ההון 34
ע למה לקנות מניות מישראל / משווקים מתעוררים / ממדינות או יבשות ספציפיות? שוק ההון 16
ס למה קרנות מניות חול משקיעות בעיקר באגח שוק ההון 5
D מישהו יודע למה יש תקלה בכניסה בחשבון מסחר עצמאי בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 25
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין אוף טופיק 113
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 208
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35

נושאים דומים

Back
למעלה