• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימודי תעודה במדעי המחשב בפתוחה-כמה עמוס?

• פותח הנושא Spicy
  • פורסם בתאריך

Spicy

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום לכולם,
אני עובד במשרה מלאה כמהנדס ומעוניין להתחיל לימודי תעודה במדעי המחשב בפתוחה (המסלול מיועד לבוגרי הנדסה או מדעים מדוייקים-קישור לסילבוס נמצא כאן:https://academic.openu.ac.il/CS/computer/program/l17.aspx).
הגשתי את מועמדותי למסלול-קיבלתי פטור מכלל קורסי המתמטיקה, אך לא מהקורס "מבוא לשפת JAVA ומבוא למדעי המחשב", קורס בעל 6 נק"ז.
להבנתי-מסתובבים בפורום לא מעט הייטקיסטים, ובין היתר-חבר'ה שלמדו מדעי המחשב בפתוחה.
אשמח להבין כמה יהיה עמוס ללמוד, תוך כדי משרה מלאה, במהלך סמסטר הקיץ, קורס כמו "מבוא לשפת JAVA ומבוא למדעי המחשב"?
בנוסף, אשמח להבין כמה קשה באופן כללי לסיים לימודים שכאלו בפתוחה, תוך כדי משרה מלאה ובהינתן שאלמד שני קורסים בסמסטרים רגילים וקורס אחד בסמסטר קיץ
לסיום-אשמח גם להבין כיצד ניתן יהיה לקיים אינטראקציה עם סטודנטים אחרים בקורסים אותם אקח (האם קיימות קבוצות פייסבוק או ווטסאפ לכל קורס?)

האמת שעשיתי בדיוק את הקורס הזה ואחריו החלטתי לרדת מהרעיון של תואר במדמ"ח בפתוחה (או בכלל), אם אתה כבר מתכנת הקורס הזה ספציפית יהיה לך קלי קלות, לגבי השאר אני לא יכולה לומר.
אני מכירה בן אדם אחד שסיים שם תואר במדמ"ח והוא לא פחות מאגדה שם כי הוא הצליח לסיים את התואר בזמן סביר, אבל הוא עזב את העבודה כדי לסיים את ה5-6 קורסים אחרונים כי כבר היה לו נמאס. וכן קיימות קבוצות לכל קורס, לרוב מפרסמים בפורום של הקורס ואתה גם יכול לבוא לשיעור ולהכיר את המעט אנשים שמגיעים.

בוא ניקח צעד אחורה אבל, מה אתה מנסה להשיג באמצעות התואר הזה?

שלום לכולם,
אני עובד במשרה מלאה כמהנדס ומעוניין להתחיל לימודי תעודה במדעי המחשב בפתוחה (המסלול מיועד לבוגרי הנדסה או מדעים מדוייקים-קישור לסילבוס נמצא כאן:https://academic.openu.ac.il/CS/computer/program/l17.aspx).
הגשתי את מועמדותי למסלול-קיבלתי פטור מכלל קורסי המתמטיקה, אך לא מהקורס "מבוא לשפת JAVA ומבוא למדעי המחשב", קורס בעל 6 נק"ז.
להבנתי-מסתובבים בפורום לא מעט הייטקיסטים, ובין היתר-חבר'ה שלמדו מדעי המחשב בפתוחה.
אשמח להבין כמה יהיה עמוס ללמוד, תוך כדי משרה מלאה, במהלך סמסטר הקיץ, קורס כמו "מבוא לשפת JAVA ומבוא למדעי המחשב"?
בנוסף, אשמח להבין כמה קשה באופן כללי לסיים לימודים שכאלו בפתוחה, תוך כדי משרה מלאה ובהינתן שאלמד שני קורסים בסמסטרים רגילים וקורס אחד בסמסטר קיץ
לסיום-אשמח גם להבין כיצד ניתן יהיה לקיים אינטראקציה עם סטודנטים אחרים בקורסים אותם אקח (האם קיימות קבוצות פייסבוק או ווטסאפ לכל קורס?)
היי,
לא למדתי את הקורס אבל מכירה אנשים שכן (ובכלל, אנשים שלמדו בפתוחה, ובמקביל לעבודה).
1. הקורס נחשב לקורס עמוס ולא קל, למרות שמו. בתואר המלא הוא מחולק לשני סמסטרים, לרוב. אם מוסיפים על כך את העובדה שסמסטר קיץ עמוס פי 2 (כי קצר), מקבלים עומס ניכר. קח בחשבון.
2. מכירה אנשים שלמדו קורס או שניים במקביל למשרה מלאה. זה אפשרי אבל זה גם סופר קשוח, יש שיגידו סויסידאלי (כלומר, כלפי שאר החיים שלך). אינטיליגנציה גבוהה עוזרת, ועדיין לא באה במקום חרישות על הספר ועל תרגילים (באופן כללי, לגבי הפתוחה). לא ציינת עד כמה אתה מכיר את חומר הקורס - נקודה קריטית. בכל אופן, מומלץ גם להתחיל לעבור על הספרים לפני תחילת הסמסטר.
3. יש קבוצת פייסבוק וקבוצות ווטסאפ בתואר הרגיל, מניחה שגם אצלכם. חפש ״מדעי המחשב הפתוחה״, או מחרוזת דומה, כדי להגיע לקבוצת הגג. בכל מקרה, תמיד אפשר ליזום הקמת קבוצות.
4. החלוקה לסעיפים שרירותית למדי, נא לא להתייחס

תודה למגיבים עד כה.
מסתבר שהקורס "מבוא למדעי המחשב ושפת JAVA" אינו נפתח בסמסטר קיץ, כך שאצטרך לעשותו בחורף.
כיוון שהקורס מהווה קדם כמעט לכל שאר הקורסים, הקורס היחיד שיש באפשרותי לעשות הינו "מתמטיקה בדידה".
ככל הנראה, על אף הקושי והעומס-אעשה אותו עוד הקיץ על מנת לא לבזבז זמן.
מה היא מטרת לימודי התעודה? פתיחת דלת לעולם ההייטק ואולי, לאחר השלמת לימודי התעודה-תואר שני במדמ"ח.

יש הרבה תלות בכמה אתה אוטודידקטי. אני למדתי מדעי המחשב במסלול הסטנדרטי, כלומר 6-7 קורסים בסמסטר והצלחתי תוך כדי לשמור על משרת סטודנט של 100-120 שעות בחודש (~60% משרה). אני מניח שעם 2 קורסים בסמסטר הייתי מצליח להחזיק משרה מלאה, אבל מדובר בתקופה אינטנסיבית מאוד.
אני לא יודע מה זה לימודי תעודה למדעי המחשב, נראה שהמגיבים מעליי מכירים את זה יותר טוב. אני כן יכול להגיד שקורס מבוא לתכנות למי שיודע לתכנת זה שטויות, ולמי שלא יודע לתכנת תלוי באינטואיציה. כמו שאמרת, הקורס לא ייפתח בקיץ, אז לקחת כל ערב שעה ללמוד תכנות לבד דרך הרצאות באינטרנט יכול לתת לך בסיס מאוד טוב עד שיתחיל הקורס.

• אהבתי
Reactions: Et1
אז לקחת כל ערב שעה ללמוד תכנות לבד דרך הרצאות באינטרנט יכול לתת לך בסיס מאוד טוב עד שיתחיל הקורס.
בסיס טוב זה בלשון המעטה, הייתי אומר שאם אתה לומד שעה ביום JAVA עד תחילת הקורס, אתה מקבל 100 בלי ללמוד במיוחד למבחן.

יש הרבה תלות בכמה אתה אוטודידקטי. אני למדתי מדעי המחשב במסלול הסטנדרטי, כלומר 6-7 קורסים בסמסטר והצלחתי תוך כדי לשמור על משרת סטודנט של 100-120 שעות בחודש (~60% משרה). אני מניח שעם 2 קורסים בסמסטר הייתי מצליח להחזיק משרה מלאה, אבל מדובר בתקופה אינטנסיבית מאוד.
אני לא יודע מה זה לימודי תעודה למדעי המחשב, נראה שהמגיבים מעליי מכירים את זה יותר טוב. אני כן יכול להגיד שקורס מבוא לתכנות למי שיודע לתכנת זה שטויות, ולמי שלא יודע לתכנת תלוי באינטואיציה. כמו שאמרת, הקורס לא ייפתח בקיץ, אז לקחת כל ערב שעה ללמוד תכנות לבד דרך הרצאות באינטרנט יכול לתת לך בסיס מאוד טוב עד שיתחיל הקורס.
אני יודע לתכנת, לא ברמה מאוד גבוהה-אבל יודע, כולל בשפת JAVA.
לימודי תעודה אלו לימודים שמשלימים לבוגרי מדעים או הנדסה את קורסי הליבה של מדעי המחשב. סוג של "הסבה לתוכנה דרך האקדמיה".

• מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה. זה קורס בסיס שנחשב לקורס מסנן באו"פ בתחום מדעי המחשב.
    החומר לא קשה (במיוחד למי שיש ידע קודם), אך הממ"נים ארוכים מאוד, המבחן קשה למדי ובעיקר סובלים בו מחוסר זמן להשלים את השאלות שלו.
    הקורס קיים גם בשני חלקים (חלק א' וחלק ב'), והם מיועדים לסטודנטים חסרי רקע.
    אם יש רקע, אני ממליצה להתחיל את הקורס המלא, ורק אם מתקשים בו כבר בתחילת הקורס, יש לשקול לעבור לקורס המחולק.
  • אני לא הייתי לומדת אותו בקיץ.
  • למדתי את הקורס הזה לפני כ-10 שנים במסגרת תואר בוגר בניהול ובמדעי המחשב – מערכות ויישומים
    https://academic.openu.ac.il/Economics/management/program/32.aspx
    אז נראה שהתעודה לאחר התואר היא בערך החלק של מדמ"ח בתואר הנ"ל.
בזמנו למדתי את התואר במקביל למשרה מלאה, והקצב שלי היה 2 קורסים בסימסטר ו1 בקיץ.
סיימתי אחרי 6.5 שנים (זמן ממוצע בפתוחה).
שיהיה בהצלחה.

• מבוא למדעי המחשב ושפת ג'אווה. זה קורס בסיס שנחשב לקורס מסנן באו"פ בתחום מדעי המחשב.
    החומר לא קשה (במיוחד למי שיש ידע קודם), אך הממ"נים ארוכים מאוד, המבחן קשה למדי ובעיקר סובלים בו מחוסר זמן להשלים את השאלות שלו.
    הקורס קיים גם בשני חלקים (חלק א' וחלק ב'), והם מיועדים לסטודנטים חסרי רקע.
    אם יש רקע, אני ממליצה להתחיל את הקורס המלא, ורק אם מתקשים בו כבר בתחילת הקורס, יש לשקול לעבור לקורס המחולק.
  • אני לא הייתי לומדת אותו בקיץ.
  • למדתי את הקורס הזה לפני כ-10 שנים במסגרת תואר בוגר בניהול ובמדעי המחשב – מערכות ויישומים
    https://academic.openu.ac.il/Economics/management/program/32.aspx
    אז נראה שהתעודה לאחר התואר היא בערך החלק של מדמ"ח בתואר הנ"ל.
בזמנו למדתי את התואר במקביל למשרה מלאה, והקצב שלי היה 2 קורסים בסימסטר ו1 בקיץ.
סיימתי אחרי 6.5 שנים (זמן ממוצע בפתוחה).
שיהיה בהצלחה.
מה זה ממ"נים (סליחה על הבורות)?
בתואר הראשון שלי עשיתי קורס מבוא למדעי המחשב בדגש על שפת C. לצערי-הם לא הכירו בקורס הזה בכלל, אבל כן הכירו במתמטיקות השונות.
אני יודע שהלימודים בפתוחה אינם פשוטים, אבל בסך הכל הייתי בסדר מבחינת ההישגים בתואר ההנדסי שלי (למדתי בטכניון). אני מאמין שעם עבודה קשה, רצינות ושקדנות-אצליח להתמודד עם הקורסים של האו"פ.

בתור אחד שעשה את המבחן של הקורס הזה לפני שבועיים (וקיבל ציון לפני יומיים).
אם אתה בעל ידע מוקדם הקורס אמור להיות קליל, מדברים על יעילות (ברמה בסיסית),רקורסיה, ומעקב אחרי קוד.
אם אין ידע מקדים רצוי להתחיל ללמוד את החומר לפני תחילת סמסטר.
בכל מקרה, עבודות ההגשה במהלך הסמסטר דורשות השקעה, אני אישית עשיתי אותו במקביל לעבודה במשרה מלאה ובצמוד לקורס מתמטי נוסף ואני יכול להעיד שהיה לי עמוס במהלך הסמסטר.
בסופו של דבר הכל תלוי ברמת ידע מוקדם והאם מעבר למשרה מלאה אתה מצמיד לו עוד קורס או לימודים נוספים.

במידה ותלמד רק אותו (גם אם אין לך ידע מוקדם) אני מאמין שאפשר להצליח תוך כדי משרה מלאה.

בהצלחה!

מבחינת הזמן שאצטרך "להקריב" לטובת הלימודים-כמה שעות (בממוצע) אצטרך להקדיש לכל קורס במהלך השבוע?
בהינתן שאני עובד במשרה מלאה, האם לקחת שני קורסים בסמסטר=החרבה מוחלטת של זמן המנוחה בסופי השבוע?

אני יודע לתכנת, לא ברמה מאוד גבוהה-אבל יודע, כולל בשפת JAVA.
לימודי תעודה אלו לימודים שמשלימים לבוגרי מדעים או הנדסה את קורסי הליבה של מדעי המחשב. סוג של "הסבה לתוכנה דרך האקדמיה".
המבחן הוא על רקורסיות, כתיבת אלגוריטמים ומעקבים, ובמידה מועטה על JAVA.
אם תלמד JAVA שעה ביום כפי שהמליצו לך למעלה, לא רק שלא תקבל 100, אתה לא תעבור את המבחן.

בהנחה שאני בסדר גמור עם JAVA, כמה קשה יהיה לקחת את קורס הג'אווה (ומבוא למדעי המחשב)+קורס כמו מתמטיקה בדידה?
ועוד שאלה-בקורס "ארגון המחשב" מופיע כקורס קדם קורס בשם "מערכות ספרתיות". הקורס בכלל לא מופיע ברשימת הקורסים שאני צריך לעשות, האם זה דרישת הקדם מהווה למעשה המלצה וניתן להשלים את החומר לבד?

מבחינת הזמן שאצטרך "להקריב" לטובת הלימודים-כמה שעות (בממוצע) אצטרך להקדיש לכל קורס במהלך השבוע?
בדרך כלל אומרים שכל נקודה בקורס זה שעה בשבוע למרות שלדעתי זה לא נכון בכל קורס(בקורס כמו אינפי 2 צריך להכפיל את זה).

בהינתן שאני עובד במשרה מלאה, האם לקחת שני קורסים בסמסטר=החרבה מוחלטת של זמן המנוחה בסופי השבוע?
אם זה קורס ראשון שלך במתכונת הזו הייתי לוקח קורס אחד כדי לראות איך אתה מסתדר עם הצורת לימוד הזו

קורס כמו מתמטיקה בדידה
הבנתי שיש לך רקע במתמטיקה מהטכניון(אלגברה,אינפי, לוגיקה וכדומה?), יכול להיות שכבר למדת את הקורס הזה בצורה עקיפה - בחלק ממוסדות הלימוד הוא נקרא מתמטיקה דיסקרטית.
בכל מקרה ממה שאני זוכר גם למי שאין הרבה רקע במתמטיקה זה קורס יחסית קליל

כמה קשה יהיה לקחת את קורס הג'אווה
לא עשיתי את הקורס הזה בעצמי אבל קח בחשבון שבחינות בתיכנות בדרך כלל נעישות עם דף ועט ללא נגישות לגוגל או autocomplete (בחלק מהקורסים מותר להביא את הספרי לימוד או להביא חומר מודפס) - כך שזה מקשה את הבחינה

כמו שאמרו מעלי קורסי מבואות הם בדרך כלל עמוסים וקשים - המטרה שלהם היא לסנן

מבוא - הקורס קל מאוד במהלך השיעורים, קצת קשה יותר בעבודות הבית (ממ"נים), ונהיה קשוח במבחן. כאמור כאן, נועד לסנן.
בדידה - אתה מכיר את החומר מהטכניון. בתקופה שלמדתי בפתוחה היה מדובר במבחן לא קשה עם חומר פתוח.

לומד עכשיו תואר ראשון מדמ"ח בפתוחה
עושה 2-3 קורסים עם משרה מלאה, ממוצע כרגע 85, ככה שאפשרי זה כן (תלוי, אם אתה מכוון ל95+ הייתי לוקח 1-2 קורסים לסמסטר)
מבוא למדמ"ח ושפת JAVA - אחלה קורס, אם יש לך ידע קודם על קוד זה יעזור בחלק הראשון
אישית אני לא אובייקטיבי כי עשיתי י"ג תוכנה ולמדתי את כל החומר של זה, אבל ממה שראיתי סטודנטים שישבו הריצו ניסו בדקו וקראו הצליחו מאוד אפילו בקורס הזה. הוא די אינטנסיבי ועשיתי אותו יחד עם בדידה ועוד קורס בפיזיקה באותו סמסטר וסה"כ היה קשה וכיף
הקורסי חובה של התעודה לא יותר מידי מיוחדים, הייתי רק שם דגש על מבני נתונים ומבוא לאלגוריתמים + אלגוריתמים + מערכות הפעלה שהם די עמוסים (יש גם את מעבדה בתכנות שהעומס הוא די לקראת הסוף בגלל הפרוייקט)
בקורס בחירה הנוסף שאתה עושה זה לא בדיוק משנה הכל די סבבה חוץ מ- תורת החישוביות והסיבוכיות, כריית מידע, קריפטוגרפיה

בפתוחה יש המון אפשרויות לאינטרקציה - אתרי קורסים, פורומים, קבוצות וואטספ, מפגשים פרונטליים (פחות כרגע - קורונה וזה) אז מפגשים בזום וכו'
אני אישית לא מרגיש שלומד לבד, כבר הכרתי כמה אנשים, לומדים ועושים ביחד, משווים ממ"נים וכו'

עוד התייעצות, ברשותכם:
כרגע אני לוקח את הקורס "מתמטיקה בדידה".
אני צריך לקחת באוקטובר את הקורס "מבוא לJAVA ומדעי המחשב" וברצוני לקחת עוד קורס בצמוד אליו. כמעט כלל הקורסים של לימודי התעודה דורשים את קורס המבוא כקדם, למעט הקורס "ארגון המחשב".
מישהו יודע לספר עד כמה הקורס עמוס? האם ניתן לקחת אותו במקביל לקורס המבוא?

עוד התייעצות, ברשותכם:
כרגע אני לוקח את הקורס "מתמטיקה בדידה".
אני צריך לקחת באוקטובר את הקורס "מבוא לJAVA ומדעי המחשב" וברצוני לקחת עוד קורס בצמוד אליו. כמעט כלל הקורסים של לימודי התעודה דורשים את קורס המבוא כקדם, למעט הקורס "ארגון המחשב".
מישהו יודע לספר עד כמה הקורס עמוס? האם ניתן לקחת אותו במקביל לקורס המבוא?
קח את ה"ידע קודם דרוש" בתור המלצה ולא חובה.
למדתי את המבוא, ואחריו מעבדה בתכנות מערכות.
למרות שהמבוא דרוש כקורס מקדים, אין כל קשר ביניהם, פשוט יוצאים מנקודת הנחה שאתה יודע לתכנת.
עד כמה שאני יודע, מבחינת רצף לימודים הקורס ארגון מחשב בא אחרי מערכות ספרתיות ומעבדה בתכנות מערכת.
לדעתי, קח את הבסיסי נתונים או מעבדה בתכנות מערכות.

שאלה לכל מי שעבד במשרה מלאה ולמד לתואר או לימודי תעודה בפתוחה-בתקופה שלפני המבחן, איך למדתם? כשהייתי סטודנט להנדסה, ללא משרה מלאה (לא עבדתי כלל) הייתי לומד למבחן במרתון למידה רצוף של כמה ימים טרום המבחן. כעת, אני עובד במשרה מלאה ויש לי מבחן בקרוב. מיותר לציין שלא אקח מספר ימי חופש לפני המבחן כדי לבצע מרתון למידה. הלמידה שלי למבחן התפרסה על פני סופי שבוע וערבים והתחלתי את הלמידה כחודש לפני המבחן.
ביום המבחן עצמו אני מתכנן לקחת יום חופש (האם יש כאלו מכם שבוחרים לקחת חצי יום חופש ולא להפסיד יום עבודה שלם ביום בו יש מבחן?).
אשמח לשמוע אתכם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
F שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף? התפתחות אישית 11
כ פרדוקס לימודי השקעות שוק ההון 6
O לימודי סוכן ביטוח/משווק פנסיוני התפתחות אישית 6
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
אוהד יהודה חומר לימודי על מסחר באופציות שוק ההון 5
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 8
G לימודי שוק ההון שוק ההון 17
ד לימודי ניהול באוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 21
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
הפרופסור לימודי המשך בטכניון.. או? התפתחות אישית 12
ה מוסד לימודי לקורס תכנות התפתחות אישית 1
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
I לימודי עבודה סוציאלית - גם סוציאלי לכיס? התפתחות אישית 7
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
S לגבי אופק תעסוקתי לאחר לימודי סטטיסטיקה וכלכלה התפתחות אישית 9
ה עם מה לשלב לימודי סטטיסטיקה התפתחות אישית 23
F לימודי כלכלה בבן גוריון/העברית התפתחות אישית 1
B לימודי רפואה בארץ התפתחות אישית 91
P מרכז לימודי מתמטיקה - מחפש שותף התפתחות אישית 4
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
O לימודי מנהל עסקים/ ניהול תיקים התפתחות אישית 0
M לימודי מסחר בשוק ההון אוף טופיק 6
H לימודי רפואה התפתחות אישית 6
L שוקלת האם כדאי ללמוד לימודי משפטים (בספיר) בשנה הקרובה? התפתחות אישית 65
מ התלבטות לגבי מסלול לימודי מדמח (אשמח לעזרה) התפתחות אישית 13
חסכונית לימודי אקטואריה התפתחות אישית 2
Y לימודי תואר שני למורה התפתחות אישית 0
ל היי חדשה פה-על לימודי נהיגה וריטלין אוף טופיק 4
amit יש רופאים בקהל? שאלה לגבי לימודי רפואה אוף טופיק 18
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
M לימודי משפטים כתואר נוסף - כן או לא? התפתחות אישית 24
amidar למי שמתלבט בנושא לימודי מחשבים (מכל סוג), מומלץ להעיף מבט. אוף טופיק 2
S לימודי שוק ההון אוף טופיק 12
G שורט על תעודה ממונפת שוק ההון 2
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 7
N שאלה על תעודה עוקבת מדד שוק ההון 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
M 1183441 תעודה חדשה של אינווסקו שוק ההון 3
אiהד תעודה או קרן מנוטרלת הייטק? יש כזה דבר? שוק ההון 14
ב iShares MSCI China - תעודה מקבילה בארץ? שוק ההון 7
P תעודה פאסיבית מחקה מדד - האם תם עידן? שוק ההון 40
G האם יש תעודה מחקה על ביטקוין ? יש בשקלים? השקעות אלטרנטיביות 1
M ניצול תעודה הוראה התפתחות אישית 0
S מלגת לימודים ללימודי תעודה באוניברסיטה הפתוחה צרכנות פיננסית 3
E תעודה מחקה נאסדק 100 מגודרת מט"ח שוק ההון 3

נושאים דומים

Back