• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לימודי אקטואריה

חסכונית

משתמש רגיל
דירוג
176
היי, אני עורכת דין בתחום הביטוח ולאחרונה מתעניינת בהסמכה כאקטוארית.
עד כה למדתי שמבחינת הסמכה העניין הוא בעיקר מעבר המבחנים (הקשים והרבים), אין חובה ללמוד איקס שעות באופן פרונטלי במוסד כזה או אחר. בנוסף, אגודת האקטוארים בארץ קשורה לאגודה הבריטית והמבחנים זהים לחלוטין. הסמכה בישראל תשמש גם הסמכה ב-UK. זה דבר בעל ערך אדיר עבורי מבחינת אפשרויות לעבוד בחו"ל.
האם מישהו מכיר באופן אישי אנשים שעברו את המסלול? יודע מה קורה איתם בשוק העבודה? מה השכר בשלב ההתמחות? מהמידע שצברתי עד כה אני מבינה שהביקוש מאוד גבוה, שיש מיעוט אנשים בתחום (חווה את זה באופן אישי בחברה), ושפוטנציאל השכר הוא גבוה מאוד.
אודה לדעתכם :)

עד כה למדתי שמבחינת הסמכה העניין הוא בעיקר מעבר המבחנים (הקשים והרבים), אין חובה ללמוד איקס שעות באופן פרונטלי במוסד כזה או אחר. בנוסף, אגודת האקטוארים בארץ קשורה לאגודה הבריטית והמבחנים זהים לחלוטין. הסמכה בישראל תשמש גם הסמכה ב-UK. זה דבר בעל ערך אדיר עבורי מבחינת אפשרויות לעבוד בחו"ל.
האם מישהו מכיר באופן אישי אנשים שעברו את המסלול? יודע מה קורה איתם בשוק העבודה? מה השכר בשלב ההתמחות? מהמידע שצברתי עד כה אני מבינה שהביקוש מאוד גבוה, שיש מיעוט אנשים בתחום (חווה את זה באופן אישי בחברה), ושפוטנציאל השכר הוא גבוה מאוד.

מכיר מישהו שעלה לארץ מאנגליה שם למד ועבד כאקטואר במשך לא מעט שנים.
לטענתו, בעליה לארץ, השכר שלו נטו לא נפגע (ביחס לשקלים/פאונדים) בעיקר בגלל שיש ממש מעט אקטוארים בארץ.
מחיפוש בגוגל - אקטואר מתחיל מרוויח כ-12K לחודש, כאשר השכר מטפס ויכול להגיע עד ל-50K לאקטואר בכיר

להבנתי, מדובר במקצוע שאינו מוסדר בחוק ועל כן עולה השאלה מה ערכה של התעודה שמושגת בעמל רב (תועלת לבעל התעודה כמובן, למנפיק בוודאי תועלת גדולה).
כצופה מרחוק נראה לי שכמעסיק הייתי מעדיף מוסמך בסטטיסטיקה על פני עורך דין שלמד מספרים למבחני האקטואריה של האגודה, ועוד יותר מכך אם הסטטיסטיקאי מקומי ועורך הדין זר.
בקשר לעבודה בחו"ל, נראה לי שמעמדה של תעודת בריטית בקשר לשוק העבודה מחוץ לישראל יובהר בחודשים הקרובים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
כ פרדוקס לימודי השקעות שוק ההון 6
O לימודי סוכן ביטוח/משווק פנסיוני התפתחות אישית 6
D לימודי רפואה סוף שנה שלישית- מחשבות על העתיד התפתחות אישית 16
אוהד יהודה חומר לימודי על מסחר באופציות שוק ההון 5
M התייעצות לגבי לימודי Devops התפתחות אישית 9
G לימודי שוק ההון שוק ההון 17
ד לימודי ניהול באוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 21
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
ג לימודי תואר ראשון בדברצן-הונגריה אוף טופיק 19
הפרופסור לימודי המשך בטכניון.. או? התפתחות אישית 12
ה מוסד לימודי לקורס תכנות התפתחות אישית 1
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
A התייעצות לגבי לימודי מקצועות הייטק - גיל 27 התפתחות אישית 34
I לימודי עבודה סוציאלית - גם סוציאלי לכיס? התפתחות אישית 7
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C התייעצות לגבי לימודי חשמל/אלקטרוניקה התפתחות אישית 5
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
S לגבי אופק תעסוקתי לאחר לימודי סטטיסטיקה וכלכלה התפתחות אישית 9
ה עם מה לשלב לימודי סטטיסטיקה התפתחות אישית 23
F לימודי כלכלה בבן גוריון/העברית התפתחות אישית 1
B לימודי רפואה בארץ התפתחות אישית 91
P מרכז לימודי מתמטיקה - מחפש שותף התפתחות אישית 4
Y לימודי ייעוץ השקעות וייעוץ פנסיוני התפתחות אישית 14
S לימודי תעודה במדעי המחשב בפתוחה-כמה עמוס? התפתחות אישית 18
ד לימודי משפטים כדי להיות עורך דין אוף טופיק 76
O לימודי מנהל עסקים/ ניהול תיקים התפתחות אישית 0
M לימודי מסחר בשוק ההון אוף טופיק 6
H לימודי רפואה התפתחות אישית 6
L שוקלת האם כדאי ללמוד לימודי משפטים (בספיר) בשנה הקרובה? התפתחות אישית 65
מ התלבטות לגבי מסלול לימודי מדמח (אשמח לעזרה) התפתחות אישית 13
F שינוי קריירה להנדסת תוכנה-בוטקאמפ, לימודי תעודה או תואר נוסף? התפתחות אישית 11
Y לימודי תואר שני למורה התפתחות אישית 0
ל היי חדשה פה-על לימודי נהיגה וריטלין אוף טופיק 4
amit יש רופאים בקהל? שאלה לגבי לימודי רפואה אוף טופיק 18
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
M לימודי משפטים כתואר נוסף - כן או לא? התפתחות אישית 24
amidar למי שמתלבט בנושא לימודי מחשבים (מכל סוג), מומלץ להעיף מבט. אוף טופיק 2
S לימודי שוק ההון אוף טופיק 12
T אקטואריה בעברית התפתחות אישית 0

נושאים דומים

Back
למעלה