• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ

Danila

משתמש רגיל
דירוג
92
שלום!
כיוון שאת רוב הדברים היום ניתן ללמוד בגוגל / בספרים איכותיים (כמו המשקיע הנבון וכו'..) שבאמת יש ערך מקריאתם והם אכן מתבססים על עובדות/ניסיון של הכותב - אשמח להמלצות על ספר טוב שמדבר על איך להקים עסק בצורה המושכלת והטובה ביותר שניתן, כלומר:
1. כיצד לחשוב על הרעיון לעסק? זה הרי צריך להיות פתרון לבעיה מסויימת או שירות שאתה מספק - אבל שאכן תיהיה לו היתכנות להצליח
2. כיצד לעשות חקר שוק עבור המוצר שתספק או השירות שתספק
3. כיצד לבנות תוכנית עסקית נכונה?
4. כיצד לגרום לעסק לצמוח - איך עובד מחזור עסקי, איך מגדילים מחזור עסקי, איך מתנהלים עם הרווחים, הפרשת משכורות,דיבידנדים וכו'
5. כיצד להתנהל עם ספקים
6. מתי נכון לגייס עובדים, איך להתרחב מעסק של בן אדם אחד לעסק שמעסיק מספר רב של עובדים
7. מאילו דברים להיזהר בתחילת הדרך
8. ייעוץ והכוונה

אם מישהו מכיר ספר שעוסק בדברים הללו, שכתב אותו בן אדם שיש לו ניסיון בהקמה של עסקים וחברות אשמח להמלצות :)

הדרך הכי טובה היא להתחיל לעבוד בעסק קטן/קטן-בינוני.
למפות את כל השאלות שיש לך.
להגדיל ראש, להתנדב לעזור בתחומים שהם לאו דווקא בתחום אחריותך אך כן יתנו לך הצצה לנושאים שמיפית.
ספרים זה מאוד חשוב, אבל אין כאן קיצורי דרך.
דרך הלימוד הכי טובה היא דרך הרגליים.

אני חושב שחבל שאין פה פורום ספציפי לעסקים כצורת השקעה אקטיבית יותר ויותר חשוב מזה מתן ערך אמיתי לאנשים אחרים.
אין לי עדיין ניסיון בעסקים אבל אם הכוונה שלך לסטארטאפ אז מהמעט בזמנו שחיפשתי בעבר הייתה המלצה על שני ספרים של סטיב בלנק.
The Four Steps to the Epiphany , The Startup Owner's Manual - אולי מישהו קרא פה את אחד מהם ויוכל לתת חוות דעת.
הרבה הצלחה.

הדרך הכי טובה היא להתחיל לעבוד בעסק קטן/קטן-בינוני.
למפות את כל השאלות שיש לך.
להגדיל ראש, להתנדב לעזור בתחומים שהם לאו דווקא בתחום אחריותך אך כן יתנו לך הצצה לנושאים שמיפית.
ספרים זה מאוד חשוב, אבל אין כאן קיצורי דרך.
דרך הלימוד הכי טובה היא דרך הרגליים.
היי, תודה על התגובה.
במהלך השנים עבדתי בהמון מקומות עבודה - חלקם קטנים ממש וחלקם גדולים (כמו מקום העבודה הנוכחי). אני יודע איך נראה עסק בריא ואיך לא, איך עובד השירות ללקוח ואיך נראה מוצר מוגמר. אני יותר מחפש מידע קונקרטי על השאלות שהעלתי או איזשהו ספר טוב שממש ממפה את הדרך כיצד לעשות זאת (לפחות ברמה התיאורתית).
אני חושב שחבל שאין פה פורום ספציפי לעסקים כצורת השקעה אקטיבית יותר ויותר חשוב מזה מתן ערך אמיתי לאנשים אחרים.
אין לי עדיין ניסיון בעסקים אבל אם הכוונה שלך לסטארטאפ אז מהמעט בזמנו שחיפשתי בעבר הייתה המלצה על שני ספרים של סטיב בלנק.
The Four Steps to the Epiphany , The Startup Owner's Manual - אולי מישהו קרא פה את אחד מהם ויוכל לתת חוות דעת.
הרבה הצלחה.
תודה!

אני יותר מחפש מידע קונקרטי על השאלות שהעלתי או איזשהו ספר טוב שממש ממפה את הדרך כיצד לעשות זאת (לפחות ברמה התיאורתית).
אם כך, אלה ספרים שקופצים לי לראש (קראתי את כולם ) -

The Toilet Paper Entrepreneur

Profit First: Transform Your Business from a Cash-Eating Monster to a Money-Making Machine

The Pumpkin Plan: A Simple Strategy to Grow a Remarkable Business in Any Field

על הרבה מהשאלות (הטובות, באמת) שלך, פשוט עשיתי גוגל וקראתי מלא מאמרים. כל אחד נתן דגש על דברים שונים אבל היו נושאים שכולם התייחסו אליהם כחשובים ולכן יכולתי לעשות מיפוי ראשוני. על המושגים מהמיפוי הראשוני, עשיתי שוב גוגל וקראתי הרבה מאמרים (כולל דוגמאות, חקיקות, בעיות ופתרונן) וכן הלאה.תוך כדי הקריאה, בניתי לי את התכנית העסקית לשלביה השונים. התייעצתי בתשלום גם עם אנשי מקצוע רלוונטים, אחרי שהבנתי מה אני רוצה פחות או יותר.
*קניתי וקראתי ספרים - המסקנה שלי היא שהם פחותי ערך ביחס למידע באינטרנט, אבל אולי אתה דווקא לא תסכים עם זה.
כיצד לחשוב על הרעיון לעסק? זה הרי צריך להיות פתרון לבעיה מסויימת או שירות שאתה מספק - אבל שאכן תיהיה לו היתכנות להצליח
יש כאן 2 שאלות שכל אחת מהן צריכה לעמוד בנפרד. רעיון לעסק מתחיל מהתחום שבו תרצה לעסוק (חקלאות? עיצוב גרפי? חנות צעצועים?) ופיתוח הידע שלך בתחום.
ההתכנות העסקית קשורה יותר לדרך הפעלת העסק מאשר לתחום, בכל תחום אפשר להפסיד/להרוויח על הקשקש/להרוויח המון.
לגבי שאר השאלות - תשאל את גוגל, מבטיחה לך ים של מידע בכל אחד מהנושאים, רק תלמד לזהות מי כותב שטויות, מי כותב רדוד ומי כותב טוב.

על הרבה מהשאלות (הטובות, באמת) שלך, פשוט עשיתי גוגל וקראתי מלא מאמרים. כל אחד נתן דגש על דברים שונים אבל היו נושאים שכולם התייחסו אליהם כחשובים ולכן יכולתי לעשות מיפוי ראשוני. על המושגים מהמיפוי הראשוני, עשיתי שוב גוגל וקראתי הרבה מאמרים (כולל דוגמאות, חקיקות, בעיות ופתרונן) וכן הלאה.תוך כדי הקריאה, בניתי לי את התכנית העסקית לשלביה השונים. התייעצתי בתשלום גם עם אנשי מקצוע רלוונטים, אחרי שהבנתי מה אני רוצה פחות או יותר.
*קניתי וקראתי ספרים - המסקנה שלי היא שהם פחותי ערך ביחס למידע באינטרנט, אבל אולי אתה דווקא לא תסכים עם זה.

יש כאן 2 שאלות שכל אחת מהן צריכה לעמוד בנפרד. רעיון לעסק מתחיל מהתחום שבו תרצה לעסוק (חקלאות? עיצוב גרפי? חנות צעצועים?) ופיתוח הידע שלך בתחום.
ההתכנות העסקית קשורה יותר לדרך הפעלת העסק מאשר לתחום, בכל תחום אפשר להפסיד/להרוויח על הקשקש/להרוויח המון.
לגבי שאר השאלות - תשאל את גוגל, מבטיחה לך ים של מידע בכל אחד מהנושאים, רק תלמד לזהות מי כותב שטויות, מי כותב רדוד ומי כותב טוב.
תודה!
בגדול, אני מסכים עם מה שרשמת, העניין הוא שאני לא יודע באיזה תחום ארצה לעסוק - מצד אחד, אני מעורב בעולם פיתוח תוכנה אבל לא מרגיש שאני מבין שם מספיק כדי לספק איזשהו פתרון או ליצור מוצר שייתן מענה לבעיה מסויימת שיש לעסקים או משתמשים פרטיים. (וגם אם אני מזהה בעיה, לא יודע כיצד לפתור אותה)
מצד שני, היה פה פוסט בפורום של "יומני מסע" של מישהו שהקים עסק מאיסוף גזם - הוא הצליח להבין שיש מחסור למפעלים או עסקים פרטיים וסיפק את הסחורה.
לכן חשוב לי לדעת באמת כיצד אני אכן בודק היתכנות של הרעיון שלי. בחיי היום יום, יוצא לי לחשוב על הרבה סוגי פתרונות שאני יכול להביא לבעיות קיימות - אך אני לא יודע כיצד להעריך האם הדבר אכן יוצא לפועל והאם זה משהו סקאלאבילי מה שנקרא.

אשמח לשמוע ממך, עם אילו בעלי מקצוע התייעצת בתשלום?

תודה על התגובה, אני בהחלט אנבור עוד ברחבי האינטרנט לגבי כל מיני שאלות כאלו :)

1. כיצד לחשוב על הרעיון לעסק? זה הרי צריך להיות פתרון לבעיה מסוימת או שירות שאתה מספק - אבל שאכן תהיה לו היתכנות להצליח
2. כיצד לעשות חקר שוק עבור המוצר שתספק או השירות שתספק
3. כיצד לבנות תכנית עסקית נכונה?
4. כיצד לגרום לעסק לצמוח - איך עובד מחזור עסקי, איך מגדילים מחזור עסקי, איך מתנהלים עם הרווחים, הפרשת משכורות, דיבידנדים וכו'
5. כיצד להתנהל עם ספקים
6. מתי נכון לגייס עובדים, איך להתרחב מעסק של בן אדם אחד לעסק שמעסיק מספר רב של עובדים
7. מאילו דברים להיזהר בתחילת הדרך
8. ייעוץ והכוונה
יועץ עסקי יוכל לעזור לך עם רוב- אם לא כל- השאלות האלה.

1. אפשר ליצור מוצר (או שירות) או להמציא מוצר או שירות שעונה על צורך כלשהוא.
תבדוק ברשת מי המתחרים, מה הם עושים וגם מה לא עושים (תחום כלשהוא שהם מזניחים למשל).

תקרא הרבה ברשת על הקמת עסקים כדי שתוכל להבין קצת יותר.

6. תלוי בסוג העסק, בהכנסות ועוד. מתחילים בקטן (לבד בדרך כלל) ובהמשך גדלים.

7. הוצאות גדולות ומיותרות. למשל, לא תמיד צריך לשכור משרד כבר בהתחלה. יש עסקים שאפשר להפעיל מהבית.
תמיד תעשה סקר שוק בין ספקים, תשווה מחירים ותנאים ותשאל אם אפשר לקבל הנחה וכו'.

קורסים\סמינרים שעולים אלפי ש''ח-לא תמיד שווים את המחיר. שים לב לשיטת המכירות של מארגני האירועים האלה. הם משתמשים במילים מסויימות כדי לפתות אותך להירשם (חינם, מוזל, עד תאריך X, מבצע ועוד). לפעמים זה במחיר התחלתי נמוך ואז כשאתה בקורס, הם מציעים לך קורס מתקדם או חבילת ליווי אישי וכו' יקרים יותר. קבע לעצמך יעדים כספיים-כמה אתה מוכן להוציא, אם בכלל, על זה.

אין צורך בדרך כלל בשותפים בהתחלה.

הכי טוב זה לסנן את הרעיונות שיש לך, יחד עם יועץ עסקי (אפשר במחיר מוזל ב-מט''י בתור התחלה) ולבחור כיוון. במקביל תקרא הרבה ברשת.
חפש אם הרעיון שאתה רוצה להקים סביבו עסק כבר קיים.
תלמד על קהל יעד-חשוב מאוד לאפיין מי קהל היעד שלך (למי אתה מוכר).

העניין הוא שאני לא יודע באיזה תחום ארצה לעסוק
עם אילו בעלי מקצוע התייעצת בתשלום?

אז תתחיל מזה, אי אפשר להמשיך לפני שיש לך רעיון.
אני יכולה לספר לך על עצמי - אני מנהלת כיום את העסק השלישי שלנו.
העסק הראשון היה בתחום התיירות, ובחרנו בו כי זה היה רלוונטי לאזור שבו גרנו אז, לתקופה ההיא, ולעזרה שהמדינה רצתה לתת בשביל זה.
אז אחרי שידענו מה התחום, החלטנו לאיזה שוק אנחנו מייעדים אותו (זוגות בלבד, ישראלים שוחרי טבע ונוחות, עשירונים 7-9). אחרי שהבנו מי השוק, חשבנו מה יגרום לשוק הזה לרצות לבוא דווקא אלינו (איך לעצב, במה לפנק, איך ואיפה לפרסם). אחרי זה בנינו תכנית עסקית שכללה את עלות ההשקעה הראשונית, עלות ההוצאות החודשיות המשוערת, מספר הלינות המשוער לפי עונות וחופשות, ומחיר מכירת החופשות כך שיתאפשר לנו להגיע לרווח ראשוני תוך שנה (ואז בניית תכנית שנתית להגדלת רווחים). את השלב הזה עשינו בעזרת יעוץ כלכלי של מט"י/מעוף (אל תתקרב אליהם, המלצה שלי) כי עוד לא היה מידע מספק באינטרנט ובכלל, ונאלצנו לסמוך על הבנתם והיכרותם את השוק (שהיתה בדיעבד דלה מאד).
כשהעסק כבר נפתח ועבד, היינו מקפידים להגיע להרצאות שיווק ומכירה שניתנו ע"י מרצים שונים במט"י האזורי.

העסק השני היה סוג של מיזם שהחלטנו לסגור בסופו של דבר, עוד לפני שיצא לשוק, כי זיהינו בזמן שנצטרך אורך נשימה גדול מדי (או משקיעים נוספים/הלוואות), ולא התאים לנו. בשלב ההכנות של העסק, לקחנו ליווי של יועצת מוקדי מכירות (נהדרת), יועץ שיווק פרטי (מצויין), יעוץ משפטי (מעולה) - הכלים שנתנו לנו, עזרו לנו מאד בהקמת העסק הנוכחי.
היה פה פוסט בפורום של "יומני מסע" של מישהו שהקים עסק מאיסוף גזם - הוא הצליח להבין שיש מחסור למפעלים או עסקים פרטיים וסיפק את הסחורה.
@זאב בטח ישמח לתת לך גם טיפים. ואולי גם @צדיק נסתר

תודה רבה על התגובות. אני דווקא חושב שיותר נכון (עבורי ספציפית) לדעת קודם כל, גם אם זה ברמה התיאורתית, כיצד כל התהליך עובד ולעשות reverse engineering ורק אז לחשוב על רעיון.

מצד שני, היה פה פוסט בפורום של "יומני מסע" של מישהו שהקים עסק מאיסוף גזם - הוא הצליח להבין שיש מחסור למפעלים או עסקים פרטיים וסיפק את הסחורה.
אני מניח שאתה מדבר עליי ( @בת העמק תודה על התיוג).
אל תיקח אותי (וספציפית את העסק הזה שלי) כדוגמא עסקית, אני נכנסתי לתחום כמעט לגמרי במקרה. בלי תוכנית עסקית מסודרת, בלי תכנון הוצאות, בלי מחקר שוק, ואפילו בלי להתייעץ עם אף אחד. הייתי אז ילד בן 22 שחשב שהוא יכול לעשות קצת כסף מהצד על ידי איסוף גזם ומכירתו לאנשים שמתפעלים קמינים.
במקרה (ואני משתמש במילה הזאת) יצא לי שעליתי על תחום יחסית רווחי, והיו לי חברים במקומות הנכונים שעזרו לי, ומנטור עסקי שלימד אותי מה לעשות תוך כדי תפעול שוטף של העסק.
אם מישהו מכיר ספר שעוסק בדברים הללו, שכתב אותו בן אדם שיש לו ניסיון בהקמה של עסקים וחברות אשמח להמלצות :)
האמת שאני עוסק בימים אלו על כתיבת ספר שמאגד את שיטות הניהול עסקים שלי.
אם תמתין עוד כמה חודשים, אז אני אשלח לך את הטיוטא של זה :)

הייתי אז ילד בן 22 שחשב שהוא יכול לעשות קצת כסף מהצד על ידי איסוף גזם ומכירתו לאנשים שמתפעלים קמינים.
אתה קצת מקטין את עצמך.
בעלי ואני עסקנו בגיזום עצים ומכירה לקמינים בגילאי ה-20 (גם עם קשרים) ובקושי הוצאנו את לחמנו כי לא הבנו איך מרוויחים מזה. אתה מתאר יכולת להרוויח כבר
בגיל צעיר וזה כנראה לא מקרי:)

אתה קצת מקטין את עצמך.
בעלי ואני עסקנו בגיזום עצים ומכירה לקמינים בגילאי ה-20 (גם עם קשרים) ובקושי הוצאנו את לחמנו כי לא הבנו איך מרוויחים מזה. אתה מתאר יכולת להרוויח כבר
בגיל צעיר וזה כנראה לא מקרי:)
כעיקרון זה יחסית קל מבחינת תמחור עלויות, ברגע שלומדים את הקונספט (זה לקח לי בערך חצי שנה ללמוד ולהעריך זאת בצורה הנכונה).

עבדתי בעיקר בשבתות, כאשר גביתי מחקלאי 300 ש"ח ליום עבודה.
ביום עבודה הייתי מכין כ-4 דולבים\משטחים של גזם, כאשר כל משטח היה נמכר ללקוחות ארגוניים במחיר של 400 ש"ח.
מבחינת עלויות: שילמתי 200 ש"ח בחודש על אחסון המשטחים שלי (כדי לייבש את העצים), ועלויות הובלה\ביטוח (וכיוצא בכך) הסתכמו בסביבות ה-400 ש"ח לחודש (השתמשתי בעגלה נגררת שקניתי, אז לכן פעם בחודש עשיתי יום שלם של נסיעות והובלה).
סך הכל הייתי עושה הכנסה חודשית של 5200 ש"ח (לפני מיסים) על העבודה שלי (40 שעות עבודה בחודש).

באיזהו שלב, פשוט התחלתי להעסיק עובד ראשון שיאסוף את הגזם.
שילמתי להם 300 ש"ח ליום עבודה (את השכר שגביתי מהחקלאי), ועוד 200 ש"ח על היום נסיעות\הובלה ללקוחות.
ברגע שעשיתי את זה, קיבלתי את ההבנה שהכסף עובד בשבילי ויש לי הכנסה פסיבית של 1100 ש"ח לשבוע (4400 ש"ח לחודש).
משם פשוט המשכתי להשקיע את הזמן והכסף בפיתוח העסק, גייסתי עוד חקלאי ועוד חקלאי...... וככה לאט לאט העסק והמכירות גדלו :$

נערך לאחרונה ב:
@זאב
היי, אשמח אם תפרסם פה את הספר שלך כשתסיים לכתוב אותו(באישור בעלת הבית כמובן).
אני אשמח לקנות אותו

אני מניח שאתה מדבר עליי ( @בת העמק תודה על התיוג).
אל תיקח אותי (וספציפית את העסק הזה שלי) כדוגמא עסקית, אני נכנסתי לתחום כמעט לגמרי במקרה. בלי תוכנית עסקית מסודרת, בלי תכנון הוצאות, בלי מחקר שוק, ואפילו בלי להתייעץ עם אף אחד. הייתי אז ילד בן 22 שחשב שהוא יכול לעשות קצת כסף מהצד על ידי איסוף גזם ומכירתו לאנשים שמתפעלים קמינים.
במקרה (ואני משתמש במילה הזאת) יצא לי שעליתי על תחום יחסית רווחי, והיו לי חברים במקומות הנכונים שעזרו לי, ומנטור עסקי שלימד אותי מה לעשות תוך כדי תפעול שוטף של העסק.

האמת שאני עוסק בימים אלו על כתיבת ספר שמאגד את שיטות הניהול עסקים שלי.
אם תמתין עוד כמה חודשים, אז אני אשלח לך את הטיוטא של זה :)
יאללה אני אשמח :)

אני יכול לספר איך אני התחלתי את העסק הראשון
עבדתי כשכיר כמה שנים בתחום מסוים
והייתי טוב למדי בו
פנה אלי אחד הלקוחות והציע לי להיות שותף שלו
לקח לו בערך שנה לשכנע אותי
עזבתי את העבודה כשכיר והתצטרפתי אליו
לאחר כ3 חודשים נפרדנו עקב חילוקי דעות על הדרך
חיפשתי עבודה כשכיר בתחום אחר לחלוטין
הלקוחות שזכרו אותי מהעבודה הראשונה פנו אליי לפתרון בעיות
עזרתי להם תוך ידוע המעסיק החדש
כשהוא הבין את הפוטנציאל הציעו לי להיות שותף בחברה חדשה בתחום העיסוק שלי
ולעזוב את התחום שלשמו הביאו אותי לחברה
לאחר כמה חודשי פעילות השותפים החליטו לצאת מזה
כי לדבריהם :"הם לא מכירים את הספקים הלקוחות והמוצרים"
ואז הייתי צריך להחליט מה לעשות
אשתי לחצה עליי להיות שכיר כי יש ילדים קטנים ומשכנתא..
אז הלכתי לעבוד כשכיר במשך היום ובערב/לילה הפעלתי את העסק שלי
לאחר כמה חודשים התפטרתי ויצאתי לדרך עצמאית
מאז תחומי הפעילות גדלו
כמות העובדים גדלה
והשאר היסטוריה..
לא היתה לי תוכנית כלכלית ולא ידעתי שום דבר מהחיים שלי
עבדתי קשה ושמרתי על עקרונות פשוטים
של לתת ערך ללקוח
לתמחר נכון
לגבות נכון
לא לקחת סיכונים כלכליים שאני לא יכול לעמוד בהם
במהלך הדרך קראתי רבות כמו תמיד
התייעצתי ועשיתי סיעור מוחות עם עצמאיים נוספים
ובררתי את מה שמתאים עבורי
יש והיה לי לא מעט מזל שאני עוסק שתחום שאני אוהב
עבדתי ועדיין עובד לא מעט
לשמחתי יודע גם להנות כל הזמן

לדעתי הנסיון לעשות REVERSE ENGINRING לעסק עובד לא נכון.

התנאים שונים ומה שהיה נכון ללפני X שנים לא נכון היום.

עסק חייב להשתנות כל הזמן ולהתאים את עצמו למצבים המשתנים

עבדתי קשה ושמרתי על עקרונות פשוטים
של לתת ערך ללקוח
לתמחר נכון
לגבות נכון
כמה פשוט, ככה מורכב.
כדי להגיע לפשטות הזאת - צריך לדרוש דוחות חודשיים מהרו"ח (או להכין לבד) , לעקוב אחרי טבלת גביה, לקבל תובנות מתלונות של לקוחות (או מכאלה שלא לקחו ממך עבודה בסוף) כדי לשפר את הערך המוצע.
לא לקחת סיכונים כלכליים שאני לא יכול לעמוד בהם
נכון!
זה גם רלוונטי לנהייה אחרי מינופים עד הצוואר שנהפכה לטרנד בפורום.
עסק חייב להשתנות כל הזמן ולהתאים את עצמו למצבים המשתנים
ה-דבר החשוב ביותר.
ובשביל זה, בעל העסק חייב לנהל אותו ולהיות עם האצבע על הדופק - במקום או בנוסף לעבודה המקצועית עצמה.
טרנדים משתנים, תקנות וחוקים משתנים, ציפיות של הלקוחות משתנות... בעל עסק חייב לזהות את זה בזמן (אפילו לפני הזמן אם אפשר) ולהתארגן נכון.

צריך לדרוש דוחות חודשיים מהרו"ח
מחזיק מנהלת חשבונות אין האוס ומקבל תשובות באותו הרגע
מדבר עם הרואה חשבון בכל רגע שבא לי לשאול משהו
זוכר שעסקים נופלים על תזרים ולא על רווחיות
שם תמיד כרית בטחון של כמה חודשים לעסק
מתכנן תזרים קדימה
לא מופתע ולא אוהב הפתעות
הן מגיעות בלי שנרצה...

זוכר שעסקים נופלים על תזרים ולא על רווחיות
נכון, וזה משהו שהנה"ח ורו"ח לא יוכלו לעזור לך בו כנראה, כי תזרים מבוסס על תשלומים ותקבולים בפועל ולא על חשבוניות, ולכן זה תפקיד בעל העסק.
אחד הדברים שבעלי עסק בתחילת דרכם נופלים בו, זה ההתייחסות להכנסות כרווחים אישיים למשק הבית. עשו עבודה, קיבלו 500 ש"ח ובטוחים שעם זה הולכים לקנות במכולת. שכחו בדרך את קיזוז המע"מ, ההוצאות של העסק והמיסים. במקרים של תשלום דחוי על העבודה, תזרים הוא קריטי ממש. כך להערכתי נופלים רוב העסקים הקטנים כבר בתחילת הדרך, או מגיעים לפשיטת רגל בגלל הלוואות לא מתוכננות.

• אהבתי
Reactions: YPV
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
amit מחפש מדריך לבניית אתרי אינטרנט התפתחות אישית 3
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 40