• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאיזה מקצוע/מסלול חיים לפנות?

אשר35

משתמש סולידי
דירוג
133
מקבלת את טענתך. אבל אל תשכח שיש גם מספיק כאלה עם תואר שקשה להם למצוא עבודה. יתכן שהקורלציה גבוהה יותר בין מי שטוב/מבריק ומי שמוצא עבודה, מאשר בין מי שיש לו תואר ומוצא עבודה. אבל זו רק השערה בלתי מבוססת. זה תלוי בהרבה גורמים כמו תושיה, יכולת למידה עצמית, .
לתפישתי (לא מבוסס מחקרית) חלק גדול מתפקידו של תואר במדמ"ח הוא להוות אינדיקטור לאיכותו של המועמד (שכל, יכולת למידה עצמית וכו), קצת כמו זנב הטווס בעקרון ההכבדה של אמוץ זהבי.
לפיכך, ככל שלומדים במוסד שיותר קשה להתקבל אליו ושהלימודים בו יותר קשים, הסמן הזה יהיה יותר מוצלח.
למראיין/מראיינת הממוצעים יש זמן מוגבל והם רוצים לראיין את המועמדים הטובים ביותר, יש מועמדים טובים מהמכללות, יש גם כאלו שלא למדו אבל הסבירות לתפוס מועמד טוב מבין בוגרי האוני גבוהה עשרות מונים בגלל הסלקציה שנעשתה עי האוניברסיטה ולכן הם יזומנו בעיקר.
אני עשיתי תואר (לא בטכניון. אם כבר אז מספיק 3 שנים באוניב' העברית, תל אביב, באר שבע) .
גם אני לא בטכניון, מסכים שעדיף בהרבה תואר במדמח על פני הנדסת תוכנה. אגב, גם בטכניון יש להם תואר במדמח שלוקח 3 שנים.
אבל להיכנס למסלול של תואר 3 שנים זה גם כן סיכון מבחינת זה שאולי הוא לא יעבוד בתחום. לא עדיף לנסות להשתלב בשוק העבודה לבד ולראות איך הולך לפני שעושים תואר? ברור שמתחילים מהרבה יותר נמוך אבל אפשר להוכיח את עצמך ואפשר גם תמיד לעזוב ולעשות תואר, או לעשות תוך .
מסכים חלקית, לדעתי, לפני שעושים שום צעד בתחום, כדאי לעשות קורס תכנות אונליין (פייתון?) ולראות אם בכלל מתחברים לתחום.

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,297
כדאי לעשות קורס תכנות אונליין (פייתון?) ולראות אם בכלל מתחברים לתחום
למי שסבבה באנגלית, treehouse זולים בטירוף וצוברים הרבה מוניטין. (אין לי קשר אליהם, שמעתי ראיון עם המנכ"ל שלהם בפודקאסט). כמו כן, אין התחייבות, יש תשלום חודשי, וניתן להפסיק מתי שרוצים.

אשר35

משתמש סולידי
דירוג
133
תבקש משרה חלקית - צרצרים. .
מכיר מקרים של משרת אחוזים בתעשיה (גם אני עצמי עבדתי כך לא מעט שנים).
שני מאפיינים שאני מכיר:
1. לא מתחילים באחוזים אלא מתקבלים, מוכיחים את עצמך ואז מורידים אחוזי משרה.
2. צריך תירוץ טוב, במקרה שלי זה היה לימודים גבוהים.

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
אגב, גם בטכניון יש להם תואר במדמח שלוקח 3 שנים.
לא ידעתי. עבר הרבה זמן מאז שעשיתי תואר. D: אני מניחה שהרבה השתנה.

לפני שעושים שום צעד בתחום, כדאי לעשות קורס תכנות אונליין (פייתון?) ולראות אם בכלל מתחברים לתחום.
זו היתה הכוונה שלי (כנראה ניסחתי את עצמי לא טוב) וגם התכוונתי שאם מצליח לבן אדם להשתלב בלי תואר, הרוויח. נכון, לפעמים זה מגביל בהמשך הדרך, אבל זה מאד אינדוידואלי. אני פשוט אומרת שזה לא הכרחי לעשות תואר, לא שזה בהכרח עדיף לא לעשות. במקרים מסוימים כן ובמקרים אחרים לא. זאת בניגוד לראיית חשבון או רפואה או רוקחות או עריכת דין, שם בהכרח צריך תעודה/תואר מתאימים.

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
צריך תירוץ טוב, במקרה שלי זה היה לימודים גבוהים.
אכן זה מה שאני מכירה. כל עוד יש לך את התירוץ הזה, אפשר. לי אין את התירוץ הספציפי הזה (וגם לא מעוניינת לעשות עוד תואר). האמת שבמקרה שלי זה יותר בעייתי כי אני עדיין באנטי לחזור לתחום בכל צורה אז אני לא מחפשת ולא מתאמצת. אבל כשכן חיפשתי בעבר זה היה כמו לחפש מחט בערימת שחת.

נערך לאחרונה ב:

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
מתקבלים, מוכיחים את עצמך ואז מורידים אחוזי משרה.
ואז או שמתאים למעסיק או שלא. לרוב לא, בין היתר, נדמה לי, כדי לא ליצור תקדים. וגם אחרי שקיבלת, הם יכולים אחרי כמה זמן להגיד לך שזה כבר לא מקובל עליהם, ושתחזור למשרה מלאה או שתעזוב. מכירה כאלה. ונניח שהשגת תנאים כאלה ואתה רוצה עכשיו לעבור לחברה אחרת מכל סיבה שהיא: מיקום, שכר, עניין מקצועי, וכו'. אז שוב תחזור לנקודת ההתחלה של משרה מלאה.

זאת בניגוד למי שיכול בקלות לעבוד פרויקטלית כמו מעצב גרפי, קבלן שיפוצים, מעצב פנים. או מקצועות שבהם יותר נפוץ ומקובל לעבוד במשרה חלקית.

לראייתי, "חובת" המשרה המלאה היא חלק מכלוב הזהב של ההייטק (החלק של הכלוב, לא של הזהב)

נערך לאחרונה ב:

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
שלומדים במוסד שיותר קשה להתקבל אליו ושהלימודים בו יותר קשים, הסמן הזה יהיה יותר מוצלח.
מסכימה. קל יותר לקבל זימונים לראיונות עם "נוצות מרשימות".

למראיין/מראיינת הממוצעים יש זמן מוגבל והם רוצים לראיין את המועמדים הטובים ביותר,
הם יכולים לרצות, אבל בעשור פלוס האחרון השוק הוא שוק של מחפשי העבודה, לא של המעסיקים. אני מבססת את הטענה הזו על בסיס כמה קשה לאנשים לגייס. והם בסוף מתפשרים בלית ברירה. בכל מקרה בהרבה מקומות טובים אכפת להם יותר מהיכולות שלך (כפי שמשתקף בראיון ובמבחן הטכני) וההתאמה שלך לאירגון ולא בתואר שלך. אז אם תעשה רושם של מישהו ברמה בקורות החיים (תספר על דברים מרשימים שעשית) זה יכול בהחלט להספיק. שלא לדבר על להיכנס לתחום דרך חבר מביא חבר. כמעט תמיד יזמנו לראיון את הקו"ח שמגיעים דרך עובד קיים בחברה.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
בכל מקרה בהרבה מקומות טובים אכפת להם יותר מהיכולות שלך (כפי שמשתקף בראיון ובמבחן הטכני) וההתאמה שלך לאירגון ולא בתואר שלך.
זו נקודה מעניינת.
במקום העבודה שלי שמים הרבה דגש על תהליכי גיוס ובשנים האחרונות עברתי כמה סדנאות עם מומחים לתחום הזה.
לכל המראיינים (גם לי) יש הטיה לפיה יש להם "תחושת בטן" לזהות מועמדים מבטיחים - בין אם מבחינת התאמה אישיותית למקום העבודה ובין אם מבחינה מקצועית. בתחום שלי (משפטים) יש גם חשיבות לכושר ביטוי בעל פה, כך שכמראיינים אנחנו נותנים המון משקל לריאיון.
אבל ... פעם אחר פעם מסבירים לנו שאנחנו טועים. התוקף של הריאיון מוגבל מאד וצריך ליצור תהליך קליטה שנותן לו את המשקל המתאים ולא למעלה מכך.
ספציפית בקשר למה שכתבת - למה שמבחן טכני (בהנחה שהכוונה למבחן מקצועי) ישקף יותר מאשר ציונים בתואר שלם?
אגב, לנושא עליו אתם מדברים יש שם בכלכלה signaling.

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
פעם אחר פעם מסבירים לנו שאנחנו טועים
מי מסביר לכם שאתם טועים? ומי אומר שהם צודקים? וגם אם אתם טועים, מי אומר שיש דרך טובה יותר?

למה שמבחן טכני (בהנחה שהכוונה למבחן מקצועי) ישקף יותר מאשר ציונים בתואר שלם?
מכיוון שיש מרחק גדול בין מה שאתה נבחן עליו בתואר במדעי המחשב לבין מה שנדרש ממך בפועל כמתכנת. יש קורלציה מסוימת אבל זה לא האינדיקטור היחיד. זה נכון שבהרבה מקרים אנשים עם ציונים גבוהים מאונברסיטאות מכובדות ומאתגרות יהיו גם מועמדים איכותיים. אבל אם כמעסיק תחכה רק לכאלה, תחכה הרבה זמן, וגם תפספס הרבה טובים שלא נכנסים לתבנית הזו. איש המחשבים המבריק ביותר שאני מכירה הוא אחי ואין לו תואר. הבחור השני הכי מבריק שאני מכירה הוא גם כן בחור בלי תואר. מכירה מלא כאלה עם תואר שהם ממש לא משהו.

לעבודה יש כל מני מימדים. היכולת לפתור בעיות, ולעשות דיאגנוזה לבעיות. היכולת להתאים פתרון טכני לבעיה באופן שהוא גם הולם וגם סביר בזמן. היכולת לפרק משימה לתת משימות. היכולת לתקשר סטטוס ולבקש עזרה וליישם את העזרה בלי לבקש שוב ושוב. היכולת לעבוד בצוות ולעבוד בין-צוותי. היכולת להתמודד עם שינויים. ועוד ועוד. אני מדברת רק מנסיון אישי שלי. יש אנשים מעולים טכנית שממש קשה לעבוד איתם. יש אנשים שלא משנה אם הם טובים או לא, אין להם מוטיבציה ולפיכך הם לא עובדים טובים. או שהם ממררים את חיי המנהלים שלהם או חברי הצוות שלהם. לפעמים התפקיד לא דורש מישהו מבריק אלא מישהו בסדר. דווקא מישהו מבריק יישחק בתפקיד כי אולי הוא לא הכי מעניין או מאתגר או לא הכי אטרקטיבי (למשל תחזוקה של מוצר legacy). אז אנשים שהם משקיענים ועם מוטיבציה וגישה טובה, שהם בסדר אבל לא גאונים, עדיפים לתפקיד כזה.

לפעמים יש תקן ל-Junior ולפעמים ל-Senior. זה מורכב מכל מני מדדים. וכן, המראיין (ראש צוות או ראש קבוצה) משתמש בנסיון העבר שלו בגיוס (הצלחות וכשלונות) כאמת מידה לגיוס. זה מה שאני מכירה, לפחות.

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
למה שמבחן טכני (בהנחה שהכוונה למבחן מקצועי) ישקף יותר מאשר ציונים בתואר שלם?
אחדד עוד יותר. שאלות טכניות בראיון למשרת תכנות יכולות להיות, לדוגמה, למצוא אלגוריתם שיפתור בעיה מסויימת. המראיין בוחן את היכולת שלך להבין את הדקויות של הבעיה (כלומר, שאתה פותר את הבעיה שהובאה בפניך ולא אחרת). היכולת שלך להציג פתרון כלשהו ולהבין מה הכשלים או החסרונות שלו, ואז לחשוב על דרכים טובות יותר עד שתגיע (אם תגיע) לפתרון האופטימלי. היכולת שלך להשליך מבעיה אחת לאחרת, פשוטה יותר, שעוזרת לך להגיע לפתרון, או לפרק אותה לשלבים.
לפעמים נותנים לך לכתוב קטע קוד במחשב או על נייר. אז רואים אם אתה מפספס פינות. לפספס פינות זה לא טוב. זה כמו לבנות בית ולהשאיר חורים ברצפה בכל מני מקומות. אתה רוצה לעבוד בצוות עם מישהו שמשאיר לך חורים בכל מקום? בודקים כמה אתה כמו דג במים וכיף לך ומבין עניין ומתלהב מהתחום ומהתפקיד (אותו מתאר לך המנהל) או שדברים פשוטים יחסית הם קשים לך. בודקים מה תכלס עשית במקומות הקודמים שכתבת בקורות החיים - אולי אתה זה שהגית את הפתרון ויישמת אותו, או אולי היית שותף מינורי בלבד ואין לך את היכולת להרים דבר כזה בעצמך.
בראיון בודקים התאמה של מועמד לתפקיד מאד ספציפי. התואר זה משהו מאד כללי והרבה ממנו זה תאוריה ומתמטיקה. מעט מאד ממנו זה תכלס תכנות, וגם שם זה ממש לא מה שבסוף עושים בתעשייה. ובכל חברה ובכל תפקיד מה שעושים הוא אחר. זה עולם אחר, אוניברסיטה ותעשייה.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
מי מסביר לכם שאתם טועים? ומי אומר שהם צודקים? וגם אם אתם טועים, מי אומר שיש דרך טובה יותר?
פסיכולוגים שזה תחום התמחותם שמראים לנו תוצאות של מחקרים בתחום הזה. המחקרים כמובן חוצי דיסציפלינות, לא מכוונים דווקא לתחום שלי.
זה עולם אחר, אוניברסיטה ותעשייה.
זה נכון לכל מקצוע, אבל בכל זאת אקשה. האם מי שכותב תחת לחץ כמה שורות קוד בעניין פשוט יחסית הוא טוב יותר ממי שצריך חשוב מעט ובפעם הראשונה משאיר יותר חורים, אבל בעצם יגיע לתוצאה טובה בהרבה כשיש לו שבוע לפרויקט מורכב.
אם הנושא מעניין מישהו אני מניח שאם מגגלים על כושר ניבוי של מבחנים שונים לקבלה לעבודה אפשר למצוא את המחקרים שמראים את החולשה הגדולה של ריאיונות מקצועיים ועד כמה ההסתמכות עליהם גדולה מדי בתהליכי קבלה לעבודה.

אשר35

משתמש סולידי
דירוג
133
מסכימה. קל יותר לקבל זימונים לראיונות עם "נוצות מרשימות".

הם יכולים לרצות, אבל בעשור פלוס האחרון השוק הוא שוק של מחפשי העבודה, לא של המעסיקים. אני מבססת את הטענה הזו על בסיס כמה קשה לאנשים לגייס. והם בסוף מתפשרים בלית ברירה. בכל מקרה בהרבה מקומות טובים אכפת להם יותר מהיכולות שלך (כפי שמשתקף בראיון ובמבחן הטכני) וההתאמה שלך לאירגון ולא בתואר שלך. אז אם תעשה רושם של מישהו ברמה בקורות החיים (תספר על דברים מרשימים שעשית) זה יכול בהחלט להספיק. שלא לדבר על להיכנס לתחום דרך חבר מביא חבר. כמעט תמיד יזמנו לראיון את הקו"ח שמגיעים דרך עובד קיים בחברה.
במבחן התוצאה, אם נשווה מכללות מול אוניברסיטאות בחברות מובילות נקבל:
https://images.haaretz.co.il/polopo..._gen/derivatives/size_936xAuto/2512141270.png

לגבי ללמוד או לא:
https://m.calcalist.co.il/Article.aspx?guid=3610752

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
המחקרים שמראים את החולשה הגדולה של ריאיונות מקצועיים ועד כמה ההסתמכות עליהם גדולה מדי בתהליכי קבלה לעבודה.
חלק ממני מטיל ספק בתוקף של המחקרים האלה ממגוון סיבות. חלק ממני מסתקרן ויילך לגגל D:
אם נחשוב על בחירת חברים או בחירת בן/בת זוג או בחירת גן לילדים או בחירה של כל דבר - אם יש מחקרים שטוענים שיש דרך טובה יותר לעשות את זה מאשר תחושת בטן ושיפוט אישי וקריטריונים שאנחנו תפרנו - קדימה, שישתפו את שאר העולם ויראו הוכחות :) (דגש על יראו הוכחות שניתנות לשחזור על ידי גורם בלתי תלוי).

האם מי שכותב תחת לחץ כמה שורות קוד בעניין פשוט יחסית הוא טוב יותר ממי שצריך חשוב מעט ובפעם הראשונה משאיר יותר חורים, אבל בעצם יגיע לתוצאה טובה בהרבה כשיש לו שבוע לפרויקט מורכב.
אכן לא, ולפעמים נותנים גם תרגילי בית. ונכון, לפעמים פוסלים אנשים טובים. לפעמים מקבלים אנשים לא טובים. אבל אם אני אשאל אותך שאלה שבעיניי היא בסיסית ואני רואה שיוצא לך עשן מהאוזניים, או שאתה משאיר מלא חורים בתרגיל ממש קל ועוד לא מסוגל לראות אותם אם אני אומרת לך לחפש - זה לא סימן טוב. לפעמים נותנים תרגילים קשים ולא מצפים להצלחה מלאה. לוקחים בחשבון כמה התרגיל היה קל או קשה.

אבל בהחלט הייתי שמחה לשמוע על דרכים טובות יותר לבחור מועמדים - רק שאני לא ממהרת להאמין לחוקרים שטוענים שמצאו את הפתרון ושהם יודעים יותר טוב.

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
במבחן התוצאה, אם נשווה מכללות מול אוניברסיטאות בחברות מובילות נקבל:
https://images.haaretz.co.il/polopo..._gen/derivatives/size_936xAuto/2512141270.png
האם זה מנורמל לפי כמה בוגרי מכללות וכמה בוגרי אוניברסיטה יש כל שנה?
כמו כן, יש פה הנחה סמויה שהחברות הגדולות שהוצגו כאן מייצגות את כלל שוק העבודה, שכולל גם סטרטאפים וחברות קטנות.

גוגל בטיפשותם (לדעתי) לא היו מעוניינים לזמן לראיון את הבחור השני המבריק שדיברתי עליו. יחד עם זאת, הוא מנהל קריירה מצליחה ומרוויח יפה מאד והוא מאד מבוקש (רק לא בגוגל).
היתה איזו חברה שבה אח שלי התראיין וביקשו ממנו לפתור את בעיית שמונה המלכות ברקורסיה. הוא אמר שהוא לא יודע לפתור דברים כאלה ושאין בזה צורך ברוב המקרים בעבודה. אמנם הוא אח שלי, אבל באמת שהוא עילוי ואין כמוהו הרבה. הוא גם כן מבוקש - לא בכל מקום, כמו כולנו - ומרוויח הרבה כסף ומצליח בקריירה שלו.
זה שגוגל ואינטל מסננים נתח צר מאד של מועמדים כי הם יכולים להרשות לעצמם לא אומר שבן אדם ספציפי מוכשר לא יצליח להתקבל למקום מעולה.

מקבלת את זה שיותר קל עם תואר. עדיין, לתואר יש מחיר וסיכון. אולי הם שווים את זה - זה תלוי בבן אדם.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
אבל בהחלט הייתי שמחה לשמוע על דרכים טובות יותר לבחור מועמדים - רק שאני לא ממהרת להאמין לחוקרים שטוענים שמצאו את הפתרון ושהם יודעים יותר טוב.
איש באמונתו יחיה. מעניין אם דעתך תשתנה אחרי שתקראי את המחקרים.
בנקודה עליה דיברנו, אם אדם עשה כמה פרויקטים של תכנות במהלך התואר, התלבט והתייאש, הסתייע בחברים וישן על זה כמה לילות עד שמצא דרך אלגנטית ויעילה לפתור את הבעיה. נשמע כמו משהו שמשקף יותר יכולות מאשר תשובה תחת לחץ על סדרת שאלות פשוטות. וזה עוד לפני שמדברים על השאלה היותר מורכבת שנכונה במדמ"ח כמו במקצועות אחרים (אם כי לכל מקצוע המאפיינים שלו, כמובן), עד כמה לימודים תיאורטיים באוניברסיטה רלוונטיים ונותנים בסיס חשוב לעובד שאמור ללמוד הרבה מאד טכניקות חדשות במהלך חייו המקצועיים.

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
האם זה מנורמל לפי כמה בוגרי מכללות וכמה בוגרי אוניברסיטה יש כל שנה?
הבעיה חמורה יותר. בהנחה שהחברות האלו בוחרות את הטובים ביותר, צריך לנרמל כמה מבין הטובים ביותר הלכו לאוניברסיטה וכמה למכללות.
תיאורטית, אם X אחוזים בחברות האל מגיעים מהאוניברסיטה ואותו אחוז מהמועמדים המעולים ביותר הולכים לאוניברסיטה, אז המסקנה היא דווקא שאין חשיבות למוסד הלימוד.

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
עד כמה לימודים תיאורטיים באוניברסיטה רלוונטיים ונותנים בסיס חשוב לעובד שאמור ללמוד הרבה מאד טכניקות חדשות במהלך חייו המקצועיים.
לי הלימודים (תואר ראשון במדעי המחשב) נתנו המון. גם את הבסיס וגם את החיזוק של חשיבה פורמלית וריגורוזית. אבל הם נתנו הרבה דברים שהם לא הכרחיים לעבודה בתעשייה (וזה בסדר, רק שזה לוקח זמן) ולא נתנו הרבה דברים שתלמד רק בעבודה. יש אנשים שהם מעולים באקדמיה וגרועים בתעשייה ולהיפך.
אם אדם עשה כמה פרויקטים של תכנות במהלך התואר
הפרויקטים בתכנות בתואר הם סוג של צעצוע. ככה לפחות אני זוכרת את זה. לא שאני אומרת שהם קלים, אני רק אומרת שזה לא מספיק משקף ולא קשור לדברים שבתעשייה. בטח ובטח אם מדובר במועמד עם ניסיון - אתה רוצה לבדוק את הניסיון, הידע והיכולות שהוא צבר ופיתח מאז האוניברסיטה.

לומדת מההתחלה

משתמש רגיל
דירוג
729
בהנחה שהחברות האלו בוחרות את הטובים ביותר
הן מנסות לבחור את הטובים ביותר, ובכל זאת יש בהן טובים, בינוניים וגרועים. זה שהתקבלת לחברות האלה לא אומר שתישאר או שתצליח או שאתה טוב יותר ממי שעובד במקום אחר.
בחברות סטרטאפ גם כן יש לא מעט (אולי יותר?) טובים.
(אני לא סותרת את מה שאמרת, רק מוסיפה הערת צד)

אשר35

משתמש סולידי
דירוג
133
הבעיה חמורה יותר. בהנחה שהחברות האלו בוחרות את הטובים ביותר, צריך לנרמל כמה מבין הטובים ביותר הלכו לאוניברסיטה וכמה למכללות.
מסכים שזה היה יותר אינדיקטיבי אבל אני חושש שהמידע לא בנמצא. איך תמדוד "טובים ביותר"?

נערך לאחרונה ב:

גרהם

משתמש בכיר
דירוג
27,395
מסכים שזה היה יותר אינדיקטיבי אבל אני חושש שהמידע לא בנמצא. איך תמדוד "טובים ביותר"?

הטענה אינה נכונה לוגית.
בוא נדמיין את המצב ההיפותטי הבא:
נניח שבאוניברסיטה מגלים לאנשים ססמא סודית שמאפשרת רק להם להתקבל לגוגל ובמכללות לא. לאוניברסיטה מקבלים רק את הטובים ביותר.
מתקיימים פה התנאים הלוגיים הבאים:
- הטובים ביותר הולכים לאוניברסיטה.
- רק בוגרי האוניברסיטה מתקבלים לגוגל.
לא מתקיים פה המשפט:
- אין חשיבות למוסד הלימוד.
(אם טוב ביותר ילך למכללה לא תהיה לו הססמא)
אתה מניח את המבוקש, שהאוניברסיטה הופכת את האנשים ל"טובים ביותר" ובחרת תנאי קצה (אפס אחוז מהמכללות) שפוגעים בכלליות הדוגמה.
עכשיו תניח שהסיסמה הזו ידוע לחלק מהעובדים מלידה ומוסד הלימוד לא יכול לתת או לקחת אותה מהם ותניח גם שלמעסיקים יש דרך לגלות למי יש את הסיסמה ולמי אין אותה. (זו ההנחה גם במודל שלך). במודל הזה אין חשיבות למוסד הלימוד בלי תלות בהתפלגות מוסד הלימוד של בעלי הסיסמאות.

המודל הזה לא מנותק לגמרי מהמציאות, אם כי אתה כמובן צודק שאין דרך פלא לאף חברה לגלות את "הטובים ביותר". תסתכל למשל על אוכלוסיית הבוגרים שקיבלו 750+ בפסיכומטרי (או אפילו תרחיב אותה ותכלול גם כאלו שיש להם את הכישורים לכך אולם לא עשו את המבחן). אני מניח שלמי ששייך לאוכלוסייה הזו יש סיכוי טוב יותר להתקבל לגוגל (ילמד היכן שילמד) ומהצד השני, אני מניח שאחוז גבוה יחסית מבין חברי הקבוצה לומדים באוניברסיטה ולא במכללה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A לאיזה בורסה להעביר קרן ACWI ישראלית שוק ההון 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F לאיזה גיל מתייחס 'פנסיה צפויה' פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S לאיזה סעיף להתייחס בדוח של אינטרקטיב ברוקרס האמריקאי מיסים 2
ה לאיזה מטרה הבנקים משחררים כסף ביתר קלות? נדל"ן 11
S לאיזה חברת אשראי יש את תוכנית הפינוקים הטובה ביותר ? צרכנות פיננסית 26
ס לאיזה סעיף בטופס 135/1301 מעבירים את התוצאות של ג.6 (הכנסה חייבת) בטופס 1322? מיסים 10
M האם ניתן להעריך לאיזה קרנות פנסיה יהיו יותר/פחות גרעונות אקטואריים? צרכנות פיננסית 7
S לאיזה גובה קצבה לכוון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 65
S עד לאיזה סכום ניתן להפקיד צ'ק ? אוף טופיק 3
F נמצא בפרשת דרכים מקצועית-מתבלט לאיזה כיוון עליי לפנות התפתחות אישית 53
G איך לדעת לאיזה סופר ללכת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
מתכנת לאיזה סוג חופשה לשייך יציאה מוקדמת לחופשת לידה? אוף טופיק 11
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
מ מתלבטת לאיזה חודש לרשום את ההוצאות צרכנות פיננסית 4
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 21
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
E הסבת מקצוע לפיתוח תוכנה בגיל מבוגר התפתחות אישית 49
Tsachi01 מיואש כבר מכמות ההמלצות המזויפות שרצות ברשת על בעלי מקצוע אוף טופיק 21
ל פלטפורמה לבעלי מקצוע שמציעים שירותים שונים מכל העולם אוף טופיק 4
A מקצוע ייחודי לי שאוכל למנף התפתחות אישית 11
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7