• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לאיזה מקצוע/מסלול חיים לפנות?

קמצן

משתמש רשום
דירוג
0
היי,לא סגור אם זה הפורום הנכון לפרסם בו. אם זה לא, אשמח שתעבירו לפורום המתאים.
הסיפור שלי:
בן 23, כרגע בלי שום כישורים מיוחדים, בעל יכולת למידה גבוהה, יכול להתקבל מבחינת לימודים למה שארצה(לא חושב שזה הכיוון הנכון).
בהנחה שהמטרה היא פרישה מוקדמת, ובהנחה שאני לא אביא ילדים(בעקרון אני רוצה,אבל קשה עם זאת לחשב כמה אצטרך לחסוך,ואיך זה ישתלב עם בת זוג), אני ארצה באזור ה5K בחודש. משמע אצטרך 1,500,000 ש"ח בתיק ההשקעות.
כרגע יש לי כמה מאות אלפים. אני סולידי באופי שלי, חוץ מתחום האימונים והתזונה שדורשים ממני להוצאה קצת יותר גבוהה באוכל,מנוי חדר כושר, ושעתיים 3 פעמים בשבוע.
בהנחה שכן חשוב לי לישון נורמלי, ולא לעבוד יותר מ13-14 שעות ביום. מה לדעתכם הדרך שכדאי לי לפנות אליה כדי להגיע כמה שיותר מהר למטרה שלי?
כמו כן, האם כדאי לי להשקיע בלהיות שכיר ולחסוך או לא ללכת לעבוד ולעומת זאת לעבוד נמרצות על יצירת הכנסה פסיבית? למרות שאין לי רעיונות מוצלחים לכך.
תודה רבה לכל העוזרים

נערך לאחרונה ב:
יכול להתקבל מבחינת לימודים למה שארצה(לא חושב שזה הכיוון הנכון).
למה זה לא הכיוון הנכון? איך מוגדר הכיוון הנכון?
להתקבל זה נחמד אבל האם תצטיין בתואר?
לפי דעתי, לילמוד באוניברסיטה זאת פריבילגיה ואם אתה יכול להרשות זאת לעצמך, אז לך על זה.

באופן כללי, אני חושב שאתה נמרץ מדי, אתה יודע כמה כסף תצטרך, כמה שעות תעבוד והמטרה שלך (1,5 מיל' שקל) לא באמת אתגר.
בזהירות אמליץ לך לא להתקבע על רעיונות מסויימים ולשמור על גמישות מחשבתית.

למה לא תואר? העלות נמוכה, אפשר לקבל מלגת הצטינות אם אתה עם ממוצע גבוה מספיק (לא שילמתי בתואר ראשון) וזה משפר דרמטית את יכולת ההשתכרות (תואר בהנדסת חשמל יתן לך משכורת התחלתית מעל 20 אלף). לטעמי גם מפתח אישית ומהנה. חוץ מזה, העבודות שתוכל לעשות עם תואר רובן יותר מעניינות ופחות שוחקות מעבודות ללא תואר.

לפי דעתי, לילמוד באוניברסיטה זאת פריבילגיה ואם אתה יכול להרשות זאת לעצמך, אז לך על זה.
נכון רק למקצועות מסויימים.
ללמוד ספרות זו פריבילגיה, ללמוד מדעי הנחשב זה מהלך משתלם.
ניתן גם ללמוד דו חוגי של מדעי המחשב וספרות ולהנות מכל העולמות.

הסיפור שלי:
בן 23, כרגע בלי שום כישורים מיוחדים, בעל יכולת למידה גבוהה, יכול להתקבל מבחינת לימודים למה שארצה(לא חושב שזה הכיוון הנכון).
בהנחה שהמטרה היא פרישה מוקדמת, ובהנחה שאני לא אביא ילדים(בעקרון אני רוצה,אבל קשה עם זאת לחשב כמה אצטרך לחסוך,ואיך זה ישתלב עם בת זוג), אני ארצה באזור ה5K בחודש. משמע אצטרך 1,500,000 ש"ח בתיק ההשקעות.
כרגע יש לי כמה מאות אלפים. אני סולידי באופי שלי, חוץ מתחום האימונים והתזונה שדורשים ממני להוצאה קצת יותר גבוהה באוכל,מנוי חדר כושר, ושעתיים 3 פעמים בשבוע.
בהנחה שכן חשוב לי לישון נורמלי, ולא לעבוד יותר מ13-14 שעות ביום. מה לדעתכם הדרך שכדאי לי לפנות אליה כדי להגיע כמה שיותר מהר למטרה שלי?
כמו כן, האם כדאי לי להשקיע בלהיות שכיר ולחסוך או לא ללכת לעבוד ולעומת זאת לעבוד נמרצות על יצירת הכנסה פסיבית? למרות שאין לי רעיונות מוצלחים לכך.
תודה רבה לכל העוזרים
יש לך כישורים מיוחדים - ללמוד וכנראה אין לך כישורי יזמות (כך לפי המעט מאד שכתבת), ובעולם הזה צריך לנצל יתרונות יחסיים.
כדאי לך לבדוק קצת יותר טוב עם עצמך מה אתה אוהב. גם אם המטרה היא פרישה מוקדמת, שגרת היום של מהנדס מחשבים, אדריכל ורואה חשבון נראית אחרת וכדאי לחשוב מה עדיף בעיניך.

הכיוון הנכון מוגדר כמה שמביא אותך כמה שיותר מהר למטרה שלך וכמה שיותר בפשטות. אולי באמת אני חייב להצליח לייצר הכנסה פסיבית בתור יזם גם אם זה אינטרנטי. אבל תואר? לא חבל בהנחה שיש לי 10 שנים לעבוד עד "הפרישה"?
ומה לגבי אנשים שרכשו מקצוע ברשות עצמם? אם יש פה....
לגבי כישורים מיוחדים ללמידה - אני בכמה אחוזים העליונים. אבל אני לא גאון מטורף. מה שכן אני מאמין שאם יש לי מטרה, ואם אצליח לבחור דרך שתראה לי אופטימלית, אז יש לי גם משמעת.

הכיוון הנכון מוגדר כמה שמביא אותך כמה שיותר מהר למטרה שלך וכמה שיותר בפשטות. אולי באמת אני חייב להצליח לייצר הכנסה פסיבית בתור יזם גם אם זה אינטרנטי. אבל תואר? לא חבל בהנחה שיש לי 10 שנים לעבוד עד "הפרישה"?
לגבי כישורים מיוחדים ללמידה - אני בכמה אחוזים העליונים. אבל אני לא גאון מטורף. מה שכן אני מאמין שאם יש לי מטרה, ואם אצליח לבחור דרך שתראה לי אופטימלית, אז יש לי גם משמעת.
מקווה בשבילך שאתה מדבר מניסיון ולא בתיאוריה.
לסבול 10 שנים במקצוע שמשעמם אותך ושהעיסוק בו מנוגד לאופי שלך נשמע זוועה.
להצליח להצטיין בו כדי להגיע לטופ מבחינת שכר נשמע גובל בבלתי אפשרי גם לבעלי משמעת של טייסי קרב.
אבל שיהיה בהצלחה כמובן.

מקווה בשבילך שאתה מדבר מניסיון ולא בתיאוריה.
לסבול 10 שנים במקצוע שמשעמם אותך ושהעיסוק בו מנוגד לאופי שלך נשמע זוועה.
להצליח להצטיין בו כדי להגיע לטופ מבחינת שכר נשמע גובל בבלתי אפשרי גם לבעלי משמעת של טייסי קרב.
אבל שיהיה בהצלחה כמובן.
לא אין לי ניסיון. יש לי ניסיון של מספר שנים מועט בשוק העבודה. שהצבא גם הפריע לניסיון באמצע. ולא חשבתי שגם אהיה בטופ.
תודה בכל מקרה :)

מדוע אתה רוצה לפרוש בגיל 33 ? יש לך חיים שלמים וארוכים לפניך, אם אתה חושב שהכל וורוד בגיל פרישה, אתה טועה לצערי (אני פרשתי בגיל קרוב ל 52 ומיד הקמתי עסק חדש, לא יכולתי להתמקד בלמרוח את היום, זה נחמד לתקופה מסוימת), תתאמץ קצת יותר, תתמקד בעצמאות כלכלית, תתמקד בעשיה מספקת בחיי היום יום, המספרים שנכונים עבורך היום, לא יספיקו במקרה של זוגיות או משפחה, לאט לאט, אתה בתחילת הדרך.

מדוע אתה רוצה לפרוש בגיל 33 ? יש לך חיים שלמים וארוכים לפניך
אני מסכימה חלקית. הבן שלי רוצה להיות מסוגל לפרוש/להקטין נפח עבודה כדי שיוכל להתפנות לגדל את הילדים כשיהיו לו. אני חושבת שזה
דבר נפלא והלוואי והרבה גברים ונשים יקחו את זה בחשבון כשהם רווקים (לא כולל אל-הוריים קשוחים).
בהנחה שהמטרה היא פרישה מוקדמת, ובהנחה שאני לא אביא ילדים(בעקרון אני רוצה,אבל קשה עם זאת לחשב כמה אצטרך לחסוך,ואיך זה ישתלב עם בת זוג), אני ארצה באזור ה5K בחודש.
אני חוששת שזה סכום קטן מדי אפילו לרווק. אני לא יודעת אם אתה עדיין גר עם ההורים ולכן מעריך בחסר אבל תשאל חברים שלך שכבר גרים לבד (כי אם תשאר רווק בגילאי ה-30, יש להניח שלא תרצה לגור עם שותפים). בטח כשאתה לא סולידי בענייני מזון וכושר כדבריך.

בהנחה שהמטרה היא פרישה מוקדמת, ובהנחה שאני לא אביא ילדים(בעקרון אני רוצה,אבל קשה עם זאת לחשב כמה אצטרך לחסוך,ואיך זה ישתלב עם בת זוג)
אם בגיל 23 אתה יודע שאתה רוצה אז ההנחה היא שכן תביא ילדים.
תכלס גם אם אתה לא רוצה בגיל 23 ההנחה היא שתביא ילדים.
אפילו להטבים מביאים 2-3 ילדים היום.

הסיפור שלי:
תודה רבה לכל העוזרים
אם אתה שואל אותי ,תשקיע בלימודים בתור תעודת ביטוח ותוך כדי תתנסה בהשקעה פסיבית

מבחינת כסף, מנסיוני, ובטח לא האופציה היחידה: הייטק, תיכנות. עם או בלי תואר.

אני מכירה אנשים ללא תואר שמרוויחים יפה והשתלבו בתחום בלי בעיה. המשכורות גבוהות, יש ESPP ויש RSU ויש בונוסים. אפשר (מנסיון) למצוא משרות בהן לא נדרש לעבוד בפועל יותר מ-9 שעות ביום. יש גמישות של שעות הגעה למשרד. השאלה אם תאהב את זה.

תסתכל בטבלאות שכר ותעשה חשבון מה יהיה לך כיף לעשות. להקים עסק עצמאי? להיות רואה חשבון? לעבוד במשהו יצירתי (עיצוב גרפי וכו')? להיות חשמלאי/אינסטלטור? להיות איש מכירות/שיווק? תחשוב מה יהיה לך מעניין וכיף לעשות מבחינת המכלול, ומה מתאים לאופי שלך - סביבת העבודה, האנשים שתהיה איתם (קולגות ולקוחות), סוג העבודה, מידת הגיוון, מידת הלחץ, השעות, התנאים, תרבות ארגונית, תחושת סיפוק וכו'.

ההייטק נתן לי הרבה (כסף בעיקר) אבל גם "לקח" ממני הרבה (מבחינה נפשית בעיקר)... זה מאד אינדוידואלי. תלוי באופי שלך ובמערכת השיקולים שלך בכללותה. בהצלחה!

עריכה:
אני אישית הייתי שואפת להגיע ליותר מ-1.5 מיליון ש"ח. אבל זו רק אני. מעדיפה לטעות לכיוון יתר מאשר חסר.

בדיוק שאלת בשרשור אחר על האפשרות.
אדייק במה שהתכוונתי לומר כאן:
אפשר למצוא בהייטק עבודה במשרה מלאה שבה עובדים רק את ה 45 שעות בשבוע. כלומר, לא נדרשים לעבוד שעות נוספות כדבר שבשגרה (10, 11, ... 16 שעות ביום וסופי שבוע בתדירות גבוהה)
למצוא עבודה בתיכנות במשרה חלקית או גמישה (פרוייקטלי או מעט שעות) - כל מה שלא משרה מלאה - אני לא יודעת איך עושים את זה וזה הרבה יותר קשה למצוא.

נערך לאחרונה ב:
אני מכיר כמה וכמה בהייטק
מה אתה מכיר? אשמח לשמוע.

סביר שמדובר בשגיאת מדגם
אני לא בטוחה שזה העניין, אלא שאני יחסית מקובעת/משורשרת למה שאני יודעת לעשות ומה שקל היה למצוא בשוק. תכנתתי ב C++ ב backend, מה שבדרך כלל נדרש בפרויקטים גדולים בחברות גדולות והם רוצים עובדים במשרה מלאה. כמובן אני יכולה ללמוד משהו נוסף כמו web שם אולי תהיה אפשרות למצוא תעסוקה שאינה משרה מלאה אבל בינתיים כנראה לא היתה לי מספיק מוטיבציה.

בשורה התחתונה, תשלח קורות חיים טובים בחיפוש אחר משרה מלאה, תקבל הר של הזמנות לראיון. תבקש משרה חלקית - צרצרים. זה לא בלתי אפשרי אבל זה הרבה יותר קשה למצוא. אפילו אני שמאד רציתי התייאשתי מהניסיון. יתכן שזה משקף רק חולשה שלי (מקצועית או התנהלותית). אשמח לשמוע דעות אחרות.

אני מכירה אנשים ללא תואר שמרוויחים יפה והשתלבו בתחום בלי תואר
יש פה הטיית שרידות. את לא מכירה את כל אלו שניסו להכנס להייטק ללא תואר ונכשלו או סיימו בבית תוכנה דרג ג כלשהו.
לא נשמע לי שהבחור הספציפי פה בכלל בכיוון של לימודים אבל באופן כללי להגיד למישהו בן 23 שיכול להתקבל לכל מוסד לימודי (לפי דבריו) שהוא יצליח במידה דומה אם ילך ללמוד מדמ"ח בטכניון או ילמד לבד זו לא עצה טובה לדעתי.
בתוחלת, בוגר טכניון ירוויח *משמעותית* יותר מאשר מי שמלמד את עצמו.

בשורה התחתונה, תשלח קורות חיים טובים בחיפוש אחר משרה מלאה, תקבל הר של הזמנות לראיון. תבקש משרה חלקית - צרצרים. זה לא בלתי אפשרי אבל זה הרבה יותר קשה למצוא.
נכון.

אני לא בטוחה שזה העניין
הבהרה:
התכוונתי לשגיאה שלי.

מה אתה מכיר?
שלוש מהנדסות מערכת, שתי מפתחות אלגוריתמים, כימאית ופיסיקאית. כולן בהייטק (על כל המשתמע), וכולן עובדות בחלקיות משרה.
וזה לפני שספרתי עבודות גמישות בשעות שמאפשרות עבודה מהבית בלי דייקנות.
אני בטוח שאני מכיר עוד ושכחתי.

יש פה הטיית שרידות
מקבלת את טענתך. אבל אל תשכח שיש גם מספיק כאלה עם תואר שקשה להם למצוא עבודה. יתכן שהקורלציה גבוהה יותר בין מי שטוב/מבריק ומי שמוצא עבודה, מאשר בין מי שיש לו תואר ומוצא עבודה. אבל זו רק השערה בלתי מבוססת. זה תלוי בהרבה גורמים כמו תושיה, יכולת למידה עצמית, היכולת להשתלב, ומידת הנוקשות של מקומות עבודה לגבי תואר.

אני עשיתי תואר (לא בטכניון. אם כבר אז מספיק 3 שנים באוניב' העברית, תל אביב, באר שבע) ובשביל האופי
שלי זו היתה הדרך הנכונה. אני לא נגד לעשות תואר.

אבל להיכנס למסלול של תואר 3 שנים זה גם כן סיכון מבחינת זה שאולי הוא לא יעבוד בתחום. לא עדיף לנסות להשתלב בשוק העבודה לבד ולראות איך הולך לפני שעושים תואר? ברור שמתחילים מהרבה יותר נמוך אבל אפשר להוכיח את עצמך ואפשר גם תמיד לעזוב ולעשות תואר, או לעשות תוך כדי עבודה.

סתם אנקדוטה, אני מכירה מישהי שעשתה תואר בווטרינריה שזה איזה 7 שנים ואחרי כמה חודשים בעבודה הבינה שהיא לא אוהבת להתעסק עם הלקוחות (האנשים) ועברה לתחום אחר. לא חבל על השבע שנים? אם היתה עובדת כפקידה קודם אצל וטרינר אולי היתה חוסכת את הזמן והכסף והמאמץ של התואר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A לאיזה בורסה להעביר קרן ACWI ישראלית שוק ההון 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול להעביר? צרכנות פיננסית 1
B כסף בקופ"ג שמיועד לדירה בעוד שנה. לאיזה מסלול לעבור בינתיים? צרכנות פיננסית 0
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
F לאיזה גיל מתייחס 'פנסיה צפויה' פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
S לאיזה סעיף להתייחס בדוח של אינטרקטיב ברוקרס האמריקאי מיסים 2
ה לאיזה מטרה הבנקים משחררים כסף ביתר קלות? נדל"ן 11
S לאיזה חברת אשראי יש את תוכנית הפינוקים הטובה ביותר ? צרכנות פיננסית 26
ס לאיזה סעיף בטופס 135/1301 מעבירים את התוצאות של ג.6 (הכנסה חייבת) בטופס 1322? מיסים 10
M האם ניתן להעריך לאיזה קרנות פנסיה יהיו יותר/פחות גרעונות אקטואריים? צרכנות פיננסית 7
S לאיזה גובה קצבה לכוון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 65
S עד לאיזה סכום ניתן להפקיד צ'ק ? אוף טופיק 3
F נמצא בפרשת דרכים מקצועית-מתבלט לאיזה כיוון עליי לפנות התפתחות אישית 53
G איך לדעת לאיזה סופר ללכת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
מתכנת לאיזה סוג חופשה לשייך יציאה מוקדמת לחופשת לידה? אוף טופיק 11
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
מ מתלבטת לאיזה חודש לרשום את ההוצאות צרכנות פיננסית 4
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 21
M באיזה שלב כדאי לפנות לאנשי מקצוע (עו"ד, שמאי, מעצב פנים, קבלן שיפוצים) נדל"ן 9
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
T איך מוצאים מקצוע לחיים התפתחות אישית 19
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
י תביעות קטנות-בעל מקצוע נעלם אוף טופיק 4
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
E הסבת מקצוע לפיתוח תוכנה בגיל מבוגר התפתחות אישית 49
Tsachi01 מיואש כבר מכמות ההמלצות המזויפות שרצות ברשת על בעלי מקצוע אוף טופיק 21
ל פלטפורמה לבעלי מקצוע שמציעים שירותים שונים מכל העולם אוף טופיק 4
A מקצוע ייחודי לי שאוכל למנף התפתחות אישית 11
חושב בגדול בעל מקצוע חופשי - רכישת משרד? נדל"ן 7